Bivsi ovisnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Bivsi ovisnik

Post by Šmizla »

Ziki ne bih mogla da se složim sa tobom. Stavi se ti u situaciju da te neko iznevjeri više puta, kako da mu vjeruješ?! I pored sve dobre volje, ne možeš...a za podršku sam uvjek ako je tražiš.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bivsi ovisnik

Post by sanela »

ziki wrote: Ako ti je stalo do mene onda ces da mi verujes, ako ja treba i tebi svaki dan da se dokazujem onda ti daleko lepa kuca..
Pa, nakon što neko napravi gomilu gluposti i iznevjeri povjerenje 100000000 puta, onda treba svojim PONAŠANJEM da pokaže i dokaže da je spreman na promjenu. Tek tada može očekivati podršku druge strane. U protivnom, daleko njemu kuća bila.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Volim vas zene..
I ako mi ceo zivot jedete dzigericu..
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Bivsi ovisnik

Post by ivica »

sanela wrote:
ziki wrote: Ako ti je stalo do mene onda ces da mi verujes, ako ja treba i tebi svaki dan da se dokazujem onda ti daleko lepa kuca..
Pa, nakon što neko napravi gomilu gluposti i iznevjeri povjerenje 100000000 puta, onda treba svojim PONAŠANJEM da pokaže i dokaže da je spreman na promjenu. Tek tada može očekivati podršku druge strane. U protivnom, daleko njemu kuća bila.
Najgori mogući epilog nakon skidanja. Zapravo čisti horror!
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bivsi ovisnik

Post by sanela »

ivica wrote:
sanela wrote:
ziki wrote: Ako ti je stalo do mene onda ces da mi verujes, ako ja treba i tebi svaki dan da se dokazujem onda ti daleko lepa kuca..
Pa, nakon što neko napravi gomilu gluposti i iznevjeri povjerenje 100000000 puta, onda treba svojim PONAŠANJEM da pokaže i dokaže da je spreman na promjenu. Tek tada može očekivati podršku druge strane. U protivnom, daleko njemu kuća bila.
Najgori mogući epilog nakon skidanja. Zapravo čisti horror!
Šta je horor? Ne kontam...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Bivsi ovisnik

Post by Sagy »

Pa vjerovatno,Sanela,to što ljudi kad svježe uspostave kakvu-takvu apstinenciju,imaju brdo problema sami sa sobom.Starih,"utapanih" drogom,i novih,vezanih za dovođenje života u red.
I sad naravno,da mi,ovisnici,imamo tendenciju,da ljude,što su nam bliži,više ih povrijedimo.
To dođe k'o neki aksiom.
Ali,ponavljam,i nama je teško,uz sve to,još i trpit nepovjerenje(zasluženo!),bliže i daljnje okoline.

Teško je,u svemu tome skupa,naći neki kompromis.

Opet,ni mi ne treba da očekujemo aplauz i odobravanje,odmah u startu,jel' eto,došlo nama iz guzice u glavu,kako je to sve jedno veliko sranje(a obično se to desi,NAKON što izvaramo i povrijedimo,sve bližnje).
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Bivsi ovisnik

Post by ivica »

Sagy wrote:Pa vjerovatno,Sanela,to što ljudi kad svježe uspostave kakvu-takvu apstinenciju,imaju brdo problema sami sa sobom.Starih,"utapanih" drogom,i novih,vezanih za dovođenje života u red.
I sad naravno,da mi,ovisnici,imamo tendenciju,da ljude,što su nam bliži,više ih povrijedimo.
To dođe k'o neki aksiom.
Ali,ponavljam,i nama je teško,uz sve to,još i trpit nepovjerenje(zasluženo!),bliže i daljnje okoline.

Teško je,u svemu tome skupa,naći neki kompromis.

Opet,ni mi ne treba da očekujemo aplauz i odobravanje,odmah u startu,jel' eto,došlo nama iz guzice u glavu,kako je to sve jedno veliko sranje(a obično se to desi,NAKON što izvaramo i povrijedimo,sve bližnje).

Eto sanelo odgovorio ti je sagy. Dakle slobodno govoreći obitelj i okolina ti uglavnom nabija kompleks dokazivanja. Glasovi govore : " ej aj ti meni sad i odma daj dokaz da se neš više drogirat slijedećih 66 dodina" eto to je taj teret taj horror...
Uostalom zbog toga sam ja "raspustio ovaj svijet" i prihvatio ludost. :D
Last edited by ivica on Sat Dec 31, 2011 3:33 pm, edited 1 time in total.
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by zeleni »

ivica wrote:Dakle slobodno govoreći obitelj i okolina ti uglavnom nabija kompleks dokazivanja. Glasovi govore : " ej aj ti meni sad i odma daj dokaz da se neš više drogitar slijedećih 66 dodina" eto to je taj teret taj horror...
ee, to je jedan od razloga zašto i familija mora da se uključi u lečenje. jer, onda ih oni koji znaju znanje upozore da takve gluposti ne pričaju i ne traže takva kretenska obećanja. dobro, i pored toga ima ispada i sranja, al mnogo mnogo manje.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bivsi ovisnik

Post by sanela »

Ne govorim ja o dokazivanju da nećete više nikad u životu napraviti glupost, nego da ćete danas uraditi nešto drugačije od onog jučer, da ćete danas uraditi ono što ste rekli uraditi, da ćete danas biti iskreni i reći kako se osjećate... e to ja smatram pokazivanjem da se mijenjate.

A ne da pričate priče, tražite da vam se vjeruje, a sve opet radite isto, samo malo "ljepše" pričate, odnosno pričate ono što drugi žele čuti. A zapravo ništa ne radite da DOKAŽETE da radite na promjeni.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Bivsi ovisnik

Post by ivica »

sanela wrote:Ne govorim ja o dokazivanju da nećete više nikad u životu napraviti glupost, nego da ćete danas uraditi nešto drugačije od onog jučer, da ćete danas uraditi ono što ste rekli uraditi, da ćete danas biti iskreni i reći kako se osjećate... e to ja smatram pokazivanjem da se mijenjate.

A ne da pričate priče, tražite da vam se vjeruje, a sve opet radite isto, samo malo "ljepše" pričate, odnosno pričate ono što drugi žele čuti. A zapravo ništa ne radite da DOKAŽETE da radite na promjeni.

A štaš ženska kad su ljudi uplašeni antidroga kampanjom .Narkomane su okarakterizirali onakvima kakvim su ih opisale mnoge antidroga udruge od kojih su tek rijetke one što se zalažu za iskrenu pomoć ovisnika, a ne da mlate neku lovu na konto njih kakvih ima na stotine. Ili je stvar takva da roditelji ovisnika prelako vjeruju u mnoge komune (vjerske) , a ovi pričaju priče kako im odgovara ,kako njima ide na mlin. Tu mogu iznijet vlastiti primjer di sam saznao božesačuvaj stvari za mene . To mi ide na živce. Po njima sam ja uličar i narkoman jer sam napustio program nakon samo 3 mjeseca i kao takav nisam pogodai i kvarljiv sam za druge. A ja u potpuno suprotnoj situaciji! . Pustimo statistike sad.Npr grad split ima 20 udruga koje vuku lovu na konto đankija.. U Rijeci ih ima , kako sam baš danas saznao, preko 10! Ej! a ja znam samo za dvije (egzodus i terra eto da kažem), a 6 godina sam jahao konja po rijeci i nisam čuo za ostale.
Na kraju da ne ispadne da sam žestoki protivnik udruga,takvih kakve sam opisao. Argumenata za protiv imam na bacanje. Nisam rekao da mlate pare i pare jer na kraju svi moramo od nečeg živit i to je u neku ruku opravdano. Štaš nemoš mijenjat svijet. Možeš samo sebe.............. :P :D
ignorance is bliss!
Post Reply