Može se!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

be a warrior wrote:ljudi..
danas sam od dr dobila tablete za anksioznost..ELICEA 10 mg...da li je netko upoznat s time???
pročitala sam uputstva i čini mi se da ima više nuspojava nego pozitivnih učinaka..popila sam jutros jednu i ne znam da li da nastavim.....help???!!!!!!!!!!!
Selektivni inhibitor ponovne pohrane serotonina, to ti je antidepresiv i pijesh jedno vrjeme samo ujutro 1tabl. tako ti je vjerojatno prepisano i uchinak sljedi nakon 2-3tjedna uzimanja, a to je pohrana serotina gdje bi se trebala oraspolozit, ali tek nakon 2tjedna mozesh osjetit uchinak....a nuspojave to moraju tako stavit da se zashtite, jer jako su rjetke...
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Hvala ti Masacre...
Nadam se da je tako..onak, uputa je duga pol metra i svašta su tam napisali..pa čak i da se neki simptomi (bolesti koja se liječi - npr. depresija,manična depresija,socijalni anksiozni poremećaj i anksiozni poremečaj - u ovaj zadnji spadam ja) mogu pri početku uzimanja pojačati i sl. pa me eto, zanima da li ih je itko koristio i kako su djelovale...pozz!!

i samo da se nadovežem na jučerašnji post,ipak mi je puno,puno lakše sad kad starci znaju..mislim da sam se nakon dugo ,dugo vremena probudila slobodna kao ptičica!!! yes!!yes!!yes!!

don t worry, be happy!!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Može se!!

Post by vudd »

i samo da se nadovežem na jučerašnji post,ipak mi je puno,puno lakše sad kad starci znaju..mislim da sam se nakon dugo ,dugo vremena probudila slobodna kao ptičica!!! yes!!yes!!yes!!
bravo voriJor...oslobodila si se zla. nek se sad oni malo jebu tvojim problemom,bole te brige ... yes!
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

be a warrior wrote:Hvala ti Masacre...
Nadam se da je tako..onak, uputa je duga pol metra i svašta su tam napisali..pa čak i da se neki simptomi (bolesti koja se liječi - npr. depresija,manična depresija,socijalni anksiozni poremećaj i anksiozni poremečaj - u ovaj zadnji spadam ja) mogu pri početku uzimanja pojačati i sl. pa me eto, zanima da li ih je itko koristio i kako su djelovale...pozz!!

i samo da se nadovežem na jučerašnji post,ipak mi je puno,puno lakše sad kad starci znaju..mislim da sam se nakon dugo ,dugo vremena probudila slobodna kao ptičica!!! yes!!yes!!yes!!
Znam jednu curu koja je uzimala, jako puno se boji ljudi pit takve ljekove dok vide nuspojave(onaj prospekt u kutiji), mucnina u zelucu itd., ali kaze da nikakve nuspojave nije imala...Probaj s nekim drugim antidepresivom, mada na svima pishu moguche nuspojave, tek toliko da se zashtiti ljek..Na Aspirinu ima nuspojava...Nazalost nemogu ti iz svojeg iskustva govorit o tom ljeku, nego iz tudjeg...Cura nije imala problema...Probaj trazit i zamjenit antidepresiv postoji ih mnogo slichnih, npr.Mirzaten(on se pije uvecher jako je dobar za spavanje i drugi dan osjetish antidepresivni uchinak, on je isto za anksioznost )...Isto pohrana serotina isto treba vremena da se osjeti djelovanje...Moja preporuka da razgovarash s dr. i da ti proba zamjenit ljek...Poshto i meni je diagnosticiran anksiozni poremechaj od posljedica meningitisa, strahovi da che se neshto uzasno dogodit, a da znam da nemoze bit nishta...Tako sam pocheo se drogirat da bi rjeshio te strahove(nokturnu epilepsiju, neshto ko panicc attack)....Za ljek od dr.Sakomana sam dobio Mirzaten i pomago mi je, pio sam ga s normabelom i bilo je okei...Pitaj dr. shta ti moze drugo dat....
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

eh..Vudd...
viva la ironija!!
nisi skužio poantu, ali, nevermind...
ponavljam, žao mi je što sam im to priuštila,ali drago mi je jer ću uz podršku obitelji ipak biti (još) jača..a kako nemam nekih ludih lovačkih priča koje bi podijelila s njima, niti sam ih krala i iznosila stvari iz kuće...i kako sam već u (za mene) poprilično dugom periodu apstinencije...nadam se da se neće morati baš previše koprcati s mojim problemom...
pozz

don t worry, be happy!!
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Može se!!

Post by malic »

Ja,ti to iskreno zelim.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

malic wrote:Ja,ti to iskreno zelim.
Vazna je jako podrshka obitelji, moji svi vech znaju sve i razumiju i daju mi podrshku shto je najvaznije, ja sam nazalost krao od obitelji za drogu, ali nikad da bi od nekog prijatelja ili negdje drugdi, imali su novaca pa prvo, neko vrjeme nisu znali...tek kasnije poshto su se rastali, majka s kojom sam osto zivjet skuzila je da joj nestaje novac pa nakit(zlato, dijamantne ogrlice, prstenje, sve sam joj uzeo) samo da bi uzimo kokain, kasnije heroin koji sam sam zaradivo i koji me doveo do trazenja pomochi i ljechenja, komuna...Gdje mi ona i dalje daje potporu da se rjeshim tog...Jer ovo muchenje makar sam chist 6mj. od heroina, ta zudnja to mogu probat rjeshit u komuni tako da promjenim navike koje nisam u stanju doma...Ti si snaznija od mene, i nadam se tvojem uspjehu kao i mojem...
Koje simtome poshto isti poremechaj je u pitanju kod mene, su tvoji simtomi poremechaja anksioznosti??
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

kad se ujutro probudim sve bude 5 , a za par minuta me samo nekakva tjeskoba/nervoza šibne, kao tipa neću stići..(čak i kad nikuda ne moram ići,niti imam kakav zadatak za obavit), jednostavno se bojim da će mi dan biti prekratak..stalno "lomim" ruke (znaš ono kad prtljaš s rukama stalno,lupkanje nogom..ne volim biti u gužvi,ne volim biti u društvu nepoznatih ljudi i sl...
e, sad.... ove vanjske znakove je primjetila doktorica , a ostale sam sama uočila..s tim da su neki vjerojatno povezani i s nedostatkom samopouzdanja i sl... (RADIM NA TOME!!!!) hehehe...Ja , osobno nisam mislila da je to neki problem..čak i kad bih lupala nogama, netko me pita :kaj si nervozna?? - nisam nervozna...i sl..aj vidjet ću kak će ta Elicea djelovati ...možda budem totalni ..OMM.... hehehe

Masacre, a sad ti opiši svoje simptome
MasacreEnElDiscoBar wrote:Vazna je jako podrshka obitelji, moji svi vech znaju sve i razumiju i daju mi podrshku shto je najvaznije
Ja ću svoje tek morati uputiti u svijet ovisnosti, jer se nisu s tim susretali baš...
pozz!!!

don t worry, be happy!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

be a warrior wrote:kad se ujutro probudim sve bude 5 , a za par minuta me samo nekakva tjeskoba/nervoza šibne, kao tipa neću stići..(čak i kad nikuda ne moram ići,niti imam kakav zadatak za obavit), jednostavno se bojim da će mi dan biti prekratak..stalno "lomim" ruke (znaš ono kad prtljaš s rukama stalno,lupkanje nogom..ne volim biti u gužvi,ne volim biti u društvu nepoznatih ljudi i sl...
e, sad.... ove vanjske znakove je primjetila doktorica , a ostale sam sama uočila..s tim da su neki vjerojatno povezani i s nedostatkom samopouzdanja i sl... (RADIM NA TOME!!!!) hehehe...Ja , osobno nisam mislila da je to neki problem..čak i kad bih lupala nogama, netko me pita :kaj si nervozna?? - nisam nervozna...i sl..aj vidjet ću kak će ta Elicea djelovati ...možda budem totalni ..OMM.... hehehe

Masacre, a sad ti opiši svoje simptome
MasacreEnElDiscoBar wrote:Vazna je jako podrshka obitelji, moji svi vech znaju sve i razumiju i daju mi podrshku shto je najvaznije
Ja ću svoje tek morati uputiti u svijet ovisnosti, jer se nisu s tim susretali baš...
pozz!!!
Bio sam kratko opiso da ne gnjavim...Sad 2.god zivota sam prebolio pneumokokni(meningokokni)meningitis, gdje su dr. rekli da imam 1% shanse da prezivim, ali ako i sluchajno prezivim da bude posljedica(ta vrsta meningitisa onda se pojavljivala 1 u par god.na cjelom balkanu, sad vishe i obichno umiru ljudi...A posljedice su bile te shto sam postao puno nervozniji(moro sam ponovo uchit hodat zbog dugog lezanja i ovisnost), stim da sam prije mogo sjedit satima i crtat, chak sam i progovorio sa 8mj.,I od kad se sjecham pochela su budjenja u nochi i strahovi uzasni strahovi da je kraj i da che se neshto uzasno dogodit, mada sam bio svjestan da nemoze bit nishta...Rekli su dr. da bi u pubertetu mogo dobit epilepsiju, ona je bila prisutna od kad znam za sebe, a u pubertetu se pochelo to i po danu dogadjat i to sam rjeshavao drogama, alkoholom itd.I kad sam potrazio pomoch radi tog prvo pitanje je bilo jer uzimam kakve droge??Mislim pa nisam se pocheo drogirat s 5god.,I kao to je tako, sam sam nasho ljek(heroin), koji me oslobodio tih napada i izgleda uplasheno...Sad se to sve manje dogadja i tako se lakshe nosim s tim...To izgleda ko npr. da ti netko stavi bombu do tebe i treba eksplodirat za 3sek. imam vech predosjechaj kad bi se to moglo dogodit i onda krene i na 1sek. trchim okolo po kuchi sve je usporeno, a zvukovi ubrzani cjeli se tresem i nemogu se smirit mada znam da nishta nemoze bit, onda nakon 5min.polako prestaje i ostaje strah u meni, faca uplashena...
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

uhh..sad se sjetih da si to već bio napisao u svojoj ispovijesti i da sam to bila pročitala..
kod tebe je to puno izraženije nego kod mene...mene ponekad steže u prsima i srce mi počne jako lupat..no nisam (još) nikad imala panick attack..
i jel piješ ti kaj za to??

don t worry, be happy!!
Post Reply