KAKO??????

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

manijak
Posts: 15
Joined: Sat Oct 29, 2005 10:08 pm

Post by manijak »

Ja, moram jednostavno shvatit da se ne može u životu radit sve šta se hoće
moze moze samo nemozes dokad hoces :lol:
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

ramona draga. nije ovaj forum natjecanje ljepote, pameti, smajlica itd. ovo je forum kako biti cist i kako ostati cist. ti nonstop predlazes neke zamjene za heroin. neubija tebe heroin, vec tvoja bolest. tako da uzimala heroin ili andol, isto ti je. ako mislis da postoji neko sredstvo i metoda da mozes krizu proci ko kroz putar. tu se malo varas. dobro se mora guze postaviti dok neprodje. a ja garnatujem svojim zivotom da je subotex perfektan. isto tako kao sto garantujem da ha ti praktikovao 12 koraka ili ne, to je nesto sta ces nesvjesno proci sam ako hoces ozdraviti.

de ti nama po 20ti put napis koje si sve ti terapije uzimala i koji je razlog sto su sve bile neuspjesne. ali pravi razlog
i kad djelis savjete koji se ljek treba uzeti, sta ti znas o toj osobi sa druge strane. sta mislis da ima neki klik u glavi i ti mu predlozis neki pils i da negovorim nastavak
sve najbolje i puno ozdravljenja
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

ime nije vazno wrote:ramona draga. i kad djelis savjete koji se ljek treba uzeti, sta ti znas o toj osobi sa druge strane. sta mislis da ima neki klik u glavi i ti mu predlozis neki pils i da negovorim nastavak
sve najbolje i puno ozdravljenja
Upravo sam ti i ja ovo sad htjela napisati Ramona. Ne možeš ljudima tek tako govoriti koje lijekove i na koji način to mogu raditi. NEMAŠ pojma o tome šta je toj osobi potrebno. Stalno govorite kako niste svi isti i kako je svačija situacija individualna, ali onda govorite koje tablete neko treba da koristi i u kojoj mjeri. To je vama OK, zahvaljujete se jedni drugima na savjetima o zamjenama i blokatorima i načinima njihove upotrebe. Sve je to zloupotreba ako terapiju ne propiše i ne prati ljekar. A kad neko spomene komunu hoćete glavu da mu skinete. Hm... sve mi se više čini da vi jedni druge podržavate u ovisnosti, a ne u oporavku.

Tražite od ljudi koji su čisti da budu open minded kada su u pitanju različiti načini liječenja, ali vi niste open minded kad vam neko predloži način koji ne uključuje bilo kakve tablete.

Pozdrav,

Sanela
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

za archy i lunu...

Post by mirzas »

Pošto sam dobio samo dva odgovora...šmrc...ali od dvi najljepše cure na forumu, odgovorit ću vam posebno!

Luna, imaš apsolutno pravo. Ujutro sam uzea 4 suba (od 2 mg) i šaku normabela i bio sam dobar do nekih 2 popodne, kad mi je proradia živac (počelo mi se kenjat, počea sam se znojit, nervoza, itd), i umjesto da ih popijem još 2-3 ja odma na mobitel i trkom na tramvaj. Šta je najgore, sredia sam 200 kn koji su mi na subu jedva skinili to malo krize (nakon još 100 recimo da sam bia ok).
Već sam ja uzima subove, i bia sam čist na njima 15-20 dana, prvi dan sam ih uzeo 3 ili 4 i bilo mi je dobro. Problem je šta sam jučer dobio plaču i jebiga, imam para (smiješno, imam dug od 8000 kn a plaču od 4500), a prvi put je bio kraj mjeseca i nisam imao kune u đepu!
Šta se tiče brojeva, to sam već objasnia, već sam ih ja brisao ali sam dolazio do njih u roku pola sata kad je bila frka, a uz to imam dvojicu kojima dolazim u stan, tako da ....

A s tobom, Ariana, već se malo manje slažem, da ne kažem da se ne slažem uopće!
Prvo, hvala na tome da nisam debil, ali to da me boli kurac, tu si skroz fulala!
Da se želim skinit to bi već odavno napravio??? Šta ti mala pričaš???
Onda bi dop bio problem ravan cigaretama! Pokušavao sam se ja skidat nekih 50 puta, bio sam i čist godinu dana (na nemexinima), i jedini razlog zašto sam tada uspio je taj što sam dotakao dno, i to je jedini način jer očekivat da ti dop dosadi (ka bomboni, tripovi i slična sranja), ili naučit lekciju iz tuđeg iskustva (pogotovo za mene, bika tvrdoglavog šta mora sve sam probat da bi se uvjeria u nešto), to je nemoguće, nažalost treba udrit glavom o zid i tek tad shvatiš šta ti je dop napravia!
Kažeš da me boli kurac za sve???
Ti naravno neznaš, i ja ti ne mogu u dvi rečenice ispričat, šta mi se sve od dopa dogodilo, koliko sam ljudi koje sam volio izgubio. Evo, sada, gazda me već dva puta pita jel se drogiram i rekao mi da nisam tako dobar u poslu da bi me već odavno odjeba. Još jedan kiks, bižanje sa posla po shemu, kljucanje od 2 sata u wc-u, i ja definitivno letim s posla, i onda se mogu jebat...vratit se u Split kod staraca da me zaključavaju u kuću (sa 28 godina), komuna .... to bi bio osobni poraz koji ja nebi sigurno prihvatia, rađe bi se ubia, definitivno!
To da ja zloupotrebljavam tuđe savjete, neznam stvarno kako si došla do tog zaključka, naprotiv zahvaljujem svim srcem (koje je veliko, veliko) svima onima koji mi na bilo koji način pokušavaju pomoć!
Niti sam spreman niti imam volje???
Volje imam, to je sigurno jer mi je pun kurac više ovakvog života, a jesam li spreman? To neznam, nadam se da jesam jer je ovo zadnja prilika da sredim život. Stvarno se nadam da jesam!

Evo, za kraj još jedna mala konsideracija.
Ja, i svi vi sa mojim radnim stažom smo definitivno sjebali mozak, to je čista kemija. Punili smo godinama mozak tolikim količinama endorfina (čitaj heroina) koliko naš organizam nemože izlučit ni nakon sexa sa Severinom, ni da dobijemo milju kuna na lutriji, nema šanse. To je zato šta smo godinama množili te receptore u mozgu (kažu da ih nemexin postepeno ubija, zajedno sa jetrom?????) i treba proć godine i godine da se sve to normalizira (kažu duplo više vremena nego šta si se drogira), a za to vrime upadamo u depresije, dosade itd. Zato se i kad se očistimo više neznamo (ili nemožemo) veselit malim stvarima u životu, nego očekujemo uvijek nešto više, a to nam može dat jedino pogodite ko???
Jebeni začarani krug!!!

Pozdrav svima, naravno posebno Ramoni, i brali iz Banja Luke šta me zove "dalmosh" i "hip-hoper" iako to nisam neko mislim da su TBF jedini bend šta valja u hrvatskoj (dobro, možda ne jedini ali definitivno najbolji, pa ljudi su iz Splita...).

"...Sjećanja su mutna ka zamagljena stakla.pet miseci ekstaze i godine pakla.Svjestan sam, al' kasno da od proklete igle,razum mi se ruši ka' naslagane cigle.Tri doze dnevno, pa si ti sada misli.Posta sam ružni junkie ka' Elvis Presley.Šta sam ima' sam proda', sad kraden šta se može.Iz ove kože se ne može, o Bože.Htia bih stati, ali recite mi kako.Nije lako. Zlo i naopako..." (3-logija jada, Ping-Pong).
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

šta vi pričate ljudi???

Post by mirzas »

Sanela i bezimeni, šta vi pričate???
Pa cura mi je predložila najnormalniju stvar! Šta mi vi predlažete, skidanje na suho, pa šta je vama, završia bi direkt u bolnicu prvi dan bez dopa i tableta! Skida san se ja na suho, prije kad se nisan fura i nisam imao ni približno ovoliki staž, i onda je bilo jebeno, ali sada...hmmm..
Normalno da treba proć nekakvu krizu da bi se skinia, ali zašto to ne olakšat, pa terapiju pripisuju doktori.
Šta se tiče komune, pa ja znam ljude koji su bili po komunama 10 puta pa se sad opet pucaju, priča sam sa momkom u splitu koji vodi jednu, i rekao mi je da je postotak izlječenih, među onima šta su bili manje od 3 godine u komuni, ravan nuli!
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

ja ti pricam o tome kako se skinuti. i kao sto ti rekoh kad sretnes skidanje, pozdravi ga puno od mene
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

...

Post by mirzas »

Tvoj sarkazam mi već lagano ide na kurac! Ti mi pričaš o tome kako se skinit? Čini mi se da si ti jedan od onih (naravno možda griješim) šta su se pucali mjesec dana, tata i mama mu otkrili dop u đepu i poslali ga u doktora.
Ako griješim, reci koliko si bia u điru, na koliko, i kako si se skinia?

Ime ti je važno koliko i tvoji idiotski komentari! Aj, bog!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Pa cura mi je predložila najnormalniju stvar! Šta mi vi predlažete, skidanje na suho, pa šta je vama, završia bi direkt u bolnicu prvi dan bez dopa i tableta! Skida san se ja na suho, prije kad se nisan fura i nisam imao ni približno ovoliki staž, i onda je bilo jebeno, ali sada...hmmm..
Normalno da treba proć nekakvu krizu da bi se skinia, ali zašto to ne olakšat, pa terapiju pripisuju doktori.
Ono što mene zanima jeste da li si ti uopće uzeo u obzir da se skidaš pod nadzorom ljekara. Sorry, ja to ovdje nisam nigdje pročitala. Jedno je skidati se na suho, drugo je skidati se uz pomoć tableta za koje ti smatraš da će ti pomoći, a treće je skidati se pod nadzorom ljekara i uz propisanu terapiju (pod uslovom da je ne zloupotrebljavaš).

Ovo što si ti pisao do sada su tvoje dileme i patnje, ali ja nisam vidjela nijedan odlučan korak ka tvom oporavku.

Ja ti zaista od srca želim da uspiješ, ali niko ti ne može reći kada si spreman da počneš sa oporavkom osim ti sam sebi (a kažeš da imaš volju, pa ako je imaš - iskoristi je). A pri tome je ključno da budeš iskren, a ne da se zavaravaš.

Budi pozdravljen,

Sanela
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

Post by mirzas »

Iša sam ja Sanela u doktora, on mi je da subutexe i normabele, kao što je mom prijatelju napisao terapiju od 35 hepova dnevno???

Inače, po mom mišljenju, večina tih doktora (osim časnih iznimaka) su psihijatri frustrirani šta moraju radit sa đankerima za jadnu plaću, i boli njih kita očeš se ti skinit ili ne!
Prema tome, više mi znači savjet nekoga sa iskustvom, nego tisuću savjeta takvih doktora, oni mi trebaju samo da mi napišu recept i adio!
Ne vjerujem u nikakve zle namjere nikoga sa ovog foruma, a pogotovo od Ramone, jel me sad kužiš???

Kakve odlučne korake očekuješ, prijavia sam se sam na terapiju, jedva sam naša mjesto gdje će me primit s obzirom da još nemam svog doktora u Zagrebu...šta trebam još napravit!
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Da rezimiramo :

**
Jos cu se danas lijepo sloziti i sutra pocinjem sa skidanjem. Jadan ja, jebote sjebo sam svoj zivot, ostale mi samo rusevine da placem nad svojom nesrecnom sudbinom, (plus par uspomenica i ljubavna veza koju sam sjebo dopom...)

Niko mene ne razumije. Doktori nemaju pojma, rade za bijednu platu i boli ih kurac za moj uspjeh. Mene dop ne radi, ali ga ipak volim. I moram naci trebu za kojom cu totalno odlijepiti i onda mi dop vise nije potreban.

**

Ramona, imas li neki smajlic sa tipom koji pusta vodu poslije obavljene nuzde da ga ovdje prilozis ?

Nisam se oglasavao zato sto mi je ova suplja prica skroz poznata. Mnogo puta je ispadali iz mojih usta i mnogo puta je ispadala iz tudjih usta. Mirzas, danas je petak, sta mislis da pocnes skidanje od ponedjeljka ? I to u solo varijanti buraz, nemoj da ti neko trubi o lijecenju kad ti znas najbolje. Jebes ga, ti imas toliko iskustva u gudriranju da ti niko nije ni do koljena... I uspjeces sam 100 %.
Prema tome, više mi znači savjet nekoga sa iskustvom, nego tisuću savjeta takvih doktora
Imenijevazno ima dvocifren broj godina junkie staza i preko pet godina cistoce. Znaci li njegov savjet nesto ? Znaci li ti Arijanin komentar (cura je cista vec godinu dana) ? Znaci li ti ijedan savjet koji ti je upucen na forumu ? Osim mozda Ramonine utopije o vikend gudriranju lakim drogama, cuganju piva i slicnim stvarima...

Ramona, ujedaju li tebe komarci katkad ?... Znas ono kad te ujede narocito krvolocan seronja i svrbi te do bola ?! Ti onda uzmes da se ceses, ispocetka lagano okolo mjesta ujeda, sve dok i ne primjecujuci dotaknes sam centar... Onda te zaboli. E, meni na to lici prica o lakim drogama i eksperimentisanju sa psihom i prica o cugi itd. Ako ti jednom lake droge nisu bile dovoljne, nece ti nikad biti dovoljne. I sto cesce ides tom stazom, sve se brze spustas. Poznat i utaban put do dopa.

A ti si pametna cura i to dobro znas.

Mirzas, buraz, samo nastavi da slazes po starom.

Red gudriranja pa red samosazaljevanja.
Post Reply