Drugo proleće Svete Petronijevića

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Noćima unazad iščitavam forum. I taman se usudim da napišem nešto više od sitnog komentara na tuđu muku, i odma` počnem da se vrpoljim, da mucam, spuca me jeziva nesigurnost i zbunim se i ništa suvislo ne umem da kažem i jezik mi se zaplete i prsti mi se zapletu. Onda se vratim, pa počnem da čitam šta su drugi ljudi pisali, i opet mi se bistar mozak vrati i sve mi bude jasno i naglas, sama sa sobom, komentarišem – pa, da, vidiš kako je to lepo čovek rekao – koncizno, pametno...

Moja nesigurnost je beskonačna. Al to je prosuto mleko... Kao klinka sam bila ludacki sigurna u sebe. Poslednjih godina kada treba da govorim pred vise od troje ljudi, potpuno se pogubim. Mozak mi radi 700 na sat, ne mogu da smirim misli, a cim zinem gubim kontrolu i pocnem da lupetam. Za to mogu da se zahvalim laganju i mazanju i prevarama i raznoraznim gadostima sto krase zivotopis svakog narkomana. Jednom mi moj dragi drug, brat, prijatelj P. kaze „jebote, 21. vek, ljudi lete na Mesec, a ti se jos drogiras...“. Tako mi i treba. Kazem, prosuto mleko... Treba vremena.

Kad malo bolje razmislim, i na pocetku ovog lecenja ja sam mislila da ce to biti samo jedan u nizu slicnih pokusaja mazanja ociju familiji i okolini. Imala sam neku mutnu ideju da bi trebalo da se skinem, ali nisam, ono da covek kaze, donela odluku da to bude kraj. Mislila sam - da se malo smire duhovi, pa opet jovo nanovo. Ali, mic po mic...

Elem, tako mic po mic, ja izgurah da sam strejt i na lecenju godinu i kusur dana. Uz velike otpore i male pomake, i onda opet otpori i opet napred. Idem, polako, guram, misijim koracima, al ipak koracam. Vratila se na fax, polazem ispite... Al to samopouzdanje me ubi...
I sad dolazimo do onoga sta je pisac `teo da kaze, a to je da ja upravo zbog te ludacke nesigurnosti i hocu da pokusam da napisem nesto o sebi. Nek` se nebo srusi, nek` dodje jebeni toma grobar na vlast, neka svi kazete da sam smesna, neka niko ni ne procita... ja cu da probam da pisem. Pa kud puklo da puklo.

p.s. uff, fino, obecala sam. Nista lakse, jel... E, sad jos samo to i da ispunim. Sto kaze B.M. „ako nije tako odsecite mi ruke i pretvorite me u kamen“.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by Vuk »

Čita se, čita...samo ti piši =)
Moon child
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by sanela »

Samo naprijed, kamen po kamen palača, slovo po slovo priča :)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Sto je ovaj zivot qurva... Od malih se nogu satro trudis da budes nesto drugaciji, da te ne ukalupe, da ti niko ne namece pravila, bla bla, a onda – op – dop i u krdu si, a da pojma nemas sta te snaslo.
Proslih dana sam zaredjala po forumu, pa iscitala silne price: ko da ih je jedan covek pisao. I doslo mi lepo da kukam na glas. Svi na isti kalup, svi igraju po istim narkomanskim pravilima. Eto ti ga sad... Kud se dede ona posebnost i magija, kao ja se drogiram i znam tajnu koju niko ne zna i bas mi vas je zao svih vas jadnih, bednih i obicnih ljudi. Pre par godina dodjem na posao, pa dok raznorazne cice ujutru u wc-u popravljaju sminku, ja se unutra pucam. I tad sam jos uvek, ej, jebote, mislila kako sam ja nesto gotivno drugacija od drugih. I bila sam srecna sto ne pripadam njihovom svetu.
Da se razumemo, meni je i dalje muka od svih tih nacifranih sojki sto se u 9 ujutru zale istim takvim koleginicama kako njihov muz/decko gleda neke utakmice, a one se eto u taj sport ne razumeju („...stalno pominje neki ofsajd, a meni nikako nije jasno...“), kako su nasle suuuuper farmerke da im idu uz cipele te-i-te, kako je mika u farmi rekao ziki (...“pravo da ti kazem, bas mu je lepo skresao u brk...“). Da ne tupim. Dakle, i dalje mi je muka od toga. Ali tada sam mislila kako me drugacijom od njih cini to sto se gudram. I kad se setim koliko sam bila ubedjena u tu glupu zvaku, stvarno mi dodje da placem...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by tamarra »

Čini se da ti prija pisanje. Bar je takav čitalački utisak. ;) Lijepo teku tvoje rečenice.
Piši i budi dobro. :)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Volim knjige i celog zivota citam. To me cale zajebo. Kad sam napunila tri-cetiri godine, poceo je da mi cita Talicnog Toma i ja sam jos tada, cini mi se, prodala dusu djavolu. Kad sam citala Decake Pavlove ulice plakala sam danima i bila besna na nepravdu sto je onaj mali Nemecek umro. Od tad mrzim drukare. Hajduk Stanka sam na delove znala napamet i nocima mastala kako da me prime u hajduke. Problem mi je bio sto sam zensko, a tamo su sve devojke ili negovateljice ili kuvarice, a ja sam htela da budem zensko, al da mi priznaju da sam, ono sto se kaze, ravnopravni clan druzine. Posle Colakovicevih „Zapisa iz NOB-a“ sam papagaju dala ime Selja, po Slobodanu Principu. Dakle, jasno je, lozila sam se na knjige. Ko majmun.
E, sad, problem je sledeci. Kad si klinac, a mnogo se lozis na knjige, onda sebi u glavi stvaras neke nerealne svetove u kojima postoje pravi prijatelji, prave ljubavi, sve sto se radi radi se na zivot ili na smrt, niko nista ne kalkulise, nema lazi, nema interesa, postoje ideje za koje vredi umreti, a ratuje se samo u ime pravde.
To je bila moja teorija. A praksa sledeca - napolju `91, `92, zemlja otisla u kurac, ratuje se za pare, ratuje se da se drugome otme, svuda samo neko zlo, nigde ideala, nigde postenja, nigde niceg, samo mrak i cemer i jad. Ne pricam ovo da bi zakljucak bio da sam se ja na dop navukla zato sto mi je kriv Sloba Milosevic. Jok to. Ali sve je nekako blesavo povezano, sve se to pomesalo, jer sam ja, od te svirepe jave, tada prvi put u zivotu pocela da patim. Sto ono kazu Bosanci, praaavo sam bila tuzna. Svetska bol. Weltshmertz. Jebiga.

p.s. pisem ovo, a trebalo bi da ucim, isto kao sto sam danima citala forum, a trebala sam da ucim. Neka, dozvoljavam sebi tu slobodu, jer mi ova moja mentalna logoreja zapravo prija. Hvala za podrsku
Zeleni
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by saša-ex »

Pa imao je valjda zensku Hajduk Stanko... Nesto je bila i neka frka oko nje...Da,da, al' ti nisi htela da budes verna ljuba, nego da se mlatis sa Turcima :)
dobrodosla....
SAMO CEO ŽIVOT...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

Imala sam valjda 14 godina. I jednog dana neko me upozori na knjigu „Mi, djeca s kolodvora Zoo“. Kao, strasna prica, svako treba da je procita pa ce da shvati da je ta droga opasna neka rabota. I, ok, procitam je ja. I to u jednom dahu. Al ne lezi vraze, ja sam poentu potpuno promasila i umesto da, kao sto se ocekivalo, shvatim da je to no-no, i da se takve ispovesti pisu, izmedju ostalog, da bi se citaoci upozorili u koji jendek vodi tobogan kad na njega s dopom sednes, da ne mora, jel, svako pojedinacno o isti zid glavu da slupa. Jok ja. Knjiga me odusevila! Ja sam iz onih dvesta i kusur stranica nesrece izvukla iskljucivo jedan zakljucak - da je gudra najlepsa stvar koja u zivotu moze da ti se desi. To je to sto te cini drugacijim, sto od sivih jutara pravi plava, sprecava te da postanes obican broj, to je to sto leci tugu i slicna sranja.
I odlucim se: kad porastem bicu – narkoman! Koliko mi ovo sada jadno zvuci, ljudi, pojma nemate. A kad bi ste samo znali koliko sam se sama sebi u bradu tada smejuljila i pravila planove kako cu ludacki dobar zivot da zivim. Bice da sam ja i pre te knjige bila kvarljiva roba, ali sam tek posle nje shvatila tacno kojom stranputicom hocu da idem. Jebo mi pas mater. I tu je sva tuga raznih ispovesti na ovom forumu. Sto neko ko dodje da ih cita nece shvatiti koliko je heroin opasna stvar s kojom nema zezanja, nego ce iz celog teksta da izvuce jednu jebenu recenicu u kojoj pise da je mnogo gotivno kad se prvi put uradis i odma ce da otrci da juri kombinaciju. E, ja sam u dlako isto mislila. I pravac kevina soba, kutija sa lekovima, nasla bensedin. Sipam casu vina (jer sam cula da tako bolje radi), popijem taj beker sa vinom i legnem u krevet i – cekam. Cekam boje, cekam druge svetove, cekam, cekam... i naravno - zaspim. Sutra ispricam najboljem drugu da sam se u bensedine jako razoracala, jer ono sto sam ja citala u Mi djeca i ovo sto se meni desilo nema veze s vezom. I odma se tog dana cvrsto zareknem da cu posto poto da nadjem tu magicnu supstancu i osetim sve one bajne&sjajne tripove koje je opisala Kristijana F. Tad jos nisam znala da haludze idu samo s esidom, eto koliki sam debil bila. I niko mi nista nije sipao u pice (iako sam ja to tada potajno prizeljkivala) i niko me nije ni na sta navlacio. Gudru sam nasla ja. Zato sto sam je trazila. Zato sto mi je bilo gotivno da budem narkoman. Jebiga.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by zeleni »

saša-ex wrote:Pa imao je valjda zensku Hajduk Stanko... Nesto je bila i neka frka oko nje...Da,da, al' ti nisi htela da budes verna ljuba, nego da se mlatis sa Turcima :)
dobrodosla....
heh, da... ja sam htela da se mlatim s Turcima... ja sam stalno nesto drugacije htela... i dobila sam. jebiga.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Drugo proleće Svete Petronijevića

Post by Vivaldi82 »

A i ja sam naisla na istu literaturu ,Deca sa Zoo stanice ,Djavo u prahu ,Goli rucak ...I sve mi je to tako super cool zvucalo,prosto anderground,a ja sam bila pankerka ,anderground riba..marginalna i sve neke takve reci..I Naravno posto sam cesto prebirala po kevinim i bAbinim ormarima ,nadjem i ja te bensedine jedan dan..Samo popijem 1,pa 2 ,pa tri,uz to jedno pivo i malo vina ..al nista meni a vec 10 popila ..I sela i cekam ,a oni mi u ruci ,jos malo pa jos malo stignem do 27 ,tj sve sto u kutiji bilo....Secam se samo onog samaranja i sonde te pijenja vode pre toga ...(posle sam ta ispiranja prilicno cesto trpela,posto se nisam naucila pameti)I moji to protumace ,htela je da se ubije ,pubertetska kriza. ,pa razgovori kod psihologa..Pa se zabrinuli ,sve mi ugadjaju,eh nisam mogla da priznam ,ma nije tacno bila sam radoznala kako to radi,razocarali bi se...
Najzad privukla sam paznju i osecala se posebnom,al me ti bensedini nisi radili ,pèa sam ubrzo sa 15 presla na trodone ...

U pravu si da sve price lice ,nista mi nismo posebni ,kad se setim kako sam tad razmisljala prosto me sramota od same sebe..Mozda da su mi rekli ,sta ce ti droga ,ona je odavno izasla iz mode,tek bi je onda uzela ,jer bilo je bitno biti drugaciji,svoj.I ubrzo svi moji prijatelji koji nista ne uzimaju postali su mi dosadni i pateticni ,a i sami su me izbegavali..A ja sam jurila za starijim drustvom ,ma kolko me oni gledali sa visine ,to sam se ja vise svim silama trudila da me prihvate i davala im pare kad bi trazili.

Pozd Zeleni,citamo te
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply