Moja ispovjest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

I sve straghteri do straightera,lekar do lekara ,i ....samo ih odjednom nema jer kad se urade ne pisu...licimeri. :evil: ..toliko sam ljudi upoznala sto su obrisali svoje ispovesti..da mi je muka i krivo jer su bili iskreni ..a toliko napadani,a neki drugi se opet cuvaju da ne napisu puno ili ne pisu nista bas zbog tog straha od komentara i neprihvatanja i nerazumevanja ...pa koji ce nam k..onda forum?'Ja pisem zbog sebe..samo ne znam dokle cu..ne znam pisati malo i kontrolisano.Pisem pa sto izadje to je.Mnogi ljudi ne zasluzuju istinu,jer ne znaju da je cene----Ljuta sam :evil:
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by dopeFree »

narkomani imaju jednu specificnu sposobnost da podcjenjuju druge narkomane i to je uvjek i svuda tako. uvjek su svi gori i veći narkomani od nas samih.

A kada smo već kod pisanja, kad kazes da ti je tako lakse... ja sam tek od nedavno shvatio koliko me pisanje ispunjava. Pomaze mi da izbacim sve loše, da barem na kratko osjetim olakšanje. Svi mi imamo podrebu da nas netko cuje, da poslusa nas vapaj pa makar nista ne govorio, samo neka sluša. Ja sam otvorio blog na kojem praznim dušu (pogledaj link u potpisu), bilo bi mi drago kada bi navratila i pročitala moje rječi. Ako te zanima mogu ti pomoci da napravis svoj blog i tamo izbacis sve ruzno i ljepo kaj imas u sebi bez da te itko osuđuje.

Da budem iskren ja sam se sad navuko ko prase, inace ne brijem tako cesto po koxu ali danas sam si dao oduška i uživam. libo me tuki za tuđe mišljenje.
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

Svidja mi se tvoj mali (jos uvjek mali blog),procitala sam ga jos pre dva dana.pa hajde ako mozes javi se u PP,pa mi objasni kako ja to da napravim...pozd dopfree
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0l729yaX ... r_embedded#! [/youtube]

Sa ovim sam ja odrastala negde na Labudovom brdu..a posle na Vozdovcu u ulici Maksim Gorki..na kraju ulice ista skola i geto bre...
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

kada ce nastavakkkkkkkkkkkkkkkkkk???????????????????????
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Moja ispovjest

Post by izabella »

kada ce nastavakkkkkkkkkkkkkkkkkk???????????????????????
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Tvorza 3 deo,kriza

Post by Vivaldi82 »

Budim se..jurim povratiti :vom: kafu os sinoc.Brobudili su me glasovi..
_Hleeeeb-
otvaranje prozorceta..Sanja skace sa kreveta,cuje se tupp,ipak nije stigla hleb je pao na zemlju..Do tad sam se nadala da je sve ruzan san..iako jedva drzim oci otvorene shvatam da nije...Sanja odlaze hleb u kesu i vraca se gore na krevet..Zejneb je budna trlja oci..Ne mogu da verujem napolju je mrkla noc..jos uvek..
_Mozemo lezati jos sat vremena,u 6h pijemo kafu i namestamo krevete,pa u 7 h dorucak-objasnjava mi Sanja jos hrapavim jutarnjim glasom strastvenog pusaca..Hladno mi je jako,nabijam prasnjavo cebe preko glave i cvokocem zubima..Ustajemo,pokazuju mi kako se namesta krevet..Probam..nije dobro,probam opet ..nije dovoljno zategnut kaze Zejneb.Namesticu ti ja danas bolje nego da se dere na sve tri..Donose nam dorucak neki caj,veliku kasiku pekmeza i kasiku margarina za svakog...Naterujem se da jedem malo..zedna sam i pijem taj vodnjivi caj naiskap.Groznicavo razmisljam kako cu biti ovde bez odece u kratakom sorcu i majici,bez gaca da promenim,para ni cigara..Da me je ovo snaslo dok mi je keva bila tu sve bi bilo drugacije..Pricam sa Sanjom jer je vesela i pricljiva,Zejneb je jos malo uzdrzana i prilicno lose prica Srpski.
-Spemi se zaa seetnjuu-cuje se komandirica ,ali pre nego nas izvede prolazi u inspekciju kreveta.
zbunjena sam ne mogu da pokapiram sve to kao da sam pala s Marsa.Nekako se odvlacim na setnju,u koju izlazimo u redovima kao ovce.Razmisljam da li cu i sutra uspeti izaci..

Taj dan mi polako prolazi ,ustvari vuce se kao voz u zastoju,u ucenju pravila,i pravila ponasanja i onom sto mogu ocekivati i onom sto oni ocekuju od nas zatvorenica.ako ne budem bezobrazna kazu mi,bice sve ok,jer ovde na zenskom delu manje tuku,i ma samo 2 dve komandirice kojih se treba cuvati,a ako budem bezobrazna i budem odgovarala dobicu amanganatu pendrekom ili dve..zavisi,kazu mi..

Dve komandirice kojih se treba cuvati :Prvu zovu se Nacista(komandirica u uskim pantalonama uniforme koja ih nosi uvucene u cizme i mase pendrekom kao bicem,osisana na ostar paz,.mrzi strance,.bugarke,ciganke,siptarke i sve ostale koje nisu Srpkinje i na njima se posebno izivljava,nepravedna je..I druga mala,nabijena,kratka crna kosa..muskobanjasta,zvana Taysonka,voli da lupa pendrekom po vratima i da te iznenadi kad se najmanje nadas,jako stroga.Inace sve komandirice imaju nadimke.Najsmesnija komandirica ubedljivo je jedna malecka,debela,seljanka sa seljackim govorom,koja voli da glumi strogocu,i najcesce ona regrutuje za ribanje hodnika...kaze UZIKRPU..itd itd..zbog toga su joj dali nadimak Uzikrpa,lici na jednu od pepeljuginih sestara,onu malu a debelu.

Ko je bio u zatvoru,pogotovo u istrazi gde ceo dan sedis i nemas sta da radis (osim ribanja podova i wc),niti imas prava na novine ili biblioteku..elem,ko je bio u zatvoru on zna da tamo vreme prolazi u cekanju,uvek nesto cekas,moras tako da ne bi poludeo,u istrazi cak ni sat nemas,a mozda i bolje..Znaci kad se ujutru ranije probudis(kad se naviknes),prvo cekas hleb u 5h,onda cekas,dorucak,kad prodje cekas setnju,posle setnje cekas rucak u 12h,onda cekas da popijes kafu (ìkao i ujutru),pole rucka cekas 14h da se promeni smena popodne i da mozes da lezis na krevetu jer si se vec iskrivio od tvrde klupe,posle cekas veceru u 17 30h,i na kraju cekas spavanje i gasenje svetla iako ti se bas ne mili,ili jedva cekas da zaspis da te nema...Uglavnom to je dan u istrazi

Ma taj dan je pocela da me hvaTA kriza vec u jutro,i kako je vreme prolazilo ..sve vise.Sanja je zvala komandiricu koja me je odvela doktoru.Naravno on mi prepisao neku smesnu terapiju,mislim da je bilo 3x10 mg bensedina ,2x diklofen retard ili brufen,i uvece 1 nozinan neznam od kolko.
Na srecu Sanja je odavno stekala terapiju pod jezikom kad bi joj davali tako da je bila opskrbljena bensedinima i nozinanima,koje mi je velikodusno nudila.
Provela sam sledeca tri dana bez izlaska u setnju,jececi povracajuci i kakeci vodu,kad nisam spavala ko mrtva na nozinanima(puno njih)i balavila po sebi i jastuku.
sad moram do grada nastavak sledi za par sati...
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by dopeFree »

Kada na vlastitoj kozi osjetis kako je svjet zapravo surov i hladan, da bajke postoje samo u knjigama, a sve oko tebe je borba za prezivljavanje. Onda je sranje, poprilicno zajebano. Najgore je ako se izgubis u svemu tome, osjetis strah, želiš promjene a ne znaš kako..... Život je zajeban ali moze biti i jako ljep. Na nama je da odaberemo put :wink:
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Moja ispovjest

Post by Boban »

Vivaldi82 wrote:I sve straghteri do straightera,lekar do lekara ,i ....samo ih odjednom nema jer kad se urade ne pisu...licimeri. :evil: ..toliko sam ljudi upoznala sto su obrisali svoje ispovesti..da mi je muka i krivo jer su bili iskreni ..a toliko napadani,a neki drugi se opet cuvaju da ne napisu puno ili ne pisu nista bas zbog tog straha od komentara i neprihvatanja i nerazumevanja ...pa koji ce nam k..onda forum?'Ja pisem zbog sebe..samo ne znam dokle cu..ne znam pisati malo i kontrolisano.Pisem pa sto izadje to je.Mnogi ljudi ne zasluzuju istinu,jer ne znaju da je cene----Ljuta sam :evil:
Ovo nije sajt za upis u hor Beckih decaka nego narkomanski forum koji prevashodno sluzi za informisanje o Bolnicama,Komunama,NA,kvalitetnim neuropsihijatrima itd.Ako ti pisanje pomaze sto kaze dopfree napravi blog,verovatno ces moci dobijati komentare koje bi volela cuti.Niko ovde nikog ne napada nego su to samo narkomanska preglabanja.Reci tipa ;Moralisanje,Licemerstvo itd su glupost.Ovde moze svako da pise sta zeli sve dok ne vredja nekog ili posta post o efektima psihostimulansa koji mogu da stvore crva citacu koji ih cita.Ja sam obrisao ispovest bez veze i niko me nije napadao.Zasto mislis da se svi straighteri rade?Jednostavno dosta ljudi ima posao i navrati ponekad.Ispada da si cist ako si aktivan na forumu-glupost.Jasno je da se nece bas olako prihvatiti neko ko bi pisao svoj dozivljaj flasha,ili slicne stvari jer nije na korist vecini.Licno ja ne mrzim ljude na Metadonu vec Metadon jer znam da izlaska ima iz tog zacaranog kruga.Nemas razloga da budes ljuta i prihvatas forum kao nesto vazno u zivotu jer opet kazem ovo je narkomanski forum a sama znas da su narkomani skloni lazima,ukrasavanju postova iz njima poznatih razloga itd.Nisam te bas citao od pocetka ali ti zelim da smognes snage i krenes da zivis normalan zivot od sveg srca.Pozdravljam te i cuvaj se.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Moja ispovjest

Post by Vivaldi82 »

Ja nisam bila ljuta zbog komentara upucenih meni ,lazi i licimersva,to jeste normalno kod nas narkomana,nego bila sam ljuta,a sad mi je zao, sto neki zanimljivi i pametni ljudi koji bi imali sta da kazu i cija bi iskustva mogla pomoci,ne zele da pisu ili su odavno izbrisali ono sto su napisali.Uopste ne dajem vaznosti ovom forumu toliko,naravno da ima i drugih,na koje idem,a sto se tice bloga,vec sam ga otvorila pa cu pisati.sve najbolje ti zelim,pozd
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply