eto da i ja nesto napisem

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

pocecu retrospektivno.cist sam 13 mjeseci ali u zadnjih 10 dana opalio sam se 3 puta.znam da su svi ovdje vjerovatno siti narkomanskih opravdanja,ali nisam se mnogo zabrinuo jer sam se pronasao u normalnom nacinu zivota, i znam da mogu dalje bez dopa kao sto sam i ovih 13 mjeseci.i to potpuno cist bez ikakvih opijata ili lijekova pa cak ni za smirenje ili za spavanje.potšuno su mise vratile emocije, dobio sam 20 kg, pronasao novo drustvo koje s drogama ili kriminalom nema nikakve veze. ukratko kao da se nikad nisam ni drogirao.al evo ipak da se opravdam. doso mi jedan pajdo˙(kolega a ne dop) iz holandije.nakacen ko zvjer. posto je upoznat s cinjenicom kakvo se smece prodaje kod nas ponio je sebi 30 gr. za 15 dana koliko ce ovdje provest. prvi dan me zovno da mu sredim ganove, kad sam to obavio ponudio me dopom. kad sam vidio hors potpuno bjel˙( o cijoj sam se kvaliteti nasluso od junkia koji su proputovali po svijetu) nisam se premisljo ni sekunde :oops: (jako sramotno). s obzirom na 13 mjeseci apstinencije nisam se smio urokat pa sam odlucio na nos. razvuko mi je najmanju lajnu koju sam u zivotu vidio.posto me dobro poznaje prije nego sto sam mu se stigo nagovorit reko je da povucem pa ako me ne stigne za 10 min da sebi napravim kolku hocu.bio je u pravu razvalio sam se ko nikad u zivotu a vjerujte mi da sam se "kvalitetno" drogirao i za nase uslove dobrom robom( znao sam u jedan sut stavljat i po 2/3 gr). u meni se odmah probudila stara narkomancina, tako da sam ga odmah sutradan zvao da me pocasti. ovaj put sam povuko oko pola gr. ali u 3 lajne na citav dan i naravno zvjerski se odvalio. naravno i roditelji su me provalili i opet sam izgubio povjerenje koje sam tesko i zasluzeno povratio. tu sam stao na loptu. danas me opet zove isti tip da se pozdravimo jer ide u srbiju obic jos neku familiju i onda nazad u holandiju. naravno ostavio mi je i oko kvoter dopa. eh, posto sam debil kakav jesam otisao sam po gan i uroko se. sutra oet akoBogda nastavljam svojim zivotom jer se ne planiram vracat u ista govna. mozda zvuci optimisticki ali znam da to mogu, jer imam stotinu razloga razloga da vodim normalan zivot. svjestan sam svega sto mi je dop donio ili bolje receno odnio. bio sam na samom dnu kradje, oruzane pljacke ( za jednu sam i odlezo),i sve druge vrste kriminala,svakodnevnica obiljezena nasiljem. a najgore od svega je mreza lazi u koju se covjek uplete. imam 23 god. i relativno sam mlad ali covjek u malo vremena napravi i previse sr..a.imam 9 godina narko staza.moja prica nije klasicna. nisam bio ni u drustvu koje se drogiralo, naravno kasnije sam pronasao sebi slicne.vjerovatno je to bio nacin da se istaknem u drustvo. krenuo sam odmah udarno spid, bombone,ponekad bjelo. gandju nisam nikad gotivio, vjerovatno sto imam spasticki bronhitis pa mi nije nikako sjedala a i nekako mi je to sugav opijat.uvjek mi se gadilo sto jedan dzoint ide iz usta u usta, onda napusenog covjeka moze provalit i najveci duduk,a nepismeni ljudi odmazh misle da se odvalio u venu,a samnom koji sam to zaista uradio stoji i komentarise neku napusenu skupinu. . smijesno, prvi dzoit sam zapalio za 18 rodzendan. nije mi se uopste svidio osjecaj.fuj.a i vec sam bio na horsu pa mi nije bas ni sjelo. i da se vratim na temu. .3 god sam gotovo svakodnevno smrko spid(oko 5 puta sedmicno) i to u ogromnim kolicinama( 3 do 5 gr dnevno a cesto i vise) sto me je dovelo do amfetaminske psihoze. najgore stanje koje sam dozivio. gomila paranoja ,sizofrenih stanja,konstantnog straha. mislio sam da se kuje neka velika zavjera protiv mene,vjerovatno sto sam bio debelo upleten u kriminal a tih dana su se desavale strasne stvari . nekoliko poznanika i drugova mi je bilo upucano, neki su otresli u muriju, sto je jos vise pojacalo moje psihoze. najveca greska je bila sto sam na takvo stanje uzeo trip.halucinacije koje sam dozivio su bile jako traumaticne.polu lud sam bio nkoliko mjeseci nakon toga. morao sam definitivo prekinut sa spidom je mi se smjesila buducnost u nekoj mentalnoj ustanovi.tad prelazim na tramale, te za nekih par mjeseci poceo sam gutat po 25 komada. svoju brzu rezistenciju na opijate pripisujem dugogodisnjem bavljenju sportom u ranoj mladosti, zbog cega vjerovatno nikad nisam fizicki potpuno propao , ali psiha je neka druga stvar. sa 17 i kusur prelazim na hors.konzumirao sam ga iskljucivo na nos.folija mi je bila previse zamoran proces a i gadio mi se ukus u ustima. cesto sam pravio i kombinaciju7 sa spidom, a bogami ponekad i sa bjelim.ali za 2 god. mi je trebalo i po 3 g. dnevno.vjerovatno jer sam bio i na metadonskom odrzavanju 90mg dnevo tj. 18 tableta. nakon 2 god. prelazim na iglu.dobro sam urokan i nemam vise volje za tipkanje pa cu skratit. s obzirom da sam se od djetinjstva lozio da sam neki kao " zestoki momak" ( djecacka furka) dogrezao sam u kriminalu. i sve ide svojim tokom, svakih malo murija, ponekad i koji dan na psihijatriji, kad napravim neku opasnu kombinaciju ljekova i droge. bio sam na takvom dnu da su me napustili svi tadasnji "prijatelji" koji su sami sljam. doduse bio sam u dugoj vezi pa i nisam mnogo kontaktirao s prijateljima, osim "poslovno", a ito sam gledao da obavljam sam. u medjuvremenu napusta me i djevojka. kolicine zutog sve vece i vece prijetila mi je petogodisnja murija.sto bi se kod nas reklo , dotjeralo cara do duvara. e ovako, na nagovor oca pocinjem malo vise praktikovat vjeru. u tim krugovima pronalazim prave prijatelje koji su se tako hrabro i grcevito borili da se skinem. dusevno sam se preporodio i gotovo preko noci kao da sam postao druga osoba. pronasao sam smisao zivota. robovanje prahu zamjenio sam robovanjem Gospodaru svjetova. kkao se moja bogobojaznost povecavala tako sam prestao na drogu gledat kao na mogucu opciju, kao ono jednom sedmicno ili mjesecno, ili nacu hors ali cu ponekad spid ,travu alkohol. nista sto mjenja svijest vise nije dolazilo u obzir. polako sam se ustabilio psihicki i fizicki8. potpuno sam sredio zivot. jedino nemam djevojuku, al doci ce i to akoBogda kad bude vrijeme. i nazalost dozivio sam gore spomenuti recidiv. ali od previse razmisljanjua samo zaboli glava. sutra je novi dan i nadam se da cu nastaviti dalje kako treba. znam samo jedno , ljubav koju osjecam prema Bogu i strah od njega su puno jaci od bilo kakve zelje za drogom, amislim da imam i previse iskustva da bi se opet vrati na stare staze.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by saša-ex »

Lepo si napisao-u tebi se probudila stara narkomancina... Da li ces sad da stanes? Neces sam od sebe, potrebno ti je lecenje. Ovo pises uradjen, i naravno da ti sve izgleda jednostavno i lako. Danas ce te vec puknuti kiza, verovao ili ne. Ako si vec nasao neki mir u veri, moj savet ti je da sebi skratis muke, i odes u neku od hriscanskih komuna...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by sanela »

Potpisujem ovo što je Saša napisao.
Čisto sumnjam da ćeš sada moći stati bez pravog liječenja. Potraži pomoć i napravi istinsku promjenu u svom životu.
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by vjeraufanjeiljubav »

pozdrav brate,
drzi se vrag ne spava, ako si se obratio prije oko godinu dana i duhovni aspekt moze popustiti tako da nece biti lako. Vrati se opet Bogu ako mozes, ako si katolik ispovjedi se, pricesti. Drzi se, i drzi se dalje od tih sranja, kloni se prilika i vrati ZIVOTU.
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by MasacreEnElDiscoBar »

saša-ex wrote:Lepo si napisao-u tebi se probudila stara narkomancina... Da li ces sad da stanes? Neces sam od sebe, potrebno ti je lecenje. Ovo pises uradjen, i naravno da ti sve izgleda jednostavno i lako. Danas ce te vec puknuti kiza, verovao ili ne. Ako si vec nasao neki mir u veri, moj savet ti je da sebi skratis muke, i odes u neku od hriscanskih komuna...
Da komuna, ali prvo treba vidjet jer moze to ich bez komune, obichno tako vechina pokushava i nemogu prihvatit da nemogu sami, ja sam taj medju njima...I znam da je jedino rjeshenje komuna...Ali nemam muda dovoljno...Mogu rech da sam ono shto cure imaju izmedju nogu...Ali znam da poshto sam sad chist, da chu pokleknut kad tad, jer nisam promjenio navike, mozda malo navika i ovako kako se borim sam s tim, je chisto muchenje sebe i svih koji me okruzuju...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote: .I znam da je jedino rjeshenje komuna...Ali nemam muda dovoljno...Mogu rech da sam ono shto cure imaju izmedju nogu...Ali znam da poshto sam sad chist, da chu pokleknut kad tad, jer nisam promjenio navike, mozda malo navika i ovako kako se borim sam s tim, je chisto muchenje sebe i svih koji me okruzuju...
Odavno neko nije bio iskreniji na forumu.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Nema se tu shta skrivati, zashto se pretvarati kad se tu niti zna kako ko izgleda niti je ko koga ikad ko vidio, mozda je, ali mozda 1% od svih chak nevjerujem da se uopshte netko odavde druzio van ove stranice...Treba rech istinu jer vjerujem da jedino ona vodi u slobodu...Tako i tu....
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by be a warrior »

MasacreEnElDiscoBar wrote:Nema se tu shta skrivati, zashto se pretvarati kad se tu niti zna kako ko izgleda niti je ko koga ikad ko vidio, mozda je, ali mozda 1% od svih chak nevjerujem da se uopshte netko odavde druzio van ove stranice...Treba rech istinu jer vjerujem da jedino ona vodi u slobodu...Tako i tu....
slažem se...čemu pretvaranja , laži i obmane...tu smo jer trebamo pomoć...a oni koji nisu iskreni ovdje..zapravo nisu iskreni sami prema sebi..i to ne vodi nikuda...i

don t worry, be happy!!
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

Za slucaj da nekog interesuje dobro sam. Nisam imao nikakve krize.Malo sam se vise znojio al nikakvih tegoba.danas sam ponovo bio na poslu, mislim da ce akoBogda sve biti po starom.Jedino sto sam pomalo iznevjerio roditelje.
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by be a warrior »

najviše si iznevjerio sebe...prvenstveno sebe...a onda tek njih...
ali ne pišem ovo s lošom namjerom, nego da ti požlim sreću i povratak na pravi put!!glavu gore!!
i ne daj se!!!
pozz

don t worry, be happy!!
Post Reply