Zivotinjsko carstvo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Par mojih nekih zlatnih pravila za skidanje.Mislim na psihu a ne na fizicko skidanje.Svako ima neka svoja ali ovo su neka moja iskustva...
1.Totalni prekid sa poznanicima koji imaju problem.
2.Zacrtavanje ciljeva u zivotu i kako ih resiti.
Ja sam stavio na papir sta bi trebalo da uradim u narednih godinu dana.Ako trecinu uspem da zavrsim to je uspeh.
3.Definitivno naci nekog pa makar se ponizio i rekao porodici.Podrska nekog ko stvarno zeli da ti pomogne je velika stvar.
4.To je mozda i prva stvar.Volja i zelja da se izadje iz problema.Jacanje te volje svaki dan.Neko bi rekao autosugestija ali meni pomaze.
5.Kretanje i samo kretanje.Komunikacija sa sto vise ljudi o drugim stvarima.
6.Ne iskusavati se time da si jak i da to lako prevazilazis.Da je lako ne bih se ovako mucio u zadnje vreme.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by sanela »

demijan wrote:Par mojih nekih zlatnih pravila za skidanje.Mislim na psihu a ne na fizicko skidanje.Svako ima neka svoja ali ovo su neka moja iskustva...
1.Totalni prekid sa poznanicima koji imaju problem.
2.Zacrtavanje ciljeva u zivotu i kako ih resiti.
Ja sam stavio na papir sta bi trebalo da uradim u narednih godinu dana.Ako trecinu uspem da zavrsim to je uspeh.
3.Definitivno naci nekog pa makar se ponizio i rekao porodici.Podrska nekog ko stvarno zeli da ti pomogne je velika stvar.
4.To je mozda i prva stvar.Volja i zelja da se izadje iz problema.Jacanje te volje svaki dan.Neko bi rekao autosugestija ali meni pomaze.
5.Kretanje i samo kretanje.Komunikacija sa sto vise ljudi o drugim stvarima.
6.Ne iskusavati se time da si jak i da to lako prevazilazis.Da je lako ne bih se ovako mucio u zadnje vreme.
:smt023
nemoj odustajati od ovih pravila i uspjećeš... Ja bih još dodala i stručnu pomoć, nekog psihoterapeuta/psihologa
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by preispitivac »

Samo ne potcenjuj neprijatelja Demijane, ako ti krene neko vreme, nemoj da se osilis, ni slucajno....
Jurim rep
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by zeleni »

demijan wrote:Par mojih nekih zlatnih pravila za skidanje.Mislim na psihu a ne na fizicko skidanje.Svako ima neka svoja ali ovo su neka moja iskustva...
1.Totalni prekid sa poznanicima koji imaju problem.
2.Zacrtavanje ciljeva u zivotu i kako ih resiti.
Ja sam stavio na papir sta bi trebalo da uradim u narednih godinu dana.Ako trecinu uspem da zavrsim to je uspeh.
3.Definitivno naci nekog pa makar se ponizio i rekao porodici.Podrska nekog ko stvarno zeli da ti pomogne je velika stvar.
4.To je mozda i prva stvar.Volja i zelja da se izadje iz problema.Jacanje te volje svaki dan.Neko bi rekao autosugestija ali meni pomaze.
5.Kretanje i samo kretanje.Komunikacija sa sto vise ljudi o drugim stvarima.
6.Ne iskusavati se time da si jak i da to lako prevazilazis.Da je lako ne bih se ovako mucio u zadnje vreme.
ova pravila ti nisu loša u globalu... nekoliko sugestija.
2. pusti šta ćeš za godinu dana, okej, možeš nešto okvirno, ali gledaj da napraviš plan sa sobom šta ćeš danas, šta ćeš sutra, i kako to da ispoštuješ.

