Drugo proleće Svete Petronijevića

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Vivaldi82 wrote:A i ja sam naisla na istu literaturu ,Deca sa Zoo stanice ,Djavo u prahu ,Goli rucak ...I sve mi je to tako super cool zvucalo,prosto anderground,a ja sam bila pankerka ,anderground riba..marginalna i sve neke takve reci..
pa o tome i pricam. ubismo se od razlicitosti, a kad ja tamo a ono medjutim... ;)
jebote, dos`o putin, ceo grad je pod opsadom. ispred siv-a neki iz subnora ga cekaju. ima ona pesmica iz jednog genijalnog bosanskog filma, kad kao dolazi predsednik sad u posetu, pa pevaju nesto: iza trepca zora klice, dobro dos`o predsednice... e beograd je danas u tom fazonu.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
unfrequented
Posts: 10
Joined: Sat Feb 05, 2011 1:52 pm

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by unfrequented »

pogledaj onaj spot sto sam ti danas pomenula, tv. pogledajte svi

http://www.youtube.com/watch?v=s4Rax2PX ... re=related

svi smo mi nekom savrseni, ne dozvolite da vas neko pokoleba jer ne upadate u okvire njegovih standarda i Vecine.... ali nikad nismo usamljeni ili nesto posebni da smo jedinstveni, uvek ima nama slicnih, a to ne treba da nas razocara, samo ih nadjite i uzivajte da budete prihvaceni, ispunjeni i srecni
niko ne kaze da ih je lako naci :)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Nesto mi bi mrsko da pisem poslednja dva dana... Bad mood. Opet sam radila analizu za hepatitis. E stvarno treba biti ja, pa posle terapije pegazisom i ribavirinom opet se navuci i opet zakaciti virus. I ko ce sad da me primi na terapiju? Da im kazem da sam strejt, al ovoga puta stvarno... I meni su samoj smesne takve price. E, lepo, trazili ste – gledajte. Idem da se mrzim.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
unfrequented
Posts: 10
Joined: Sat Feb 05, 2011 1:52 pm

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by unfrequented »

eto vidis ovo sto sam na svojoj temi napisala, kakva sam- ja tebe ni ne znam a brinula sam se juce za tebe sto te nema....
primice te , ne odustaj, imas volju to ti ne mogu oduzeti. i nije smesno- JA VERUJEM U TEBE, OVAJ PUT CES USPETI!!!! lako je mrzeti sebe i jos lakse druge, tesko je voleti, a ko ne voli sebe ne moze ni druge :) a ti volis druge, meni si neki dan davala sestrinske savete, znaci volis i sebe- onda se bori za sebe, i mi sto smo ceo zivot strejt prolazimo kroz isto. ti bar znas zasto si bolesna, a moj drug je pre mesec dana ummrao od leukemije, samo sto je diplomirao- nista od zivota nije ni video, nije cak ni pio, nikakav porok,besprekoran i? on nije imao sansu, ti imas nemoj je vise bacati!
uh, :* evo da se malo izvadim za strogost ;)
zeleni wrote:Nesto mi bi mrsko da pisem poslednja dva dana... Bad mood. Opet sam radila analizu za hepatitis. E stvarno treba biti ja, pa posle terapije pegazisom i ribavirinom opet se navuci i opet zakaciti virus. I ko ce sad da me primi na terapiju? Da im kazem da sam strejt, al ovoga puta stvarno... I meni su samoj smesne takve price. E, lepo, trazili ste – gledajte. Idem da se mrzim.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by saša-ex »

Zeleni, koju si analizu radila? Kako si utvrdila da imas hepatitis opet? Ako si radila obicnu analizu, normalno je da ce da pokaze da imas, zato sto se njom ne utvrdjuje prisustvo virusa, nego antitela, koja cemo imati do kraja zivota. Samo PCR-om moze da se vidi da li imas virus.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by klara60 »

Zeleni,
jako mi se dopada kako pises. Na pocetku si spomenula svoju sadasnju nesigurnost i da ti to stvara problem. Ne brini i to ce se srediti. Sad kad si tako dobro napredovala, sastavila veliki dio mozaika, kada si super izanalizirala samu sebe, nema razloga da ne uspijes u mnogim oblastima, a samim tim i ta nesigurnost ce nestati.
Mogu reci da i iz tvog primjera , citajuci tvoju ispovjest i razmisljanja, i ja kao suovisnik jos vise utvrdjujem svoje znanje iz ove oblasti, a evo i od Sase-ex dobih (po ko zna koji put) jos dragocjenih saznanja, ovaj put za hepatitis i te analize.
Sve su ovo razlozi zbog kojih sam jos uvijek na ovom forumu-Hvala vam!
PS-Pisi i dalje i budi optimista :smt023
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

I prodje taj fijasko sa bensedinima. Ja, naravno, razocarana do besvesti, ali resena da se gudriram, pa sta kosta, da kosta. Posle izvesnog vremena sa jednim ortakom odem do apoteke, da kupimo trodone. I to je, naravno, bio fijasko – usli mi u drzavnu apoteku i nesto kao, tuc-muc, znate babu bole ledja, pa nas poslala i bla bla... Naravno, zena nas je izmarsirala napolje. Tada su jos postojali apotekari koji nisu hteli da prodaju deci trodone deci. Kako su se samo promenile stvari u Beogradu u roku od nekoliko godina!
Mala digresija – postoji u Bgd-u apoteka Igor u kojoj si devedesetih mogao maltene i stvari da remis za trodone. Brkata baba sto tamo i dalje radi je meni i jednoj drugarici umela da „ucini“ pa da nam iz kutije bensa izvadi nekoliko komada – da se smirimo, dok ne stigne kombinacija... A znala je i u koju srednju skolu idemo i da smo dosle tu za vreme velikog odmora. Tako je bilo tada. I prodju godine, recimo da je bila 2007. godina, ulazim ja u tu apoteku da kupim gan, kad mi baba kaze – ne drzimo. Majke ti? A sta drzite? Dve godine kasnije sam cula da blokatore ne prodaju „bez recepta“. Iskreno mi je zao sto se ta olos baba izvukla za sav dileraj kojim se bavila.
Elem, cujem ja od nekoga da je gotivno kad duvas apotekarski benzin. Bila sam gadljiva na lepak, jer ga, satro rade samo klosari, ali apotekarski benzin je za mene bio gudra sa mnogo vise stila. Uglavnom, to je isto govno ko i lepak, ko i razredjivac, ko i bronza, ko i onaj skupi popers koji poslednjih godina kupuju isfolirani majmuni... Sve je to isto djubre i sve podjednako brzo unistava mozak. Srecnom, taj flert sa inhalatorima je brzo prosao.
U to neko vreme sam posla u prvi razred srednje skole. Jednog dana, krenem do Slavije preko parka kod SKC-a, i u parku sretnem ortaka iz osnovne i jos jednog tipa. Zickaju. Pitam: za sta? Za trodone. Kostaju 11 dinara, oni imaju 6, a fali im jos pet. Reko` - e to je to. Moja prilika. Dacu vam ja tih pet, al da mi date pola table. I tako se upoznam sa trodonima. Otisla sam taj dan na reku i zgutala svih pet. Sa savskom vodom, jer cesme nije bilo. E, tu pocinje zurka sa opijatima.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Klaro,
hvala vama za lepe reci i za podrsku. Ja ovu pricu moram da ispricam. Zbog sebe. Da se oslobodim malo. I dalje se plasim bliskog kontakta sa strejt ljudima, a prekinula sam kontakt sa svima koji nisu strejt. I u tom sam medjuprostoru vec godinu i kusur dana. Cutim. Ovaj forum je cudna neka psihoterapija. Zelim vam svima laku noc i lepo jutro.
z
p.s. ko je zaboravio, neka pomeri sat.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by tamarra »

Zeleni,

Samo da te pozdravim i pružim virtualnu podršku tvom pisanju i napretku.
Nastavi i ne brini za međuprostor u kojem si trenutno. Izaći ćeš iz njega kad budeš spremna. Polako.
Nemoj se plašiti strejtera jer nisu svi osuđivački raspoloženi. Ima ljudi koji shvataju problem i nemaju predrasude. :wink:

Budi dobro!

P.S. Hvala na info u ps.:)
Vidim jutros da se nešto ne podudaraju satovi u stanu sa onim na kompu. :-D
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by nanii »

Zeleni
super pišeš,poznata mi je tvoja priča,barem početak i onaj dio o knjigama..........kad je kod nas počeo rat(Sarajevo) ja sam se još furala da prenesem negdje nekom poruku u pletenicama.....heh,ništa od tog :D
Samo tako nastavi
pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply