RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by check021 »

a
Last edited by check021 on Tue Dec 07, 2010 4:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by bojanol »

Metadon ti nece pomoci, uz njega ces uvek gubiti fokus i traziti problem u drugima, a ne u sebi.
Roditelji se cine svakakvim kad si u problemu i imas 20 godina, ako su i navuceni na cugu, pa najgora varijanta je da i ti krenes njihovim putem. Rakija, metadon, pajdo, vutra, isti kurac... gubis ostrinu.
bratu se cinis boljim jer si verovatno vise u kuci, uploadujes fajlove na internet, gde trazis pravdu za sebe, ne druzis se sa dilerima, bas velika stvar. a pravda varira, od coveka do coveka, svakom neki kurac fali i svako je drugacije dozivljava, okolnosti, okolnosti. Nisi glup, ali ces postati gluplji... ako nastavis sa tom jebenom terapijom. Fora da je primitivo skidati se na suvo je fora onih koji pojma nemaju sta je to narkomanija. Treba da boli, i mora da boli. Narkomanija je cesto izgovor, a gotovo uvek bezobrazluk, prema sebi, a i prema onima koji su oko tebe.
Ja imam najmanje prava da nekom kenjam, ali sam si trazio misljenje. Moje je s brda, s dola, ali je moje.
Nikakva hemija, nikakve komune, ako si svestan sebe, onda si i svestan cinjenice da ti ne ide uz gudru, alkohol i na kraju roditelje... jebi ga, da roditelje, otcepi se, idi negde... ili skoci sa mosta i agonija ce prestati. proste su stvari. ne prija ti okruzenje, menjaj ga. ne prija ti lifestyle, menjaj ga.
Pozdrav i svako dobro.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by Vivaldi82 »

bojanol wrote:Nikakva hemija, nikakve komune, ako si svestan sebe, onda si i svestan cinjenice da ti ne ide uz gudru, alkohol i na kraju roditelje... jebi ga, da roditelje, otcepi se, idi negde... ili skoci sa mosta i agonija ce prestati. proste su stvari. ne prija ti okruzenje, menjaj ga. ne prija ti lifestyle, menjaj ga.
Pozdrav i svako dobro.
Sta pricas Bojanol??Decko ima 20 god.Ne prija ti okruzrnje menjaj ga,skoci s mosta..To bi mozda za tebe bilo resenje,ne za njega.Gde da ide ovako rovit,na ulicu da zivi?kod nekog druga?Gde bi mogao ako ga izbace??
Kao prvo pzdrav Borise,drago mi je sto ipak nisi napustio forum,iako si mlad i zbunjen..I mene su vredjali mozes videti na mojim postovima,ali kad bih zbog toga odustala da pisem bilo bi ko da sam rekla u pravu ste,ja sam nista i zasluzujem da mi je lose i da crknem.
Cuj Borise,da li je moguce da si u tvom predhodnom postu precutao da te majka toliko vredja i kinji jer pije,a otac joj drzi stranu?Kako prolaze tvoji brat i sestra po tom pitanju?To je nesto sto pored nedostatka metadona takodje moze da podstrekne pravljenje recidiva.Koliko sam shvatila sam si u tome problemu s majkom,ostale ne vredja,nego samo tebe.E pa moras da budes jak,ne smes biti narkomanska picka kako te ona vec gleda,i da padnes na to ucenjivanje ako samo zucnes o povecanju doze letis....
Ako ona ne moze razumeti neke stvari doktor moze.Moras otici doktoru,i sa njom ako bas moras,ali posto si punoletan posle ces zamoliti da popricas sam sa doktorom.Ako si ti sa sobom resio da ti metadon pomaze,da nema nikakvog haj leka kojim se mozes odraditi,nego da se zelis leciti.Objasni doktoru jednostavnim recima da mislis da bi na 30-40mg metadona dobro funkcionisao da ne bi imao zelju za recidivom.Objasni mu da si siguran u to i da bi ti trebao pruziti sansu.I onda mu izlozi problem s majkom i kako te ucenjuje izbacivanjem.Ti si punoletan i samo ti i tvoj terapeut mozete odluciti o tvojoj terapiji,ako je ta doktorica na strani tvoje majke i nece da ti poveca jer te smatra nezrelim i sl.moras otici onda kod tog drugog doktora koji ti je dao tu bocicu vise o kojoj si pisao pre,i sve mu isto ispricati.Zamoli doktora kao odraslu osobu da poprica s tvojom majkom da nije u redu da te ucenjuje,jer da se ti hoces drogirati(kao ja)otiso bi drogirao se i ne bi te bilo briga iako te izbaci.
Moras da se boris za ono sto mislis da ce ti pomoci u lecenju(terapija),ako ne mozes naci saveznika ni u ocu,ni u bratu,lekar(psihijatar)ti mora pomoci,to mu je posao.Nadam se da sam ti bar malo pomogla i ohrabrila te..ne pomisljaj da se ubijes ,moras da se izboris za sebe samoga,ne budi picka,ako hoces mozes mi pisati u poruke,pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by bojanol »

ma lupam, sorry 21 & 82.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by sanela »

Borise, tvoja situacija je veoma teška, uz roditelje alkoholičare.
Negdje se slažem s onim što ti je bojanol rekao, a to je da se posvetiš sebi, umjesto što stalno uočavaš nepravde koje ti se nanose i trudiš se da ih ispraviš. Ne možeš utjecati na to kako će te doktorica primiti, ne možeš utjecati na to kako će se tvoji roditelji ponašati prema tebi - pogotovo što su i oni ovisnici.

Fokusiraj se na ono što ti možeš promijeniti. Fokusiraj se na svoj oporavak i ozdravljenje. Imaš brata koji te u tome podržava, odlično, razgovaraj sa njim. Budi iskren u vezi toga kako se TI osjećaš. Pitaj ga kako on doživljava tu cjelokupnu situaciju. Sad si na 20 mg, šta bi da nemaš ni to? Svakako si planirao blokatore poslije. Pa u čemu je problem? Što si na manjoj dozi, lakše ćeš se spustiti skroz. Usmjeri se na to. Ako zaista želiš završiti tu IT akademinu, posveti se svom ozdravljenju. Zacrtaj sebi cilj i zanemari to što ti roditelji govore.

Ti si punoljetan. Oni imaju pravo da te izbace iz svoje kuće. Ti si dovoljno odrastao da brineš sam o sebi. Tako da je na tebi da odlučiš hoćeš li se liječiti i ostati pod njihovim krovom ili ćeš se drogirati i otići iz kuće. Tvoj izbor.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by vudd »

Ti si punoljetan. Oni imaju pravo da te izbace iz svoje kuće. Ti si dovoljno odrastao da brineš sam o sebi. Tako da je na tebi da odlučiš hoćeš li se liječiti i ostati pod njihovim krovom ili ćeš se drogirati i otići iz kuće. Tvoj izbor
Ala americkog filma...ako se lijecis,ostaces pod njihovim krovom i gledati sranja,dok ti ne pukne film...,ako se drogiras mozes otici iz kuce i dostojanstveno se baciti sa mosta,jer si odrastao i znas da brines o sebi,takav izdrogiran.

momak ima 20 god, narkoman je,i nisam nigdje procitao da se ozbiljno zapitao o soluciji lijecenja...o kakvoj zrelosti i svjesnosti uopste govorite.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by anfakabl »

Mladac, koliko sam do sada ukačila o tebi - uporan si i tvrdoglav. Usmeri sve snage ka cilju tako što ćeš se osamostaliti. Ako si toliko nesrećan, bori se. Jedini način koji vidim je da se odseliš i započneš samostalni život.
E sada ću ti napisati nešto lično, po cenu toga da zvučim kao "tetka". Pokušaj se postaviti u poziciju tvoje keve. Ako je kontaš, naći ćete zajedno put koji će vam odgovarati. Znam da nisam objektivna, jer majku više nemam. Ne mogu ti opisati koju prazninu osećam u sebi od kada je nema. Kada ostaneš bez majke više te niko NIKADA neće toliko i bezuslovno voleti. Pokušaj joj prići instinktivno, pa ona te je pre 20 god. dojila i previjala, bliski ste, ma koliko ti se činila dalekom.
Pokušaj naći put do nje, popričajte otvoreno. Želim ti da središ situaciju, jer je trenutna verovatno mnogo teška.
all that I want is to play
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by jana »

Zasto se ne povuces negdje u komunu?Mozda ti bude lakse izdrzati njena pravila,nego pravila u roditeljskoj kuci?Sa metadonskim odrzavanjem ne postize se izlijecenje.Samo produzava agonija,i otupljivanje.
User avatar
vivin
Posts: 61
Joined: Thu May 17, 2007 5:21 pm
Location: Banja Luka
Contact:

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by vivin »

jana wrote:Zasto se ne povuces negdje u komunu?Mozda ti bude lakse izdrzati njena pravila,nego pravila u roditeljskoj kuci?Sa metadonskim odrzavanjem ne postize se izlijecenje.Samo produzava agonija,i otupljivanje.
svaka ti je zlatna :D


sa 20.godina na metadonu?
šta je sledeće? :roll:
Savjetovalište za prevenciju i tretman zavisnosti "VIKTORIJA"


Srđe Zlopogleđe 27. Banja Luka

++ 387 (0)51 467 462 SOS linija

tel./fax. : ++ 387 (0)51 43 43 00

viktorija@spinter.net

http://www.izaberi-zivot.rs.ba
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: RODITELJI ALKOSI JA NA LECENJU

Post by saša-ex »

Ne znam bas da li pogadjate temu, malog zanima samo kako da dobije vecu dozu metadona, a za lecenje i sve ostalo sto mu pricate ga uglavnom boli uvo, sve su to stvari ispricane odavno kada je on u pitanju. Ima jedna interesantna stvar, koliko god da sam bio lose kao narkoman, koliko god da sam propao, uvek sam i dalje mislio kako sam najpametniji....Tako i mali Check...
To sto su ti roditelji alkosi, ne menja puno na stvari. Sam si izabrao da budes narkoman. Brat i sestra nisu,jel da? Sada se sam i bori za tu vecu dozu,sta drugo da ti kazem.

Drago mi je sto smo postai metadon friendly sajt, to mi je bas nekako strava, sad vise ne mogu da nas prozivaju da nismo toletantni :)))))))
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply