valjda neka ispovjest 2

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

thanks Polly

Post by mise en place »

Hvala polly,eee da kad bi je mogao prugatati samo tako pa da je onda nabrzinu i svarim i sve to pos... u klozetsku skoljku i super....
No znam o cemu pricash i hvala za podrshku ,stvarno je potrebna.
Sto se tice avatara Ramona me odmah iskritikovala ali ga nisam promjenio zato sto mi je lik simpa...mada sam na momente misli da ce bash upravo mene da proguta..
pozdrav
mise
thanks maja,to je samo jedna mala zivotinjica a ja u realnosti sam "stalozen" tip,tako da se u meni i natalozilo sve ovo sranje heheh
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Ma znam,mise,zezam se,brate. Simpa ti je avatar :wink:
Image
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Mise...hvala ti za ovu pricu. Probudila je u meni...vec dugo skrivenu zelju....da idem u komunu. Samo u takvu komunu u kakvoj si ti bio. AL kako to naci?
Dok sam citala...nekako sam se vidjela tamo....kako sjedim i ja s vama u krugu i sve ostalo. To je skroz lud osjecaj. Cesto mislim o tome. Kontam....sta ako ovako ne ide? Sta ako se budem vrtila u krug jos dugo? Sta ako se ne trgnem i ne pocnem zivjeti? Sta ako.....?
Strah me...Ne znam tacno cega ali me strah. Strah da necu moci sama...ili da se moj mozak ni nece promjeniti...A komuna? I toga me strah. Nekako mi zvuci tako daleko i strah me kao da cu otici na dugo vremena i kad se vratim bicu ko s marsa. Ali onda kontam...pa ja vec jesam ko s marsa. Ne znam... a i ti kazes da takvih komuna i nema vishe...rijetko. A ja u Njemacku ne bi isla pa makar ......
eto ne znam. Htjela sam valjda da ti kazem da bih volila prozivjeti isto jer imalo je uticaja na tebe....ali eto....
sve najbolje dragi mise.....puno srece i svega.
cmok
Luna
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

draga luna

Post by mise en place »

kao sto sam pomenuo negdje,terapeutska zajednica je osnovana mislim u u.s.a.,to se ljecio Eric Clapton i josh neki poznati likovi...
Naziv terapeutske zajednice je DAY-TOP, i totalno je po Americkom fazonu kojeg je pokrenuo neki "pope" mon signore O´brian,i mislim ako negdje postoji ,sigurno postoji u Americi,daj ti si Shaban za kompjutore pa ce se vec naci i to..
Nekad je Day-top vazio za Hard core-terapijusa sankcijama i nekakvim kaznama i to ali su ljudi ostajali clean i borili se kako treba..,Dok sam bio tamo ,bio je jedan Ex-user meeting na kome su se pojavili ljudi da ne povjerujesh ,sve stari dzankis sa familijom,djecom,itd..u odjelima sa jebenim autom parkiranim pred kucom i to..Pitao sam se "sta ovi se nekad drogirali",a cova mi odgovorineshto kao :e moj djecak..nije ni "junk" sto je nekad bio ...eto.
Siguran sam da se mogu naci informacije o toj terap.zajednici negdje,a ja cu da se vidim sa svojim terapeutom za koji dan da popricamo po jednu pa cu detaljnije da se raspitam...i pisem odmah informaciju.

Jebote nemogu da se sjetim ali u kuci je bila jedna slika,aquarel na kom je pisalo"pklon od Day.top family iz neke u.s.a. drzave.to je 100%

Pa pishem sve sto koga zanima o tome
mise
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

cmok cmok.....
hvala
a to za odjela i to....da. Ja sam na sastancima srela i doktore i ucitelje i svasta,....Mislim kul je to skroz. Da ti nadu. Mada...kad si sjeban nista ti ne daje nadu....jebi ga. Valjda ce proci samo od sebe ne znam....znam da nece moram i ja nesto uraditi ali.....
User avatar
Polly_Jean
Posts: 61
Joined: Wed Nov 09, 2005 8:14 pm
Location: Split-Zagreb

Post by Polly_Jean »

Mise, tocno znam o cemu pricas kada opisujes ovu komunu-zajednicu u Americi. I ja sam prosla slican, mozda adaptiran program nasim uslovima u Zagrebu davno prije, i zbog okolnosti ostala punih pet mjeseci... Bilo je tu psihodrame, sastanaka grupnih i pojedinacnih,izleta zajednickih,odlazaka u kino, na vikende doma... nismo imali band ali smo pravili neke predstave, slavili Nove godine,rodjendane, satima pricali... moram jednom napisat potanko sta se sve tu dogadjalo. Nije bilo brain washing s religijom i slicnim...pomoglo mi je u resocijalizaciji i ubalzavanju udaraca koje ti real live donosi. stay well
Well...
Have no fear of perfection - you'll never reach it. - Salvador Dali
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

gde si?

Post by katarinadimedici »

Moram ovako da vas tražim i ganjam pojedinačno! Gde si nestao?
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ne znam...i ja se to pitam..
Mise..........!!!!!
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

tu smo

Post by mise en place »

Hvala na pitanju,stvarno fino,dobar osjecaj kad znash da neko "brine" za tebe.
Dobro sam, ma sve super...zelim sretnu novu godinu i bozicne praznike savima kog dodiruje,da nova godina bude bolje,da bude puno bolje,jebesh,ova je bila sranje.
Pozdrav i svima sretna nova(jebesh staru)
voli vaas Mise
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ali to je proslo jel tako? sad si ok? idesh dalje...???
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply