Može se!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by VVV -ex prokleti »

I još jedna, za mene bitna stvar..Uvijek sam mislila da prošlost treba zaboraviti..sad mislim da to nije tako..
Draga moja prije svega da te pozdravim, a onda da ti kažem kako si sa tom rečenicom pogodila drito u srž problema,jer ako ćeš zaboravljati prošlost(tj pokušati zaboraviti), to ti je kao da zaboraviš kako ti je ime...
Draga moja ratnice, želim ti sve naj-naj u ovoj godini,sorry što malo kasnim, ali nisam bio doma više od 3 tjedna,.Bio sam u Sloveniji kod rodbine, pa nisam bio ni na sastancima NA.
Ali zato sutra idem, al 100 %.
Veliki pozdav i pusa,
Vanja.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Hej EX..
pozdrav i tebi...
Vidimo se sutra onda...
Pozz!!!

don t worry, be happy!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Može se!!

Post by ziki »

Ja poznajem samo jednog coveka koji se definitivno skinuo sa heroina istinski i zauvek, ne kazem da drugi nisu uspeli i da nece uspeti.
Mnogi su ostali na supstituciji ili na nekim sedativima, antidepresivima itd.
On se skinuo pre 10 godina sa svega, kad smo pricali tako iskreno rekao mi je da ga vise ne privlaci heroin jer je zaboravio kako deluje.
To znaci da vreme stvarno leci rane, njemu se jedno 5.godina muvao neroin u mislima ali je istrajao. Sad posle 10.godina on je stvarno zavoravio kakav je osecaj biti drogiran.
Hocu da kazem, nekom treba vise nekom manje vremena ali ono sto je vazno to je izbaciti ga iz glave.
Cim pocnes da mislis o njemu onda se vec mozak poigrava, mozda bih mogao malo, ili samo jos jednom da se podsetim,opustim itd.
Ili dodje neka muka ili sekiracija pa ti dodje da ublazis bol, pomislis sad bi mi pomoglo malo dopa.
Cak i kad si raspolozen nekad bi pojacao to raspolozenje pa ti dodje da se pocastis malo.
Treba ga izbaciti kao opciju za bilo koju namenu.
Nema ga, ne postoji i kraj. On je zlo o kome ne treba misliti uopste i tako treba posmatrati stvari.
Znaci govno je govno i ne treba ga dirati jer smrdi i kraj.
GODINU DANA JE OGROMAN KORAK, ZABORAVI NA TO DJUBRE I NEMA POVRATKA NAZAD.
BRAVO,SVAKA CAST I SAMO NAPRED U BUDUCNOST!

Ovo na kraju je bilo malo jako a ?
Bas sam mu ga dao po optimizmu...
...
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

ziki wrote:GODINU DANA JE OGROMAN KORAK, ZABORAVI NA TO DJUBRE I NEMA POVRATKA NAZAD.
BRAVO,SVAKA CAST I SAMO NAPRED U BUDUCNOST!

Ovo na kraju je bilo malo jako a ?
Bas sam mu ga dao po optimizmu...
@ZIKI;
uprvo tako..Evo,napokon sada, sa "malim" odmakom od svih sranja (oprostite na ne damskom izražavanju) dozvoljavam i sebi reći "bravo!!"..Za mene to stvarno nije mala stvar..Ovo je najduži period apstinencije u zadnjih 6 godina..Kao što rekoh, pomislim nekad na to smeće, čujem slatki zov koji me vabi..Ali, ne dam se..Najčešće se tada sjednem i na papir stavim "za" i "protiv"..Ne bi vjerovali koliko je sada "protiv" u plusu od "za"..Kad sam počela s tim običajem, više je crtica bilo u kategoriji "za"..Ha , ha..sad kad se sjetim , to su (na početku) bile samo glupe izlike da se počastim i da pokušam pobjeći od problema..Sada se ne mogu sjetiti niti jednog razloga zašto bi to bilo dobro za mene.. A što se tiče rada tog istog smeća..čak se i ne sjećam kako je to biti baš sređen..Davno je bilo, kada me dop radio onako kako treba..Trebala sam ga samo da mogu funkcionirati, tako da nikakve euforije nije (već) dugo bilo..
Kažu da je potrebno biti čist toliko godina , koliko je trajala konzumacija da se zaboravi na rad...Kod mene je to , valjda malo brže došlo..
No, ipak si ne dozvoljavam biti preeuforična ..Ja jesam napravila veliki korak, ali iza njih još slijedi milijun malih da bi sve bilo kako treba biti..Još puno moram raditi na sebi, a da ne spominjem koliko će trebati da se povrati povjerenje mojih najbližih u mene..Godine laganja i muljanja nije moguće zaboraviti preko noći...Jedina sreća (u nesreći) je da nisam imala nikakvih problema sa policijom tj. zakonom pa u tom smislu nemam nikakvih repova iza sebe...Moram priznati da, tek sad shvaćam koja je to lutrija bila..
Izgleda da me nešto (Bog, Viša sila ili u što god već tko vjeruje) čuvalo od propasti..
Zato je vrijeme da se odužim tako da život živim kvalitetno i ispunjeno...
Evo, raspisala se ja..
Toliko za sada od mene..pozdrav svima!!

don t worry, be happy!!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Može se!!

Post by majka NS »

be a warrior wrote:..Ja jesam napravila veliki korak, ali iza njih još slijedi milijun malih da bi sve bilo kako treba biti..Još puno moram raditi na sebi
be a warrior wrote:...Moram priznati da, tek sad shvaćam koja je to lutrija bila..
Draga "be a warrior"
onaj moj "PS:" na tudjoj temi, gde smo se obe nekako našle - da nešto prokomentarišemo, i kažemo šta mislimo... je zato - =D> čestitam ti na tvojih godinu dana - kako si čista, na načinu na koji razmišljaš i kako si pisala tvoje postove. SVIDJA MI SE tvoj nick "BE A WARRIOR" - TAKVI USPEVAJU. =D>
Svidja mi se i naziv tvoje teme: "MOŽE SE !!" :smt023 !!!
"Potpis" ti je OK. Kad sam se registrovala, htela sam da stavim potpis "don't happy, be worry" (zbog svog tadašnjeg beznadja), SVA SREĆA PA NISAM!!!
Tebi se u tvom pisanju na forumu "desio" "VVV-ex prokleti" - koji se sada s ponosom potpisuje u postovima sa Vanja. Bravo !!! Njemu se, u svoj njegovoj muci i nedoumici "desio" - sa rečima podrške "Vuk", i uspostavili su i privatnu komunikaciju... Meni su se na ovom forumu našli, "desili" i Nikola - NA, i "Vuk" - AN... i mnooogi drugi dragi ljudi sa foruma, dadoše mi potreban vetar u jedra....
Biće od nas nešto, polako, korak po korak, vreme će pokazati, ALI MI TO ZNAMO... !!!
Veeeliki pozdrav, i od srca ti svu sreći želim :smt045 :D
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

SRETAN ROĐENDAN

Post by be a warrior »

Pozdrav svima...
Ne mogu vjerovati da mi je promakla jedna vrlo VRLO važna stvar..Prošli mjesec je bilo točno godinu dana kako sam započela bitku života i za sad vodim..No, kako se kaže ..dobivena bitka ne znači automatski i dobiven rat pa moj put ka ozdravljenju i dalje traje..Nisam posustala, nisam recidivirala i to mi je najveći uspjeh u životu..
U zadnje vrijeme nisam često na forumu, dođem tu i tamo, bacim oko na nove ispovijesti no onda trkom dalje za obvezama..Imam novi posao, nove poznanike..i sve sjeda na svoje mjesto...

Veeeliki pozdrav svima!!!

don t worry, be happy!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Može se!!

Post by ivica »

U jeee!! Tako treba!
ignorance is bliss!
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Može se!!

Post by malic »

la_na wrote:neki krecu od nule a nekima treba da su jos malo, ono reklo bi se , u minusu da su, pa da onda krenu ,,iz pocetka, a neki nece nikad

mozemo mi o patetici, i u patetici,a sve dok se sa poetskim zanosom pise, misli, prica, o dopu dok ga se stavlja u visine ,daje mu se vlast, poistovjecuje s djavlom, tamom, necim APSOLUTNO negativnim ,losim-bez imalo nade... dok ga se ne gleda kao zuto nego kao crno,..hmm ... kontam da je rano za razmisljanje o definitivnom prestanku .
nekako mi to vise vuce na neku sjetu i ceznju tipa -kad bi bar moglo kao prije biti-

kako nam je bilo dobro tih godina , ajde da bude opet
nacin razmisljanja je kod mene bio pristuan ajmeee dugo i nadam se (bojim) da se ne(ce) vratit

neki postovi su me podsjetili na moju fazu ,dok sam pisala pjesme sve bez iznimke aludiraju na prekid, rastanak, udaljenost, smrt, a temeljni motiv je hmmm ljubav (necu sad ulaziti u definicije i koketiranje s ovisnosti,kemiji, navici ,,,,)a kad bi svanulo ili da kazem "svanulo"( i pri tom ne mislim na heroin!) ja bih opet bila u dubini duse sretna sto je on tu, sto sam ja tu, sto smo MI!

to razmisljanje sam primjenila kako kod dopa tako i kod drugih stvari i sve je u sustini isto

al opet ima nesto jeebeno u tom fatalnom,

kupljenom vremenu koje leti ...
Sta da se kaze na ovo,nista,osim potpis staviti.........pogotovo pocetak..skroz tako ........
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Može se!!

Post by malic »

:)
ivica wrote:U jeee!! Tako treba!
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Hvala vam ljudovi!! Od srca!!
He he..nije da brojim , al za 2 dana je 13 mjeseci!!!!
poozdrav!!!!

don t worry, be happy!!
Post Reply