Može se!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Može se!!

Post by Zona Sumraka »

prespavati zimu!...nisu ni medvjedi bez pameti...
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: Može se!!

Post by MarilynManson »

Param-parcad wrote:sve je to lepo mensonka :) ali ja ne mogu tako...nervira me kada neko sere bez pokrica i kredibiliteta...pozz za tebe.
p.s.sto nas tako volis?koji smo ti mi k.....?
A naravno sve nas nervira kad gledamo "čiste"svijesti je li tako...hehe...Ali iz druge perspektive nekako izgleda drugačije. Ja sam inače vrlo neurotična osoba koja psuje milu majku kad neko ide ulicom krivom stranom, al eto...
jednostavno sam se povela za riječima jednog "lika" koji nikada nije uzeo drogu,a tako je blažen kao da si strpa gram i po dnevno ravno u žile. a da ti ne kažem da je to čovjek koji pomaže narkomanima...ne da se drogiraju nego da se liječe.. :D
on me potaknu da sve može gledati iz druge perspektive...Veli kad meni netko opsuje majku na ulici ja jednostavno kao da čujem: pogledaj me kako mi je loše, molim te poomozi mi! prvo sam mislila divi ove budale a kasnije skontam kako je u pravu. Ja sam tako često urlala na pravdi Boga a to je ustvari bio poziv u pomoć... znači vrlo lako se moglo čuti od sunrise ispod površine ove riječi jao ubi me ovaj meth,sub šta već, ja sam bespomoćna, teško mi je molim vas učinite nešto! sad to zvuči drugačije
sjooooj jesam kretenuša buahahahahaha! fkt mi smješno šta sam napisala al tako mu to dođe...jao param parčadice moja moli te sunrisica help! pliiiiiiiz :mrgreen: hehehee....

Ovaj baš mene briga za vas,nego sam se u tom momentu tako osjećala, ne brini sad je već druga priča :axe: :D
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Danas je točno 7 mjeseci od kad sam preuzela svoj život nazad u svoje ruke....
Nekad je teže, nekad je lakše..Tata mi je teško bolestan, odrezali mu nogu, izgleda kao leš...Pomislila sam kako bi bilo lijepo na trenutak posegnuti za brzim zaboravom..ne misliti o nepravednom životu i jaucima kad sam kod roditelja.
Ali, odlučih pružiti i drugi obraz životu..neka pljuska..zaslužila sam...a ja ću biti čvrsta (nadam se) i potruditi se da budem uz oca..
Eto,
pozz svima!!

don t worry, be happy!!
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Sunrise,
isprika uvažena i prihvaćena...sve mi je jasno..svi imamo svojih ovakvih i onakvih dana..
pozz!!

don t worry, be happy!!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Može se!!

Post by Pawa »

Nije me dugo bilo i ja se izvinjavam sto prekidam vas intimni razgovor, ali… Kod nas, u ovom izobilju, je skoro nezamislivo zavisiti od roditelja, Param je bas u manjini :?

Sunrise, ne znam gde zivis, ali u Srbiji po ISO standardima idu tri generacije pod jedan krov :-D Ne kazem da smo od onih naroda koji nesto posebno postuju pisana i nepisana pravila igre ili standarde, ali nam se od ovog nikako neda da pobegnemo, a nije da ne bi hteli :wink:
Param-parcad wrote:pa ja bre nisam pola godine nista uzeo
Od svega procitanog, ovo bih izdvojila kao nesto sto je vredno paznje, a i ranijeg "kukanja" na forumu. Mozda je rano reci da se isplatilo, ali je svakako za pohvalu. Param, nadam se da se dobro osecas kao str8er i zelim ti da ovoga puta zaista uspes da se izvuces.

Pozz svima.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Može se!!

Post by sanela »

Obzirom da je ovo tema od @ be a warrior, zamolila bih (ovaj put) @param-parcad i @sunrise da vodite računa o onome što pišete. Ako vas ponovo opomenem bićete banovani.
@sunrise, ovo jeste forum i on služi tome da ljudi pišu o sebi, da pišu kad im je dobro, ali i kad im je loše. Nije okej uzimati njihove izjave protiv njih i vrijeđati ih zbog toga. Zapravo je to vrlo neuljudno. Ako se ne osjećaš dobro, a ne želiš o tome pisati na forumu, onda je jedina ispravna i korektna stvar da ne napadaš druge ljude zato što žive svoj život najbolje što mogu i u uslovima kakve imaju.

@be a warrior, draga, svaki dan je borba. Svi se trudimo da najbolje živimo živote koje imamo. Ali, ta borba vrijedi radi ljudi koje imamo oko sebe, radi lijepih doživljaja, radi postignuća koja napravimo svai dan, radi onih momenata koji nas oduševe i uljepšaju nam dan. Žao mi je zbog tvog tate. Ti imaš svoj život koji možeš i trebaš učiniti dobrim, boljim. Na taj način ćeš pomoći i olakšati i svojim roditeljima. Čuvaj se i samo naprijed.
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Sanela, hvala na podršci..
Imaš pravo..trudit ću se (još više) da svojim djelima opravdam postojanje na ovoj planeti..i da svojim načinom života budem svjetla točka u oku mojih dragih roditelja i svih mojih dragih osoba..
Uh..kako je lijepo pričati s njima bez laganja i izmotavanja oko nekih banalnih stvari.. (tipa. kaj si već potrošila plaću,čekali smo te jučer na ručku, opet nisi došla i sl..)Uhhh..znam da su to gluposti..ali jedna je laž i muljaža vodila u drugu..ne znaš od koga si kada posudio novce i za što su ti trebale..hrpe neplaćenih računa su se gomilale u ladici, a ja sam ih kao sve platila...ma grozno...evo, sad sam to sve riješila...čak sad ja imam za dat starom kad me žica za nekaj..benga..kava i sl...znam da su ovo banalni primjeri, ali roditelji su me drukčije odgajali i svaka ta moja muljaža me bolila ..uhhh...nisu to jedini moji grijesi...imam ih i većih, ali nije vrijeme da se izađe s njime na vidjelo..još moram neke stvari sama sa sobom riješiti pa onda slojedi potpuno olakšanje duše..
Kao što mi svi (vi) rekoste..dan po dan..stvar po stvar..i tako to i rješavam...sad su na tapeti međuljudski odnosi..znači , uspostavljanje "normalnih" odnosa sa roditeljima...ne mogu reći da smo bili u nekom lošem filmu, ali ja sam se u 5 godina "staža" toliko otuđila od njih..bila sam mrtvo puhalo iliti hladna kuja koju nije bilo briga nizašto, osim za samu sebe..
I sad se trudim nadoknaditi sve te hladne dane..samo se nadam da nije kasno jer je stari bolestan...ali vidim mu sjaj u oku kad dođem k njima..sretan je jer sam "tu"..znači ne samo fizički..nego i ...ma znate..
ja sam prije bila uvjerena da oni ništa o mom drugom životu ne znaju, ali nekako mi sad sviće da su sumnjali ali nisu mogli biti sigurni..i da ih je moja pozitivna promjena uvjerila da je "nešto bilo, ali da sam to vlastitim snagama riješila..
ponekad si razmišljam da im priznam što je i kako bilo...da se opravdam za te izgubljene godine....a onda si opet mislim..neću ih sad zamarati sa svojim problemima...ne želim im biti razočaranje...ne želim da se brinu zbog nečeg što je bilo..( I NE PONOVILO SE!!!!)..
Ima li tko kakav prijedlog???
Da ili NE ??

pozz............. :)

don t worry, be happy!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Mene bash ova tema ''moze se!!'', potakla na razmishljanje kako moze obichan chovjek znat kako je to biti ovisan i pokushavat prestat...Naravno moze se gotovo bez svega...Svhvatio sam da smo mi ljudi tako stvoreni da ovisimo o nechemu, bilo chemu i to zbog nashe sebichnosti....Tu je sad u pitanju droga koja nije drushtveno prihvatljiva navika, a koja mislim da bi trebala biti...
Mislim da tu nema puno filozofije kod ovisnosti, treba prihvatit i borit se s njom isto tako kao kad izgubish neku voljenu osobu s kojom si proveo puno godina zivota, to boli, ali boli ta nasha sebichnost!!
Razlika u gubitku neke osobe je ta da se chovjek mora pomirit s tim da je vishe nikad na ovom svjetu neche osjetit, a razlika gubitka ovisnosti o drogi je ta da che se susretat s njom i da je uvjek tu, recimo da moze nestat ko voljena osoba, bilo bi teshko neko vrjeme, ali bi se znalo da je nema i moralo bi se pomirit s tim...
Moze se, ali uz puno razumjevanja ljudi koji moraju znati da su svi ovisni o nechem i da ovisnost mora biti drushtveno prihvatljiva, da bi se lakshe moglo nosit s njom...

P.S.Uvjek treba bit iskren prema roditeljima, istinom ih nechesh razocharat, oni te vole takvu kakva jesi...Mozes samo sebi olakshat istinom, a i njima tako da im probash dat doznanja da ti je stalo do njih i njihovog razmishljanja o tebi...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Može se!!

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote: Moze se, ali uz puno razumjevanja ljudi koji moraju znati da su svi ovisni o nechem i da ovisnost mora biti drushtveno prihvatljiva, da bi se lakshe moglo nosit s njom...
Ne slažem se da su svi ovisni o nečemu. Zapravo, većina ljudi nije ovisna ni o čemu. Često se miješaju navika i ovisnost. Svi smo mi naviknuti na neke stvari, ali ako ih pestanemo raditi, faliće nam dan-dva i onda ćemo stvoriti drugačije navike. Navike mogu biti i pozitivne, npr. pranje zuba ujutro, pranje ruku kad se uđe u kuću, doručak isl. I navike nam mogu poboljšati kvalitetu života.

Što se ovisnosti tiče, to je bolest. Ne moramo biti ovisni samo o drogi, alkoholu... ovisni možemo biti i o ponašanju (seks, rad isl), poremećaj ishrane ima iste korijene kao i ovisnost. Znači, ovisnost ne može biti društveno prihvatljiva ni na koji drugi način osim kao bolest, poremećaj ponašanja koja se treba liječiti. Inače, narušava kvalitet života u svakom smislu (socijalnom, emotivvnom, finansijskom, zdravstvenom, moralnom).
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sanela wrote:
MasacreEnElDiscoBar wrote: Moze se, ali uz puno razumjevanja ljudi koji moraju znati da su svi ovisni o nechem i da ovisnost mora biti drushtveno prihvatljiva, da bi se lakshe moglo nosit s njom...
Ne slažem se da su svi ovisni o nečemu. Zapravo, većina ljudi nije ovisna ni o čemu. Često se miješaju navika i ovisnost. Svi smo mi naviknuti na neke stvari, ali ako ih pestanemo raditi, faliće nam dan-dva i onda ćemo stvoriti drugačije navike. Navike mogu biti i pozitivne, npr. pranje zuba ujutro, pranje ruku kad se uđe u kuću, doručak isl. I navike nam mogu poboljšati kvalitetu života.

Što se ovisnosti tiče, to je bolest. Ne moramo biti ovisni samo o drogi, alkoholu... ovisni možemo biti i o ponašanju (seks, rad isl), poremećaj ishrane ima iste korijene kao i ovisnost. Znači, ovisnost ne može biti društveno prihvatljiva ni na koji drugi način osim kao bolest, poremećaj ponašanja koja se treba liječiti. Inače, narušava kvalitet života u svakom smislu (socijalnom, emotivvnom, finansijskom, zdravstvenom, moralnom).
Ni ja se ne slazem, dobro uglavnom se neslazemo, :) ali ja neznam ni jednog covjeka koji nije ovisan o nicemu, da nije ovisan npr. o automobilu, kompjutoru, elktrichnoj energiji, kavi, hrani najvise o novcu o kojem je cjeli svjet ovisan!! Navika po meni je ovisnost!!! Jer kako objasnit razliku od navike drogiranja i ovisnosti o drogi?Ali opet ovisnik mora promjenit navike da bi se izljechio...Znachi navike stvaraju ovisnost!
Doktori ljeche posljedice,(ovisnost) a trebalo bi prvo izljechit uzrok, shto uzrokije naviku uzimanja droge, da bi je lakshe izljechili!!
Post Reply