Može se!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Može se!!

Post by be a warrior »

Bok svima,

doslovno gutam ovaj forum već duže vrijeme..evo, danas sam se ohrabrila i registrirala se..
Bila sam na dopu 5 god (znate kako to ide, jednom mjesečno, pa jednom tjedno,pa dvaput tjedno..pa svaki dan..i na kraju više puta dnevno..) ali isključivo na nos, nisam probala iglu..toga me bilo strah..
Nikad nitko nije primjetio , pa hmm nije da nisu primjetili, ali sam ih ja vrlo brzo razuvjerila...
Jedina osoba koja je duboko sumnjala u moje utočkane oči (ma daaaj to mi je od svjetla,pive,vina..i sl)
je bio moj dečko (iako sam i njega duuugo farbala)..Tek kad smo počeli živjeti zajedno, mi je postalo jako teško glumatati da sam super (pogotovo ako ništa nisam uspjela srediti za taj dan)..Uglavnom, glumila sam da sam bolesna, pa sam drugi dan čudotvorno ozdravila i slične gadarije...i sve bi to i dalje trajalo da mi slučajno nije našao par tabletica suboxona..I onda sam lagala, izmišljala, ali na kraju sam priznala...
Već drugi dan sam bila prijavljena u centar za odvikavanje i ne mogu reći da mi nije bilo teško, ali uz njegovu potporu,kontrole i pop testove sam čista već 6 mj i nadsam se da će tako i ostati.Htjela bih reći da sam odbila bilokakvu terapiju i tome se prva doktorica čudila (psihijatrica) i stalno mi je nudila nešto za "smirenje", pa za depresiju, pa za spavanje i na kraju sam se s njom pofajtala i otišla drugoj doktorici koja je imala i još uvijek ima razumijevanja za moje mušice,radimo na obnovi sivih stanica i stvaranju "jačeg" JA..
Poštujući moju želju, nikome nismo rekli za taj dio mog života..Sad živim dan po dan..Uživam..ponekad imam osjećaj da je ono prije bio san, a da sam sad budna i napokon živim..udišem zrak punim plućima..
i imam nevjerojatnu sreću što uz sebe imam čovjeka kojeg volim i koji mene voli toliko da je ostao uz mene i kad je sve izašlo na vidjelo...
Ljudi,pozdrav svima...
vaše ispovijesti su me spašavale zadnjih par godina..Lijepo je znati da nisi sam, da ima još ljudi koji se trenutno bore za pravi život!!Ispunjen i sretan!!

don t worry, be happy!!
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: Može se!!

Post by MarilynManson »

Može se kad imaš pravi motiv. Psiha je najebenija shit u svemu tome. Kad ju nešto drugo naloži bar malo lakše je proći fizički bad. Blago tebi kad imaš drugu ljubav i još nekog do koga ti je stalo osim horsa... :smt023 :smt023
Uglavnom u životu je najvažnije da postoji neko ili nešto što ti može dat dodatnu energiju neki drugi makar na početku i magloviti izvor nade.., bude nekako lakše.. najjebenije je kad se skidaš iz drugih razloga, što nemaš usranih para a i kad imaš prosto se nemaš gdje ubost! pa malo pošmrkaš sam da skineš jebenu krizu i onako razočaravajuće poraženo padneš u čošak i odlučiš se na detox...al onaj ojađeni. [shot]
Uglavnom svaka čast za tih 6 mjeseci, i drži se tog anđela čuvara šta ti je sudbina pružila ruku spasa.. Nemoj da poklekneš i da te privuče ponovo onaj najbolji i najgori usud na kugli zemaljskoj... A kad ti đubre i padne na pamet imaš barem snagu u vašoj ljubavi :smt008 i imaš maštat o djeci koju ćeš vodit u parkove i tako taj shit...
puno sreće sve naj,naj samo naprijed! :smt038 [tanz]
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Hvala ti naj naj najljepša MM!!!!

Istina je sve što zboriš...Bilo je prije par pokušaja..ja sama sa sobom, ali nisu bili nikad uspješni..upravo zato što nisam s nikim imala za podijeliti kako se osjećam (mislim,imala sam ali nisam tražila pomoć),i nisam sama bila dovoljno jaka da ustrajem u tome..
Dugo sam to tajila, nisam htjela svima biti najveće razočaranje,no, kad je istina došla na vidjelo..bila sam u krivu...on nije bio razočaran..bio je u smrtnom strahu da me ne izgubi..i taj trenutak su mi se "otvorile" oči...i jednostavno sam odlučila da želim svoj stari život natrag , a najviše staru sebe!!
Vjerujem da ti je poznat onaj osjećaj kad se po prvi puta nakon dugo vremene nasmiješ od srca, kad počneš primjećivati da te zraka sunca miluje...vau...od takvih sitnica mi uvijek zasuze oči..i pomislim...živa sam...
Ispred mene je još dalek put, ali želim njime ići..i doći do cilja ...čista...
Muči me što se često uhvatim u razmišljanju kako sam profućkala toliko godina života...onda me deprica šorne...i nemam volje za ničim.....hmmm...većinom sam hiperaktivna, ali ima dana kad nemem volje ustati iz kreveta....hoće li to nestati ili prestati????????natjeram ja sebe da se pokrenem...ali uhhhhh....

Evo, tako se danas osjećam...ponavljam, da već dugo čitam sve na forumu i da sam puno naučila i iz tuđih iskustava..

I tebi želim sve najbolje!!!Budi čvrst i ustrajan!!!

Pozdrav!!!!

don t worry, be happy!!
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Može se!!

Post by outlow »

ciao,
kako je? da se predstavim nabrzinu,ja sam clan foruma nekih par godina i trenutno sam na terapiji,mislim,cist sam vec dve godine i kusur ali josh uvjek ostavljam redovno probe urina i ponekad popricam sa mojim psihologom.
cestitam i radujem se da si clean.ima par stvari koje bih htio da ti napishem.shes mjeseci je prilicno dugo vrjeme i dobar pocetak (pishem iz licnog iskustva) ,ocekuje te josh duuugo vremena,nadam se do kraja zivota.ja sam pokliznua prije nekog vremena ali sam se odmah iscupao i vratio na pravi put.
sta hocu da kazem,da prvih mozda godinu dana,sve je predivno,ja to zovem "medeni mjesaec",ali zivot je takav kakav jeste i puno puta pripremi raznorazne situacije,komplikovcane i teshke,tu trebash biti jaka,
sa svojim deckom,totalna trasparencija,providna,sve reci kad vec imash tu srecu da imash nekog pored sebe ko te voli,budi iskrena i casna.neznam shta mislish o drogama ,ai to je jako bitno,treba proci puno vremena da se to slegne.najbitnije je balans i konstancija,nikad nespustiti gard,nikad,jer ako spustish malo ,eto ti udarca odakle nisi ocekivala.nemoj nikad zaboraviti ko si!

samo dalje tako
drz se
pozdrav
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: Može se!!

Post by MarilynManson »

sjaoo pa nemaš nipošto razloga padati u dep, [-X jednostavno zaboravi pogreške iz prošlosti i baci se na nova dostignuća. I znaš šta je ono najvažnije što ti treba dat veliki doping? to je upravo ono da si uspjela izdržati i oteti se silama kojima se živ čovjek ne može oduprijeti. Znači pobijedila si :nod: =D> , otrgla se iz okova, i KRALJ JE PAO! doduše sad samo na koljena ali je ipak pao! i zbog tog moraš biti PONOSNA na sebe to ti mora dodatni motiv, sada to što si uspjela nadvladati i izdržati muke isusove uložit nadljutski napor kakav ono "ugledno normalno" građanstvo ne poznaje... I to dvostruki sjeb, protiv njegova veličanstva Horsa i protiv heroinske sebe. To je slavlje :smt113 vjeruj mi a ne razlog za dep! jebo te izgubljene godine kad ćeš imati puno novih u kojima ćeš biti puno jača. i reć sebi pa ja se skidoh sa dopa postoji li nešto šo ne mogu? mogu pisat po nebu...
I nije mala stvar, jadan broj se može pohvaliti takvim uspjehom...
znaš i sama. većina nas je u apsu mjesec-dva i to je to, vrag ponovo dođe po svoje...kad tad.. Kažu jednom narkoman uvijek narkoman... I to je istina, gorka istina..bar u većini slučajevA. znam bruku ljudi šta se šatro "liječe", uzimaju terapiju samo kad nemaju para za dopa, a čim nešto izciganči, kakav crni centar, i koja jebena savjetovališta... e muka mi je, jedva pišem i psujem ovaj jebeni život pas mu oca jebo kad mi ga i dade..
A znaš šta me nervira, ono babinsko "jadni roditelji, rodbina,tetke..." govno moje! okolina je najviše kriva, niko se ne rodi sa iglom u veni! a najlakše odgovornost skinut sa sebe zbog lošeg odgoja, zapostavljenosti, previše il premalo para,a ljubavi nikako! a eto ona vidiš čuda čini!
Mene nekako kod filinga najviše razori praznina, neko beznađe. Ubija me neka ružna gorčina,koju samo mjenja nervoza i bijes... I često kad se ujutro dignem, zažalim kad se probudim i kako bi bilo dobro da se uopšte ne probudim... Prekuče me za živo čudo posjetila tuga, tako me usrećila ko rođena sestra, osjećaj koji je istinski i stvaran pa makar i tuga, samo da nema te grozne gorke praznine... :vom:
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Može se!!

Post by zeleni »

MarilynManson wrote:sjaoo pa nemaš nipošto razloga padati u dep, [-X jednostavno zaboravi pogreške iz prošlosti i baci se na nova dostignuća. I znaš šta je ono najvažnije što ti treba dat veliki doping? to je upravo ono da si uspjela izdržati i oteti se silama kojima se živ čovjek ne može oduprijeti. Znači pobijedila si :nod: =D> , otrgla se iz okova, i KRALJ JE PAO! doduše sad samo na koljena ali je ipak pao!
i reć sebi pa ja se skidoh sa dopa postoji li nešto šo ne mogu? mogu pisat po nebu...
I nije mala stvar, jadan broj se može pohvaliti takvim uspjehom...
ja kapiram optimizam, ali... opet da citiram one drugare iz obrenovca, da je to tako, svi bi to tako... jedno je skinuti se, sasvim drugo je ne navuci se opet. ne bih mnogo da kenjam i da pametujem, lepo da se devojka skinula, lepo sto ima decka s kojim sve to prolazi, al sest meseci strejta nije ni za kakve ovacije, niti je sest meseci bez dopa nekakva garancija da si ga pobedio... da je samo stvar u strejtovanju, onda bi svi ovi sto odu na mardelj po nekoliko godina izasli izleceni. mora da se radi na sebi. mnogo.

e, da, ratnice tu bi, oko te depresije sto te puca. to nije za zezanje... o neraspolozenju treba da se prica. ti pomenu da imas tog lekara, sa kojim se kapiras. sto sa njim o tome ne porazgovaras?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
MarilynManson
Posts: 51
Joined: Mon Jul 18, 2011 11:04 pm

Re: Može se!!

Post by MarilynManson »

Ma jock! ona treba plakat šta se skinula pola godine...Jaooo to je nula šta će radit ostatak života kuku majko kako će provest..ajmo očajavat! NIKO NIJE REKAO DA JE KRAJ u pravu si 100%, al da je uspjeh to sigurno jeste. I mala maglovita nada može dat poticaj za ić dalje... ja mislim da joj je bolje razmišljat o uspehu tih 6 mj. i faliti samu sebe bar ko fol,nego mislit kako to i nije nešto spektakularno pa past u dep kojemu je sklona kako smo vidjeli iz priloženog...A dep je jebena stvar totalni sjeb pa ti nije više ni važno oš se drogirat ili ne..Od depa neće bit nikakve koristi samo će se sjebavat i onda će samo ponovo željet dop da se ponovo pukne i navuče kao što si spomenuo..
Narvano da tu ima puno više borbe od 6 mjeseci, pa nekad taj vampir vječno hropti za vratom i podsjeća na sebe, to bar znaju oni šta su se skinuli pa se navukli poslije 5-6 godina. Al moraš dat malo morala, jer za mene je npr. čudo bit 6 mjeseci bez dopa... šta ću kad sam đubre nekarakterno, labilno... ](*,)
I don`t like the drugs, but THE DRUGS LIKE ME!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Može se!!

Post by sanela »

Vidim ima vas novih, dobro nam došli! :D
@ Outlaw, žao mi je što si napravio recidiv, ali je super što si skontao šta trebaš napraviti i vratio se nazad. Borba je to, nije lako, ali ko kaže da je život ikome lagan. Svaki dan nam se dešavaju i dobre i loše stvari, na nama je da biramo kako ćemo gledati na to, na šta ćemo se fokusirati - kako smo jadni i kako nam se dešavaju loše stvari ili da je to život sastavljen od naših dobrih i loših trenutaka. Svaki od njih je naš i utječe na nas, teše nas, izgrađuje kao osobu, kroz svako iskustvo, i dobro i loše, učimo o sebi i drugima, sazrijevamo... ali, to sve možemo ako smo čisti i trijezni i ako želimo da se izgrađujemo.
I nadam se da ćeš češće pisati, podijeliti svoje iskustvo s drugima na forumu, jer dvije godine apstinencije uz terapiju nije malo... Vjerujem da će biti ljudi koji mogu nešto korisno čuti od tebe. Šta se desilo kad si napravio recidiv? Ima negdje tvoja tema ovdje? Probaj je iskopati :)
Uglavnom, pozdravljam te

@be a warrior
Draga dobrodošla :) Hvala što si podijelila svoje iskustvo sa ostalima. Svaka priča o uspjehu je svjedočanstvo da se može iščupati iz kandži Heroina koje nekome može dati nadu. Šest mjeseci nije mnogo u poređenju s godinama, ali negdje se treba početi. Ti si počela, draga, i samo idi naprijed... dobila si šansu, ali ovo što je outlaw napisao stoji:
outlow wrote:sa svojim deckom,totalna trasparencija,providna,sve reci kad vec imash tu srecu da imash nekog pored sebe ko te voli,budi iskrena i casna.neznam shta mislish o drogama ,ai to je jako bitno,treba proci puno vremena da se to slegne.najbitnije je balans i konstancija,nikad nespustiti gard,nikad,jer ako spustish malo ,eto ti udarca odakle nisi ocekivala.nemoj nikad zaboraviti ko si!
I piši ovdje, podijeli ono što osjećaš, misliš, dobićeš mišljenja drugih ljudi, neka će ti koristiti, a neka ne... ali, svako će ti pokazati novi ugao iz kojeg možeš gledati na svoj život, svoje iskustvo, stanje kroz koje prolaziš... I ovo što je zeleni napisala isto tako stoji... pred tobom je put koji si tek započela i biće puno prepreka koje trebaš učiti savladavati. Apstinencija je 'samo' preduslov za kretanje na put. Za koračanje naprijed ti treba sva pomoć oju možeš dobiti - tvoj dečko, ovaj forum, ljudi koji te vole, ljekar... iskoristi pomoć, govori o onome što je u tebi.
zeleni wrote:
ja kapiram optimizam, ali... opet da citiram one drugare iz obrenovca, da je to tako, svi bi to tako... jedno je skinuti se, sasvim drugo je ne navuci se opet. ne bih mnogo da kenjam i da pametujem, lepo da se devojka skinula, lepo sto ima decka s kojim sve to prolazi, al sest meseci strejta nije ni za kakve ovacije, niti je sest meseci bez dopa nekakva garancija da si ga pobedio... da je samo stvar u strejtovanju, onda bi svi ovi sto odu na mardelj po nekoliko godina izasli izleceni. mora da se radi na sebi. mnogo.
Kažeš, nekad ti se ne da ustati iz kreveta. Draga, ni meni se nekad ne da ustati iz kreveta, a nikad se nisam drogirala, svi imamo svoje ups and downs. Ono što je važno jeste da ipak ne ostaneš u krevetu, nego skupiš snagu i ustaneš, napraviš sebi kafu, iscijediš narandzu, pojedeš čokoladu, istuširaš se i kreneš obavljati jednu po jednu stvar i za koji sat skontaš da ti se energija vratila a ti si obavila brdo sitnica... Ako to ne pomaže, ne bi bilo loše da odeš nekom dobrom ljekaru koji te neće nakljukati tabletama, nego koji će zaista procijeniti da li si u depresiji koja zahtijeva lijekove ili je to depresivno raspoloženje koje će proći.

@MarilynManson
Dobrodošao :)
Vidim da si iz Sarajeva... i da si poprilično aktivan na forumu. Ovdje je običaj na početku napisati nešto o sebi, predstaviti se na svojoj temi, pa možda da tako nastaviš... Kakogod, imaš pozdrav :)

Uh, što se ja raspisah.... 8)
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Dragi moji,

nism lakovjerna , pa da mislim da je to to..
Znam da mi predstoji duga i teška borba, ali valjda imam pravo biti ponosna na sebe zbog tih 6 mj...Nekad ne bi prošlo ni par dana i sve ispočetka..
Hmm, što se "depresije " tiče, nije to tako strašno..Jednom u par tjedana imam taj bezvoljni dan, ali kako rekoh, dignem glavu i jurnem u novi dan..Malo bezvoljno, doduše, ali idem.
Pričam ja o svemu tome s doktoricom, ali viđamo se samo jednom tjedno..paaa..
Trudim se , trudit ću se...
A, što se tiče rada na sebi..To je tek prava borba..Svi smo mi u ratu sa samom sobom a dop nam je nudio primirje..
A sad ću , napokon, upoznati pravu sebe i (nadam se ) pronaći prave kvalitete i shvatiti tko sam..u biti..ja...
Evo, pomeže mi i ovaj forum..Već sam rekla da samo dečko i doktorica znaju za taj problem, pa mi je lakše kad to izbacim iz sebe i na ovaj način...
Veliki pozdrav!!!

don t worry, be happy!!
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: Može se!!

Post by la_na »

Ono što je važno jeste da ipak ne ostaneš u krevetu, nego skupiš snagu i ustaneš, napraviš sebi kafu, iscijediš narandzu, pojedeš čokoladu, istuširaš se i kreneš obavljati jednu po jednu stvar i za koji sat skontaš da ti se energija vratila a ti si obavila brdo sitnica...
potpis

manson@ jako mi je poznato to stanje kad se radujes sto osjecas pa makar i tugu .... samo sto kod mene se sve to mijenja i mijenjasamo sto su te praznine kad se vrate sve3 gore i gore

,, niko se nije rodio s iglom u veni,, LOL
Post Reply