KAKO??????

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

e ovakve postove hocu da vidim. postove iz koji govori ozdravljenje, nada da se moze, samokritika, iskrenosti. dosta je vise asimilacije.
to je dobra knjiga i moze pomoci puno ako je citalac spreman da primjeni te savjete. ja sam na ljecenju to poceo primjenjivati iz ciste zajebancije jer mi je bilo dosadno, jer sam bio nesalomivi. treba citati i primjenjivati stvari koje se covjeku svide iz knjiga. ja dok sam bio aktivan, nisam citao puno, jesam ali danas vidim da je to nedovoljno. i jako mi je zao. ali tad je moj mozak bio crtani film pa je njegovoj ineligenciji alan ford vise odgovarao. hajd i tu se tjesim, nisam se puno pitao velikim blekom. mada zagor je jedan od omiljenih.
sve najbolje i punoi ozdravljenja
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Pusa, dragi Mirzas - ma vidićeš, možeš ti to, samo ti triba puknit nešto u glavi, da odlučiš - najbolje da uzmeš to ka dišpet - jesmo li dalmatinci ili nismo stari? - pogledaš ove neke glupačeeee što su čiste - kako side u kafiću i žderu kupove s jagodama, a ti nemaš za čunga lungu jer si upravo bacija sve na neki piz koji ti je malo ugrija kosti i to je to - za dišpet njima se skini !
A Vlado, ne znam stari, ja znam puuuuno puno ljudi koji se bombaju lakim drogama - pogotovo u Nizozemskoj recimo, di su vrlo raširene/dostupne. Jednostavno se zabavljaju drugim stvarima. Ustvari znaš što ja mislim - svatko je drukčiji! - ne može se to uopće govoriti za svih, kao univerzalno pravilo - da recimo dim potiče na dop - bar ove koji su na njemu bili - nisu svi narkomani isti
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nisu...istina! al su je*eno slicni :wink:
ne mora jedno da vodi ka drugom...ali nakon sto si bio junky jako je tesko gudrirati se samo vikendom. Mozda......nakon duzeg vremena. kao i ojacale psihe, samokontrole(koju i nije da bas imamo), sredjenog zivota, dobrog terapeuta, cistih prijatelja, i 0 kontakta sa dopom i ljudima na njemu.
e a to sve je jakooo dalekooo.....! ali ne i nemoguce :wink:
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

E e, pa i ja mislim nakon dužeg vremena stara, da! Ma kakvi odma - ne virujem ni ja u bajke
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

Ramona wrote: A Vlado, ne znam stari, ja znam puuuuno puno ljudi koji se bombaju lakim drogama - pogotovo u Nizozemskoj recimo, di su vrlo raširene/dostupne. Jednostavno se zabavljaju drugim stvarima.
da, pa po tome arsinu onda moze se reci kako i statijaznam... lolipop te vodi na iglu jer svi koji su na igli u djetinjstvu su se poceli kikati secerom iz lolipopa. :D
elem ramona je u pravu, poenta je ta da svi koji su na dopu jesu poceli sa haluganjem... ali svi koji su poceli halugati nisu zavrsili sa iglom u vratu.
to su inace teorije ovih kvazikvalificiranih koji to znaju jer su to culi od tetke njihova prijatelja koja je to cula od svoje strine kojoj je pricala prijateljica dok su skupa u domu penzionera igrale bele koja to zna zato jer je u njenom susjedstvu jedan jako fini djecko sadio konoplju i furao je u venu. :-D
naravno, ovo moje karikiranje nema veze sa vladinom opaskom, posto ona takodjer ima smisla u kontekstu u kome je izrecena, nego se odnosi na taj generalni stav kako se sa laksih ide na teze droge.
i am what i am and what will be will be
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Verovatno ću iznenaditi pojedince, što će ovoga puta čuti neočekivano! Ja nikako nisam pristalica bilo kakve alternative, pa ni lakih droga! Samo da prvo kažem tim isfrustriranim pojedincima i pojedinkama, koji se ludo zabavljaju lečeći svoje bolesti alkoholom,učeći druge kako da žive jer sami ne znaju, uživaju u svojoj inferiornosti (ne shvatajući koliko su sami bolesni) i nemaju pojma zašto su ovde, sem što se smatraju Bogom dani da uče jadne narkomane kako treba živeti: Nađite neku drugu zanimaciju, nađite nekoga za dobar seks i ostavite ljude na miru!
Mirzas, očigledno još uvek nije spreman da stavi tačku na svoj dosadašnji život, ali mi recite, ko je od onih koji mogu da se pohvale dugom apstinencijom, kada je započinjao sa skidanjem, znao da je to na duže ili zauvek? Milion puta ću ponoviti, rečeno na samom početku mog pojavljivanja na forumu: Ja sam ovde da vam kažem svoje iskustvo i to je moja svrha bitisanja, a mislim da se još uvek nije pojavio neko ko bi mogao da se u tome takmiči sa mnom. Na osnovu istog tog iskustva mogu reći, da je put od lakih ka teškim drogama jako kratak i to je ono na šta ću uvek upozoriti svoju,a i tuđu decu! Nemamo mi još uvek tu kulturu o kojoj govori Ramona i način života kao na Zapadu, da bi vikendom izduvali par džointa, a onda u ponedeljak otišli na posao kao da ništa nije bilo! Kod nas jesi ili nisi-sredine nema! Poznajem i ljude koji su se zadržali na lakim drogama, ali to je zaista retkost! Za prosečnog Balkanca nema razlike između lakih i teških droga, konzumenti su "drogaši"-obeleženi od okoline,mnogo je uputnije svakodnevno se ubijati od alkohola, jer onda ne štrčiš,niko se ne pita da li si alkoholičar ili nisi! Zato i kažem, kod nas je kratak put od lakih ka težim drogama, jer u oba slučaja neminovno je da vodiš narkomanski stil života. Isto tako, skloni smo da jednu adikciju zamenimo drugom, tako da nije rešenje iz heroinomanije preći na alkoholizam ili tabletomaniju. Umerenost je potrebna u svemu, ali mi nismo naučeni na to, zato i jesmo bolesni, to nam donosi narkomanija. Mirzas u svakom slučaju prvo treba da se skine, pa da kasnije u "hodu" rešava druge probleme, džoint manje ili više, ništa strašno, ako nauči da nađe meru!
Samo napred, dok ne pokušaš, ne znaš da li ćeš i uspeti, prvo se skidaj, pa onda razmišljaj o sledećem koraku!
p.s. "Moć podsvesti" hm, super knjiga! Naručila mi je moja svekrva da kupim dve-tri za nju i njene prijateljice! Pretpostavljam da je otvorila i posle nekoliko rečenica bacila, jer čitati nešto ne znači i razumeti pročitano!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

da da..
a ta knjiga i nije za svakoga. Niti je svako moze citati. Samo oni koji je iskreno zele procitati. I oni koji zaista zele da vjeruju u to...jer je to istina. Mislim...ako pocenes citati knjigu (koja nije kao i svaka druga knjiga....daleko od toga)...i spustis je nakon par stranica....to nije za tebe!
Knjiga istine....if you will. Jer nas um je nesto najmocnije na svijetu....A nasa podsvijest jos mocnija. Zato...ako zelite da se razumijete....da naucite upravljati svojim mozgom...i vjerovati u to...nadjite je. Mocna je.
Evo idem da nadjem stari dnevnik-u koji sam prepisivala najbitnije stvari iz knjiga (jos sa 15)...jer ova sto imam je na engleskom. eto sacu ja to :-D
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

katarinadimedici wrote:Verovatno ću iznenaditi pojedince, što će ovoga puta čuti neočekivano! Ja nikako nisam pristalica bilo kakve alternative, pa ni lakih droga! Samo da prvo kažem tim isfrustriranim pojedincima i pojedinkama, koji se ludo zabavljaju lečeći svoje bolesti alkoholom,učeći druge kako da žive jer sami ne znaju, uživaju u svojoj inferiornosti (ne shvatajući koliko su sami bolesni) i nemaju pojma zašto su ovde, sem što se smatraju Bogom dani da uče jadne narkomane kako treba živeti: Nađite neku drugu zanimaciju, nađite nekoga za dobar seks i ostavite ljude na miru!
Mirzas, očigledno još uvek nije spreman da stavi tačku na svoj dosadašnji život, ali mi recite, ko je od onih koji mogu da se pohvale dugom apstinencijom, kada je započinjao sa skidanjem, znao da je to na duže ili zauvek? Milion puta ću ponoviti, rečeno na samom početku mog pojavljivanja na forumu: Ja sam ovde da vam kažem svoje iskustvo i to je moja svrha bitisanja, a mislim da se još uvek nije pojavio neko ko bi mogao da se u tome takmiči sa mnom. Na osnovu istog tog iskustva mogu reći, da je put od lakih ka teškim drogama jako kratak i to je ono na šta ću uvek upozoriti svoju,a i tuđu decu! Nemamo mi još uvek tu kulturu o kojoj govori Ramona i način života kao na Zapadu, da bi vikendom izduvali par džointa, a onda u ponedeljak otišli na posao kao da ništa nije bilo! Kod nas jesi ili nisi-sredine nema! Poznajem i ljude koji su se zadržali na lakim drogama, ali to je zaista retkost! Za prosečnog Balkanca nema razlike između lakih i teških droga, konzumenti su "drogaši"-obeleženi od okoline,mnogo je uputnije svakodnevno se ubijati od alkohola, jer onda ne štrčiš,niko se ne pita da li si alkoholičar ili nisi! Zato i kažem, kod nas je kratak put od lakih ka težim drogama, jer u oba slučaja neminovno je da vodiš narkomanski stil života. Isto tako, skloni smo da jednu adikciju zamenimo drugom, tako da nije rešenje iz heroinomanije preći na alkoholizam ili tabletomaniju. Umerenost je potrebna u svemu, ali mi nismo naučeni na to, zato i jesmo bolesni, to nam donosi narkomanija. Mirzas u svakom slučaju prvo treba da se skine, pa da kasnije u "hodu" rešava druge probleme, džoint manje ili više, ništa strašno, ako nauči da nađe meru!
Samo napred, dok ne pokušaš, ne znaš da li ćeš i uspeti, prvo se skidaj, pa onda razmišljaj o sledećem koraku!
p.s. "Moć podsvesti" hm, super knjiga! Naručila mi je moja svekrva da kupim dve-tri za nju i njene prijateljice! Pretpostavljam da je otvorila i posle nekoliko rečenica bacila, jer čitati nešto ne znači i razumeti pročitano!
a bez ljutnje... ali to sto ti nisi pristalica ne znaci puno... stoga jer ti jebi ga se pucas dopom cijeli zivot pa ni ne znas bas takvu drugu stranu medalje iz osobna iskustva da bi mogla i jedno i drugo uzeti pa staviti na vagu pa gdje tas prevagne.
za balkan moguce da je tako kako ti kazes jer davno sam otisao i nisam dugo dole nesto ni bio brijao po drogama tako da nisam upucen... ali kuda sam ja ordinirao - nemjerljiva vecina ljudi se zadrzala na travi, pokojem tripu i rekreativnim linijicama nego sto se navukla do igle u vratu. nemjerljivo velika vecina, mozda recimo omjer bi bio i 10 na jednoga ili cak i veci... to govorim bas iz osobna iskustva.
a mirze sto se tice... njemu samo on sam moze pomoci i samo on sam moze pronaci modus idealan za njega... jer kako god se imenu cinilo da je on u pravu... tako se i meni cini da sam ja u pravu... a nijedan nismo mirza, koji ce sam morati stisnuti zube i skinuti se.
njegova (ime) cistoca nije nikakva garancija jer samo to sto je bio narkoman dovoljno ga diskreditira posto statistike po kojima je broj onih koji se i nakon duzega perioda cistoce opet (ja kao dobar primjer) opet zalete i sjebu su porazavajuce u odnosu na one koji su se totalno uspjeli izlijeciti i potisnuti glad iz sebe kao da je nikada nisu ni imali.
iako smo svi mi jako slicni u biti... ipak smo od price do price toliko individualni da je tesko sada pronaci nekakav modus koji funkcionira za sve.
moe misljenje je i dalje isto kakvo sam i napisao dosta puta tu:
ako se covjek ima namjeru skidati onda supstituiranje mu vise smeta nego pomaze.
mislim na makovsko supstituiranje (metadon, heptanoni, kodein, morfij... opijati) osim naravno ako nije navucen godinama gdje mu uz lijecnicki nadzor moze pomoci oslabiti krizu i onda nakon togaa opet rezati nazivo.
ali i to sada ne uzimati mjesecima nego maksimalno mjesec-dva najvise... i gotovo.
a ako se ne zeli skidati nego samo urednije ivjeti i dalje navucen - onda sam pristalica supstitucije jer umnogome olaksava zivot a o zdravstvenome plusu i koristi odmicanja sa strita nemam potreba ni pricati jer ocita je i retardu.

a sto se opet tice lakih droga i akohola.. ja i dalje stojim iza toga da cu i sada kada sam se skinuo nastaviti kao sto sam i do sada dok sam bio cist od dopa.
znaci par puta tjedno alkohol i duvanje, ponekad gljivarenje i tako to... jer ja se ne zelim u tolikoj mjeri izmjeniti... buduci da sam zadovoljan sobom bas ovakvim kakav sam (osim dopa, kojega ipak ne drzim sada nekakvim toliikim sjebom da bih zbog njega mijenjao iz osnove strukturu moje licnosti nego ga drzim jednom velikom manom koju posjedujem. jebenom i opasnom... ali ipak samo manom) posto mislim da nemam nekakve stvarne potrebe jer ja sam uvijek na korak od dopa svirao violinu ili drzao dopola ispijen jingeling u ruci... pa ne vidim onda neki jak razlog zasto si zivot uciniti ispraznijim nego je potrebno kada sam enivej uvijek tu nekuda.
jdnostavno nisam tip covjeka koji bi sa biblijom pod miskom i u srcu osjecao se ispunjenim i amen!
ako je to cijena - radje onda pristajem i na ovakav zivot:
duzi period kada sam cist - kraci kada sam navucen... pa jebi ga.

palfaced over! 8)

p.s.
nemam ja mislim ptrebe naglasavati ali reda radi:
moj osobni stav i rezon koji ni u kom slucaju ne teba shvatati kao nekakvu relevantnu cinjenicu i po njemu se ravnati nego posmatrati ga iskljucivo kao razmjenu misljenja a sam sebi otkrivati metod koji je najdjelotvorniji posto kod svakoga postoje varijacije prema kojima se onda vec i slozi nekakva formula koja klapa bas i iskljucivo za tu osobu.
i am what i am and what will be will be
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

...hmmm...

Post by mirzas »

Alo ekipa!
Eva započea meni radni tjedan. Inače, doša mi je prijatelj iz Splita na vikend i donia par grama, tako da o skidanju nisam na razmišlja, ostalo još za danas tako da od sutra počinje!
Sad se slobodno smijite, i meni je smiješno koliko sam to puta čua!
Ali smiješno mi je pogotovo zato šta znam da sam stvarno od sutra čist, pripremia sam 4 kutije suba, iman još tableta.....za skinit se dovoljno!

Luna, pitaš me jel stvarno mislim prestat, jel sam spreman?
MISLIM i SKINIT ću se SIGURNO!
Stavia san ko temu KAKO???, šta ne znači toliko "kako se skinit", koliko znači "kako ostat čist"!
Znam ja kako ću se skinit, skinia san se ja bia sa heptima (čist 1 god), i na subu (čist 2 mj.), meni su terapije trajale najviše 20 dana!
Ali, ostat čist, to još nisam uspia! Nakon godine dana šta sam bia čist, mislia sam: ma nema jebene šanse da se ja ikad više navučen u životu, bia san siguran ne 100 nego 1000000 posto!
Kako san se vratia na staro (ako ne i gore) i šta je najgore u koliko kratkom roku, to je ono šta mene iskreno plaši!
Bia sam na jednoj konvenciji o drogama, i diga se jedan doktor, mlađi švabo i počea izlaganje sa : "Dobar dan, ja sam taj i taj, ne drogiram se već 20 godina i liječeni sam narkoman..."! Nakon 20 godina???
To sam već napisa, ljudi koji nisu nikad bili navučeni mogu se puknit 1 put mjesečno i bit ok, mi ne! Mi moramo zaboravit na dop! A moje pitanje je: KAKO???

Archy, jebiga, uspila si me rasplakat, čut tako nešto (bila to istina ili ne) u trenutku kad se osjećam totalno sam...stvarno lijepo od tebe!

Ramona, di si šefice! To sa čunga-lunga mi se sviđa! Gledat nekog selju kako vadi 100 kuna i plaća rundu za ekipu, jebena faca ... a ja da od jutra već 400 kuna, i nemam za kavu! To je definitivno dobar motiv, ali treba nešto jače, nešto šta će ti bit 100 puta važnije od dopa!

Na kraju, šta se tiče te priče: lake-teške droge, više mi je pun kufer te teorije: počinje se sa jointom, tu se skroz slažem sa "palefaced"!
Mislim, koliki je prosjek ljudi koji puše travu, pa su prešli na dop? Pa travu puše svi! I najkonzervativniji doktori šta se bave time ti neće reć: "Trava je ovisnost i vodi do heroina", nego će reć: "Imamo već 2 zla: alkohol, cigarete, pa zašto uvodit i treće?".

Ako je neko čist jer je uvjeren da je pronašao isusa u sebi, da mu ne treba ništa više u životu, neznam šta bi mislia: Blago mu se, ali ne hvala!
Jebiga, ja san drugačija osoba i npr: mislim da ću pušit cili život, barem dok mi ne dopizdi, ne sigurno radi nekakvih normi ponašanja postavljenih od društva (koji su to???).

Da ne filozofiram više, iden sekund do WC-a, moram nešto obavit!

Pozdreav svima koje nisam spomenia, Ramona odgovori na privatnu...ili ovde...svejedno!
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Mirzas,imas i moju podrsku,mada do sada nisam mnogo pisala jer se ne razumem bas u tablete,ja sam se skidala na suvo. Koliko sam razumela,ti si u Splitu? Eeee,to je za mene jedan od najlepsih gradova na svetu,ali takodje sam cula da je % narkomanije ogroman,pa kontam kako ti je tesko skinuti se kad ti na svakom cosku vidis nesto sto te asocira na dop.Ipak,resio si,pokusaces,nisi sam,pisi nam svaki dan! Tako se mise en place skinuo evo ,svi smo pratili svaki dan i svaku noc njegove muke 7,8 dana,i uspeo covek!!! Tresao se,drhtao i znojio kao stoka,ali izdrzao! Eno sad je skroz dobro. Mozes ti to. Veliki pozdrav
Image
Post Reply