Bivsi ovisnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: Bivsi ovisnik

Post by Sagy »

Ne znam zašto si toliko nabrijan.

Ima stvarno dosta mlađih ovdje,a ima nas i starijih.
A kad bi iskustvo i godine junkanja,nešto značile,ja bi već mogao da imam bar neku diplomu.
A baš je suprotno,što si više godina u tome,više se "zacementiraš" u neke svoje stavove,i sve teže i teže je promijeniti ih.
A i umori se čovjek od tih pustih,uspona i padova,stvarno umori.
Ja nikome ne želim,da prođe ni trećinu onoga,što sam ja proživio uz drogu,a kamoli da to nabijam drugima pod nos,maltene kao neku vrlinu.
Nitko od nas ne zna sve.Samo budale znaju sve....Zato i jesu budale....

Sretna ti Nova
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by zeleni »

ziki wrote: Iskreno meni je dosadilo da u ovim godinama moram da se dokazujem da imam dovoljno iskustva da to sto pricam ima tezinu.
I to, sastavi dva meseca pa onda pricaj je smesno jer imam vise godina drogiranja i apstinencije nego sto neki imaju godina zivota.
ee, ziki, koji si ti smehotres, jebote. :-D
elem,
jesi čuo ti za onu izjavu - ništa lakše ostaviti pušenje, uradio sam to bar 100 puta?
dakle,
baš zato što imaš "više godina drogiranja i apstinencije nego neki života" prekini da serendaš da ti je sve jasno.
recimo, da si sastavio neku godinu strejt, znao bi da prave psihičke krize, one za koje ti tvrdiš da ne postoje, ne kreću nužno odmah posle skidanja. i da su te kasnije mnogo podmuklije. i da to nema isključivo veze sa stajanjem u mestu. i da se frke dese - prodješ kroz neki deo grada, čuješ neku pesmu, osetiš neki miris, ili svane tako neko naopako jutro i sve se vrati u sekundi. krene pakao.
al da ne palamudim ja mnogo.
i ziki, sad očekujem da ćeš biti mnogo "fleksibilniji", mislim, jbg, red bi bio. 8)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Jel ti imas neki kompleks od mene ili sta?
Evo ja sam iskulirao a ti nastavljas dalje.
Drago mi ja ako sam te nasmejao, smeh je zdrav.
Odmori malo zelenko.
Shvatio sam poentu, nemozes da prevazidjes problem.
Zivi sa tim, sve najbolje.
Srecna i tebi nova godina Sagy
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by zeleni »

ziki wrote:Jel ti imas neki kompleks od mene ili sta?
Evo ja sam iskulirao a ti nastavljas dalje.
Drago mi ja ako sam te nasmejao, smeh je zdrav.
Odmori malo zelenko.
Shvatio sam poentu, nemozes da prevazidjes problem.
Zivi sa tim, sve najbolje.

haha
svidža mi se ova fleksibil varijanta. ziki'z going majkrosoft.
zvučiš nežno ko reklama za lenor
(dok se forumom širi svež miris prolećnog cveća)
PDT_Love_25
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Ajde nemoj vise da me citiras i da preterujes.
Jasno je da ti nije cilj vise da razgovaramo o temi vec pocinjes da praznis svoju negativnu energiju.
Nisam te nicim uvredio,ako se tako osecas to je vec tvoj problem.
Ljudi su rekli sta su imali, i sagy i sanela i ti se lepo i civilizovano povuci da se ne glupiramo kao deca.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Bivsi ovisnik

Post by ivica »

ziki wrote:Sanela, kakva si ti cava ja ti podrzim pricu i jos se iznerviram zbog tih samoopravdavanja, ti me poklopis.
A šta je to cava?
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bivsi ovisnik

Post by sanela »

ivica wrote:
ziki wrote:Sanela, kakva si ti cava ja ti podrzim pricu i jos se iznerviram zbog tih samoopravdavanja, ti me poklopis.
A šta je to cava?
Uze mi riječ iz usta... ni ja ne znam šta je to.
Hej zigi, jarane, nemam ja ništa protiv tebe. Nemam ja razloga tebe da poklopim :) Ja samo napisah svoje mišljenje. Nemoj previše lično shvatati ono što ti ljudi pišu.

Slažem se da se ljudi ne trebaju držati za svoju dijagnozu kao pijan plota i da sve svoje neuspjehe pripisuju isključivo bolesti. Normalno je da se nekad osjeća čovjek loše, da mu se ne da ustati iz kreveta, da mu nije ni do čega, to se dešava i meni koja se nikad nisam nadrogirala. Međutim, činjenica je da je vama teže, jer se trebate boriti, pogotovo ispočetka, i sa svim tim sjećanjima kako vam može biti "bolje", kako možete odmah "prevazići" sve ono što vas poklapa. Kažu da vrijeme pomaže, ali ne pomaže samo od sebe, nego pomažu događaji u vremenu. Ako samo sjediš i čekaš "da prođe", e bogami, neće proći. Ispočetka se treba tjerati da nešto radiš, a vremenom se stvori navika da nešto radiš. Nije lako... a opet, što reče zeleni, nekad je dovoljno da čuješ pjesmu, osjetiš miris (to je najčešći okidač za vraćanje u prošlost) i valja se izboriti...

Znači, sve je individualno, ali ipak postoje određene sličnosti... i bez obzira na tvoj staž u drogiranju, u oporavku je puno važniji staž u apstinenciji i razumijevanje onoga što te vraćalo nazad u ovisnost.

I opet, što reče Sagy, samo budale sve znaju...

Ja ti želim svako dobro.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by simon_says »

Cava je pica od coveka,sisa,jaje...moze da bude u ortačkom obraćanju rečeno...u fazonu:-Brate,koja si ti cava!-ili -koji je onaj Zika cava sto me je ispalio za ćamil pajda-....
nisam citao o cemu se radi,samo sam video da se pitas/te sta je cava...znaci Cava , nije čava a nije ni ćava a ni kava
eto bona ne bila tako ti je to
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bivsi ovisnik

Post by ziki »

Hvala što si objasnio umesto mene.
Sleng koji se koristi uglavnom u Bg-u a i u drugim kulturno razvijenim provincijama u serbiji.
Nije uvredljiv naravno.
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bivsi ovisnik

Post by zeleni »

ma 'de uvredljiv, matori...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply