Evo me,propadam.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Evo me,propadam.

Post by winston85 »

Neprilagodjena wrote:Pa da,da bih bila dobra sa detetom moram prvo srediti sebe...Jedino mi je on bitan u zivotu,da njega nema bolelo bi me za sve.... Uspevam ljudi,moguce je , samo me j*** psiha,ubija...uzimam mob da zovem,razmisljam o novcu pa odustanem i tako svaki dan...nesanica puca,spavam danju po 2 h....prezivecu...
http://youtu.be/W5quXqf57N0
Proci ce sto kaze sunrise...polako.
@Sanela, jeste tako kao sto si napisala. Malo ja i paranoisem i solidno sam odlepio od svega toga. Ali gotovo sam siguran da je bolje resenje krizirati u nekoj komuni nego se prepustiti psihijatrima. Oni te sjebu za cas. To sam vidio, to sam zivio...vozdrica...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Evo me,propadam.

Post by sanela »

winston85 wrote: @Sanela, jeste tako kao sto si napisala. Malo ja i paranoisem i solidno sam odlepio od svega toga. Ali gotovo sam siguran da je bolje resenje krizirati u nekoj komuni nego se prepustiti psihijatrima. Oni te sjebu za cas. To sam vidio, to sam zivio...vozdrica...
Ovo za psihijatre se slažem :wink:
Pozdrav Wins :)
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Evo me,propadam.

Post by MasacreEnElDiscoBar »

i ja se slazem, ali dali su psihijatri tog svjesni?(prije nego uopshte postanu, kako misle da che pomoch bolesnicima, razgovorom koliko je vrjedan, kako se ispltati zivjet, kako treba ovo ono....nema toga, sad za sve postoje ljekovi, psihijatar procjeni dijagnozu i bira ljek, chak ga nekad i sam mozesh birat), imaju psiholoshkih problema za koje trebaju ljekovi, ljekovima jbga sve ljekovima?)...npr. da sam ja psihijatar i da mi dodje ovisnik moro bi mu pomoch(odmoch) nekim tabletama...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Evo me,propadam.

Post by sunrise »

Ja nisam isla nekim psihijatrima
Mada sam jako nezadovoljna svojom doktoricom.Imam osjecaj da je ona samo tamo da druka recepte i drugo nista.Kako,Frau H.kako ste? Dobro....Ja,ja zadnji test,aha ok. I sta vam treba? To je cijela spika.
Dok,moja socijalna radnica iz istog centra zna sve moje privatne probleme,puno toga iz mojeg zivota cak me sto puta bolje savjetuje kako dalje i bas vidim da zenu zanima. Kad trebam neki savjet u vezi nekog birua odmah idemo na net,sve mi printa,savjetuje,cak i za met mi je vise pomogla od doktorice.Vidim da joj je stalo i da me slusa i zeli pomoci.

Idi ti u komunu ako zelis i mozes jer ces ovako krdo vremena izgubiti vrteci se u krug i nikako ili tesko ces napredovati
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Neprilagodjena
Posts: 65
Joined: Fri Aug 05, 2011 3:12 am

Re: Evo me,propadam.

Post by Neprilagodjena »

Sanela shvatam ja to sve ali imam neki strah od bolnica,centara,hocu ovo sama dokle mogu a kad ne budem mogla potrazicu pomoc vec. Nadam se da cu izgurati. a tek komuna mi zvuci kao drugi svet,strah me da odem pa da zelim izaci...U stvari ja ne znam sta hocu i sta ..Nemam pojma. Nije moj dan. Nije moj san.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Evo me,propadam.

Post by saša-ex »

Vidi, ova prica na tvojoj temi je jedna od cestih varijanti na forumu... Ti kao zelis da se skines, masa te u tome podrzava, veruje u tebe, klice iz prvih redova... A realno, to je, sto bi rekli moji dragi bosanci - šuplja. Gubis snagu i vreme, cekajuci da se narkomanija sama od sebe izleci. A nece, veruj mi... A da bi nesto krenulo da se desava, potrebna je tvoja odluka. Koje jos nema...
SAMO CEO ŽIVOT...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Evo me,propadam.

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ma odluchila je ona, samo ne jer joj nije fina vishe droga, nego zbog drugih razloga,(zbog djeteta mozda i sebe pa da moze normalno djete gledat u ochi) sad neki uspiju nekim drugim razlogom pobjedit ovisnost...najvishe ih uspije kad im se mozak zasiti vishe droge i takvog zivota...al kad netko se odluchi prestat jer npr. nema novaca da kupi drogu, onda je vecha moguchnost da se kad tad uzme opet...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Evo me,propadam.

Post by winston85 »

Neprilagodjena, nema cega da se plasis. Ides tamo da se menjas, ako to zelis. Cilj je promena.
Pogledaj koliko ljudi te savetuje iz licnog iskustva.
To je sto ti radis je gubljenje vremena i vrtenje u krug. Ne shvataj ovo kao uvredu, nista licno. Ja to radim. I ja ti savetujem da ides negde u izolaciju, komuna je super resenje, tamo ces upoznati ljude koji se zele iscupati iz tog sranja po svaku cenu, ucices od njih, posavetuj se sa Saletom ili Bobom, oni su bili pa mogu da ti prosvedoce. Bar godinu dana, a onda kad izadjes onda nastavljas sama...
A sto se psihijatara tice, oni se frljaju antipsihoticima i ostalim jakim lekovima kao andolima. Navuku te na bensedin recimo, i opet si pod ropstvom. Ovo ti je idalna prilika, prvi ti je put, idi sredi se, kasnije ce ti sve biti lakse. Smesti dete kod nekog u koga imas poverenja na jednu godinu i vracas se normalna i zdrava. Zrtvujes sada godinu dana za buduce spokojne dane. Nije skupa cena.
Rece Stulic jednom; Ako necu ja za sebe, a ko ce za mene, ako ne sad, a kad?
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Evo me,propadam.

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ej J!! sad ti vishe teshko mogu pomoch tu, svi koji ovo chitaju vjerojatno pomisle da odu u komunu... :) , al neoboj se...to je super ideja!!! Jaj da sam ja bar s 21god. osto i izdrzo dolje, nemash pojima koliko mi je zao sad..Ali stvar je u tome da su i meni tako svi govorili, ali ja sam bio dovoljno tvrdoglav da sam se morao sam uvjerit u to...Tako da sad patim i ochekujem neku katastrofu, pa da me neshto natjera da pokleknem...svako malo sanjam gun i krv kako se mjesha i nema dana da nepomislim na dop...ali da sam odma poduzeo neshto, puno manje bi bile shanse da se vratim heroinu, sad sam zakasnio grdo...I treba proch dosta puno vremena da pojedem sva ona govna koja sam ostavio za sobom, ali puno manje bi ih moro chistit da sam prije stao..al jbga...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Evo me,propadam.

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote: sad sam zakasnio grdo....
Jarane, nikad nije kasno, ako želiš da se mijenjaš... Ali, lakše je pričati, savjetovati neprilagođenu šta je za nju bolje, nego joj pokazati svojim primjerom da je moguće potražiti pomoć i počistiti g*** iza sebe, ali tek kad počistiš ono što je u tebi nagomilano.
Vjeruj u sebe i mogućnost da se ti možeš promijeniti. Možda tako pokažeš nekom drugom da je moguće kad si ti uspio.
Post Reply