Šarao i varao....sebe

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Šarao i varao....sebe

Post by peter »

Bio sam ovde davno,koliko je to davno mozda i nije vazno. Vazno je da ponovo sedim u svom kucnom-bade mantilu koji sam dobio od supruge kada sam za godisnjicu braka poveo nju i tri nasa kucete u Vrdnik na moje skidanje. Onako,okicen zlatom,pun sebe lekova,lap-tpa dva,kao u nekoj bajci za skidanje. Pun auto svega i svacega. zakupili smo kucu-brvnaru na dve nedelje,posli da se odmorimo i da se ja skinem konacno.
Inace imam tacno 40.god. Ceo svoj zivot sam podelio na tri dela:zivot i odrastanje u Beogradu(kasnije kako i koliko lepo),blejanje po svetu,bukvalno i treci deo je heroin koji je od moje 16-te manje vise tu. Od prestanka bavljenja sportom-kosarkom,skoro dragstor fazon.24 godine BEDE,TUGE ,MUKE I ZATVORA! vredno li je? Nikako.
Sada sedim kod starih roditelja,u svom ogrtacu sto znaci da se skidam ponovo. Ovaj put sam nekako umereno samouvereno pozitivan da ce sve biti okej !!!? Da li sam u pravu naravno ,vreme ce pokazati.
Kao i svaki zavisnik cim sam stigao amo,dotrcao sam na forum,jer sam zavisnicki ocekivao odmah dobrodoslicu,da tako kazem,medjutim,niti ljudi,niti "pomoci" koju sam ja ocekivao ali,to je valjda i normalno.......?!!!
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: Šarao i varao....sebe

Post by peter »

Mali preskok sigurno,ali neko olaksanje sam osetio kada sam video svoju temu-ispovest,na ekranu.
Tek danas sam uspeo da skupim neke lekove za ovaj fizicki deo koji me polako drma nekoliko dana ,ali sa malim "pipanjem",tako da nema price o tome da sam ozbiljno krenuo u normalu kada je fizicki deo u pitanju,sto sam ipak sav mokar danas uradio,overio knjizicu,otisao do jedne lekarkr,pa do psihijatra,pa po recepte,pa po lekove,koje jos nisam pipnuo dok nevidim gde sam tacno. A,to ce se videti tek ujutru ili nocas,ipak ujutru,iako nisam sjajno(zasto i kako bih i bio)!
Tako da se nadam da ce iko ovo procitati,malo mi olaksati predstojece,ali ima se tu i nauciti uzajamno verovatno svasta. Bas me zanima da li cu ovako pisati za 24 sata?
pozdrav i hvala.
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Šarao i varao....sebe

Post by Pawa »

peter wrote:Kao i svaki zavisnik cim sam stigao amo,dotrcao sam na forum,jer sam zavisnicki ocekivao odmah dobrodoslicu,da tako kazem,medjutim,niti ljudi,niti "pomoci" koju sam ja ocekivao ali,to je valjda i normalno.......?!!!
peter wrote:Tako da se nadam da ce iko ovo procitati,malo mi olaksati predstojece,ali ima se tu i nauciti uzajamno verovatno svasta. Bas me zanima da li cu ovako pisati za 24 sata?
pozdrav i hvala.
Pozdrav i tebi i ako ce ti ista znaciti, ja sam procitala :)
Nemoj previse da te brine to sto se niko ne javlja jer vec neko vreme na forumu vlada zatisje.
Verujem da ljudi citaju, ali... Veterani su, nadam se, dobro pa ne pisu (bar ne cesto kao ranije), novajlije nikako da se otvore...
Nadam se da ce ti se vec neko od forumasa javiti... Srecno.
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: Šarao i varao....sebe

Post by vjeraufanjeiljubav »

evo i ja sam procitao, i javi se ti janja-st http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=2&t=3408 on je isto poceo ozbiljnije da se skida a isto ne pise puno mozda ako mu se javis ce da krene.

Ajde i pisi citamo te ...
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Šarao i varao....sebe

Post by klara60 »

Petere,
ama citamo te, samo, prosto ne znamo (bar ja), sta da ti u ovom trenutku napisem, osim da te podrzavam u tvojoj namjeri i da ti zelim da imas dovoljno snage, VOLJE, ...da uspijes...
Pozdrav !
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Šarao i varao....sebe

Post by 7474 »

pozdrav, Petre!

nisam nešto baš skapirao (kapiranje, tj. slabo kapiranje mi je, osnovna osobina, tako da ćeš možda morati malo češće da pojašnjavaš odredjene stvari) di si ti to i kada, po kom pdf-u pisao??
kontam da je na nekoj drugoj temi, oobzirom da se bacaš u frku što ti se niko nije javio "cio dugi dan"..


za početak, nudim ti svoju podršku u pisanju, razumevanje problema i eventualnu, konkretnu pomoć, oko konkretnih pitanja..


meni je ovaj forum pomogao da prelomim neke stvari u životu a u vezi sa dopom, naravno..ž
ne kažem da me promenio ili skinuo sa dopa, sam po sebni, ali svakako mi je prištedeo vreme, objasnio određene zablude i pružio priliku da se "nađem" na jednom messtu sa tako mnogo ljudi, mahom dobre volje i spremnih da pomognu..

eto, toliko od mene ali samo za početak.
ako jedan "propali" narkoman može ikako ikakvim savetom da ti pomogne-samo reci!

dobro došao na forum (ovo moraš da shvatiš pozitivno a ne u fazonu"jebo dobrodošlicu na OVAKAV forum!)!
shvati ga kao vid podrške a nikako kao "stvar" koju možeš i treba da zloupotrebljavaš!!


i puno sreće; al baš PUNO, ti želim!

Nik
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: Šarao i varao....sebe

Post by peter »

Hvala,malo kasnije cu da objasnim stvar-i,ako ikog interesuje,uopste.
HVALA JOS JEDNOM
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: Šarao i varao....sebe

Post by peter »

Evo,prvo pravo jutro da sam bez mrve gudre ni blizu sebe. Juce sam ceo dan prespavao,sto znaci da nisam ni ukapirao da sam prethodni dan bio natankan za sve pare,(sticajem okolnosti )!
Probudio sam se i naravno,sta bi se pomislilo prvo? Vidite kod mene vise nije gudra na prvom jutarnjem mestu ,vec kako mi nije dobro!?? Bas je tako. Sada kada sam znao da imam lekove zeleo sam da vidim kako i dokle ce mi biti najmanje za psihicki izdrzati da ih neuzmem. i,jedno dva sata je tako i bilo,inace nikako i ne bih mogao sada pisati.
Naravno poceo sam preskakati sve price koje sam zeleo i zelim ispricati. Tako nesto mislim i da sam najavio juce.
Mozda bih mogao da pocenem sa svojom pricom!? Mada imam 40. godina ,a 24 je proslo od prvog susreta sa ....
Ajde,pokusacu.
Last edited by peter on Wed Sep 15, 2010 10:41 am, edited 1 time in total.
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: Šarao i varao....sebe

Post by peter »

Svasta sam ja vec ovde pisao pre ,sada skoro 3 i nesto godine,ali je nesto izbrisano na moj zahtev,nesto je ko zna gde,ali nema veze.
(Pozdrav Sanela ,vidim da si tu )
Jedno srecno veliko dete sam bio,sada mi pada na pamet i da sam osta sve to. Pa,neke drage osobe me zovu velika debela beba,mada vise nisam debeo,sada je taman.
Ponovo preskacem.
Sve je bilo uredu dok nisam prestao igrati kosarku,koju sam bas trenirao i igrao pravo. Tada ,to je neverovatno,kako se samo lako i neprimetno sklizne u heroin. Bezbrizno vreme,jos uvek komunjare iz potaje na vlasti,para nikada malo,poznanstva sa decom bas tih govnara ,iste skole,elitne,od osnovne do najprestiznije gimnazije u celoj zemlji(najvecoj-onoj). Vreme prolazi,zdovljni srecni,zabavljamo se ,putujemo kao da u kafe idemo,a onda odjednom se dogadja POCETAK SVIH POCETAKA,KRAJEVA ZA MNOGE.Na ovaj ili onaj nacin. Rat-ovi,pozivi,maskirni ,sve to znate muka je i prisecati se.
Tada pocinje nesto sto se moze nazvati NAMA JE DOBRO,DRUGE KO JE...!
ekipa,mnogo pameti,lepog izgleda,jos uvek su tu kola,ali sada i sa pistoljima i heroinom u kesama punim nekih paketa,koje sam ja zeleo samo da sjurim u sebe,i nista vise. Kako sam vec pomenuo,tako lagano uz svoje tadasnje drugare,odjednom meni zvoni pejdzer,traze ovo ,mole za ono,a ja kao princeza na zrnu graska,nemam pojma o cemu se radi,no ipak nekome nesto ucinim. Mozda sam izmedju ostalog danas i ziv i zdrav(ovisnik da,mislim na sve ostalo)!
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
peter
Posts: 101
Joined: Fri Aug 06, 2010 8:14 pm

Re: Šarao i varao....sebe

Post by peter »

Krenem obalom ,pesice do luke,di se deca igraju,pred nama skrivaju,iglom izbusene ruke... kakav stih,to je to sto me vezuje za Dalamaciju,Split,Baska Voda. No,to je druga prica,ali sada boih trebao da idem dalje sa pisanjem,ne?!

Godine prolaze,Plizia nas nesto kao hapsi,tu su neki advokati,lete hiljadarke dm,oni nas pustju u minimalnom roku,kao nece biti nista,i dalje prolaze godine,ali ovaj put su ratovi pri kraju,u ovoj zemlji kao nesto se desava,ikao iz heklera krecu hapsenja iz cistog hira policije,tako se nama cinilo.A,ono jadac,zamerili se mi zbog praska mnogima koji sada-tada tresu pa sve otpada. Tu,nastaju ludila,policija nas izvodi iz pritvora,nudi se otvoreno prodaja droge ,pola pola. neki pristaju ,izlazetj.i nevracaju se u pritvor. Ja kao neka tetka se samo cudim sta se desava,i desava se prvi zatvor.,onda drugi,pa jedna pauza malo duza,mnogo placenih montiranih procesa,"niko nista nije uradio",itd. Svi koji su saradjivali sa policijom,mrtvi. Nije vazno kako,njihov izbor.
Onda sledi novi rafal,pocinju ljudi da otkrivaju da su hiv pozitivni,za neko vreme umiru i cerka Cvjetina Mijatovica,sin Raifa Dizdarevica,i mnogih iz naseg LEPOG<MLADOG I SRECNOG DRUSTVA. Pocinju paranoje,kako otici na testove,mada moj deo drustva i nije bio u tom delu sa njima. Ja,sam bukvalno pobegao od sebe u Italiju,pa Grcku-Krit,Holandija,i na kraju JUzna Afrika. Tamo se mrtav ubijen prijavljujem u neki manastirski tip lecenja narkomana. Na foru me rade,uzimaju krv ,i olaksanje. IPak u to vreme biti beo dole je bilo kao da imas Milion dolara u dzepu. Puno toga se i tamo desava,vracam se na frku prvo u Amsterdam,pa u neki mali Arnhem,gde slucajno napravim neku bas veliku svotu novca,i samouveren krenem nazad za Beograd. Stignem ja lepo,sve je kako treba,ja cak i cist,malo izivljavanja sa "koka -kolom"-nedelju dana,i odjednom kao u filmu marice,pola gostiju naseg kafea skace ,dreka pistolji,duge cevi,po neki metak ispaljen,hapsenje. Ja,ponovo kao tetka nemam pojma o cemu se radi. Ali ubrzo saznajem,kazna u odsustvu 4 god i 5 meseci,verovali ili ne ni ovog sekunda nemam pojma zasto je to bilo!? A,bilo je toga toliko......
Svo vreme provedeno na nekom zatvorskom lecenju ne dodirujem drogu nikako. Medjutim,dogadja mi se tragedija u porodici,i tada ja sam krecem da sebi pravim pakao od necega sto je moglo biti lecenje,pa makar i samo apstinencija. sve uslove sam imao.
Borba i dalje traje!
Borba traje do kraja!
Borba svakog dana!
Locked