Odakle poceti.. Od pocetka?!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by Missy »

Pre nekog vremena sam sasvim slucajno naletela na ovaj forum,trazeci nesto u vezi buprenorfina i sve kao,danas,sutra,da se registrujem i nikako..do danas. Dakle,pridruzila sam vam se kolege i u ovom virtuelnom svetu! (sledi gromoglasan aplauz!).. ;) Nisam stigla sve da vas iscitam i na taj nacin nekako i upoznam,ali hocu,obecavam.
Elem,iz Beograda sam,godina imam koliko hoces..mislim i starosti i staza. Pisem ovaj post da bih vam se predstavila samo,necu sad prepricavati svoju melodramaticnu tragediju,ali hocu..jednom
Evo,samo ?ratko..pocela sam sa svojih 19-20g.,a staza imam 20g.,pa vi sad racunajte koliko sam matora,a sta sam prevrnula preko glave..ma ni ne pokusavajte da zamislite. Na svu srecu,izbegla sam da dodjem u situaciju da mi prostitucija bude jedino resenje,ali zato sam dusu prodavala,cuvajuci telo. Uglavnom su sve nase price. jedna drugoj nalik u osnovi. Dobro,rekoh necu sad i i dalje kuckam.. Znaci,predstavila sam se,a sad odoh do onog sto me posebno zanima.. Supstitucija-buprenorfin,jer eto mene u toj prici vec skoro godinicu dana.. O tom iskustvu pisem tamo.
Pozdrav svima.. <3
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by vudd »

Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by Dreamer »

Tamo je Voyo, uzivaces :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by zeleni »

hello missy :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by sanela »

Dreamer wrote:Tamo je Voyo, uzivaces :)
hehehehe
Pozdrav Missy :)
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by Missy »

Hvala,ljudi na dobrodoslici.. Evo vam jedno Dooobrooo juuuutrooo,bas je brrrrr...a ja se spremam da odem do Drajza po lekice.. E ovo je momenat koji najvise mrzim,jutro kad treba ici gore! Al 'ajde,jedna mukica u moru dobrog da se preziveti. Eto me kasnije,da zavirim tamo gde sam juce nameravala,ali...blaaa..
Pozzic.. ;)
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by Missy »

Jaaaaoooo..tek sad videh,kreten coravi! Tata mora da primi leeek! Hahaha. ;D
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by Sagy »

Eto nije samo Vojo,i ja sam bio na subu,i došao s njim do apstinencije.Ajde,imam i danas kutiju od 2mg u kući,ali kako napisah,to je "prva pomoć",kad me opale moja mala ludila,pa čvoknem pola tabletice.
Kutija mi traje 2-3 mjeseca.

@Missy,šta da ti kažem,generacija smo,ne treba nama više nitko nešto vele pametovat,šta i kako.Znamo mi vrlo dobro kako stoje stvari,samo je na nama da odlučimo šta ćemo.
Da je lako-nije,naročito kad prođu godine(i ja imam nekih 20tak godina staža),umori se čovjek više i od dopa,ali i od liječenja.Ma od svega skupa.
Ali,svi mi u biti volimo sebe(čak i previše,egoizam-ide uz narkomaniju "k'o kec na desetku"),pa se i to može iskoristit u nešto dobro.
Eto,iskoristi tu godinu bupea,ja znam koliko je golema godina bez dopa,za nas "staru gardu".Nemoj se žurit sa skidanjem,doći će i to na red,iskoristi taj "štit",kojeg ti daje bupe,da si maksimalno posložiš "kockice".
Imaš na podforumu supstitucija,dosta o skidanju s bupea,i moje iskustvo,kako sam se skinio,stvarno je puno lakše,nego iskrizirat dop "na suho",a kamoli zvijer od metadonske krize.
Samo polako,ja sam bupe pio godinu i pol,zadnjih pola godine sam ga polako spuštao.
Nama,koji smo prošli punio toga,u bit se najlakše skinit,to smo bar 100 puta učinili :D
Ja,više znam napamet,kako bi mi išlo skidanje s "horsa" na suho,koji dan,počinje koji simptom,koji dan završava,a vjerujem i ti.
Zato samo polako,meni su uz bupe,dosta i pomogli razgovori s jednom psihologicom,jer koliko god mi godina imali,mi smo u dosta stvari jako infantilni,dop ti jednostavno "zamrzne" sazrijevanje u kompletnu,zrelu osobu.Zato dobro dođe netko da ti ukaže na te stvari,tu su najbolje komune,ali meni nisu sjele,probao sam više puta,i nije tako išlo.

Eto,puno pozdrava od mene,želim ti da uspiješ,uvijek me obraduje,kad vidim da još netko iz moje generacije,još ima volje,želje,da se bori.
Ja,danas pijem redovno,samo jedan antidepresiv,Elicea,nešto slično Zoloftu,ali više zbog nekih drugih problema,koji su opet,posljedica 20 godina drogsanja.

Svako dobro!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by Missy »

@ SAGY
DA,upravo tako..sta da ti pricam kad sve znas. Ja sam kasno pocela sa lecenjem,tek od pre nekih par godina i to potpuno pogresnim putem,zeleci da sakrijem najveci i osnovni problem-moju politoksikomaniju. Znas i sam kako se lako po?upi depresija uz zivot na opijatima. Tako sam ja krenula,ne da lecim zavisnost,nego depresiju,pa nekoliko puta lezala na psihijatriji gde su me kljukali svim mogucim AD-ima..postepeno do najjaceg. Kad sam uvidela da nema svrhe i da mi nikakav AD nece pomoci da se okanem opijata,odlucila sam da odem na pravu adresu. Medjutim,ni tamo se nisam sjajno provela,jer ovo cime te na nasim klinikama detoksikuju,ublazavaju krizu i pokusavaju da uspostave apstinenciju,ne razlikuje se mnogo od mojih samostalnih kucnih skidanja. I tako,odem,ocistim se,izadjem..prvih par puta bivala ok po nekoliko meseci,kasnije po par nedelja i opet jovo-nanovo. Jednostavno,za mene resenja nije bilo jer "trezna" nisam nikako mogla da se suoci
m sa realom,a od odrzavanja Metadonom sam bezala kao djavo od krsta. Met sam shvatala kao kraj,kao dno-dna.. I onda se pojavio Buprenorfin,koji mi je spasio ne samo glavu nego i dusu! Za sada i ne razmisljam o skidanju s njega,strah me je..posle toliko staza ipak sam ja jos rovita i koliko god da sam se u mentalnom pogledu popravila,nisam jos uvek sigurna u svoju snagu da ostanem cista. Drago mi je bas. sto si mi napisao svoje iskustvo,ohrabrujuce je i hvala ti puno!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Odakle poceti.. Od pocetka?!

Post by winston85 »

pozdrav missy.
ostaj ovde i brani nam uskracena prava :)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply