MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
zoz
Posts: 9
Joined: Mon May 03, 2010 3:52 pm

MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by zoz »

Pozdrav drugari, braco po 'oruzju'.

Pa eto vama jos jednoga clana i sapatnika iz Vojvodine. Svakako nisam bas neko cija bi devojka (ako bi i saznala za moj dvostruki zivot) gorela od zelje da me predstavi roditeljima u punom svetlu svojih vrlina i mana, mada sam zavrsio i silne visoke i jos vise skole, imam svoj stan, auto, kakav-takav posao, dosta napisanih knjiga, skolskih udzbenika i strucnih radova iza sebe (prava prilika za usedelice i one malo mladje) ali sam u medjuvremenu vec i sprcao dosta godina, a para na ovaj skupi hobi jos i vise. Zapravo, ni njih vise nema.

Ne znam kakva su pravila ovde, trebam li prvo da se predstavim i sl., ali u svemu tome sustina je da se na ovaj ili onaj nacin gudram vec skoro 25 godina! Jedino sto je u svemu tome pohvalno jeste da kako-tako jos funkcionisem i borim se da ne predjem na The Dark Side of the Moon, barem za sada. A dokle cu, ne znam.

Sve je zapravo pocelo od dana kada smo kao klinci svako leto stopirali do Amsterdama samo da bi par nedelja duvali i eksperimentisali sa svacim sto se tamo moze kupiti (just name it - probao sam), pa sve do danas kada se redovo borim sa sobom i svojim duhovima. Dugo sam sebe zamajavao da sam narkofil, onaj koji samo voli drogu, 'sara' sa svacim, dok nisam ukapirao da sam pravi narkoman. Da vas sada detaljno ne smaram o zivotnim problemima koji su potpomogli tome da se ozbiljnije i predano posvetim horsu zadnjih 13 godina (5-6 intenzivnih u venu), jer poenta je zapravo u tome da pokusavam sam sebi pomoci, ali iskljucivo u domacoj radinosti. Zbog prirode posla kojim se bavim (kultura i obrazovanje), a nameravam da nastavim sa istom profesijom, nikada se nikom nisam obracao pomoc, pa cak ni onu strucnu. Malo sam nepoverljiv prema institucionalizovanom obliku lecenja jer nemam totalno poverenje u njihovu diskreciju, znam jako puno ljudi a NS je ipak mali grad, a kada bi to procurelo usledila bi totalna katastrofa i goodbye poslu u bransi. Vrlo delikatna i po malo specificna situacija. A pomoc mi je toliko potrebna da sve vristi kao ceta Kozaka u napadu, dok zvona na uzbunu udaraju jace nego na Titaniku dok je tonuo! Pokusavam da smanjim doze, povremeno nabavljam neke medikamente, cak se i primirim na nekoliko dana pa i nedelja dok odem na letovanje ili u planine - ali dzabe sve to kada se uvek vracam kao bumerang. Pritom, zivim sam sa mackom, pa ni tu nemam neke kontrole ili nekoga ko bi me vukao za usi i podsticao.

Jedan od vas sa foruma mi je bliski prijatelj i samo na njega mogu da racunam jer je on bukvalno jedina osoba koja zna za moju tajnu ali slabi smo mi tandem kada je i on do trepavica u istom sranju. On mi je i skrenuo paznju na ovaj sajt i skupove koji su poceli da se odigravaju kod nas.

Kuda dalje rodjace (Azra)? Kako se krisom isunjati iz ove slepe ulice? Predpostavljam da ste puno iskusniji po ovom pitanju i to me je nagnalo da ovo pisem i nekom se obratim za pomoc po prvi put u zivotu, mada, iskreno, zaista ne znam sta bi novo mogao cuti i kako bi mi to pomoglo. Ne mislim da umanjujem vasu vrednost i posvecenost stvarima kojim se bavite, kao i pokusajima da izvucete ljude koji su u Raljama zivota (Stefica Cvek - ovo je prof. deformacija, precizno navodjenje izvora), niti sebi da dizem cenu jer gotovo svaki dan pokazujem koliko sam zapravo 'pametan' ali zaista sam teoretski izuzetno potkovan. Iscitao sam tonu knjiga, rasprava i clanaka o narkomaniji ali jbe me praksa, ona mi obezvredjuje logiku! Mozete li mi reci sta je sada Step one i kako da ponovo prohodam? Odakle da krenem kada ne mogu da racunam na bilo kakve ozbiljne terapije.

Hvala i izvinite ako vas smaram,
zoz
Last edited by zoz on Tue May 04, 2010 12:09 am, edited 1 time in total.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by Param-parcad »

25 GODINA,BRAVO ZOZO!!Pozdrav i dobro dosao na moj forum,ja sam ovde admin.ako ti bude dosadjivala neka sanela(koja se inace potpisuje crvenim slovima da privuce paznju)sa pricom kako je ona admin i te fore ti samo aminuj...ono,jes` u pravu si i slicno...dobra je osoba ali nesto nije bas najbolje sa glavom.pozdrav i pisi. :)
User avatar
zoz
Posts: 9
Joined: Mon May 03, 2010 3:52 pm

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by zoz »

Auuu...gosn. Admin. Sta tu ima dobro u proteklih 25 god. sem sto sam se konacno odlucio da sa nekim prozborim o svemu. Do sada sam samo voajerisao po vasem i drugim sajtovima, radio na samoobrazovanju u pogledu ovoga svega ali ipak, nakon 1/4 veka, konacno odlucio i da se prikljucim. Ne znam sta mi drugo preostaje dok sam ne porazgovaram sa sobom i podvucem crtu.
Nisam sasvim siguran sta mi je ciniti sem da stisnem zube i sam se iskobeljam iz paucine koju sam oko sebe napravio. Kao sto jedan rece 'kada sam ostavio dop kao da mi je neko blizak umro'. A ja se vec decenijama s tim zezama druzim pa ce mi izgledati kao da je pola planete umrlo, tja. Vec sada se jezim na tu pomisao ali sto se mora, mora se! Cini mi se da me vec i macka popreko gleda.
Valjda se necu raspasti po stanu kao Lego kockice.
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by ivon »

Param-parcad wrote:25 GODINA,BRAVO ZOZO!!Pozdrav i dobro dosao na moj forum,ja sam ovde admin.ako ti bude dosadjivala neka sanela(koja se inace potpisuje crvenim slovima da privuce paznju)sa pricom kako je ona admin i te fore ti samo aminuj...ono,jes` u pravu si i slicno...dobra je osoba ali nesto nije bas najbolje sa glavom.pozdrav i pisi. :)


xexexe,poz administraturu :D
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by 7474 »

pre svega da pozdravim šaljivog admina!!! zanima me kako će Sanela da odreaguje na ovo!!! hi hi hi, to će biti zanimljivo, ako je uopšte bude zanimalo.. al bar smo se mi zabavili, a ti , zoz, poverovao Paramu.. Param ti je jedan rasparčan tip sa dobrim smislom za humor i dobrom voljom, pre svega!

a ti, SOS, pardon ZOZ, samo kreni ka nama! tek smo se osnovali u tvom gradu i taman se uključiš u nove tokove (esi ikad mislio da ćeš biti nju vejvovac, ha?)


krenuo je jedan cirkular, mail u kome dobijamo obaveštenja i odgovaramo na pitanja koja bi pomogla da se sastanci ustale na način na koji to ljudima u okolini grada i samom Novom Sadu, najviše prija!!
dakle, proslediću ti mail, kreni na sastanke i sve će lagano doči na svoje!

pozzzzz!!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by sanela »

Param-parcad wrote:!Pozdrav i dobro dosao na moj forum,ja sam ovde admin.ako ti bude dosadjivala neka sanela(koja se inace potpisuje crvenim slovima da privuce paznju)sa pricom kako je ona admin i te fore ti samo aminuj...ono,jes` u pravu si i slicno...dobra je osoba ali nesto nije bas najbolje sa glavom.pozdrav i pisi. :)
Ah, a ko će se prvi javiti nego Dačo, vječni šaljivđija...
Nego, "admine" da ne bi bio banovan, pripazi malo na svoje ponašanje na forumu. Pri tom mislim na diskusiju koju si imao na temi o homoseksualcima.

A ti ZOZ, dobro nam došao. Moram ti reći da je to što si počeo pisati na forumu i što si svoju paukovu mrežu izložio svjetlu dana i komentarima drugih ljudi velika stvar! Želim da ti pisanje na forumu bude prvi korak na putu oporavka. Slijedeći korak ti može biti odlazak na AN sastanke... Korak po korak... kad budeš spreman i koliko budeš spreman.

Želim ti puno sreće i očekujem nastavak priče, šta ti se sad dešava, kakve ti se misli motaju po glavi... piši i odgovor će doći.

Sretno!
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by outlow »

ciao,
tvoja specificna prica...,a po cemu to specificna?
tipican si dokaz da droga nebira profil covjeka,naime nisi ti bash tako pametan kao shto se cini.
teshko prika moj,zajebano se izvuci na taj nacin,tako na zadnja vrata da niko ne skonta
previshe si usamljen i tvoja macka nemoze ti pomoci puno,nego uozbilji se,vjerovatno imash vec godina pa u skladu tome se i ponashaj
takodje mislim da bi ti sastanci anonimnih bili prava stvar a osim toga treba ti cika doktor
kako ti sa krizama?ili dok nema ekonomske,nema ni fizicke?
doce kad tad
heroin je samo jebena supstanca,a shta je sa tvoji zivotom,kao svejedno ti?
ne idealizuj prah,nija zivo bice i sadrzi u sebi formulu za brzu smrt
nije loshe shto si napravio prvi korak,ali to nije dovoljno,nije dovoljno samo apstinirati
da bi se iscupao morash biti malo inteligentan,a valjda ti je ostalo neshto pameti(one prave), ne samo teorije koja ti u zivotu sluzi za istrazivanje ruda i gubljenje vremena.
hajd covjece,uradi neshto,shteta da josh jedan zivot ode u kurac
josh uvjek si anesteziran
promjeni to
vrjedi pokushaja
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by sanela »

outlow wrote:ciao,
tvoja specificna prica...,a po cemu to specificna?
tipican si dokaz da droga nebira profil covjeka,naime nisi ti bash tako pametan kao shto se cini.
teshko prika moj,zajebano se izvuci na taj nacin,tako na zadnja vrata da niko ne skonta
previshe si usamljen i tvoja macka nemoze ti pomoci puno,nego uozbilji se,vjerovatno imash vec godina pa u skladu tome se i ponashaj
takodje mislim da bi ti sastanci anonimnih bili prava stvar a osim toga treba ti cika doktor
kako ti sa krizama?ili dok nema ekonomske,nema ni fizicke?
doce kad tad
heroin je samo jebena supstanca,a shta je sa tvoji zivotom,kao svejedno ti?
ne idealizuj prah,nija zivo bice i sadrzi u sebi formulu za brzu smrt
nije loshe shto si napravio prvi korak,ali to nije dovoljno,nije dovoljno samo apstinirati
da bi se iscupao morash biti malo inteligentan,a valjda ti je ostalo neshto pameti(one prave), ne samo teorije koja ti u zivotu sluzi za istrazivanje ruda i gubljenje vremena.
hajd covjece,uradi neshto,shteta da josh jedan zivot ode u kurac
josh uvjek si anesteziran
promjeni to
vrjedi pokushaja
:smt023
Odličan post!
User avatar
zoz
Posts: 9
Joined: Mon May 03, 2010 3:52 pm

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by zoz »

Pa dobro, cini mi se da bi neke stvari trebao malo da razjasnim jer sam u prvom postu mozda bio malo konfuzan i preplasen jer ipak je ovonesto novo i veliki korak za mene, nisam od onih koji se tako lako poveravaju, potpuno ogole i pricaju o svom zivotu totalnim strancima. Neka se i zna da dok sam to pisao nisam bio uradjen, bas kao ni sada, vec samo kao bolan ludak setam po stanu sa sakom kafetina i po jednim formidalom kojeg ljubomorno cuvam do 03h., kada cu da ga popijem i nadam se nekom kakvom-takvom zaboravu i snu. Znaci, nije mi ni malo lako (da sada ne opisujem svima znane simptome), bas kao ni okolnost da imam i dovoljno casha da upalim auto i prepun stida i kajanja odem po trenutni spas, ali nedam i necu jer znam da cu nekako i ovu noc pregurati. O sutra necu nista da razmisljam jer zivi se dan za dan i samo mogu da se nadam da ni tada necu klecnuti. Sada vec nisu u pitanju pare, kojih doduse vise nema nego sto ih ima, vec ovoga puta ozbiljna resenost i namera da se sve konacno okonca.

A po cemu je moja prica specificna - pa jednostavno po meni! Pri tom ne mislim pretenciozno da se ona mnogo razlikuje od drugih, gorih ili boljih,vec samo da je ona moja, licna i intimna, bas kao sto su i drugim ljudima njihove price posebne, jedinstvene. A ono zajednicko sto nas sve ovde povezuje jeste sranje u kojem se nalazimo, samo u razlicitim fazama i oblicima, kao i vapaj za pomoc koja nam je preko potrebna kako bi se s tim izborili. Iz tog ugla gledano ne mislis li da je i tvoja prica barem do nekle specificna? Pa ne postoje cak ni dve iste pahulje!

Sem toga, nisam li napisao da "niti sebi dizem cenu jer gotovo svaki dan pokazujem koliko sam zapravo 'pametan'", namerno stavivsi rec 'PAMETAN' pod navodnike jer u suprotnom ne bi bio na ovom forumu vec bi skupljao markice, jurio sojke po gradu ili nesto slicno. Pa upravo zato sto nisam bio pametan sada pokusavam to biti i smrtno ozbiljan obracam se za pomoc drugima da me posavetuju, osokole, da po prvi put odem na sastanak, da ucim na njihovim greskama, da mi neko pomogne da nadjem put, exit... Ne trazim da me neko tapse po ramenu i kaze kako ce to proci, kako ce sve biti uredu. Ipak sam toliko pametan (bez navodnika) da znam koliko ce to tesko biti, da borba tek predstoji a da alternativa za to ne postoji. Izuzev ovog vec pomenutog i do cega sam sebe doveo, ipak smatram da sam pametan (pa cak i za - istrazivanje ruda i gubljenje vremena, jel to Alan Ford?).

Elem, dosta davljenja i filozofije o specificnosti i pameti jer sada je u pitanju zivot ili smrt. Mada sam zbog ovoga vec sahranio par ortaka, ni to mi nije bilo dovoljno da progledam jer do sada jos nikada nisam bio potpuno resen da se vec jednom prekine ovaj truli, zacarani krug. Svi dosadasnji bedni i jalovi polu-pokusaji bili su samo zavaravanje da i ja mogu prekinuti barem na par nedelja i otici sa svojima na letovanje ili su bili rezultat prinude jer je dotok novca privremeno presusivao. Boze kakav sam bio tupan! Kada se samo setim kako je bilo lepo sedeti na plazi sa koktelom u ruci, bez ikakve boli ili euforije, cio i vedar dok te telo slusa i bez pogovora reaguje na sve komande - a onda se vratis u grad gde te samo mache ceka i posle par dana okrenes telefon ili sretnes nekoga na ulici i 'ajmo sve iz pocetka. A moze i mora i bez toga. A ne moram ni ja ovde biti medju onima sa najduzin stazom, mada sam verovatno i po starosti u samome vrhu.

Basta!!!

PS
Ma ni saljivog gosn. Admina nisam bas ozbiljno shvatio jer sam vec znao ko je Sanela.
sjelena
Posts: 142
Joined: Mon Jan 12, 2009 7:53 pm
Location: Beograd

Re: MOJA SPECIFICNA PRICA - ili barem ja mislim da je takva

Post by sjelena »

Zanimljivo je koliko se plašimo i koliko nam uveravanja treba da uradimo nešto dobro za sebe... a nismo imali nikakav problem da uronimo u glupost i autodestrukciju.

Ne sporim da je tvoja priča "tvoja" i samim tim "specifična", ali iz iskustva, sa sigurnošću mogu da kažem da se ne razlikuje od mnoštva koje sam čula/videla pa i sama proživela.

Različiti su putevi koji su nas doveli tu gde smo se našli, ali nam se svima smešio isti kraj. Ja mogu, slobodno da kažem da je meni NA spasilo život. Pokušala sam sama... potkovana raznim teorijama, snagom volje, uverena da "mogu ja to" i da mi ne treba niko... i nisam stigla nigde. Vrlo je lepo, pre neki dan rekla prijateljica "kada sam prestala da se drogiram, vrlo sam jasno videla sve razloge zbog kojih sam se drogirala", a ja nisam znala kako čista da se suočim sa njima. Plašila sam se svega!

NA i Program NA nisu nešto sa čime se suočavamo "glavom", predznanja i predubeđenja samo mogu da odmognu. NA i oporavak, uz pomoć NA, je nešto čemu se predajemo, Program funkcioniše kada se "oseća".. on jeste duhovan (a to nema nikakve veze sa religijom) i ekstremno ličan način da se suočimo sa sobom i naučimo da živimo. Da! Srećno i zadovoljno (i debelo :)) ŽIVIMO.

Tako da, šta ja mogu da ti kažem... Dođi na sastanak, hrabrost ti za to nije potrebna. Sastanak je, mislim, najsigurnije mesto gde možeš da se nađeš... pogledaj ljude oko sebe, videćeš da nisi sam!

Pozdrav
Image
Post Reply