Zivotinjsko carstvo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by majka NS »

Kako ti je danas rodjendan, a letos si tražio recept za ledene kocke, (ne znam da li si uspeo da ga pronadješ, u svakom slučaju ovaj je isproban i svaki put uspe), evo prigode da ti ga pošaljem, recept je jednostavan, a kolač odličan, uživaj...

LEDENE KOCKE

KORA: 6 jaja, 6 kašika šećera, 6 kašika brašna, 3 kašike ulja, 3 kašike kakaa, 1 prašak za pecivo. Sve to umutiti /prvo umuti jaja i šećer, pa dodaješ ostalo/, i ispeći (15 min. na 200 stepeni). Skuvati 4 dcl vode i 15 kašika šećera, pa preliti pečeno testo.

FIL: ½ litre mleka + 4-5 kašika šećera staviti u šerpicu, oduzeti par kašika i pomešati sa 9 kašika šećera i 9 kašika brašna /razmutiti kao za puding/, usuti u kuvano mleko i mešati. U ohladjeno dodati 1 margarin /koji si prethodno umutio viljuškom, da postane kremast i mek/, i od 1 limuna izrendanu koru i iscedjen sok.

GLAZURA: u šerpici zagrejati 3 kašike ulja i 100 gr.čokolade za kuvanje, mešati, kad se rastopi – preliti preko fila. /može i druga varijanta: 100 gr.čokolade, 2 kašike vode, 2 kašike šećera i 1 kašika ulja/

Recept je za manji pleh – pleh za kolače.

Sretan ti rodjendan,
Pozdrav
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

e super,obozavam ledene kocke ali nikada ih nisam pravio,hvala puno bas cu za vikend da probam da ih napravim.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

ceo dan se muvam po kraju od jednog do drugog ispijam kafe,popio 10 kafa od jutros :-D

nego spremam malo za komsiluk rostilj,samo jos da ulovim nesto....
za komsije.jpg
za komsije.jpg (19.24 KiB) Viewed 2029 times
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by nepopravljiv »

gledah sad ono sto si postavio onog spartakusa malo me podjeca na film gladiator one scene u arenu samo malo krvavi spartakus.sto se cini Demijane kuco stara?
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

tako je nekada bilo.Svidja mi se serija nema mnogo laziranja i sminke.Surova istina.Na jednoj strani aristrokratija sa svim pravima a na drugoj robovi ciji zivoti vrede manje od sake zobi...
Evo kuco napredujem malo pomalo.Zdrav sam fizicki barem Hvala Bogu,mentalno sam sve jaci i sve bolje podnosim pritisak,Ako mi Bog da srece i zdravla eto mene ponovo uspravnog za jedno godinicu.Da ponovo budem covek...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Par dobrih stvari su mi se izdesavale u zadnjih par nedelja...pala mi presuda,dobio uslov,vikende uglavnom provodim sa cerkom,prosetamo,popijemo sok i tako...Imam previse obaveza na poslu ali ocekujem da rezultati u vidu pojacanjih finansija se konasno pokazu malo bolje...sve u svemu normalni dani bez previse tenzija osim na poslu jer tu sam silom prilika stalno na oprezu...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Ne znam gde ko radi ovde ali posao menadjera,savetnika sta li sam vec sada je stvarno ko ratna zona...Provalio sam da su mi par "kolega,protivnika i ostalih saradnika"na belom ili spidu jer nemoguce da se ovoliko forsiraju i da stalno imaju toliku energiju a ja cu da crknem od umora i premora.I to pijem vitamine,hranim se zdravo,radim ujutro cim ustanem fiskulturu i uvece pred spavanje obavezno,trbusnjaci,sklekovi,cucnjevi,zgibovi,propadanje i plus obavezno vikendom imam kardiovaskularni trening,to je ono brzo trcanje pa hodanje i tako u etapama...Ako vidite manijaka koji to radi sa mackom u rukama to sam ja :-D ...I opet ne mogu da im pariram po koncetraciji i kolicini energije ...Posle par sati sastancenja razgovora i tih budalastinama bukvalno jedva idem a oni kao da su tek poceli...kriju vaske ali siguran sam da uzimaju neku hemiju...
Ovo je izgledami karakteristika ovog nivoa...ja sam takav bio kada sam uzimao to ranije tako da sam i zato ubedjen da se rade...I sada treba da budes skoncentrisan,da pazis na svaku rec gest pokret i gubim polako neke da kazem bitke upravo zato sto me uhvati umor mrzovolja i to...E da poceo sam da meditiram isto svaki dan barem 10 minuta moram sve sto mogu da probam da opstanem.Sve cu da probam da kazem prirodno samo da povratim brze koncetraciju.Ima to verovatno veze i to sto sam se raspadao do skoro bio ali opet necu da mi to bude opravdanje...
Evo sada dok pisem ovo upravo pokusavam da upijem pozitivnu energiju i da zavrsim danasnje obaveze kvalitetno...Pisem i koncetrisem se,umoran sam ali moram da izdrzim.Kao borba za opstanak...Sve je isto kao dok je covek ziveo u hordama samo sto je sada glavno oruzje olovka i mozak...
Dobro jutro svima...I pored kise i tmurnog vremena bice danas dobar i lep dan...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Petak...solidna nedelja,puna preokreta,borbe i trzavica...Klasican dan normalnog zivota u ovo vreme krize...
Zove me jedna stara poznanica juce trazi broj od jednog momka koji "radi i ima"...Naravno nisam joj dao treba da me grize savest ponovo zbog tih stvari,jednostavno sam rekao nemam mali menja svake nedelje broj...Sta reci,steta,mala je nekada bila dobar sanercic i lopov ali kako se vrati od preko podivlja i upropasti se i onda kada ostane bez kesa ponovo jovo nanovo...
Uzgred pokazao sam i dokazao "kolegama" da meni ne treba hemija da budem dobar u onome sto radim...
Ide vikend i malo setnja sa cerkom,malo spremanje i ciscenje stana,malo izadjem da se vidim sa nekim i da prikupim energiju za sledecu nedelju.Svaki put neki izazov...
Dobro jutro svima...Bice danas fin dan...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply