DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

hvala Zeleni sutra ujutro rano imam zakazan pregled dako sto uspije taj mikro hirurg da uradi ubija me ovo cekanje i neizvjesnost,sutra cu znati sve pa kud puklo da puklo samo da se vise zavrsi sa nogom ili bez nje muka mi je vise od doktora.srecom nemam nikakve bolove i ako mi je noga ko balon natekla ko mi vidi stopalo svi u fazonu u jbt sto je to tako nateklo izoblicilo se kolko je nateklo jer slaba cirkulacija.pii da se oce zavrsit vise.pa i ako bude proteza neka bude samo da se maknem staka.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

ode sve u k...c!na trupac brzih dana ide nogica dosta smo se druzili ona i ja.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by sunrise »

sta ozbiljno???
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

ne mogu doktori mi vise nista pomoci ostala je ta zadnja operacija finalna dje ce noga da ode. :( :( :(
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

zvanicno nemam vise desnu nogu do ispod koljena,osjecam se laksi za koje kilo.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by sanela »

Žao mi je.
Nek je živa glava...
Kako si ti sad?
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by dejanlik »

Evo pročitah sve.
Žao mi je što je tako završilo sa nogom, ali nije kraj svijeta može biti i novi početak.
Baš me zanima kako ćeš ti to sve prihvatiti i kako ćeš nastaviti svoj život.
Pa se javi.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

pa cudno se osjecam neznam ni sam sto da mislim po ctav dan sjedim u krevet i gledam ono sto je ostalo od noge i pipkam preko zavoja vrh batrljka,kad rana jos malo zaraste treba da pocnem vjezbe i neku privremenu protezu da pokusam da nosim radi formiranja batrljka i oticanja treba da se bandazira.nisam nesto psihicki slomljen ili ce to kasnije da me stigne neznam
nevjerovatno kolko brzo to zaraste doktor preko te rane prebaci komad koze i tkiva i zasije,rezan oni to po doktorski zovu.nemam bolove neke strasne bar za sad mada sam dva dana bio na inekcijice i infuzije bog zna sto je bilo unutra samo sam spavao.vidjecu kako dalje ce da ide ovi iz suda me zovu radi motora kao to je remecenje javnog reda i mira motor je ostao na sred ceste,itd.sto ce tu biti neznam jos mi samo fali da popijem i neku robiju radi toga ali mislim da ce biti novcano nesto neznam ali saa zakonom sve je moguce nista me nebi iznenadilo da mi kazu zatvor.pa da me sjebu sad kad mi trebaju vjezbe i da se formira pravilno batrljak a ja zavrsim na robiju da trulim tamo mozda se tripujem i paranoisem.uglavnom svi su fini prema meni rodbina me toboz zove na tel. i placu kao samnom su svi a niko u bolnicu mi nije od njih doso oca im njihovog lazavog j...m brzo ce sve to oni zaboravit.sa ocem ne pricam on je u svom filmu boca da mu je pri njemu i nista nije drugo vazno.ostadose mi majka,zena i mala moja.jedini kojima vjerujem ostalo sve djukele i lunj.
na drogu i ne pomisljam ne pada mi napamet a i tolko je vremena proslo da cinimi se i zaboravio sam osjecaj flesa iefuroji izazvano heroinom.tolko mi se stvari oko noge petlja po glavi da ne razmisljam o drogiranju a i frka bi mi bila sad kad je sve to fresko da mi ne sjebe sto zarastanje i formiranje batrljka.
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by dejanlik »

Baš mi je drago da se držiš.
Ja sam ti prije tri godine pao sa nečeg ko skela i razbio kičmu operacija,bolnica, toplice, pustili me kući dali invalidska kolica i toje to.
Hvala bogu nisam ni sjeo u njih.
Samo da kažem ostavio sam se dopa još 99godine pa je možda i to odgovor na tvoje pitanje "dali neko poznaje nekog koje čist 15god" (nije 15 al blizu)
Ali doživio sam tad psihički šok. Znam što prolaziš sve i jedan doktor mi je reko da nema šanse da prohodam. Ja sam puko sa živcima krenuo sam da pijem tablete za smirenje razmišljao o samoubojstvu.
A onda nećeš vjerovati našao sam brdo priča o sličnim sudbinama na forumu OPP (osoba sa posebnim potrebama).na koje sam slučajno naletio tragajući za nekim informacijama
I to mi nekako dalo snage kad sam vidio kako ljudi kvalitetno žive i u takvom stanju.
Neki kažu da ni nisu znali što je život prije nesreće, da tek sad uživaju u životu. Zasramio sam se svog razmišljanja i kukavičluka.
Ok. Nekih godinu dana nakon moje nesreće i takvog pozitivnog stava počeo sam ustajati na hodalicu pa štake..
Ne trebam ni govoriti da su se "prijatelji" razišli dok su misli da od mene nema ništa.
I sad imam posljedice od toga kad idem van kuće nosim štap, nekad ne osjetim potrebu za pišanjem pa moram kod urologa stalno neke terapije nosim uloške ko žene kad imaju menstruaciju. Ali nisam krenuo da se drogiram opet mada sam bio na korak od toga.
Ja znam da je tebi sad u glavi stanje iz ravnodušnosti do ludila. Ja to svoje vrijeme u krevetu nemogu opisati. ali to što sam naveo bi bilo najbliže.
(malo je zbrkano ovo što sam napiso ali ja nisam baš školovan)
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

dobro si to reko vataju me neka stanja iz ravnodusnosti do ludila ali eto lezim u krevet sa cerkom i citamo zajedno stripove to jest ja joj citam a ona prstom pokazuje slike i to me malo opusta inace skupljam stripove od malena imam kolekciju pun kauc sam napunio ispod.znam da mi je zena govorila da sam ko malo dijete citam stripove.najgore mi je to sto sam 19 mjeseci muku mucio silne operacije i na kraj nista a vidio sam i po doktoru da je i on bio sjeban nemilo je uradio amplutaciju jer imam osjecaj da je nekako cini mi se malo licno sve to uzeo borio se i on do zadnjeg.cak i sad na kraju reko mi je mozemo jos da pokusavamo ali izgubices jos 3 godine na lijecenje i ta noga ce ti vise smetati nego koristo od nje imati,copaces na nju umarati se stalno bolove imati,sad postoje dobre proteze koljeno mi je zdravo nece se ni vidjeti da fali komad noge.inace jedva cekam da probam protezu i da pocnem da vjezbam sa njom hodanje ali eto jos ima dosta do toga
a to sto se prijatelja tice mene su odavno svi zaboravili tu su ostala dvojica koji svrate ponekad i cujemo se tel.pitaju kako sam a drugi nema ih.mada sam procitao negdjew na netu kaze sve ce to narod pozlatiti prvo ce ljudi biti sokirani ,pa onda ce me saxaljevati i na kraj ce sve zaboraviti.tuzno ali istinito.
Post Reply