Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Nalorex
Posts: 1
Joined: Tue Apr 12, 2011 11:28 am

Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by Nalorex »

Radila sam dugo sa zavisnicima,čula puno priča kako je neko upao u vrtlog te bolesti,slušala sam druge ljude kako ih osuđuju,vređaju i diskriminišu na sve moguće načine i poprilično mi je muka od takvih stavova! Radivši sa zavisnicima,uvidela sam da to nije nikakav bezobrazluk i hir već ozbiljna bolest protiv koje zavisnici vode teške bitke,duge bitke a okolina ih omalovažava.Puno pišem i želela bih da napišem nešto na tu temu,da na bar neki način dignem svoj glas protiv diskriminacije i hajke koja se vodi protiv vas,da ukažem da je narkomanija isto teška i hronična bolest kao i dijabetes npr.i zato molim one koji to žele,da mi pošalju svoju ispovest na jjacajovanovic@yahoo.com.Opišite kako je sve počelo,kakvi su porodični odnosi bili u to vreme,okruženje,ko vam je pomagao a ko odmagao i sve što vam leži na srcu i na taj način pomozite da bar pokušamo da srušimo predrasude i ukažemo na to da je narkomanija prava bolest sa svim fizičkim i psihičkim uzrocima i posledicama i da zaslužujete isti tretman okoline kao i bilo koji hronični bolesnik.Hvala!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by saša-ex »

A ko ste vi? Zasto bi neko Vama poslao takvu pricu? Nisam bas najbolje razumeo, pa ako mozete da pojasnite....
SAMO CEO ŽIVOT...
zumbara

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by zumbara »

Saslušali ste mnogo priča, šta će vam još priča??

eh da je narkomanija kao dijabetes....
vanjavanja
Posts: 22
Joined: Fri Nov 19, 2010 2:36 pm

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by vanjavanja »

Nalorex wrote:Radila sam dugo sa zavisnicima,čula puno priča kako je neko upao u vrtlog te bolesti,slušala sam druge ljude kako ih osuđuju,vređaju i diskriminišu na sve moguće načine i poprilično mi je muka od takvih stavova! Radivši sa zavisnicima,uvidela sam da to nije nikakav bezobrazluk i hir već ozbiljna bolest protiv koje zavisnici vode teške bitke,duge bitke a okolina ih omalovažava.Puno pišem i želela bih da napišem nešto na tu temu,da na bar neki način dignem svoj glas protiv diskriminacije i hajke koja se vodi protiv vas,da ukažem da je narkomanija isto teška i hronična bolest kao i dijabetes npr.i zato molim one koji to žele,da mi pošalju svoju ispovest na jjacajovanovic@yahoo.com.Opišite kako je sve počelo,kakvi su porodični odnosi bili u to vreme,okruženje,ko vam je pomagao a ko odmagao i sve što vam leži na srcu i na taj način pomozite da bar pokušamo da srušimo predrasude i ukažemo na to da je narkomanija prava bolest sa svim fizičkim i psihičkim uzrocima i posledicama i da zaslužujete isti tretman okoline kao i bilo koji hronični bolesnik.Hvala!
jbt, na ovom forumu ima većih budala od mene !
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by yasujirozu »

super ti mail, 'ocu ja takav.. e da, naslov teme je mamojeban - 'si dugo razmisljala il' si pak jednostavno talenat?
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by winston85 »

Slabo se sećam s'kim sam bio, slabo se sećam s'kim sam pio, život svoj...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by zeleni »

winston85 wrote:Slabo se sećam s'kim sam bio, slabo se sećam s'kim sam pio, život svoj...
:-D

p.s.
http://www.who.int/substance_abuse/term ... index.html
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by zeleni »

teta Nalorex je izgleda odustala od plemenite ideje da
srušimo predrasude i ukažemo na to da je narkomanija prava bolest sa svim fizičkim i psihičkim uzrocima i posledicama i da zaslužujete isti tretman okoline kao i bilo koji hronični bolesnik
jbg...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by dopeFree »

zeleni wrote:teta Nalorex je izgleda odustala od plemenite ideje da...
srušimo predrasude i ukažemo na to da je narkomanija prava bolest sa svim fizičkim i psihičkim uzrocima i posledicama i da zaslužujete isti tretman okoline kao i bilo koji hronični bolesnik
jbg...
Sve je to lijepo zamišljeno ali je pristup, unatoč izrazito ljubaznom upitu, pogrešan. Možda bi ljudi drugačije reagirali da je navela gdje će takva ispovijest biti objavljena i dali će to biti u nekomercijalne ili one druge svrhe. Na ovaj način i sa obzirom da se radi o nepoznatoj osobi ljudi su reagirali potpuno ispravno, sa nepovjerenjem. Opravdano
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Razbijte mit da je narkomanija hir!!!

Post by Pawa »

Nalorex wrote:i zato molim one koji to žele,da mi pošalju svoju ispovest na jjacajovanovic@yahoo.com.
Ovde je bar napisano toliko ispovesti. Cak je u vise navrata diskutovano i na temu poredjenja narkomanije sa drugim bolestima, ali... Treba sve to procitati :-D
dopeFree wrote:Sve je to lijepo zamišljeno ali je pristup, unatoč izrazito ljubaznom upitu, pogrešan.
Ili to ili smo generalno svi flipnuli pa odavno ne verujemo u necije dobre namere... :smt102
Post Reply