Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Vjeruj, vjeruje ti puno ljudi(tvoj sin?), oni koji te nimalo neznaju nisu vazni, ali mogli bi biti...
Ti si tu vazna tudjeg vjerovanja i gotovo svi tu bi trebali biti isto, ali i oni trebaju biti vazni tebi i tvojeg vjerovanja!!!,..

Izmjesho sam malo redosljed i rjechi, nisam danas bash, neshto. :roll:
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Thu Aug 25, 2011 5:30 pm, edited 2 times in total.
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by vjeraufanjeiljubav »

i ja vjerujem u tebe
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
Neprilagodjena
Posts: 65
Joined: Fri Aug 05, 2011 3:12 am

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by Neprilagodjena »

I ja u sebe ..pocela imati vere....
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by sanela »

Neprilagodjena wrote:I ja u sebe ..pocela imati vere....
Dobro, utvrdili smo da ljudi vjeruju u tebe, ti vjeruješ u sebe... šta ćeš uraditi povodom svog liječenja, to je pitanje?
Imaš dijete, to je velika odgovornost. Da bi mogla biti dobra prema djetetu, TREBAŠ biti dobra prema sebi, trabaš naučiti brinuti o sebi, a koliko se znaš brinuti o sebi pokazaćeš tako što ćeš početi sa liječenjem. Lijekovi, blokatori... to je, bez komune, za tebe, samo privid liječenja. Ti odlučuješ. I odlučuješ sada. Neće biti lako, ali kasnije će biti još teže. Svaki put je teže. Svako će ti to potvrditi ko je bio u tvojoj situaciji.
Biti samohrana majka je jako teško. Biti ovisnica i samohrana majka je formula za katastrofu za dijete, koliko god ti mislila da si u stanju da se nosiš sa takvim životom, dijete koje raste u takvom haosu nosiće sjećanja koja će obilježiti njegov život. Jedino fer i za njega i za tebe jeste da potražiš pomoć za sebe - u komuni. Ni tada nema garancije ako se ti ne potrudiš i odlučiš da se promijeniš radi sebe, radi svoje budućnosti, radi budućnosti svog djeteta. Ali, iako nema garancije, šanse za kvalitetan život su ti puno veće.
I zato, nije bitno ko vjeruje ili ne u tebe, bitno je ŠTA ĆEŠ TI NAPRAVITI SLIJEDEĆE? Hoćeš li i dalje kuckati po forumu kako se koprcaš i tražiti podršku ljudi koje ne poznaješ i koji tebe ne poznaju ili ćeš potražiti pomoć u stvarnom svijetu i otići u komunu među prave ljude koje ćeš upoznati i koji će tebe upoznati i koji će vjerovati u tvoju promjenu na osnovu onog što vide. I gdje ćeš se suočiti sa sobom i svojim pravim problemima.
Sretno, u svakom slučaju!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, zvuchi teshko,(kolko je samo djete zeznuto tak imat, i mislit da se mora zbog njega sve, mozda da ako se zbog njega drogira, ali treba najvishe radi sebe), ali netreba se bojati mlada je, ne drogira se dugo, prvo skidanje je proshlo, sad odmah ako zaustavi potrebu za drogom, toga che se sjechat ko neke avanture, ali ako poklekne opet che se moch ustat, ali vishe neche biti isto, zabliljezen ostanesh za cjeli zivot...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by sanela »

Svako od vas je imao prvo skidanje... pa drugo, pa treće... pa ste tu sad...
Ja ne znam nikog kome je prvo skidanje bilo i zadnje bez stručne pomoći.
Ne bih da crnjačim... ispravite me ako griješim...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sanela wrote:Svako od vas je imao prvo skidanje... pa drugo, pa treće... pa ste tu sad...
Ja ne znam nikog kome je prvo skidanje bilo i zadnje bez stručne pomoći.
Ne bih da crnjačim... ispravite me ako griješim...
ja sam se prvi puta bez struchne pomochi skinuo, drugi puta sam vech bio na putu po pomoch, a 3. puta trazio pomoch...sad, ako ne poklekne i ovo bude prvo i zadnje skidanje moglo bi bit sve uredu, sve zavisi zbog chega je pochela i zashto zeli zavrshit drogiranje...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

neznam...ovo stvarno nije lako kao shto sam mislio, hoche li uspjet?, hoche li pokleknut?, neznam nikog ko je imo samo jedno skidanje i zavrshio s drogom, pogotovo mlad chovjek, dok mozak trazi josh droge...ali, ako i poklekne glavno da se ustane i trudi se...
Neprilagodjena
Posts: 65
Joined: Fri Aug 05, 2011 3:12 am

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by Neprilagodjena »

Sanela ,bitno mi je da neko veruje u mene ,makar i ovde...Jer nemam nikog,apsolutno nikog sa kim mogu o svemu ovom da pricam,da podelim....Ja imam vere u sebe iako sam danas i juce bas pod depresijom zescom ali zelim da uzpem,da se borim,necu vise to sranje!
User avatar
meanmotherfucka
Posts: 12
Joined: Sun Aug 07, 2011 8:21 pm
Location: Beograd

Re: Ovo nije tako lako kao što sam mislila!!!

Post by meanmotherfucka »

Kad sam tek počela sa drogiranjem, jedan stari džanki mi je rekao: Skidanje je ništa, stisneš zube i istrpiš tih 7 dana. Eeee, posle je problem...Bio je potpuno u pravu. Ljudi su generalno nesigurni po tom pitanju, čak i kad su čisti po više godina. To je po meni glavni problem. Možemo mi na sva usta da pričamo i ubeđujemo i sebe i druge da nećemo više nikad, ali, nikad se ne zna. I to što se nikad ne zna nam je glavni problem. Zato je i NEOPHODNA stručna pomoć, da vidimo šta nas to čini nesigurnim u sebe. Takođe, stručno lice nam pomaže da nađemo tzv. okidače, tj šta za svakog ponaosob predstavlja najveći rizik. Naravno, čak i pored svega toga možemo da se vratimo na staro.
Uostalom, koliko svi mi znamo ljudi koji se sami skinu na par dana ili nedelja, prođe fizička kriza, i onda brže-bolje otrče na šemu!?
p.s. Molim te, nemoj da me demorališeš, meni je ovo prvo skidane a mlada sam (22god). Može da se uspe. Čak su veće šanse i bezbolnije je da se čovek skine kad je mlad kao ja (i još neki ovde). Nisam to ja izmislila, pitaj bilo kog stručnjaka. To što ti nisi uspeo ili neki tvoji drugovi, ne znači da je to pravilo.
p.p.s. Srećan praznik svima koji ga slave!
Uspešan čovek je onaj koji ujutru ustane iz kreveta, preživi dan i onda ponovo legne u krevet da spava!
Post Reply