Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

Nadam se da ce jednog dana da se trgne, da kapitulira pred samim sobom. Bez obzira na sve, ostao mi je jako drag. Puno toga smo prosli zajedno i stvarno bih volila vidjeti ga slobodnog i sretnog. Jedno vrijeme smo se cesto culi jer je on doista imao zelju da se lijeci, ali takodje je...volio da se tu i tamo pukne.
Danas se nazalost,jos uvijek drogira..gori je nego ikad. Presao je jednu grancu gdje nas odnos nema nikakvog smisla. Sem toga, njegova narav je ostala ista...tako da se nas kontakt sveo na minimum.
Sad radi iste probleme nekom drugom...nazalost.

Da, tata mi je umro u medjuvremenu. Bilo mi je jako tesko. Familija nije htjela imati nista sa mnom...to je nazalost, cinjenica i dan danas nakon 4 g. Bilo je par osoba koje bi me tu i tamo nazvale i to mi je jako puno znacilo.
Skoro cijelu godinu sam provela sama. Bilo je par ljudi s kojima bih se znala naci, ali su oni ubrzo otisli.
Na kraju se desilo tako..da sam konacno u dogovoru sa svojim pastorom otisla u Zagreb u Biblijsku skolu.
Trebala sam provesti jedno vrijeme...ali sam u medjuvremenu dobila poziv za 2 sudjenja. Prije sam imala uslov na uslov. Pa nije mi baš bilo svejedno. To zadnje su mi sastavili više dijela odjednom... Na kraju se desilo tako da sam dobila još 2 uslova na 2 uslova. To je bilo bas chudo!

Odlucila sam se vratiti u Zg. Tamo sam ocela bila raditi u jednoj autopraoni, pa ubrzo na jednom placu prodavati cvijece. Nasla sam si stan, cimericu i krenula sve od nule.
Sve ono destruktivno u zelji da nadjem lovu za dop, od prije...se okrenulo u zelju da se borim dok me ima...
Naucila sam cijeniti svaki momenta cistoce...

Da nisam bila slobodna od droge, nasla bi je i u Zagrebu i u Papua-Novoj-Gvineji.
Možda to nekome i nije velika stvar, ali ja ću vam reći da ja prije nisam bila sposebna išta dobro da napravim od svog života. Nisam se snalazila u normalnom svijetu. Imala sam potencijala da se snadjem jedino u onom svijetu u kojem sam živjela, kao i svi mi ovde. Za to svi imamo potencijala. O sebi sam imala previše lošu sliku da bih se izborila u ''normalanom''. Zato mogu zahvaliti jednio Kristu što jesam ovo danas.
Inece, tu sam promijenila dosta poslova i radila na mjestima koji su meni bili dokaz da Bog jeste uz mene jer sama nikad nebi takvo nesto postigla.
Takodje, nemam nikakvu želju, ali nikavu..da se puknem. U zadnje 4 g (mozda ne pune) otprilike je nisam ni imala.

Ono sto me posebno ohrabri je kad vidim da ima dosta ljudi koji su zaista uspjeli, koji su slobodni. To mi je takodje dokaz da Bog jeste živ jer toliko se ovde na forumu raspravljamo o vjeri u Boga, ziv ili nije..a niko da mrdne za da napravi nesto od svog zivota. Pa brajo, moze se i bez metadona...!
Lako je tu pričati o Bogu, planetama, astralnoj projekciji, cemu vec (Vudd bi to bolje objasnio), a vamo se krkat metadonom il se pucat dopom.
Ali onda, s druge, strane vidim ljude koji to jesu uspjeli..i ZNAM DA SE MOZE i da narkomanija jeste, kao sto Sale kaže...IZLJEČIVA BOLEST...
ne zalječiva, nego IZLJEČIVA...

p.s..jos samo da se udam i to bi bilo to :)
sala mala..al otom potom :wink:
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

Zape mi neki dan...a sta cu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZRRnU8VzOok[/youtube]

This is my life, it's not what it was before
All these feelings I've shared
And these are my dreams
That I'd never lived before
Somebody shake me
'Cause I, I must be sleepin'

Now that we're here, it's so far away
All the struggle we thought was in vain
An' all the mistakes one life contained
They all finally start to go away

An' now that we're here, it's so far away
An' I feel like I can face the day
An' I can't forget that I'm not ashamed
To be the person that I am today

These are my words
That I've never said before
I think I'm doin' okay
And this is the smile
I've never shown before
Somebody shake me
'Cause I, I must be sleeping
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

Jos malo,pa sace... :)
Attachments
27242_104904432880151_104717616232166_60814_2803324_n.jpg
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by nanii »

Kako je Bog divan...............................................................................................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

:)
I ja kazem....
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by saša-ex »

Ce te udamo, ce te udamo... :)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

hahahahaha..pa cuj..nemam nista protiv :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

Htjela bih se samo nadopuniti nešto veznao za komunu. Zašto mislim da je komuna najbolja za liječenje jednog narkomana?
Ja nisam bila dugo tamo, ali za to vrijeme koje jesam bila tamo..puno toga sam mogla naučiti i to su principi i temelj na kojem sam poslije gradila svoj život.
Pored toga što nisam znala se brinuti za sebe...bila sam jako neuredna osoba i te vidljive stvari su samo pokazivale u kavom haousu se nalazim.

Mogla sam naučiti kako da se borim sa svojim slabostima (a imam ih jako puno) i sa problema, bez da biježim od njih, nego se suočavam s njima...
Takodje, da moj ponos, nije bas na nekoj posebnoj listi priorita koji pomazu mi. Sta vise, puno puta me odveo u problem, a ne iz njega;
...da mozda nisam uvijek ja ta koja sam u pravu, nego je to možda i neko drugi...pa sta bi mi falilo da i poslušam? (Znamo da nam to nije svima najludja tačka....)
...da sam puno puta griješila i da neke stvari mogu i ispraviti...za početak, sto cu mozda reci..''oprosti....!''
..da nisam ja najpametnija, ima i pametnijih od mene....
i ono najvaznije...sama ne mogu, trebam nekog da mi pomogne.

Čini se jednostavnim, samo sto nije bas lako primjeniti to. Kad godinama živiš onako kako živiš, sve drugo ti se čini ko planina za prevalit...
Zato kontam da je najbolje mijesto za liječenje-komuna. Jer kad se očistis od svih hemija i sranja u tebi, treba početi raditi na nečemu drugomu...a to je karakter. Nije bas jednostavan posao..
Ali definitvno, svaka osoba moze biti spremnijom da se bori poslije...za razliku bez da je ikad pokušala da se liječi.
Ovim, govorim za Reto jer sam tamo bila, ali znam da postoje i druge komune koje rade na sličnim principima i znam da su ok.
Ali takodje, nije mjerilo ni garancija za uspjeh...al bez da se poukusa, suvisno je pricat... :bear:
Toliko...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by selma »

Bilo jednom jednog dana................i prošlo isto tako.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n1VQK7SQ0E0[/youtube]
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Trustno1
Posts: 4
Joined: Tue Oct 05, 2010 7:08 pm

Re: Moze se!! (eto i ja nesto da kazem:)

Post by Trustno1 »

sjajno:)

i ja sam imao slicno preobrazenje. cist sam dosta dugo. medjutim, ostale su posledice. hep c, psiha itd. imam 32 god, ali mislim da nemam sanse da se skroz dovedem u red. da zavrsim skolu, nadjem bolji posao. nadjem devojku da planiram brak, porodicu. za to mi treba mnogo vise snage nego za samo skidanje sa dopa. sad kada razmisljam o dopu, mozda ni sam nisam svestan koliki je to zapravo problem. kada budem motivisan napisacu i ja svoju ispovest....
Post Reply