Bivsi ovisnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Bivsi ovisnik

Post by Šmizla »

sanela wrote:Ne govorim ja o dokazivanju da nećete više nikad u životu napraviti glupost, nego da ćete danas uraditi nešto drugačije od onog jučer, da ćete danas uraditi ono što ste rekli uraditi, da ćete danas biti iskreni i reći kako se osjećate... e to ja smatram pokazivanjem da se mijenjate.

A ne da pričate priče, tražite da vam se vjeruje, a sve opet radite isto, samo malo "ljepše" pričate, odnosno pričate ono što drugi žele čuti. A zapravo ništa ne radite da DOKAŽETE da radite na promjeni.

U potpunosti se slažem. Godinu dana slušam samo ''nakićene'' priče i svaki put sve su ljepše ''okićene'' ali...samo prazne priče, nema pomaka...nema ni D od dijela kojima to dokazuje.

Vjerujte dragi moji da i mi suvisnici bi dali sve na svijetu da vam vjerujemo ali...ne možeš koliko god to želio.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Slazem se i sa Sanelom i Smizlom.
Sve su to prazne i nakicene price.
Ja sam bivsa narkomancina i trazio sam opravdanje za sebe, kao tesko mi je, brdo problema itd.
A kad vam neko pomene neki drugi nacin za oporavak kao sto su trud,volja..nista od toga.
Spremni ste da priznate da vam je bolestan mozak ili mozdani metabolizam kako to kaze jedna osoba ovde i na tome se zavrsava.
Isto tako sam pomenuo porodice i ljude koji se napate pored narkomana, to su suovisnici i na to ste me ispljuvali svi redom, kad sam rekao da se treba sad zrtvovati za svoje bliznje koji su propatili pored nas opet nisam bio u pravu.
Eto vam lekovi i lecite mozak, pa se mozda desi neko cudo i taj lek pomogne posle 20.godina.
Kad se svi ti ljudi oko nas istrose i razbole zbog nas onda cemo da se probudimo.
Sto se toga tice ove zene su u pravu, nikom ne treba dokazivanje koliko da vide da se nesto stvarno menja u zivotu zavisnika, da se vidi makar trud pa ako se ne moze da izdrzi normalno da ce pomoci porodica uvek.
Last edited by ziki on Mon Jan 02, 2012 1:01 am, edited 1 time in total.
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by zeleni »

ziki, prvo hopni pa skočni rec

hoću reći, aj spoji ti prvo dva meseca da budeš kul, pa da ima neku težinu to što govoriš.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

O cemu ti pricas bre?
Jel ti smatras da ti je mozak bolestan, ajde kazi mozak mi je bolestan i onda ja vise necu rec da ti kazem.
Ako ti za sebe smatras da ti je mozak otisao u aut onda te treba smatrati bolesnim i tu je kraj, nema sta ti da resavas problematiku ovde.
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by zeleni »

ziki wrote:O cemu ti pricas bre?
Jel ti smatras da ti je mozak bolestan, ajde kazi mozak mi je bolestan i onda ja vise necu rec da ti kazem.
Ako ti za sebe smatras da ti je mozak otisao u aut onda te treba smatrati bolesnim i tu je kraj, nema sta ti da resavas problematiku ovde.
iskreno?
imam ja neko svoje mišljenje o tome, al se ne slažem uvek s njim. jbg.
nekad mislim da je samnom sve u redu.
nekad i nisam toliko sigurna u to.
ne mislim da mi je mozak bolestan, jer mi se povraća od odvratnog proseka koji slovi za "normalu".
mislim da mi je mozak bolestan, jer nikako ne umem da se uklopim i da se opustim.
ne mislim da mi je mozak bolestan, jer ko kaže da je normalno ono - "oženi se, zasluži kredit... "?
mislim da mi je mozak bolestan, jer ne želim ništa u životu i dodju dani kad nemam snage da se pomerim, nego tako trulim.
ne mislim da mi je mozak bolestan jer kapiram da poenta i jeste isterati fazon do kraja.
mislim da mi je mozak bolestan jer se i dalje na neki način ložim na istu priču te i dalje tripujem kad kad da treba isterati fazon do kraja.
kapiraš? nije mi baš najjasnije šta mislim.
hegel. dijalektika.
teza-antiteza.
kretanje.

p.s. al i dalje stoji ono od gore - skrpi ti, batice, neko vreme strejt, potpuno strejt, bez piva, bez opuštanja ikakve vrste, pa onda to što govoriš može da ima neku težinu.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Covece pricas samnom kao da me poznajes privatno, ti meni kazes da sastavim dva meseca strejt?
Ja te stvarno ne poznajem, upadnes tako da udaris kontru i to na neke normalne stvari koje ja pomenem, kao sto je zrtva za porodicu itd.
Neznam koje si godiste, ja imam 35.godina, zavrsio sam skolu odavno,studirao sam poljoprivredu u novom sadu ,godinama sam radio kao vozac kamiona, pa autobusa, radio sam na bausteli u nemackoj,cistio sam sneg u austriji ,prao sudove, bio sam u ratu, bio sam u braku 9.godina, imam dvoje dece..
15.godina sam uzimao heroin i trodon i subotex i suboxon, extazi, kokain,pusio sam shit,pio sam i rakiju brlju samo da pobegnem od realnosti, pa ipak ne kazem za sebe da imam bolestan mozak i stao sam na stranu ovih dve zene koje su suovisnici, zato sto znam kako je kad neko pati za svog sina, brata ,narkomana i gleda kako se gasi zivot u njemu i vene..
Znam sta znaci kad majke pocnu da prodaju nakit iz kuce da bi sinu dale pare jer je u krizi i preti samoubistvom.
I onda mi ti prodas neku mangupsku foru ovde da ja sastavim dva meseca strejt da bi imalo tezinu to sto pricam.
Zenama koje su u pravu sto nemaju poverenja u bezbroj lazi koje su progutale samo ta prica u zivotu treba kako ne pruzaju dovoljno podrske.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Zeleni vrati se na trenutak na temu Psihicka kriza, otvorio sam temu i ko se prvi pojavio da udari kontru?
TI Naravno.
Izbrisao sam ceo post da bih izbegao takve prazne price i ljude zeljne dokazivanja.
Boris se protiv svega sto je moralno, porodica, podrska,trud, vera.
Hoces da budes mangup i da budes u pravu?

Evo ja javno priznajem da je Zeleni veci i bolji narkoman od mene, on je takodje i bolesniji od mene i njemu je mnogo teze i samo on ima problem.
Nemojte da verujete, nemojte da se trudite, prvo sastavite dva meseca strejt pa onda pricajte.
Balavac jedan, verovatno si imao 5,6. godina kad sam ja uzimao drogu zbog straha da me ne uhvate i zakolju siptari na kosovu 99-e.ili da mi neki geler otkine glavu sa ramena.
...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bivsi ovisnik

Post by sanela »

Hej ziki, hajde se malo iskuliraj...
Zeleni te nigdje nije napala niti ti bilo šta loše rekla.
Zato, stani. I meni se čini da ti i nisi nešto dugo čist i ovo što sad pišeš/pričaš je potpuno normalno za nekog ko je tek počeo da apstinira i sve mu je jasno i sve zna. Hajde malo stani i ponovo pročitaj ono što su ti ljudi do sad pisali.
Nemoj me pogrešno shvatiti, imaš ti pametnih, nemoj brisati ono što pišeš. Ostavi, neka drugi pročitaju i napišu šta misle. Nemoj se odmah kačiti s drugima, koji se ne slažu s tvojim mišljenjem.
Hajde, malo vježbaj ovdje na forumu da budeš okej s ljudima koji se ne slažu stobom umjesto što kreneš da se braniš, ljutiš, napadaš. Pusti... pa odgovori za dva dana.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Bivsi ovisnik

Post by Sagy »

Bez uvrede ziki,
ali ja isto mislim,da si ti "svježi" apstinent,pa te "pere" uobičajena provala razno-raznih emocija,karakteristična za taj peroid.Bar to zaključujem po onome što pišeš.
Može se reći da smo generacija,ja sam 72' godište,i mislim da je nepotrebno da ističeš rat,jer nisi samo ti bio u ratu,i drogom "utapao" sve ono što se tamo dešavalo.Nisi ni jedini,tamo gdje sam ja bio,i ljudi od 40-50 godina,bi počinjali pušit travu,s nama mlađima,samo da si olakšaju pritisak.
A opet,nije rat kriv,što smo si mi učinili od života,jedno veliko sranje,nije.

Naš mozak?
Pa poslije 15-20 godina,trpanja raznih supstanci,koje su moj mozak,titrale "up&down" u nekim nenormalnim količinama,ne mogu reći,da radi kao mozak nekoga,tko je cijeli život "straight".
A opet,da se smatram,psihičkim bolesnikom,ne smatram.
Mislim,da je moj problem,kombinacija i medicinskog,i sociološkog dijela,i da na svakome treba poraditi.
Supstitucija,sama po sebi,ne čini ništa,osim što ovisniku daje više "manevarskog" prostora,da poradi na sebi.
Isto,zaludu i komune,ako se ide iz nekih "krivih pobuda",kao bijeg od problema,dugova,zatvora...

Svaki način liječenja,nije za svakoga,npr. metadon sigurno nije izbor,za nekog tko je trošio heroin 2-3 god.,
ali za netkog,tko je bio bezbroj puta,na detoxima,komunama,sastancima,grupama...taj metadon,može biti stvarno sredstvo,da mu se omogući koliko-toliko da funkcionira.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Sanela, kakva si ti cava ja ti podrzim pricu i jos se iznerviram zbog tih samoopravdavanja, ti me poklopis.
Nisam uopste znao da je Zeleni zensko verovatno bih bio vise fleksibilan.
Ja cu da iskuliram nije problem samo da vas zamolim, nemojte tu pricu kao nov si, tek apstiniras pa si pun inspiracija itd. Skoro svakom ko se registruje ovde i napise nesto servirate mu tu pricu.
Kao da treba da nastupam na trapezu pa sam nov i neiskusan, i treba da ucim da ne padnem.
Vama smeta kad vam neko kaze da ste vise lenji nego bolesni, kad vam neko kaze da treba da se potrudite malo vi to nemozete da podnesete.
To je najlakse reci bolestan sam i vise nemas odgovornost i obaveze, jer od bolesnog coveka se ne ocekuje nista.
Iskreno meni je dosadilo da u ovim godinama moram da se dokazujem da imam dovoljno iskustva da to sto pricam ima tezinu.
I to, sastavi dva meseca pa onda pricaj je smesno jer imam vise godina drogiranja i apstinencije nego sto neki imaju godina zivota.
Gledao sam vecinu tema ovde, na svakoj se nadje grupa ljudi koja potpuno skrene sa teme i pretvori je u raspravu i to iz ciste sujete.
Voyager je covek sa kojim sam ulazio u duele ali se ispostavilo da je najkorisniji clan ovde,
Kad mu trazis neki savet dobices komplatan odgovor,cak i dokumentovano i nacrtano.
...
Post Reply