3. nećeš se poniziti ako kažeš porodici. zapravo, moraš nekome da kažeš i uopšte nije ni bitno da li je to u prvoj sekundi ponižavajuća situacija (a jeste, jbg).

sam ozbiljna jebote... :D
aj, budi dobar
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Morao sam da napravim plan za duzi vremenski period jer kada nesto planiram u kratkom roku obicno mi se to ne ostvari,nesto iskrsne drugo ili jednostavno ne ide.
Rekao sam majci za problem pre nego sto sam otisao bio u tamo neki centar pre par meseci.Inace majka mi je mnogo jaka zena ali me onda gledala prvo bez reci minut dva a onda je upala bila u takvu histeriju da sam maltene zazalio sto sam uopste poceo da pricam o tome.Udarila mi je i takvu samarcinu a nije me udarila jos dok sam bio dete.Sreca sto smo bili sami pa niko nije video...Na kraju je zena ubedila sebe da mi je tamo neka osoba druga kriva za to i imam situaciju da tu osobu branim pred njom ali djabe...Ovo je sada mrznja od strane moje majke nevidjena prema toj osobi...
Cirkus...Dobro,bitno mi je da sam ja shvatio da sam sam kriv za moje postupke...
I da neprijatelja ne treba podcenjivati.Kada izgleda da je najslabiji i da je porazen uvek iznenadi ako se opustis...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

da sto se tice porodice napravio sam im havariju...u zadnje vreme imaju samo probleme sa mnom...Dok sam bio kuci uzimao sam terapiju i povremeno davao ocu da popije nesto za smirenje jer covek nije mogao da me gleda vise kako propadam. Sada mi se otac navukao na sanvale,lorazepane i bensedine...Kako nisam tamo vise i ne uzimam ni terapiju vise redovno poceo je izgledami i on da krizira.Ne moze ni da spava vise ako uvece ne popije sanval i lorazepan...Uhh strasno sta sam im napravio...majka je pocela i njemu da vristi da je tabletoman a nije lako ziveti sa njom...
Jedino resenje koje vidim je to da moram da se oporavim,stanem na noge ponovo i dokazem okolini da nisam olos kako su me prozvali...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

koja slucajnost...pisem o porodici i zove me majka da vidi kako sam...Nemam bas malo ni godina i dosta toga sam preturio preko glave ali imam osecaj kao da sam na nekom raportu kada pricam sa njom.Tako mi i treba kada sam sebi dozvolio da dodjem u situaciju da sam kriv za nesto i da moram da se pokrijem usima i cutim...
Mnogo je lakse suprotstaviti se neprijatelju nego roditelju.Barem meni verovatno svako ima svoje.Sreca sto imam negde da napisem kazem ovako nesto anonimno pre bih dozvolio da me zivog oderu nego priznao da se ponasam kao da imam 5 godina sa majkom...Bruka...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Kako je lep zivot...preokreti,dobri losi sve ima svoje...Ne bih menjao svoj zivot kakva god da je ruina postao nizaciji drugi.Bruke,sramote,usponi,padovi i to je deo zivota.
Imam viziju vrha neke planine na koju moram da se popnem da bih postigao cilj.Jeste da nosim gas masku i 40 kg na ledjima ali to samo treba da mi bude podsticaj i da me ojaca.Dodatni podsticaj mi samo izgledami daje familija i okolina koja vristi i peni u podnozju te planine da se vratim i da sam nesposoban za tako nesto...
Evo vam ga na sipak svima...ima da izdrzim pa makar mi kicma pukla,kolena otkazala i oci ispale...
Ovo je neka moja autosugestija.Pomaze mi zato neka mi se ne zameri...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by Dreamer »

Demijane, svaka cast na snazi volje koju si pronasao u sebi, ali moj neki savet bi ti bio da ne zacrtavas toliko unapred vec bukvalno dan za dan.
Iz iskustva ti govorim. Kad se skines, odjednom kao vidis sve, poleteo bi da ispravljas stvari, dobijes neku energiju da uradis svasta nesto u narednih god.dana, ali svaki put kada sam JA tako uradila, posle prvobitnog odusevljenja i nadolazece (neminovno) depresije, ja bih pala. Zato dan za dan, a dugorocne planove imaj "tu negde" u glavi.
Svako dobro.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Vec par osoba me dobronamerno upozorava da treba imati i kratkorocne ciljeve.Dan za danom.Imacu te kratkorocne,i dugorocne.Mozda je i bolje imati dan isplaniran
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply