budjenje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by selma »

znam svega par ljudi koji su imali problem s drogom,a koji su se skinuli na nacin na koji si ti. Mislim da je to velika stvar i veliki uspjeh.
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

joj baš ti hvala
Last edited by nanii on Tue Apr 26, 2011 1:44 am, edited 1 time in total.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

heh...........čitam ovo što sam napisala i sjetim se kako sam nekako skroz glupo uletila na ovaj forum..........Nisam nešto puno čitala ispovjesti prije toga već eto,gledala sam negdje neke "propale" narkomane i nekako me zaboljelo i imala sam potrebu da negdje nešto kažem da negdje nešto uradim da nekako skinem teret sa srca............
impulsivnost - jedna od mojih glavnih osobina(mana)
Elwm sad mi sve ovo izgleda skroz glupavo,ali opet ono sam što jesam i ne mogu niti želim da se predstavljam nikako drugačije(mada i trunke upravo toga ponegdje naslućujem),niti mogu da pišem o bilo čemu drugom osim o onome što sam vidjela,doživjela i probala.
Neznam zapravo zbog čega,al nešto mi je teško da pišem moju ispovjest,a ista bi trebala biti puno konkretnija i jednostavnija od ovog što sam već napisala...čini mi se nekako preopširna,pa to je skoro čitav moj život....
Ali eto,imam neku potrebu da uradim upravo to i sama sa sobom saberem,oduzmem,složim svoj život sada kad sam čista.........


Odakle da počnem.........Pa moj život se dijeli na 2 dijela,prije i poslije rata,ja sam iz Sarajeva :)
Imala sam stvarno lijepo djetinjstvo,ljeti na more,kod bake u Zadar,zimi na skijanje.............gotovo idilično iako i nije bilo ali se ovaj drugi dio poslije toliko iskomplikovao da ja vjerovatno pomalo idealizujem ovaj prvi.........
Moji su bili članovi partije,fino zarađivali u državnim firmama,učili me da se život sastoji od poštenja,rada i obrazovanja.........a ja ja sam bila prava zaigrana djevojčica sa svojim tezama i pretpostavkama.
Znam da mi je odmalena sve to zvučalo totalno bezveze,ono kao.čitav život ustaješ u 7,ideš u školu,maltretiraš se i kad konačno završiš sve vidove školovanja onda počneš da radiš i i dalje ustaješ u 7 i onda ostariš i nisi ni za šta i odeš u penziju i umreš i ko da te nikad bilo nije................što bi jedan moj jaran rekao:"A GDJE SAM JA U SVEMU TOME?"
J a sam htjela malo više od života
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: budjenje

Post by nenormalan-a-lud »

vas dve ko kaludjerice bog pa bog,gde je bio bog kad si pocinjala da se drogiras,sto te nije odvratio od zla,nego kad mi je tesko tu je bog......patetika
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

nenormalan-a-lud wrote:
Post Postao/la nenormalan-a-lud » 26 apr 2011, 00:30
ma kakve kaluđerice ba,šta ti je.pa aj realno,ko se još sjeti Boga kad mu je dobro? kad radimo šta nam je volja i ide nekako-boli te briga za Boga,a kad ne valja e onda svi po Bogu.
Bog nam je dao da biramo i slobodnu volju i On se ne petlja dok ti sam to ne zatražiš a dotad ti sam biraš jarane
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: budjenje

Post by nenormalan-a-lud »

suplja ti je prica,to prolazi kod decice mozda
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

aaaaaaaaaaa izbrisao mi se čitav kilometarski post,a ja se baš zadala..............užas,aj ponovi ti sad to,uh
Elem stigle mi u Beograd i drama,od djece koja su imala sve do djece koja nemaju ništa i koju niko neće.
Tetka nas je zvala na 15 dana,a kad se odužilo žena se totalno promijenila.
Izbacivane,odbacivane,maltretirane...roditelji u Sarajevu i neznamo jesu živi ili mrtvi.........
Pokušavale smo da se vratimo u rat,došle smo do Grbavice ali nas nisu htjeli pustit kod mame i tate. Po nas su dolazili i Crveni krst i Umprofor i Spajanje porodica...ništa. Jednu noć su pijani vojnici došli po nas za vrijeme policijskog sata..............uh.............ma.........,jedva smo glavu sačuvale,spasile su nas neke komšije.........vraćale smo se u Beograd pa opet za Sarajevo pa opet Beograd.
Na kraju je tata nekako uspjeo izać iz Sarajeva i mi smo otišle za Zadar.
Naša kuća je i u Hrvatskoj bila spaljena tako da smo otišli u stričevu u jedno malo mjesto pored Zadra.
Ja sam dotad već počela pravit gluposti,obadvije smo pušile.
Sirotinja živa,svi su nas gledali s visoka...a ja sam bila skroz izgubljena,nisam više imala pojma ko sam,u pubertetu,dijete iz miješanog braka,gdje god bi došli bila sam pogrešne nacionalnosti ......al nije to tema večerašnje emisije...........
To mjesto je najluđe mjesto na svijetu u kojem sam ja ikad bila,a promijenila sam jedno 5 država.
Ukratko svi su se drogirali,svi su nešto dilali,tukli se,ubijali non-stop..............svi su ih se plašili.
Nemam pojma,scena:cura ide u školu,sretnu je dva lika iz tog mjesta od po jedno 40 godina i zaustave s riječima:"nećeš u školu,ko je vidio išta dobro od škole,ideš s nama na piće." Sjednu u kafić njih troje i odma naruče 20 piva i 10 votki(što im je bila redovna fora) i naslažu djetetu i tek kad popije može u školu.
Ili sjednu u restoran i jedu i piju i kad dođe račun od nekih 1500 kuna,jedan kaže,ja imam 5,drugi vadi dvije,treći vadi bombu i kaže:ja nemam i tako milijardu nekih budalaština i situacija al ni to nije tema večerašnje emisije
Last edited by nanii on Tue Apr 26, 2011 2:45 am, edited 2 times in total.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

nenormalan-a-lud wrote:suplja ti je prica,to prolazi kod decice mozda
A ti si veliki pa sve znaš,jel tako :rolleyes:
E nek si mi vala rek'o
=D>
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: budjenje

Post by nenormalan-a-lud »

srce moje PDT_Love_01
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by selma »

da, to je zato jer si ti nenormalan-a(i)-lud.. :)
sto se radije ne zabavis oko svoje rehabilitacije i to?
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply