DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nanii »

nepopravljiv wrote:ne nepocinje mi ime i nadimak sa tim slovima.
Ti si onda treći kojeg znam sa sličnom pričom :-D
Ma Crna Gora je haos što se tiče pravosudnog sistema.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by highway61 »

Brate kontam da si u neverovatno teskoj poziciji, u takvim okolnostima bi i neko ko nije zavistan poludeo, kamoli neko kome je psiha narushena boleshcu kao shto je zavisnost. Saberi se, pricaj s tvojima da se konsultuju s tim doktorom koji je glasao protiv amputacije, moguce da on ima ovlascenje da ti da uput za VMA ili vec da izdejstvuje nesto. Kazem nisam strucnjak, ali to prelepljivanje sa guzice na koleno, pogotovu ako ga rade po ne znam koji put iznova, ne zvuci kao da ce izaci na dobro, vise kao odlaganje onoga sto oni smatraju da je neizbezno. Ucini to sto pre, jer vrlo brzo moze biti kasno, ubaci se na VMA kako god je moguce, a ako tamo ustanove vec da nema drugog izbora nego da se amputira, bar se necesh posle kajati sto je mozda,ipak, moglo neko bolje resenje da se nadje i da ti se spase noga.
To kontam sto ti se desilo sa motorom, nekad je nekvalitetna apstinencija od opijata,psihoticne epizode pod uticajem raznoraznih psihoaktivnih supstanci opasnija po zivot nego sami opijati.Nemoj pogresno da me shvatis, opijati su najgora moguca navika kad je tezina zavisnosti u pitanju, ali postoje stvari koje su mnogo opasnije kad se uzimaju,pogotovu ako ih mesas i uzimas sta god ti dodje pod ruku samo da se smiris i ubijesh zudnju, a efekat ispadne potpuno suprotan, umesto da se smiris postanes agresivan,ili suicidalan, ili sta vec...
Za sad sredi ovo oko noge, pricaj s tvojima koliko je bitno da upadnes u VMA, i nek oni dodju do uputa do tamo nekako, a posle ces morati da udjes u neki ozbiljan program lecenja, psihoterapija,rehabilitacija,lekovi koji ce da te stvarno smire dok ti se psiha prirodno dovede u red(antidepresivi,psihostabilizatori,benzodiazepami,to ce vec oni znati sta da ti daju, a ako je neophodno onda supstitucija za heroin neko vreme, mada savetujem ti da prvo probas bez nje, mnogi su uspeli i bez)... bolje je naci doktora/psihoterapeuta za zavisnost koji zna sta ti je potrebno u pocetku i sta ce da te smiri, nego da to pokusavas na svoju ruku, i potpuno pomracish sebi svest zloupotrebom pogresnih lekovia...Ali,otom-potom, to ce vec doci na red, sad gledaj da sredish nogu na pravom mestu, gde rade najkompetentniji ljudi...srecno i drzi se
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nanii »

Hej fakat nepopravljivi, kako ide, javi se i drži.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

proradio mi kamen u bubreg,5 dana sam se uvijao po krevetu nisam mogo upalit laptop a kamoli sto da otkucam,sad se stabilizovalo stanje.doklece trajat dok opet ne proradi kamen neznam.
ljeto polako dolazi ja sam zaljetio imedju 4 zida izgleda,kako je sve krenulo,bijo mi jedan drug u posjet ja ga pitam sto se desava on zbori slabo dje izlazi posao kuca,ako koga sretne od narkomana kratko poprica sa njima i bjezi svi su na metadon plus se jos i rade ako se dje ko ogrebe.ja taj metadon nikad u zivotu nisam probao ali kolko sam svatio iz prica pomaze ali stalno su vezani za dom zdravlja svako jutro se mora piti preskocili se dozica,frka.tako da niko ne rizikuje nego svi ujutro na zdravicu kod doce.
toto-rina

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by toto-rina »

Evo registorvao sam se da ti kazem nesto a opet ne znam sta. Ne znam samo kako covek moze sebi da uradi to da dodje u situaciju da se bode tamo gde zna da ne sme vise. Koji to bol mora da se izdrzi da bi to radio.

Evo ga neki vojnik iz Iraka ili Avganistana covek nema obe pa trci.

http://youtu.be/9rK0D15se00

Mozda gore od svega toga je ta situacija sto ti i dalje nisi rascistio sam sa sobom i sto gotovo oda znas da ces ponovo poceti. Ja sam na rukama imao vene znaci ljudi su se cudili. Sada nema vise nigde, ali nema ni oziljaka sem 2-3 stara kao od cigare onako samo sto je to vec proslo samo su ostala udubljenja. A i to je od koke i cestog pucanja. Dok sam radio dop imao sam vene. Za 2-3 god drogiranja kokom izgubio sve i trebalo je 4-5 godina da prodje da meni to zaraste. Ali ispod struka nikada. Ni kada sam u onom kokainskom ludilu od uzimanja 24h droge pa se trazim po 10 minuta zarad 10 minuta rada pa ponovo ja nisam poleteo na preponu ili nogu. Zato su mi i zglobovi na nogama sada tanki lepo nisu oteceni, nista kao 15 godina da imam. Jbg na rukama vena nema to je problem i nece ih ni biti. Vidi se po koja ali tu krvi nema. Kada me komarac ujede9oni nadju venu odmah) to su neka mesta po prstima znaci odlepim kako svrbi.
Verovatno si probao Metadonu, ako nisi sta si cekao do sada. On bi ti bar spasao nogu.

Ne znam svi imate averziju od toga ako se preskoci doza. Koliko ste dana preskocili dozu dopa. Ljudi po 20 god piju neki lek plus heroin a ne uzimaju Metadon jel mora svaki dan da se pije. Ja takvu neobavestenost ne mogu da shvaatim. I ne poznavanje sopstvenog organizma.
Koliko god se mi trudili da te shvatimo ne mozemo ni deo verovatno. Problem je sto se do amputacije ne dodje za mesec dana. Verovatno to godinama bilo u losem stanju i ljudi su ti govorili.

Skapiraj da kada se to zavrsi i dalje si u prednosti nad zdravim ljudima koji su u kolicima i moci ces da stojis, trcis i setas se sto je jako bitno. A nastavis li ko zna da li c sledecu gangrenu moci da zaustave uopste.
A kako vam je regulisano tu gde jesi net i to.
I to za bubreg znam ja sam imao pesak pre 7-8 god, Covece mislio sam da umirem. Tu pomazu samo diklofen chepici i tusiranje tog mesta vrucom vodom. Sto toplijom samo tog mesta da se rasire krvni sudovi i chepici na svaka 3-4h. Inace sve sto popijes ispovracas. Tako je meni bar bilo.

Zato ako si pametan ti vec sledecg proleca setaces se.
Sada gde to od tebe zavisi da li ponovo na seme ili ovako.

Bilo bi najbbolje mozda da probas na WMA u Bgd. Oni ti imaju najbolje lekare u regionu za skoro svaku oblast. Samo ne znam kako je za strance kako se placa i sta se tu radi. Iscrpi sve mogucnosti. Trazi Metadon, odmah sada. U Bgd bi ga dibio odavno vec. On lisava 50% muka odmah. I psihickih i fizickih.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

a vidji ovo nemam ja problem sa venama pa zato oce mozda da mi kidaju nogu,do sam se drogirao jesu se povukle i slicno,ali nemam ja taj problem i ne lezim u bolnicu radi toga :D .a sto se tice metadona nisam ga nikad probao za ovih 12 god kolko sam se drogira.vjerova ili ne.to je sad pocelo taj program sa metadonom koji je meni potpuno nepoznat,i sad skupljam utiske i pravim neku sliku o metadonu.ako si imao pjesak u bubregu onda znas kako boli i koja je muka mene je 5 dana cijepalo nisam znao dje sam.
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by highway61 »

Brate, nije se on pucao gde ne treba pa sjebao nogu,pao je s motora dok je pokusavao da uspostavi apstinenciju i kljukao se samostalno pogresnim lekovima i tako je sjebao,napisao je to u jednom postu,procitaj.A na VMA cisto sumnjam da bi mogao da bi mogao da nabavi metadonsku terapiju jer se jednostavno kolko znam ne bave bolestima zavisnosti, ali bi mogao da mozda spase nogu, a usput se ukljuci i u neki supstitucioni program(metadon,sub) bilo preko drajzerove,bilo preko privatne klinike, sto bi mu dosta olaksalo situaciju u kojoj se nalazi.Jedino je problem sto ne bi mogao licno da ide po terapiju,niti da ode na pregled,ali mogli bi njegovi oko toga da mu pomognu. Naravno, posto je jaka mogucnost da ce morati na neku operaciju uskoro, trebalo bi da se na VMA i konsultuje prvo s doktorima, zbog anestezije i tih sranja( dok je pod subutexom/subuxonom ne bi mogao da dobije globalnu anesteziju mislim). A kad vec prohoda i izvuce se iz ovih fizickih patnji kroz koje prolazi, trebalo bi da razmisli kako ce da uspostavi zdravu apstinenciju, ako moze i bez supstitucije.U svakom slucaju, bilo bi mu dobro da sto pre dodje za Bg i na VMA, pre svega zbog noge,drugo i zbog veceg izbora opcija po pitanju lecenja zavisnosti.
highway61
Posts: 47
Joined: Sat Apr 30, 2011 3:20 am
Location: Beograd

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by highway61 »

Ja sam nekad jos u 5-6.osnovne imao pesak u bubregu, al se povuklo spontano.Kazi sta si uradio sa VMA,jesi izdejstvovo da ti daju uput?Radi na tome molim te,stvarno ako negde mogu da ti pomognu onda je to tamo
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nanii »

Jao Toto rina, el capo dei capi, šef-šefova u mafijaškim krugovima, MA TI SI MENI HIT...
Niđe veze odgovor s temom.
E nNepopravljivi još će te ljudi čistog i skinutog navuć na metadon koliko ga hvale....
A to ti je isto, samo što više nisi nakačen na hors već na metadon a još te i ne radi, jedino što se ne moraš snalazit za lovu...........Metadon je možda o.k. da pomogne nekom ko je nakačen na heroin da se bezbolnije skine, samo što to ljudi rijetko rade, obično ostaju na njemu doživotno, i skroz zatupe..............jer........kao i sa gudrom, kad se jednom uvališ...................teškom mukom izađeš.
Ma ne treba ti to, ganjaj ti da spasiš tu nogu, ako se može, a taj kamen, zar ga ne razbijaju laserom pa onda izađe kroz urin?
Čula sam da boli užasno.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nanii »

Eh, da, postoji jedno udruženje u Nikšiću koje vodi jedan odličan momak, i sam bivši ovisnik.......Oni bi ti mogli pomoći oko resocijalizacije, malo ti zaokupiti pažnju da ne razmišljaš o gudri i naravno, podržati te u apstinenciji, raspitaću se ako si zainteresovan pa ti javiti kako da stupiš u kontakt s njima, spašavaj se dok se nisi opet na neka čuda navukao, kad si već 8 mjeseci manje-više čist, nemoj to da upropastiš.
Pozdrav virtuelni prijatelju
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply