eto da i ja nesto napisem

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by Vuk »

Batali krivicu. Budi dobro i imaćeš puno prilika da budeš tu za svoju porodicu, a vreme će da odrati svoje.
Ako pustiš da te krivica ili neki drugi odvratni osećaj kojima smo tako skloni, vrati u mrak...pa, pogađaj dva puta...
Moon child
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

Citajuci razne ispovjesti na ovom forumu shvatio sam da je i u ovom mom usranom gradu i usranojdrzavi baremnesto dobro rijeseno. Sve pohvale za Zavod za lijecenje bolesti ovisnosti iz mog grada. Jako organizovana intitucija.Tim strucnog osoblja koji vam je uvijek na raspolaganju:3 neuropsihijatra, 3 psihologa, 2 socijalna radnika. Zavod ima svoj detox odjel u bolnici, ali je neovisan i nije pod upravom bolnice.Prvo cu napomenuti da je lijecenje potpuno besplatno.odmah po prijavi bivate ukljuceni na metadonsku terapiju,bez ikakvog cekanja. Oni koji su samo na odrzavanju a nemaju se namjeru skinut mogu cjeli zivot ostat na visokim dozama metadona.besplatno. Kod nas jednostavno ne mozete vidjet covjeka kako drhti i crkava od krize negdje na cosku zgrade ili nekoj klupici. Dobra stvar je i to sto se moze vodit evidencija o stvarnom broju ovisnika jer su gotovo svi prijavljeni.Za suboxone se doduse daje samo recept. Terapija se djeli od 8 do 14 ili 15. zaposleni po dogovoru mogu od 7. A bio sam svjedok i slucajeva gdje jdi propuste pa namole doktora na detoxu da gore popiju terapiju, sto znaci 0-24, sto opet znaci niko ko se ne planira skinut nikad nije u krizi :-D :rock:
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

Ovo sam se nadovezao na Sanelinu izjavu u Giletovoj ispovijesti al sam je prekopirao posto dosta govori o meni."Pa ljekarima je puno lakše propisati lijek, nego sat vremena slušati nečije probleme. Nažalost, teško je u državnim ustanovama naći nekog spremnog da ti pruži uslugu psihoterapije. Tako da bi morao iskeširati još love da nađeš dobrog terapeuta. A valja naći nekog s kim ti je okej pričati o sebi. Tako da tražiš i mijenjaš dok se ne desi klik. Nije to baš tako jednostavno... ali nije ni nemoguće. Samo trebaš biti uporan".[/quote]Sanela
Slazem se sa vama u potpunosti, ali ja imam negativno iskustvo sa psihologom u Zavodu za lijecenje bolesti ovisnosti. S obzirom da je bar 95% pacijenata gotovo nepismeno pa ni neznaju uopste koja je svrha psihologa i kolika je blagodat moci svaki dan bez ikakvih najava uci i istresti nekome sve sto nas tisti, a uz to i dobiti savjet i moguce rjesenje problema od strucne osobe. Ja sam iskoristio tu blagodat i poceo cesto dolaziti i potpuno otvoreno razgovarati. Nakon cega se njeno ponasanje prema meni promijenilo i pocela se odnositi prema meni kao da sam totalni ludzak. Vjestacki pogled pun razumjevanja, lagano,"ohrabrujuce" tapsanje po ramenu. Ponasala se po meni neprofesionalno. Izvlacila je recenice iz konteksta ili bi se nekih stvari dovezala. pricao sam o filmovima i raznim paranoidno shizofrenim epizodama. To je bilo i proslo prije sest godina a ona je taj podatak jednostavno precula, te se ponasala i postavljala mi razna pitanja kao da to i dalje traje. Cak nije ostala ni diskretna. nakon toga doktor mi je prepisao tablete za te filmove, koje su me roditelji tjerali da pijem i pripisivalimoj uspjeh u izljecenju tim " cudotvornim" tabletama, umjesto mom ogromnom trudu i odricanj. uskratili su mi rijeci hvale koji su jednom bivsem ovisniku tako prijeko potrebne.Haldol- najgora stvar koja mi se desila.od njih sam se osjecao kao da imam bukagije na nogama i cinile su me teskim,bez snage . iako nije rijec ni o barbituratima ni o benzodijazepinima. tako sam bio istovremeno umrtvljen i nervozan :!: kakva kombinacija. Smanjivale su i lucenje serotonina te sam bio depresiji kao nikad prije, a ni poslije. Potpuno su mi ubile volju za bilo cim. Bio sam bez imalo zivotne energije. Nakon par mjeseci sam ih prestao piti i nisam dao ni roditeljima a ni doktoru da ih ikad vise spomenu. Ubrzo se hvala Bogu sve vratilo na staro.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by sunrise »

kako si sada?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

ko zmaj. Radim , upisao sam fakultet, idem na predavanja, sve ok.
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

al sam se sad u petak opet raznio. Jebiga, izgleda da nisam naviko da mi dobro ide u zivotu. Imam tezak psihicki problemKad duzi vremenski period radim , ucim, sve obavljam kako treba onda imam potrebu da se NAGRADIM :twisted:. Bolesno!
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

A nazalost nagradjujem se jedino dopom....
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

I da napomenem da pod duzi vremenski period podrazumjevam 20-tak dana :oops:
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ja sam isto pokleknuo, prvo s dopom, u nedjelju(nisam znao shto bi zivci, nervoza , nisam imo blokator i eto) i trebalo mi je 3,dana da se opet vratim u normalu, ali sam uzeo i kokain 2.dan od dopa da nebudem banana, ali ko da sam bacio pare u vjetar, prvo nije bila baza(chistocha)koji sam uzimo, ali sad ga vishe nema bar u zg. shto mi je bilo i recheno... ali ja reko ajde...i evo sad trebalo mi je 4 dana da dodjem k sebi...spremam se u komunu kroz max. 2-3tjedan sam tamo...
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: eto da i ja nesto napisem

Post by diacetilmorphin »

Dajte ljudi, niko mi nista ne pise. Mozda mi ispovijest nije interesantna,posto se nisam zamarao detaljima. Nadam se da necu nikoga uvrijedit, ali moje skromno misljenje je da ovo nije mjesto da pisem dozivljaje iz murije,ili sa ulice , sa partija,a najmanje da opisujem kriminalna djela koja sam cinio ili da nabrajam sve vrste opijata koje sam probao.
Post Reply