Zivotinjsko carstvo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Uzmem da citam nesto,naletim na Hemingveja gde kaze"moralno je ono sto te na kraju cini zadovoljnim".
Mina...Gde nadjoh bas Hemingveja psihopatu da citam...
Uglavnom da se vratim na praznjenje.
Bivsa supruga je i dalje u vezi sa "ramenom" iako je "rame"ozenjeno.To mi nije jasno smatrao sam da je normalna,pametna po tom pitanju.povremeno se cujemo naravno.Ne mogu bas da je potpuno odstranim iz zivota imamo nesto zajednicko sto je vaznije i od mog i od njenog zivota.Dete nije krivo zbog toga sto su mu roditelji budale...
Last edited by demijan on Thu Jan 12, 2012 12:02 pm, edited 1 time in total.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

...
Last edited by demijan on Thu Jan 12, 2012 12:03 pm, edited 1 time in total.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ivica »

Dobro. demjane ja sam pročitao tvoju priču o padu , a sada bih te molio da pišeš priču o usponu... :D dakle kakvi su planovi? Nazire li se neka vizija pa makar "na rubu oka". Znaš um je okultan, a srce je mistično. Šta govori mistična pumpa, ima li kakvog pozitivnog ritma?
ignorance is bliss!
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by Dreamer »

Izvini Demijane, ali koja je priroda njihovog takvog i tolikog interesovanja za tebe?
Ne verujem da su narkomani "ludi" od zelje da se namecu nekom strejteru od kojeg i sa kojim nista nemaju. Ispravi me ako gresim.
E, sad, ti ako zaista zelis da se sklonis od njih, odnosno da prekines sve odnose, nece ti pomoci to navlacenje zavesa i nejavljanje na fon. To se tako ne radi, to je instant resenje.
Zauzmi jebeni stav, reci im sta planiras i da to iskljucuje drogu. Osim ako ni sam nisi siguran?

Pa tebi je gore ispalo sto si dosao tu kod keve u rodni grad. Te ljude nisi pominjao kao problem u Bg...
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by ivica »

Dreamer wrote:Izvini Demijane, ali koja je priroda njihovog takvog i tolikog interesovanja za tebe?
Ne verujem da su narkomani "ludi" od zelje da se namecu nekom strejteru od kojeg i sa kojim nista nemaju. Ispravi me ako gresim.
E, sad, ti ako zaista zelis da se sklonis od njih, odnosno da prekines sve odnose, nece ti pomoci to navlacenje zavesa i nejavljanje na fon. To se tako ne radi, to je instant resenje.
Zauzmi jebeni stav, reci im sta planiras i da to iskljucuje drogu. Osim ako ni sam nisi siguran?

Pa tebi je gore ispalo sto si dosao tu kod keve u rodni grad. Te ljude nisi pominjao kao problem u Bg...
Instant prijatelji - instant riješenje :wink:
ignorance is bliss!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by majka NS »

Dragi "demijan"-e
dobrodošao na forum /i ja sam nova, ali sam kao malo starija od tebe po stažu na forumu, pa otud ova dobrodošlica/.
Pročitah i ja tvoju priču, teška, tužna (a čija je bolja),... svako od nas svoju muku muči, i ogromno breme nosi. Bitno je ne posustati, ne pokleknuti, veliki borac biti i nedati tom :evil: da krene ka tebi, a ne da ti se približi...
Društo poznanika i "lažnih" prijatelja oko tebe, što pre :axe: :smt021 :smt075
Samo tako ćeš naći svoj mir, koji ti možda sad treba. Kad ti lažni prijatelji - poznanici kod tebe "kuc-kuc", i on :twisted: ti je zajedno s njima na vratima... ČUVAJ SE I NEDAJ SE
TREBALO JE DO TIH 8 MESECI DOĆI!!! =D>
To što imaš dete, i što si otac, nek pokuša da ti bude neki tvoj unutrašnji oslonoc, da pronadješ volju i kad je nema na vidiku... nek te trenutno ne opterećuje egzistencija, ako je možda to problem, dok ne budeš mogao sam sa sobom da se nosiš. Da ne požuriš i upropastiš sve do sada postignuto.
Piši, TO ZAISTA POMAŽE, i nek te ne brine šta će ko reći, komentarisati. To je tvoj život, a ovde na forumu se nekako uvek nadje zajednička reč... razlike u godinama nema, svi smo mi u istom klinču sa tim :evil: . I treba da smo jači od njega, vidi koliko nas je, što ovisnika, što suovisnika, pa nek proba :wink:.

Ako imaš u mestu gde si se "skrio" AN - Anonimne narkomane, to bi ti po meni mnogo pomoglo, to su prijatelji, ljudi... sve to s čim se ti trenutno nosiš, oni prošli... a vidim, društvo KVALITETNO ti nedostaje. Ako ne, kontaktiraj ovde na forumu, nekog od njih, oni će ti reći najbliže mesto - grad, a s njima možeš i preko skajpa (ako imaš tu mogućnost), sastanak da pratiš... od mene toliko, za sada.
Veliki pozdrav, izdrži ...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

Dreamer,problem je u tome sto su mi takvi pre odgovarali a sada vise ne
Last edited by demijan on Thu Jan 12, 2012 12:04 pm, edited 1 time in total.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by demijan »

majka NS wrote: Dragi "demijan"-e
..

Ako imaš u mestu gde si se "skrio" AN - Anonimne narkomane, to bi ti po meni mnogo pomoglo, to su prijatelji, ljudi... sve to s čim se ti trenutno nosiš, oni prošli... a vidim, društvo KVALITETNO ti nedostaje. Ako ne, kontaktiraj ovde na forumu, nekog od njih, oni će ti reći najbliže mesto - grad, a s njima možeš i preko skajpa (ako imaš tu mogućnost), sastanak da pratiš... od mene toliko, za sada.
Veliki pozdrav, izdrži ...
.Ovo je relativno malo mesto .U velikom gradu se uklopis u neku anonimnost mase ovde jok.Ako cu da se izborim izboricu se nekako sam .
Neko mi rece,nebitno ko da izbacim i lekove a tacno cu i to da uradim.
Last edited by demijan on Thu Jan 12, 2012 12:05 pm, edited 1 time in total.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by Dreamer »

Demijane,
Ne zelim da ti pametujem niti da se mesam u tvoj zivot. Zato sve ovo shvati samo kao razmenu misljenja i iskustava. :wink:
Elem, ja mislim da ti ne bi smeo da zavrsavas nista drugima, Droga je opasan i podmukao neprijatelj, i jedna od njenih glavnih osobina je da nas zajebe BAS ONDA kad pomislimo da smo "stali na svoje noge" mentalno, da smo jaci od nje nakon nekog vremena, da mi "to mozemo"....Cista varka.
Potrebno je mnogo vise od pukog apstiniranja i traljave izolacije da zaista ojacamo.
Ti si odbacio drogu ali nisi svoju zavisnicku licnost. Ako ne mozes da ides na sastanke u svom gradu,citaj ovde tudja iskustva i strucne clanke, zdruzi se sa nekim ko ima stabilnu apstinenciju, ne mozes sam.

Meni je dugo trebalo da prihvatim ovu cinjenicu, ja sam isla "sama protiv svih" ali uvek kratkog daha.Znalo mi se dogoditi da pomislim da sam tako jaka, stabilna, da je droga iza mene i da me nista od spoljnih uticaja ne moze poljuljati. Kako sam samo pogresila! Malo po malo i ja bih se ponovo nasla na starom putu, samo zato sto sam precenila sebe.
I tako je islo u nedogled, navlacenje i skidanje, i nikad neka malo duza apstinencija. Ali samo zato sto sam, kao i ti sada, mislila da mogu sama! Ma, bila sam ubedjena.A onda sam konacno ukapirala i potrazila pomoc nekoga ko je mogao da mi pomogne, ko empirijski zna i kako.
Bez te pomoci ja ne znam da li bih danas bila cista.

Jesi li razmisljao da se vratis u Bg? Tamo bi imao sve ono sto ti sada nedostaje za uspesnu apstinenciju-anonimnost, NA sastanke ili komunu (jesi li razmisljao da odes u neku komunu?), i promenu drustva.
Ja vrlo dobro znam kako u malim gradovima to funkcionise, ali sada moras misliti na sebe. Ne moras biti grub ni neprijatan prema tim ljudima, samo ucini nesto dobro za sebe.
Podrzavam izbacivanje lekova, ali se konsultuj prvo sa doktorom :)
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Zivotinjsko carstvo

Post by Dreamer »

I ne slusaj Hemingveja,on je bio evnuh, sta on zna o zadovoljstvima?! Idi begaj :lol: :wink:
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply