Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by diacetilmorphin »

Pozdrav brate. Svidja mi se sto nisi neki mekusac i sto ti fizicka kriza ne predstavlja neki bauk. I ja sam pobornik skidanja na suho, ali slazem se s tobom da bi zbog tvojih godina,vise nego zbog staza bilo opasno. tvoj organizam je navikao na vjestacko snizavanje krvnog tlaka ( heroinom) pa bi trebo uzimat neke sedative da ti snizavaju pritisak koji u krizi stvarno podivlja. Toliko o skidanju. Na duzem planu imam jedan prijedlog za tebe. Probaj se posvetit vjeri , mada si dijete komunista pa ne znam da li uopste vjerujes u Boga. Malo je teze u tvojim godinama promjenit zivot za 180 stepeni i tesko je nac nesto sto ce te okupirat i sto ce te cinit sretnim i ispunjenim. Ne vjerujem da si sportski tip :-D . Tako da je religija najbolje rjesenje u svakom slucaju. A probaj naci i kakvu zivotnu saputnicu. Nakon nekog vremena ce se vratit emocije akoBogda pa ces bit u stanju da volis. Uglavnom probaj da ne zamjenis dop nekom drugom, navodno blazom drogom.
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by diacetilmorphin »

malic wrote:Probao sam da napisem to u kontekstu kolektivne svesti vezano za narkomaniju kao bolest i ne shvatanje iste,u nasoj bivsoj i sadasnjim zemljamama,ali kao sto i sama pomenu,mnogo napisao a skoro nista rekao!
Kolektivna svest,aut.

vazi se !
Druze kolko god bio shvacen ili ne shvacen , pa sve i da te dizu u nebesa tvoje muke ce ostati iste. Ti si samo pojedinac koji pati od teske bolesti i treba da se posvetis sebi i svom izljecenju. Bezveze je razbijat glavu nekim globalnim problemima. Kao sto rekoh tvoje izljecenje ne zavisi od toga jesi li shvacen ili ne.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by sunrise »

Pozz Malic

Dobrodosao na forum...
Cini mi se da ces ti ovu krizu lako skinuti ali trebas odmah poceti puniti sva prazna mjesta u tvome zivotu....idi na neki NA sastanak ili bilo sta i bilo gdje gdje ces dobiti podrsku jer to je ono sto zelis,za pocetak jel tako?
Imas koga normalnog oko sebe,familiju da ste bliski,curu ili nekog da te malo odvede u nove sredine?

Pozz i budi jak i 22god.dopa je fucking dovoljno a?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Hvala sunrise na podrsci i na savetu!
Ne mislim da se samo meni sranja desavaju,ali je toliko sranja oko mene da je tesko opisati. Tako da mu i sama kriza dodje kao nesto najlakse resivo.
Davno su nestali kontakti sa ljudima i devojkama-zenama -sada,sa kojima bih imao bilo kakav zdrav odnos.
A,praviti i upoznavati nove ljude je malo teze iz ove perspektive!
Stvarno,osim ovog vucaranja po kuci i po nekog ,retkog izlaza van,nemam pojma sto da radim. Jos sam i izgubio licnu kartu,istekla mi zdravstvena i da ne kukam vise,ali nezgodno je maksimalno!
A,sve se vrti oko icne karte. Pare za novu sam potrosio jedno pet puta i sada mi je i to veliki problem!
A,kada nju pominjem,samo nju sam cuvao i nikada izgubio,mada nisam sklon gubljenju stvari,osim ovog mog zivota za koji se izgleda ne borim dovoljno!
Ne znam sta da kazem,a rekao bih mnogo toga i ne znam sta da radim. A,uradio bih mnogo toga!
pozdrav spavalicama
Neprilagodjena
Posts: 65
Joined: Fri Aug 05, 2011 3:12 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by Neprilagodjena »

Razumem te u potpunosti,ja sam se skidala na suvo,pakao. Onda sve u mom zivotu se kao sredi pa se sjebe ponovo i tako u krug. Pocev od tog zdravstvenog koje nemam pa do nekih zivotnih situacija i sranja...Mada nekako se tesim da posle kise uvek dodje sunce...
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Evo prolazi polako vreme,a ja s osecam isti kao i drugi dan kada sam prestao sa uzimanjem dopa.
Ni ja sam ne mogu da verujem1? Dane sam prestao da brojim,kada sam jos bio "mali narkoman",u opasnim krizima (drugo vreme,drugi mileniju,drugi vek)!
Tako da mi nije bas sve ovo jasno sta se desava,ali sta da radim. Dan po dan moraju da prolaze i to je nesto sto je neumitno!
E,sada kada bih jos pronasao foru kako da se nosim sa ovim svim,sto me po ceo dan proganja,taj osecaj pocetka krize,a proslo je ,samo da pogledam koliko,eto od 22 septembra,koliko je to nije ni vazno. Stvarno ludnica prava.
Dogadjalo mi se da me posle 3-4 meseca opici kriza kao da je treci dan perioda kada sam se rokao i kada je heroin bio mnogo ne zgodniji za ostavljanje,pa se to ponavljalo posle 6.meseci ili cak i 9. ali,sada od ovog fals proizvoda i posle vise od deset dana da se oscam ovako,stvarno mi nije jasno!
A,i postoji jedan mesto koje mozda nema veze sa ovim gore napisanim. A,to je da imam,pa mogu da najlblaze opisem kao nevoljnost da izadjem iz kuce. To mi se nikada ranije nije dogadjalo. Sta li stavljaju u ova govna? Pa,onda procitam tamo neke savete ,vezano za substituciju ili tako nesto,a upuceno nekoj devojci,:nemoj trodone da uzimas za skidanje,pa bolji je metadon,trodon je vise stetan...ili tako nesto.........kakve ludosti.
Pa,ova govna su kao okej,manje stetna. Speed koji brat moj,pravi od takvih govana da ne bih ni ja poverovao da nisam video. Pa sada vec cuveni SUBOTEX,pa to je otrov nad otrovima,ali je tu kao vrsta "lecenja",kao i metadon,iako ga zvanicno vode kao odrzavanje........ma gluposti. I
ILI SE DROGIRAS ILI SE NE DROGIRAS!
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

diacetilmorphin wrote:Pozdrav brate. Svidja mi se sto nisi neki mekusac i sto ti fizicka kriza ne predstavlja neki bauk. I ja sam pobornik skidanja na suho, ali slazem se s tobom da bi zbog tvojih godina,vise nego zbog staza bilo opasno. tvoj organizam je navikao na vjestacko snizavanje krvnog tlaka ( heroinom) pa bi trebo uzimat neke sedative da ti snizavaju pritisak koji u krizi stvarno podivlja. Toliko o skidanju. Na duzem planu imam jedan prijedlog za tebe. Probaj se posvetit vjeri , mada si dijete komunista pa ne znam da li uopste vjerujes u Boga. Malo je teze u tvojim godinama promjenit zivot za 180 stepeni i tesko je nac nesto sto ce te okupirat i sto ce te cinit sretnim i ispunjenim. Ne vjerujem da si sportski tip :-D . Tako da je religija najbolje rjesenje u svakom slucaju. A probaj naci i kakvu zivotnu saputnicu. Nakon nekog vremena ce se vratit emocije akoBogda pa ces bit u stanju da volis. Uglavnom probaj da ne zamjenis dop nekom drugom, navodno blazom drogom.
Hvala Farmaceute. Teka sada malo pazljivije procitah tvoje javjanje i dobru volju!
Da,mnogo je tesko da se promeni zivot u mojim godinama,41.a pogotovo dvdesetogodisnjeg heroinomana.
Tako je,i tu se samo moze pokusavati,bas kao i neko ko ima 21. adrogira se od 13-te. Mada ima malu prednost.
Vise ni sam nemam pojmasta nisam prbao u lecenjima,i Zobin mi nije pobegao u vecnost.samo sa ovim najnovijim Rusima nisam imao posla,kazu lecenje traje od 1-21 dan. (Super,hvala.)

Nije samo heroin kod mene problem,bas zbog godina koje pristizu i prestizu.realno i svesno gledam a tesko je,pojavljuje se razna ludila i ovako. Koja se desavaju svakom drugom coveku! Nista spektakularno. U,ludilu zivimo i tako je!
Dani prolaze,gore napisah nesto o tome,i to je neumitno. Vreme! Njega niko nije prevario!

Iako sam dete samo oca komuniste,koji je slavio slavu,(koji licemer) Imao sam prelepe dve godine saq upokojenoim Ruskim duhovnikom(sa postovanjem za njega veliko slovo)!
Na zalost ja u zatvor,on se upokojio,ja ostao budala stara. Tako da mi ni to nije bilo strano! Teologija,samo studiranje mi je bilo prisutno u kuci,ali na zalost jos jedna smrt me je udljila od "aktivne vere. Ocigledno da Gospod ima neke malo teze puteve zivotne u drugom delu,mada ni ovaj prvi nije bio ba lagan,ali da sam imao ogromnu podrsku u svenmu i da sam bio voljen,to je istina!
Da mi se vo ne izbrise,desava se pozdravljam te za sada! M.
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Tek sada videh koliko napisah.............masala....
Neprilagodjena
Posts: 65
Joined: Fri Aug 05, 2011 3:12 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by Neprilagodjena »

Bas si recit :)
A to za godine,nikad nije kasno! Ako zelis da postanes ok nije kasno,imam i ja tu fobiju neizlazenja iz kuce...
A za ovo da li je stetniji trodon ili metadon to je isto kad moj cale koji je alkos mi kaze da ne pijem guaranu i da cu umreti od toga ? Mislim jbte ....a on od litre alkohola nece....Strasno...Pisi malic,svidja mi se tvoje razmisljanje. :finga:
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Do skora bez ikakve vizije,danas relativno ok.

Post by malic »

Evo ponovo jos jedan dan presao podne. I,to me podseti na mog oca koji kaze u osam sati uvece,""tek osam,kada ce deset da legnemo da spavamo"! Pa,takvo racunanje vremena i opaske sam cuo samo kod ljudi koji se skidaju u bolnicama i mnogo cesce u zatvoru. U,zatvoru ljudi zive od dorucka,do odlaska na posao,pa do rucka,pa do jednog brojanja,pa drugog.....pa,do vecere,pa do zaklucavanja u paviljone,pa do osam sati kada ti zakljucaju tvje ktilo,da bi krenulo ludilo,koje nije nikako ni prineti onome kakvu ljudi predstavu imaju o zatvorima.
Odavno tamo nema nekog "zatvorskog"drugarstva,niti tih bajkovitih prica. SVE JE SAMO TUGA,BEDA MUKA JAD I NARAVNO ZATVOR!
Tako je i u svetu narkomanije. Samo sto ovde od dosta ispovesti i pamtovanja "zajebanih narkomana" od po sto grama dnevno koriscenja i slicnih pametovanja,nisam cuo da je iko napisao da je bio nesto ozbiljnije u zatvoru,osim one devojke iz Italije.
Ne mislim da se time treba busati u grudi i detaljisati,ali je totalno suludo da se neko tako zajebano drogira i da je vecito dobijao uslove,oslabadjanja,bla bla...
Nema veze,ja ovo onako usput. Iskreno ,jedva cekam da odem na meru lecenja ,doduse samo par meseci je u pitanju,u zatvorsku bolnicu. Ali,tako se osecam. I,ne nisam pokupio ili oboleo od zatvorskog sindroma da mi je lepse-bolje u zatvoru nego na slobodi,sto se inace vrlo cesto desava ljudima koji provedu malo vise vremena iznutra. I,to postane njihv svet,njihova realnost.

Opet sam se prokakio,ali mi je ovo zasmetalo. Pa,da cisto pomenem!

U,ovom ludilo se pojavila jedna malena osoba 300km daleko ,koja me obraduje oko podneva svojim javljanjem i to mi je najlepsi deo dana!
Last edited by malic on Wed Oct 05, 2011 6:07 pm, edited 1 time in total.
Post Reply