Moja ispovjest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

samo ti sreco moja pisi,bice ti lakse....

a i ja sam znatizeljna sta je bilo posle :mrgreen:
meni si samo sturo ispricala tako da mi je drago da te citam .
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

Nije sto ce meni biti lakse,nego sto si ti radoznala jer me poznajes,eeeee.Ajd napisi ti nesto vise o sebi draga Izabella..bice ti lakse,i sta te briga za komentare,budi ko ja i pisi za sebe,ocu i ja tebe malo da citam i komentarisem :-D
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Tvorza 4 deo

Post by Vivaldi82 »

E sad,kad me je prosla ona najgora kriza probudila sam se i okupala,posto tri dana nisam bila sposobna da se kupam,devojke su se zalile da bazdim ono bas..Ja nisam to pre osetila jer,od Sanjine i moje terapije ustekane,nisam znala puno za sebe...Istusirala sam se nekako u nasem cucavcu inprovizovanoj tus kabini(kad bi se na cucavac odgore stavila kocka daski).Ali rekle su mi da smo mi bas srecne sto imamo tus u sobi i mozemo se plahkati kad god ocemo,jer muski deo nema i oni idu na kupanje jednom nedeljno.

Taj dan nikako nisam mogla da dodjem sebi od nozinana,pa nisam isla na setnju.Umesto toga dosla komandirica po mene kaze ceka te lekar da te pregleda.I ja sta cu podjem ispred nje sa rukama uz telo...uhhh
Posto me je Sanja vec upozorila da ako me zovne lekar,treba da se lepo nakakim kako mi nije dobro,kako nocu ne spavam,a danju imam proliv i povracam,uz to je prica odlicno prosla jer sam bleda bila ko krpa i sva naduvena od spavanja,ma uzas sam bila.Covek umesto da mi(nam)poveca terapiju koju bi mi lepo stekali,posalje mene lepo u bolnicu jer se oslobodio jedan krevet.

Vratim se nu celiju da pokupim dva para gaca i koju kutiju cigara sto su mi devojke poklonile.Uz to moram da kazem da sam se Sanjom koja je bila mlada ali vec doobroo premazana odmah zgotivila,a sad vec i sa Zejneb.Bilo im je zao sto idem,al opet rekli su mi da je u Bolnici CZ,na gornjem spratu bolje nego u istrazi.Da mozes da setas po hodniku do mile volje i lezis po ceo dan,da ti daju i vise lekova...A nije mi bilo uopste svejedno sto ostavljam tako super devojke i idem u tu neizvesnost u tu CZBolnicu...
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
toto-rina

Re: Moja ispovjest

Post by toto-rina »

Omg tako je i u Retu kupanje jednom nedeljno, a mene sada polako steze Metadon i sada idem da se tusiram i tusiram vrelom vodom i mislim na one sto sada ziive u krajevima gde nema centralnog grejanja i sto ne smeju prst da promole ispod pokrivaca i sinocni dop ih je pustio pred zoru i sada polako oseaju preznojavanje, koje pocnjie onda ce zgvrcveni piti kafu, a onda ce poceti cvokotanje tj prvo naleti vrucine nekih pola sata a onda cvokotanje do 12 vec nece moci da obuju carape od bolova niti da se saviji i zelim da im kazem ljudi ne mora tako ja se setam u gacama i kratkim rukavima a 10 godina sam trepeo to i svako ce vam jutro biti takvo bez obzira sto ne mozeyte da opisete koliko imate zelju da ga sutra ne uzmete kada se sredite, to se nece rpomeniti ni za 20 godina, samo ce krize biti gore, dok ne pocnu da ugrozavaju zivot. Zato verujte u Gavrila Principa u Drajzxerovoj ima spas a to je 40mg ujutru. Da vas bog vidi. A roditelji ce da pljuju po terapiji sve dok n vide za koji mesec da ste ustali pre njih pa bacili djuibre otisli u prodavnicu ako zivite sa njima ili ako zivite na selu iscepali drva. Proci ce ih nervoza sto su vam zenice male kada vide kako se ponasate i da nemate uopste ludu potrebu da izlazite sa zavisnicima, da se ne nervirate i ako treba 3 meseca biti kuci.
Jedino je mana sto vreme na Metadonu jako brzo prolazi, nedelja za nedeljom prolaze brzo dok se okrenes vc ides po nove recepte.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

Slazem se Toto ,potpuno se slazem ako se neko drogirao godinama i sad je njegov izbor da pije metadon do kraja zivota ,i nista mu nije pomoglo pre.Metadon je za njega dobra stvar..Sve se moze zloupotrebljavati pa i met.Zato i ja kad ustanem popijem moju dozu metadona i mirna sam.Pa sad dal cu se taj dan uraditi ili ne zavisi od mnogih faktora ali ne od fizicke krize,i polako nigde ne zurim,dan pocinje mirno i opusteno.Pozd toto
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
toto-rina

Re: Moja ispovjest

Post by toto-rina »

;-)
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

Vivaldi82 wrote:Nije sto ce meni biti lakse,nego sto si ti radoznala jer me poznajes,eeeee.Ajd napisi ti nesto vise o sebi draga Izabella..bice ti lakse,i sta te briga za komentare,budi ko ja i pisi za sebe,ocu i ja tebe malo da citam i komentarisem :-D

ti ovo radis super.. :mrgreen:
moje nije toliko zanimljivo,a i moja zavisnost ima drugo ime..a u zatvor nisam bila :(

PISI,PISI,PISI...CEKAM TEEEEEEEE
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

U zadnjih mesec dana,uspeli smo da sredimo da po metadon idemo samo 3 puta nedeljno umesto svaki radni dan.To je zbog toga sto trenutno radimo u drugom gradu a dispanzer se utorkom i cetvrtkom zatvara vec u pola dva ,pa nema sanse da stignemo...To je vec nesto s obzirom da nemamo cistu mokracu..U drugom gradu gde smo pre pili nema sanse da bi nam dali tako samo zbog posla i sa prljavom mokracom.Osim toga u tom dispanzeru po metadon smo uvek morali zajedno,a ovde je dovoljno da ode jedan i daju mu za drugog.sestre su opustene,vec su nas dobro upoznali ,i videli su da smo ljudi koji ne prave probleme ,ali sa kojima ne mozes uvek strogo po pravilima..jednom smo se posvadjali s njima na pocetku,to je bilo dovoljno,sad su zaista ok i uvek nam izadju u susret.

Danas smo zavrsli manje dopa no obicno..I posle speedballa dop koji je ostao,nije bio dovoljan za oboje.rekla sam mom prijatelju da ga uradi on,a ja cu da popijem jos malo meta...Nije mogao da veruje,obicno je on taj koji kaze nema veze uradi ti..Bas zato sam mu trebaLA OSTAVITI...hm dop me ne radi ako je malo ,nije bilo smisla deliti ga na pola..Da je bio speedball ne bi ga prepustila... :twisted: :? ..mislim da sam to uradila iz ciste koristi jer sledeci put cu imati argument kad bude on trebao da mi ostavi...Ja sam grozna osoba,ja sam igloman,ja sam svesna toga...promenicu se..znam koje su stvari vredne u zivotu..i polako pravim pomake.. :axe:
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

5 deo Bolnica CZ

Post by Vivaldi82 »

Doveli su me pred resetke otkljucali i primili me u bolnicu.Bolnica je bas onakva kakvu je Sinthetic opisao.Znaci dugacki siroki hodnik koji pocinje sa tim resetkama a zavrsava zidom koji na vrhu ima neke rupe.Duzinom hodnika ima oko 8 soba,sa jedne strane a sa druge su veliki prozori sa resetkama.Sobe su prostrane ko 3 nase sobice sa istrage,U njima kreveti nisu na sprat.Ima oko 6-8 kreveta u jednoj sobi.

Ono sto je mene najvise prenerazilo i uplasilo,bilo je to sto je 70% bar tih zena sa kojima sam se nalazila zatvorena tamo,bolovalo od psihickih bolesti a ne fizickih,bolje reci bile su lude ono blago receno..nekA manje neka vise,uz to su bile na ko zna koji dozama neuroleptika da su setale gore dole u takvom stanju...ko nije video tesko je to opisati ,videti sve njih s kojim ces deliti sobu jesti i spavati..Isle bi za tobom na hodniku i vukla te za rukav dok bi balavile razgoracenih ociju:
-Ej Ej,lepa ostavi mi cigare malo ,da pusim,ostavi mi pikavac...
Morao bi stalno da se okreces i da se deres :
-Ne diraj me bre alo!!!
ili da im das nesto ,ako bi im dala onda bi te i druge spopadale.To sam jos videla samo na vikendu u Kovinu kojim me je jednom kaznio moj psihijatar jer sam bila popila 9 akinetona.Hteo covek da mi pokaze gde cu zavrsiti ako nastavim da se radim,al eto ja nisam shvatila ozbiljno.
.
U bolnici je vladala sledeca hijerarhija kako sam kasnije shvatila....U prvoj sobi bile su one koje su tamo pola zivota jer to je bila ujedno i zatvorska ludara.U drugoj sobi nalazila se glavna riba na odeljenju(zvacu je Debela Kraljica) i ostale 3 narkomanke,plus jos par zena sa psihickim problemima koje su im prale ves,kuvale kafu i radile sve sto je potrebno ...za par cigara i kafu...U sredini hodnika bilo je jos par soba sa uglavnom psihicki poremecenim zenama.u jednoj od njih bio je moj krevet mislom 5 toj.U mojoj sobi bila je samo jedna onako normalnija devojka,priblizno mojih godina,i prilicno cista,popricala sam malo snjom.Objasnila mi je da se pored narkomanskog klana u zadnje dve sobe nalaze zene sa fizickim bolestima,kao sto su srcane mane,dijabetes,kamenje u bubregu itd.Da je njihov vodja bila Slavica,i da su je za razliku od Debele Kraljice svi gotivili jer nikog nije maltretirala.Malo zatim Debela kraljica je poslala po mene...

Sta da vam kazem...Super su me prihvatile..Bilo im je bas drago sto im se pridruzila jos jedna narkomanka.Ispitivale su bez ustrucavanja jesam li dosla iz Zabele ili dole sa istrage,kolko imam godina,odakle sam i zasto sa ovde...sve sam im ukratko objasnila..
Saznala sam da Debela Kraljica sluzi zbog ubistva(sto je trebalo da me uplasi),da je od pocetka kazne ovde u bolnici,jer ima vezu pa kad joj je prosla krizA,uradili su joj nalaze i otkrili da"ima od pre"sum na srcu ,takikardiju..itd.Iako bi odavno vtrebala biti u Zabeli eto ona je ovde jer njeni su dobrostojeci i ima advokate sa vezama...Jedna od devojaka je pala zbog nekog veceg dopa (200-300g)koji je rasturala sa deckom,a ova druga je malo izbola nozem kevu i caleta kad joj nisu hteli dati pare za gudru ali su oboje ostali zivi..I kao spika je bila ta ..da mi narkomani se razumemo i pomazemo ,i da ce mi s njima biti ok,a ako se budem dobro pokazala premestice me u njihovu narkomansku sobu gde bi imala vise privilegija...
Onda su mi se zalile kako to sto smo zakljucane sa ovim ludacama uoste nije u redu jer gore iznad potpuno je renoviran jedan sprat ,bas u svrhu odvajanja ludare od normalne bolnice gde mi u zikri pripadamo :shock:
Osim toga D.kraljicu je zanimala jos jedna stvar...

-Pa reci mi A, sestro kako to da si ovde tebi je prvo delo,mogli su da te puste i na uslovnu?
Objasnim da mi je keva nestala i da sam se morala zadovoljiti drzavnim advokatom...to je izazvalo naravno ccccc i okretanje ociju...Drzale su za shodno objasniti mi da se oko paketa sve zajedno dogovaramo sta da trazimo ,i da sledeca koja treba dobiti paket pise u pismu i ono sta sve ostale u paketu zele...
-Jbg devojke zao mi je ali nista od toga, ljude koje poznajem ne zele imati nista sa tvorza i napisati ime na paketu,ne mogu racunati na ta govna....
Nikad vise me nisu gledale isto i naravno nije vise bilo pomena da se preselim u njihovu sobu.
-Svidja mi se tvoj sorc A.,dacu ti 2 kutije bonda i 2 malbora za njega,i moju trenerku .-rekla je D. kraljica
-Dobro vazi,kazem
-Pa idi ga skini ocu da probam!
Uzela sam njenu trenerku koja mi je bila velika i obukla je.Smesno mi je stajala,ali morala sam misliti da nabavim cigarete,uostalom u trenerci sam se bolje osecala i nocu mi nije bilo hladno.Uzasavala sam se pomisli da cu i ja jednog dana hodati okolo i prositi cigaru,cak pola cigare...To nikad,razmisljala sam,pre cu sebi odseci sve prste,ma prestacu da pusim..Ne znam ni moj ves da operem a kamoli tudji.

Objasnjavale su mi kolko se mrze sa zenturacama(seljankama )sa kraja hodnika,jer one podbadaju ostale zene da se pobune i budu neposlusne i bezobrazne...
Sve sam to slusala i klimala glavom..A u stvari unutar mene nisam mogla verovati o cemu to one pricaju i da se uopste nalazim na tom ogavnom mestu.U mislima bih izlazila iz mog tela dok su pricale letela u vis i gledala nas tako odozgo,kao da gledam moje telo,jer je samo ono tamo...
Osim toga provodila bih sate lezeci na krevetu pokusavajuci da zaspim preko dana(a nisam mogla uvek bi se neko drao ili lupao),tako bi onda samo zatvarala oci i putovala do mojih mesta,vidjala moje prijatelje(koje odavno nisam imala)i zamisljala razne price o tome sta bi radili,gde bi isli i kako bi se zezali.To je bila moja svakodnevna prirodna droga,koja bi mi pomagala da pobegnem odande bar na trenutke(onaj koji je bio zatvoren zna na sta mislim).U bolnici su davali bolju terapiju pa nisam bila nervozna,iako depresivna,trudila sam se da to prikrijem,depresija je bila slabost za razliku od nervoze...
Ne mogu vise...sto dalje idem sve mi teze da pisem..al zavrsicu valjda jos ovo..ima jos 2 dela mislim ..
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

a jojjjjjjjj,sta ide dalje?
ima li goreg od ovog sto si do sada napisala :?
Post Reply