Zivotinjsko carstvo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ziki »

Narkomani na heroinu se automatski vezuju jedan za drugog i njihovi krterijumi za pravo prijateljstvo slabe, gotovo i da ih nemaju.
Uglavnom se vezuju iz koristi sve se svodi na shemu, zavrsiti dop, uraditi se onda se razveze malo jezik prica se.. sutra je vec bledo sve.
Pocinje cimanje kad je kriza, pa svadjanje, mirenje.
Sebicnost izbija na povrsinu, jedan zavrsi za sebe onaj drugi i ako krizira ovaj nece da mu ponudi mrvicu da se sredi itd..
Lazu se,kriju jedan od drugog.. nema tu prijateljstva.
Pravi prijatelji se zaborave kad se udje u tu gresnu rulju.
Zavisi kakav stav imas.
Ja sam jednog bivseg prijatelja zatekao u wc u kako se radi, jos je i krio da ima robu.
A rekao sam ko hoce da se fiksa moze da ide napolje da se uradi pa nek se vrati, a ne meni da overi na wc solji.
Izolacija je dobra neko vreme ali ne valja da predje u naviku, olenji se i telo a i ljudi pocnu da te gledaju drugacije.
Moras sebe prvo da ispostujes kako god znas i umes, ne mislim na nista specijalno, menjanje malo nekih stvari.Covek ima pravo da se promeni, pa cak i prijatelje trazis koji ti odgovaraju.
Sa nekim ljudima mozes da cutis ceo dan i da se bolje osecas nego sa nekim ko melje kao vodenica.
Menjaj navike, ustaj rano ujutru to je vazno, setaj nek te vide ljudi nemoj da budes izolovan.
Odvoj sebi dan iskuliraj ga, napuni baterije ali nedaj da svaki dan bude takav.
Neznam,svi smo imali ili jos uvek imamo iste ili slicne probleme.
Zivot je tezak i mora da se kopa i rukama i nogama i da se grize.
...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Jedno pitanje,molba u stvari...Zna li neko neki link ili broj telefona gde mozes da se prijavis ili odes u neki manastir ili komunu.Ne bitna je lokacija.Probacu da nadjem preko neta isto.
Cist sam nisam uzimao nista vise meseci osim terapije, ali mi se pravi neko ludilo u glavi a cvrsto sam resio da izadjem potpuno iz toga.Tesko mi je da priznam ali definitivno samoizolacija mi nije resenje a nije mi ni resenje neko trenutno okruzenje kod kojih je sve lako cemo i to nije problem.
Hvala unapred...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by be a warrior »

Demijane,

imaš i ovdje na forumu temu "terapijske zajednice",tamo ima puno korisnih informacija i kontakata.
Također na temi @Saše ex imaš par linkova za više zajednica..
Moja preporuka jest, da za početak (dok se ne odlučiš za komunu) odlaziš na AN sastanke..Meni je dugo trebalo da se odlučim na taj vid pomoći, a kad sam napokon otišla, shvatih da je to "to"..
Ljudi koji su bili (ili još jesu) u istom problemu , koji te najbolje razumiju , su prava prilika da se bar nakratko izvučeš iz izolacije..
Želim ti svako dobro!!
pozz

don t worry, be happy!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ivica »

ziki wrote: Ja sam jednog bivseg prijatelja zatekao u wc u kako se radi, jos je i krio da ima robu.
A rekao sam ko hoce da se fiksa moze da ide napolje da se uradi pa nek se vrati, a ne meni da overi na wc solji.
.
A viš stari sve je to postalo tragično jer niko od narkomana koje ja znam a znam ih puno, baš niko nebi pao u over da ne trpaju sve živo u sebe , najvećim dijelo mrve tableturine ili ufuraju nešto što su nabavili pod dop i onda im to teško padne na sve te tablete kojima su se izbezumili prije, dakle sve i svašta samo da je kroz gan. Kudikamo da ima heroina, kvalitetnog, finog rafiniranog ( u suradnji s prirodom :mrgreen: ) stvar bi bila poptpuno drugačije prikazana nego što jest. Patetika. pa šta se to dešava.
P.S.: Danas sam saznao da su DVA moja školska friško izašla iz komune. Ej to je grad od 5000 stanovnika!!
ignorance is bliss!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by majka NS »

be a warrior wrote:imaš i ovdje na forumu temu "terapijske zajednice",tamo ima puno korisnih informacija i kontakata.
be a warrior wrote:Moja preporuka jest, da za početak (dok se ne odlučiš za komunu) odlaziš na AN sastanke..Meni je dugo trebalo da se odlučim na taj vid pomoći, a kad sam napokon otišla, shvatih da je to "to"..
Ljudi koji su bili (ili još jesu) u istom problemu , koji te najbolje razumiju , su prava prilika da se bar nakratko izvučeš iz izolacije..
Želim ti svako dobro!!
Ovo ti je napisala devojka koja je iz Zagreba. PS: veliki pozdrav "be a warrior"
ivica wrote:P.S.: Danas sam saznao da su DVA moja školska friško izašla iz komune. Ej to je grad od 5000 stanovnika!!
Kažeš mali grad, a kao ne znaju tu u zgradi, ko ti to dolazi na vrata, ili visi pod prozorom...
To samo ti narkomani misle da niko ne zna, NA ČELU IM PIŠE
Tek je veliki grad - veliko selo, veruj mi.
Kad imaš problem ovakve vrste, nema blama, sramote - TI SVOJ ŽIVOT SPAŠAVAŠ!
ZA LEKOVE, proveri sa doktoricom, ako sumnjaš da ti to treba IMAŠ PRAVO NA STRUČNO MIŠLJENJE DRUGOG DOKTORA, ako je samo jedan u tom tvom gradu, s nekim /majkom/ pod ruku, pa pravo susedno mesto, grad. PO MENI NE RADI NIŠTA NA SVOJU RUKU, možda te uz krizu, drma još neka "psihoza", AKO TI NEKI LEKOVI TREBAJU - GARANT POSTOJE I BLAŽE VARIJANTE KOJE ĆE TEBI POMOĆI, otvoreno Dr. reci šta ti smeta, i insistiraj na promeni terapije - ako je neophodna...
Veliki pozdrav
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by majka NS »

PS: ako hoćeš u komunu, mogu ti dati brojeve telefona i imena ljudi za Bgd. "Reto centar", kod Avale, za mušku kuću. Postupak imaš opisan u jednom mom postu, kad mi je neko preporučio komunu...OK su momci, ako ti hrišćanstvo i vera odgovara..., samo prvo proveri tvoje zdravstveno stanje, opisano na početku tvog posta, u komuni nema nikakvih lekova... ... ... !..
Veliki pozdrav, izdrži...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by Dreamer »

Poslala sam ti pp jos neki dan, nadam se da si provalio.

Sta se desava, jesi li kontaktirao nekog?
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by majka NS »

"demijan"
moje Br. 2 - PS: možda ono što sam ti napisala na tvojoj temi, malo grubo zvuči, al moje je, od srca je, najdobronamernije je! Proradio "roditelj" u meni. Nijednog momenta mi nije bila namera da te "potkačim" i stanem ti na muku...
Na tvoju temu sam došla da vidim šta pišeš o sebi, kroz šta si to prošao... i gde si sada, sam sa sobom...
NE DAJ DA TIH 8 MESECI, ODE U NEPOVRAT ...
Puno toga sam pročitala "izmedju redova", - pisao si ti lepe i kvalitetne postove - na drugim temama, i taj "dobrica" čuči u tebi, nije moje da ovde (ipak je ovo forum), napišem neke stvari, da bih tebi dokazala, koliko te razumem. Samo sam pokušala da ti skrenem pažnju, da svoj problem shvatiš ozbiljnije, da naučiš na kvalitetan način da se nosiš s njim... da ne napraviš neku glupost... polako, ... dobro razmisli o svemu...
Tek ja nemam pravo da nikom "pametnujem", i to mi nije ni namera - na samom početku sam, i ko zna šta tek mene čeka, ne lečim se ja, ali sam tu kao suovisnik, i ne dam tom :twisted:, kako na svoje dete, tako ni na "drugu" decu :) ...(svi smo mi nečija deca), samo što sam ja kroz svoj život morala sama, pa zato ne dam drugima da budu sami, sem ako to oni trenutno žele. Uvek ima neko da vam se nadje u ovoj vašoj muci, obratite mu se, potražite pomoć nekog iz vaše okoline, ko će umeti da vas razume, i pomogne vam da tog :twisted: odlučno oterate od sebe ! ! !

PIŠI ... PIŠI ... PIŠI .... ZA POČETAK - POMAŽE ! ! !

Veliki pozdrav, i piši
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Eh da.Bio sam u nekoj vrsti centra...Kada idete tako da resite problem prvo pripremite ono malo familije sto vam je ostalo da MORA duze da se ostane i da vas ne zivkaju posle mesec,dva dana da se vratite jer nema potrebe vise da budete...sta reci.
U svakom slucaju psihicki se mnogo bolje osecam ali smatram da sam morao da ostanem jos barem godinu dana.Sada je kasno ali koliko toliko sam povratio psihu a to mi je nekako i bilo najbitnije.
Promenio sam potpuno okruzenje,otisao u drugi grad i tako...
Svi koji su u problemu zelim da prvo shvate da imaju problem i da onda potraze neku pomoc.kada sam resavas kao ja tesko...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by sanela »

demijan wrote:Eh da.Bio sam u nekoj vrsti centra...Kada idete tako da resite problem prvo pripremite ono malo familije sto vam je ostalo da MORA duze da se ostane i da vas ne zivkaju posle mesec,dva dana da se vratite jer nema potrebe vise da budete...sta reci.
U svakom slucaju psihicki se mnogo bolje osecam ali smatram da sam morao da ostanem jos barem godinu dana.Sada je kasno ali koliko toliko sam povratio psihu a to mi je nekako i bilo najbitnije.
Promenio sam potpuno okruzenje,otisao u drugi grad i tako...
Svi koji su u problemu zelim da prvo shvate da imaju problem i da onda potraze neku pomoc.kada sam resavas kao ja tesko...
Hej, nek si nam se javio.
Super je što si promijenio okruženje i što se boriš. Znam da nije lako, ali nije ni nemoguće.
Ako ti ne bude išlo, a ti se lijepo opet vrati u centar. Nije kasno...
Pozdrav i piši kako ide...
Post Reply