budjenje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

budjenje

Post by nanii »

Moja priča je vjerovatno slična milionima ostalih,barem u onome kako to obično počinje"Daj da probam,samo se budale navuku,ja ću se malo zezat i prestat".KAKVA ILUZIJA NARAVNO.I tako je to išlo,ja i moj momak kao Bony i Clyde,hm donekle romantično da nije bilo tragično,zatvori,skidanja na suho,mučenja i tako u krug dok nisam potpuno ili gotovo potpuno izgubila identitet gubeći se potpuno u bezizlazima i uvijek istim slijepim ulicama.I tako godinama,čitav život,bezbroj propalih skidanja,praznih obećanja,šupljih priča(prvo samoj sebi pa onda ostalima).I onda se gotovo odjednom promijenilo sve,sam Bog je pružio ruku i izvukao me iz blata u kom sam se čitav život koprcala.Trebalo je malo dok se oči priviknu na svjetlo,ali naravno,vrijedilo je.Život je predivan,a ja o tome pojma nisam imala.Naravno nije lagan,ali svejedno lijep. Gledala sam jučer neke narkomane po starim,napuštenim stanicama,i pomislim koliko sam sretna što sam se izvukla iz svega toga. To nisu ljudi već sjenke,robovi bez volje,otpisani.......................uh,al najtragičnije je što oni toga gotovo i nisu svjesni,i razmišljam:pa ni ja nisam bila,heroin mi je toliko bio zamazao oči da pojma nisam imala koliko je bijedan moj život,doduše nisam ni imala puno vremena da razmišljam o tome,valjalo je svaki dan stvoriti ogromne količine novca. Al hvala Bogu,izlaz postoji,jeste teško,ali nije nemoguće. I nije više bitno ni koja komuna ni koji način,bitno je da se ljudi liječe. SLOBODA..............SLOBODA JE TU,AL NE MOŽEMO SAMI,ZATO SE NADAM DA ĆE BAREM NEKO OD VAS UVIDJETI DA MU JE POTREBNA POMOĆ,PODRŠKA. Da stanemo,pogledamo istini u oči,(bez onog standardnog odlaganja(ma nisam dobro,tata mi bolestan,ne mogu sad,od ponedjeljka i sl., i samoopravdavanja) i krenemo po svoju slobodu.
Last edited by nanii on Tue Apr 26, 2011 12:43 am, edited 1 time in total.
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by selma »

Draga Nanii, dobrodosla!

Drago mi je da si dobro i ono sto je najvaznije...SLOBODNA :)
Jesi li bila negdje na lijecenju?
Puno pozdrava i drži se!
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

Hvala ti puno na dobrodošlici. A što se tiče liječenja,uh bila sam mnogo puta na mnogo različitih vrsta liječenja,naravno bezuspješno. Znaš mislim da mi žene to nekako doživljavamo puno teže,emotivnije smo i nježnije.Bilo je jednostavno potrebno da dodje do nekog kratkog spoja u glavi,da zavapim za pomoć i istinski poželim promijenit život. I to se nekeko desilo samo od sebe,krenula je lančana reakcija,ja sam počela da se mijenjam a samim tim i moj život. Nije bilo nekog posebnog liječenja,počela sam da smanjujem doze metadona,i što je jako bitno,okružila sam se pozitivnim ljudima,koji su mi pružali podršku. Neki od njih su prošli isto,tako da mi je to bilo dodatno ohrabrenje,ono,vidjela sam da se može. I evo prvi put u životu da živim bez ikakve droge,tableta,alkohola i osjećam se odlično. Zadnji put sam se tako osjećala u djetinjstvu i poslije toga crna rupa,period kojeg se gotovo i ne sjećam kako treba jer sam se počela drogirati još kao dijete. Najljepše od svega je što uopšte nemam želje,ni borbe da napravim recidiv,ni za šta na svijetu ne bi željela da se opet vratim u ono ludilo. I teško mi pada kad vidim ljude koji su zarobljeni,kojima se život vrti samo oko dopa jer znam kako je to,a sada znam kako je i biti normalan. Ne može se porediti naravno,ali ljudi koji su u problemu narkomanije zapravo nisu ni svjesni koliko je velik njihov problem jer smo skloni da se tješimo,sami sebe zavaravamo,a to samo odlaže suočenje s istim
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by selma »

Pomislila sam da si bila u komuni :)
nema veze, vazno je da si dobro..a sta sad radis, cime se bavis? Koliko ima da si se skinula?
I ja sam se pocela drogirat ko djete, a sve godine iza toga su bile ko vjecnost...
ali hvala Bogu, kao i ti, danas znam da se moze...
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

Bila sam u komuni prije nekih 8-9g. ali mi nije pomoglo,bila sam mlada i neiživljena. Gotovo da sam jedva čekala da izadjem,da prođe neko vrijeme,da malo ispoštujem roditelje,pa da nastavim da se drogiram i pravim gluposti. I toliko mi se stvari izdešavalo od tada,to je već duga priča,bježanja,zatvor,udaja,trudnoća,krize,drogiranja,bezuspješna liječenja.............ma jooooooooooooj Španska serija,dok se u svom tom ludilu nisam susrela sa živim Bogom,i sad sam odlično,majka predivnog malog dječaka,čista sam nešto manje od godinu,znam da i nije neki period,al s obzirom da je prvi put u životu,ako ne računamo prinudnu apstinenciju,odlično je. Ima tu još dosta stvari za riješit ali polako,život je borba i fora je da se bormo i nosimo s tim,jel tako? A ti,koliko si ti čista i jesi li bila u komuni?
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by selma »

Nevjerovatno kako me podjesjecas na jednu djevojku......
Ja je ne poznajem,ali njenu mamu da...i cijelu pricu!
a bas bi bila fora...
Cista sam 4 g. Nisam imala nekih velikih pokusaja ljecenja (osim sto sam sama pokusavala) do tog kad sam otisla u Reto gdje sam ostala dosta kratko...i po izlasku sam se pocela drogirati opet. Samo...nisam imala mira, pa cak ni odvaljena. Desile su se neke stvari da sam svatila da nemam bas puno izbora, sta vise samo 2....prepustit se drogiranju il se okrenuti onome za koga sam znala da jedinu uz njega mogu uspjeti i pobjediti, a to je Isus Krist. NIje postojala ni jedna druga opcija, bar se nisam htjela zavaravat da postoji jer sam vrlo dobro znala sebe...i ni za jedan momenta nisam pozalila. Dapace, jako puno sam dobila..ono najvaznije: spasenje i slobodu.
Zao mi je zbog tvog muza!Jel puno dobio?
Sta se desilo da si pocela razmisljat o Bogu?
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by saša-ex »

malmase wrote:Nevjerovatno kako me podjesjecas na jednu djevojku......
Ja je ne poznajem,ali njenu mamu da...i cijelu pricu!
a bas bi bila fora...
Cista sam 4 g. Nisam imala nekih velikih pokusaja ljecenja (osim sto sam sama pokusavala) do tog kad sam otisla u Reto gdje sam ostala dosta kratko...i po izlasku sam se pocela drogirati opet. Samo...nisam imala mira, pa cak ni odvaljena. Desile su se neke stvari da sam svatila da nemam bas puno izbora, sta vise samo 2....prepustit se drogiranju il se okrenuti onome za koga sam znala da jedinu uz njega mogu uspjeti i pobjediti, a to je Isus Krist. NIje postojala ni jedna druga opcija, bar se nisam htjela zavaravat da postoji jer sam vrlo dobro znala sebe...i ni za jedan momenta nisam pozalila. Dapace, jako puno sam dobila..ono najvaznije: spasenje i slobodu.
Zao mi je zbog tvog muza!Jel puno dobio?
Sta se desilo da si pocela razmisljat o Bogu?
:)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

:mrgreen:
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

Dosta je dobio,znaš kako to ide,povratnik višestruki,puno djela tako da je dobio 6g. sve zajedno,al valjda neće biti toliko. A kako sam počela razmišljati o Bogu,pa ti si baš negdje napisala da se sjetimo Boga kad nam je teško,e pa tako je to nekako počelo,bila sam trudna,nakačena i na metadon i na heroin i jako sam se bojala za dijete. Nisam mogla ničeg drugog da se sjetim osim da molim Boga za pomoć i Bog je odgovorio,moj sin se rodio normalan i nije bio u krizi što je medicinski nemoguće s obzirom na količine svega što sam gurala u sebe,i ja sam znala da je to Bog učinio. I tako još neke stvari,znam da sm jednu noć provela na koljenima da mi ne prebace muža u zatvor što je bilo gotovo sigurno,i nekim čudom su ga pustili. I neznam,tako neke situacije,a pošto sam ja stvarno željela biti majka svom djetetu,a gotovo sam potpuno izgubila nadu da ću se ikad u životu skinuti,počela sam da se molim i za to,i Bog je odgovorio i ja sam nekako jednostavno prestala željeti da se drogiram,bez neke borbe. I tako neznam,napisat ću jednom to detaljnije jer je sve to puno kompleksnije,a možda nekom bude i na ohrabrenje. MOŽE SE,FAKAT SE
MOŽE
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by selma »

Koliko mu je jos ostalo?
Bas bed...
ali zato, mali ti je premeden!!:)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply