Nekad i sad

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Nekad i sad

Post by inesz »

POZDRAV LJUDI
Evo malo svrljam i citam svoju ispovjest od prije 3,4 god i moram rec da vidim razliku na sebi.
Nekad bi samo pomislila na dop i odmah bi ga isla sredit,crv mi se motao po glavi non stop i u meni je zelja rasla dok ga ne bi uzela.
Danas je drukcije,pomislim ponekad i zaboravim nakon nekog vremena.Ne njegujem tu misao i ona ode.Tek sad vidim sto su mi psih.govorili=ako si pomislila nisi ga uzela,pomislit ces 100 puta na dan ali moras se zaokupiti necim drugim.
E sad je to druga prica dali smo mi sposobni ,jaki,labilni,tuzni,ili nam je rodjendan......
Mislim da je to taj put apstinencije,vrijeme ,volja i zelja da se maknemo..mjenjanje razmisljanja.
No,htjela sam pitati dali je medicinski moguce ikad da nam se mozak vrati na staro,tj onako kakav je bio prije ovisnosti?
To me jako zanima.
Kako ce biti za 2,5,10 god?
Dali je moguce ikad izbrisat odnosno zaboravit taj dio zivota kad sam se drogirala,ako me razumjete..?
Pozdrav svima i drago mi je da imam sa kim podjelit svoje misli :D
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Nekad i sad

Post by saša-ex »

Ne treba da ti se mozak vrati na staro, tj. na ono stanje pre dopa, to nije poenta lecenja. Treba ti nov mozak, sa novim osecanjima, nacinom razmisljanja...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Nekad i sad

Post by Dreamer »

inesz wrote: No,htjela sam pitati dali je medicinski moguce ikad da nam se mozak vrati na staro,tj onako kakav je bio prije ovisnosti?
To me jako zanima.
Kako ce biti za 2,5,10 god?
Dali je moguce ikad izbrisat odnosno zaboravit taj dio zivota kad sam se drogirala,ako me razumjete..?

Draga inesz,

Ja sam ti ovih dana u PP vec cestitala i pozelela sve najbolje, ali ucinicu to i ovde-svaka ti cast, samo tako nastavi! PDT_Love_02




Ova pitanja i mene muce. Voyo, pomazi! :)

Salim se, ne samo on, molim sve da se ukljuce u ovu temu i pokusaju dati svoje misljenje.

Hvala unapred!
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Nekad i sad

Post by winston85 »

Baš kao što Sale kaže, nov mozak. Nov nacin razmišljanja.
Čak i da je to moguće, da se mozak povrati u prvobitno stanje, ja to iskustvo ne bih dao ni za šta na svetu.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Nekad i sad

Post by Vivaldi82 »

Ej Zoey zar se nisi otisla leciti u bolnici??Kao sto si rekla da oces??Bolnicko lijecenje zatvorenog tipa??Zar nisi 17-tog trebala tamo uci?'Ili samo sam ja nesto krivo shvatila????
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply