"Za sada bez dobrog naslova"...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
Dorcolac_77
Posts: 34
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:58 am

"Za sada bez dobrog naslova"...

Post by Dorcolac_77 »

...nikada nisam pisao u formi takozvane ispovesti..ali ajde da i ja dodam koju reč..ovako,imam (sad,5.Maja) 34 godine,i maltene SVE što sam realno očekivao i nadao se od života se nije ostvarilo ili se izjalovilo...da naravno ja sam narkoman :(...

Nikada nisam imao društvo,zbog stranog imena su me deca uvek i redovno u samom startu odbacivala,tako da nisam uspeo da steknem neki socijalni krug oko sebe već sam uvek i u svemu morao da se borim SAAM...izvinjavam se odmah svima koji misle da patetišem ali tako je...ovaj post će delovati dosta ne povezano i pun digresija -ne zamerite jednom jako ...naj blaže rečeno tužnom momku :(...

Da preskočim deo o nemanju društva ,veoma lošem odnosu u porodici(ako se u mom slučaju uopšte i može to nazvati porodicom-starija sestra koja je uvek u svemu bila naj naj i koja je -tako je učio moj dragi otac,zaslužuje da postoji za razliku od mene koji nisam bio naj naj a on je SVE u životu vrednovao kroz ocene u školi i naravno medalje i nagrade društva...dakle i njega koji me je samo tukao i ponižavao ,pretio napadao...bla bla,,,stvaravši tako jednu krajnje u sebe ne sigurnu osobu koja neće umeti da se snalazi u društvu...i na posletku Majku-koja nije imala nikada dovoljno snage da nadomesti sve ono što mi je otac a i koristeći sestru -oduzimao...
I tako,,negde početkom srednje škole posle povratka iz amerike 1992 godine-gde sam bio dva meseca sa svojih 15 i po godina i video raskoš o kojoj se samo sanja...vrativši se u ratnu jugoslaviju i prokletu srbiju kojoj su TEK sveže uveki sankcije...tada sam imao prvi kontakt sa travom-marihuanom jer zaboga svi kul momci su duvali pa daj da i ja budem deo tih "cool"tipova,,,i tako je počelooo.....onda ,zbog svih problema koji su me okruživali sam počeo da uzimam i bensedine ...pa ubrzo otkrio i trodone koji su se tada neverovatno lako nabavljali u privatnim apotekama...onda se pri kraju srednje desila i moja prrrva i naj veća ljubav koja mi je pomogla da prekinem sa svim tim,i da se "drogiram" ljubavlju-pretpostavljate da je posle nekog vremena došlo do raskida i moj veliki duhovni propad...tad sam se vratio travi i tada popularnom extasiu...sad ću preskočiti period do 2002 kada sam upoznao jednu devojku sa kojom sam imao prvih godinu dana bukvalno bajku,samo da bih posle počeo da otkrivam njene prevare i gadosti koje mi je priređivala jer je njena majka bila protiv te veze pošto je imala za svoju mezimicu već predviđenog "dečka" od tada 45 godina-punog para ,to je bila moja glavna mana i razlog da je po svaku cenu odvoji od mene....e TU sam definitivno prso i imao nesreću da imam pored sebe"prijatelja" koji me je već neko vreme ubeđivao da probam heroin što sam ja disciplinovao odbijao sve do tog trenutka ...to sa tom devojkom o kojoj neću više..i to je bilo TO.
Prvo je bilo divno ,prestao sam da mislim na probleme i na nju porodicu ,....ma na sve ,kao rukom odešeno ,"anđeoski predivan osećaj"koji sam osetio pre toga samo kada sam bio naj naj naj srećniji u ljubavnoj vezi...ostalo se zna,prvo sam uzimao po nekad,,,ubrzo se vreme skraćivalo da bih 2003 ustoličio svoj status zavisnika o težak opijat.
Išao sam na lečenja više puta...prvi put 2006 kod bukelića-ono 12 to dnevno skidanje sa metadonom...pa sam recidivirao prvi put posle pola godine,drugi put posle mesec dana a treći put odma-tačnije nisam ni prestajao -sve je bila više predstava za moju majku kojoj se srce cepalo što joj je sin ostvario naj goru noćnu moru-postao je heroinski narkoman:(...leta 2008 je došla na red i drajzerova ,gde sam bio na detoxu 7 dana i počeo da pijem blokove...posle par dana sam se izveštio kako da ih kad mi ih otac koji je potpisao da će mi ih davati,da ih stavljam pod jezik i kao progutam a zapravo posle samo pljunem i organizam je spreman za drogiranje...na kraju jeseni 2009 su me primili u metadonski centar DZ savski venac gde sam bio u programu skoro godinu dana,i to je možda bilo i naj bolje rešenje i da se nisam pokačio sa njima i prestao da idem kod njih ,-za tih godinu dana nisam ni jednom uzeo dop i sve je bilo ok i zaslužio sam da dobijam za celu nedelju metadon,i nastavio bih sa TIM da mi nisu jednom na iznenadnom testu našli da sam pozitivan na opijate a zapravo sam bio prehađen i uzimao sam tad kafetin cold NE znajući da to ne smem jer ima neki kodein u sebi i može da pokaže na testu kao da sam uzeo hors i onda su mi oduzeli status take home nedeljno ,već sam morao da ponovo se vraćamna početni status i dolazim svaki jebeni dan po met ,na mene je to delovalo ponižavajuće i psihički me je vratilo u svakom smislu na zamišljenu liniju kojoj sam ponovo postao bliži drogiranju ,kao i na početku programa,,,čekao sam i čekao ,molio ih da me ponovo testirau kad go hoće jer mi znači puno taj status jednom nedeljno i zbog eventualno nekog posla jer ako moram da idem svaki dan ,ne mogu nigde nista da radim,prošlo je dva i po meseca a oni nisu hteli da mi vrate taj status...na kraju sam digao ruke od tog centra i naravno pošto me je počela spucavati ovoga puta metadonska kriza ,ponovo sam posego za dopom ....trenutni status,,,snalazim se kako znam i umem da nabavim novac za taj šejtanov prah koji mi samo omogućava da mogu da funkionišem ,jer ja odavno ,posle metadonskog programa ne mogu da osetim nikakvu euforiju jer mi je tolerancija otišla u ...drugu galaxiju ....znači ne radi me ali me radi kriza i totalna bezvoljnost ako nisam uzeo dop i to ne malo nego baš baš puno-meni ljudi sad ni tri grama ništa ne znače,jedino me malo podignu i daju nešto serotonina mojim sjebanim receptorima da mogu da izađem iz kuće da uradim bilo šta....sad zašto sam ja ovo sve napisao i ovako i šta oću...ni sam ne znam....P.S. Voleo bih da mi se nešto desi i da me više jednostavno NEMA...ne tražim ništa drugo.
zumbara

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by zumbara »

:(
Deno
Posts: 115
Joined: Sat Sep 06, 2008 4:07 am
Location: Sarajevo

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by Deno »

jarane na pravom si mjestu. samo pisi.
primjeti se da si umoran od svega. i ja sam bio. sloboda je blizu.
samo treba borit se jedno vrjeme i svoj si na svome. pesimizam te onda zaobide.

samo omogućava da mogu da funkionišem, da sam normalan.

de pisi jos. :)
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by boki_ »

A kakvo to ime "drukcije" imas???? Koje si nacionalnosti??

Znam da nagli prekid metadona dovede do totalnog haosa sa tim zlijezdama za dopamin i serotonin tj. "hormone zadovoljstva" tako da sada imas problema i sa 2 grama dopa ne osjetis nikakav rad. Predlazem ti da pokusas da obnovis ugovor i da se vratis na metadon jer uzimanjem heroina ides samo dublje u probleme.

To sto nemas djevojku ie. zenu, nije nista cudno. Danas je recimo u Njemackoj prosjek muskih godina za zenidbu 35 godina starosti z a zene 32 godine. Ljudi se sve kasnije zene i udaju, a mnogo je onih koji su presli te godine a nikad se nisu ozenili udali. Dorcolac_77 nisi sam ima mnogo single ljudi, i nemoj uspjeh uopsteno da gledas samo kroz lupu ljubavnih romansi koje si imao/propustio, ima u zivotu jos mnogo stostya pored zena.

Rekao si da si glumac trazi angazman radi nesto, ljubav ce doci sama kad se nenadas -- nikad nije kasno za zenu i klince bar za muskarce a zene ne znam pitaj njih mozda mogu radjati i u pedesetoj..,.

Dakle nadji neki hobby ukljuci se u teretanu radi nesto ne misli o samo-unistenju top je velika glupost...

pozzz i good luck!
hEIL hEIMAt
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by vudd »

otkud ti ova ideja za naslov teme?
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by dee_87 »

Veliki pozdrav.. Citala sam tvoju ispovijest i fakat je sjebana citava prica.. Koliko sam skontala ti pored problema sa dopom imas problem sto si u jebenoj depri.. Jos je dop podpomogo da bude gore.. Moj savjet ti je da se ne sjebajes jbga toliko, misli malo na sebe.. Skontaj u zivotu sta zelis, odredi si neke proritete, nadji neku zanimaciju i sto prije skontaj sam sa sobom da se rijesis dopa jer i sam znas da se s njim tone sve dublje i dublje.. A kao sto Boki kaze zena ce bit uvijek.. Najbitnije je sada da se ti prvo sebi posvetis, da pomognes sam sebi.. A ostalo ce vec krenut na bolje.. Tesko jest, al moras.. I da, kreni ponovo na tu terapiju, trazi pomoc jer ocito je da ti treba.. Ja ti iskreno zelim sve najbolje, i da sto je prije moguce pocenes mislit o tome da rijesis taj problem.. Nemoj se predavali, zivot je ipak lijep i pred tobom je.. I pisi nam ako ces se osjecati lakse.. Sve najbolje i cuvaj se..
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by Pawa »

Dorcolac_77 wrote:P.S. Voleo bih da mi se nešto desi i da me više jednostavno NEMA...ne tražim ništa drugo.
vudd wrote:otkud ti ova ideja za naslov teme?
Scary :?
Pa cak i ako je slucajnost.
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by teodora4 »

e lepo pise dee, misli malo na sebe! deca umeju d a budu ne zgodna i naprave gadne oziljke za ceo zivot!lepo pise i Deno, sloboda je blizu! a od te zelje da te nema nece ti biti nista bolje!znam da je nama svima lako da ti napisemo kreni dalje, ali to je jedino sto treba da uradis, da saskupis snagu i neku najmanju dobru stvar u zivotu, makar to bio ti sam i da krenes u nesto dobro za SEBE!!!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by saša-ex »

A sta mislis da krenes da se lecis, i to odmah...
SAMO CEO ŽIVOT...
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: "Za sada bez dobrog naslova"...

Post by boki_ »

Postovani Dorcolac_77, da jos dodam jedno pirtanje uz moj gornji komentar, kao sto Vudd i Pawa pitaju a i mene zanima zasto si izabrao bas taj naslov za tvoju ispovjesxt????????
hEIL hEIMAt
Locked