Godinu dana cist...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Mravojed
Posts: 3
Joined: Sun Oct 23, 2011 9:25 pm

Godinu dana cist...

Post by Mravojed »

...ali nesto se cudno desava.

Kao prvo pozdrav svima.
Zelio bih savjet sta da radim i kako!
Ukratko: 2008-2010 sam bio na heroinu. Prije toga sam gazio sve ostalo. Prvog augusta prosle godine sam sve bacio. Skinut. Na suho. I sve je bilo super do prije jedno mjesec dana...

Skinuo sam se sa heroina na suho, znaci bez bilo kakve medicine. Ljudi oko mene su to prihvatili, malo je trajalo dok nisu stekli povjerenje u mene, ali proslo sve ok. Vratio sam kilazu, odbacio otpad od drustva, uzivam sa porodicom! No prije jedno mjesec dana, pokusao sam da bacim i cigare. Dakle, napominjem da do tada jace tablete od paracetamola nisam uzeo. Tad sam poceo da koristim Champix tablete... Bilo je jos par situacija koje su me mogle nanervirati, ali sad sam toliko nervozan da stvarno ne znam sta da radim.
Do sada sam odbijao bilo kakav vid psihoterapeutske pomoci, lijekova i sl. No sad mi je dogustilo da bih pristao na sve. Citao sam po forumima da je najvjerovatnije u pitanju zatvorena kriza. Podocnjaci oko ociju su mi 10 puta ruzniji nego u najgore moje doba. Pozivcanim i derem se za svaku sitnicu. OK: Narucio sam vrijeme kod psihologa, no ovdje to moze i potrajati dok ga ne dobijes.

Zanima me sljedece: Sta da radim ljudi moji? Moram li poceti piti antidepresive? Eventualno koje?
Ako je u pitanju zatvorena kriza, koliko traje? Ako mi mozete pomoci sa nekim savjetom bio bih vam zahvalan!!!

Pozz
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Godinu dana cist...

Post by zeleni »

ne traje zatvorena kriza dugo, al je problem sto ona onda prelazi u otvorenu, a to posle vodi mahom u recidiv... tako kaze teorija.
praksa? jebem li ga. meni nekad to neraspolozenje prodje i samo od sebe. ali retko.
o neraspoloznju treba da se prica. je l imas nekog svog?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Godinu dana cist...

Post by nanii »

Ma kakva zatvorena kriza, kakvi su sad to pojmovi..............de i guskama objasnite
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Godinu dana cist...

Post by zeleni »

ma kao - svaka neka promena raspolozenja, koja nema neki ocigledan uzrok i povod. nego, nako kad pocnu da te more neke crne misli iz vedra neba.. pa budes razdrazljiv, pa budes skenjan. e to kazu da se zove zatvorena kriza.
jebem li ga esu li u pravu...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: Godinu dana cist...

Post by boki_ »

mora da su ti metali herion u cigarete
hEIL hEIMAt
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Godinu dana cist...

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ako je to toliko chesto da stvara probleme, a nemozesh kontrolirat sam sebe, probaj se savjetovat s ljechnikom i probat na neke antidepresive , koji se uzimaju oko 6mj. pa chesh vidjet...mozda psiho terapija... ili neshto lagano za umirenje ima dobrih prirodnih preparata(bolje nego heroin)...Probaj vidit...Jako puno ljudi znam koji nakon 1god. su chisti od heroina imaju takve slichne probleme, a nebi se htjeli navuch na njega natrak...Heroin che te pratit do kraja zivota i trazit da ga uzmesh da rjeshish problem, pogotovo ako si ga intravenski uzimo...
Mravojed
Posts: 3
Joined: Sun Oct 23, 2011 9:25 pm

Re: Godinu dana cist...

Post by Mravojed »

Nisam uzimao intravenozno. To me i zanima, koja vrsta antidepresiva je OK, posto, napominjem, nista nisam uzimao vise od godinu dana. Ovaj sto se zajebaje za cigare, nek zajebaje sam sebe.
Ja znam da sam uspio da se skinem sa heroina. Ne pomisljam na njega. Jednostavno ovdje je psiha u pitanju, pa sam se zato i obratio za pomoc, posto vjerovatno ima slicnih slucajeva.
Znaci pitanje je: Koji antidepresivi su OK?
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Godinu dana cist...

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ima ih jako puno i varira od osobe do osobe, npr. ja sam ih dosta probo i nikad mi neshto nisu bili, treba uzet u obzir da uchinak njihovog djelovanja je vidljiv u roku 2-3tjendna....Meni je bio okei procac on je djelovo tako da mi znao pdignut raspolozenje, i Mirzaten on je super mi bio za spavanje uzima se prije spavanja i drugi dan se osjeti njegovo antidepresivno djelovanje, ja bi sa Mirzatenom(Calixta) isho da me to muchi...Ima sad hrpa josh antidepresiva ko deprozel, pa zolfat pa seroxat itd....
Mravojed
Posts: 3
Joined: Sun Oct 23, 2011 9:25 pm

Re: Godinu dana cist...

Post by Mravojed »

Hvala puno masakr!
Razgovarao sam jednim pishologom koji mi je savjetovao cipralex jedno 6 mjeseci.
Ima li neko iskustva?
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Godinu dana cist...

Post by be a warrior »

Hej...
ja sam prije tjedan dana počela piti eliceu što je isto što i cipralex.. (tako bar piše na nekim stranicama)isto preporuka za jedno 6 mj...iskreno, ne mogo ti reći kako djeluje jer ga pijem tek tjedan dana, a od nuspojava primjećujem jedino ludu žeđ..
za sad toliko, javim ti se još kad AD proradi..
pozdrav!

don t worry, be happy!!
Post Reply