Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

A šta da vam pišem? Guram dan po dan, borim se. Ništa zanimljivo.A i nemam baš nešto inspiracije.Preokupiran sam poslom, i kad ne radim uglavnom spavam. Dosada i monotonija...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by klara60 »

E, to je bitno da guras dan po dan i da se boris-to hocemo da procitamo...Nastavi tako, a kad budes imao inspiracije i potrebe pisi...Sretno
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Hvala,hvala...pozdravljam vas sve
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

E danas sve otišlo u krc. Pola firme dobilo otkaz, uključujući i mene. 22 nas je odjebalo iz firme, oprostite na izrazu. Što ću sad ne znam.I ovako sam u minusu na tekućem računu do jaja, a da ne spominjem kredit koji moram otplaćivati još 2 godine. A taman kad sam se počeo normalizirati, kad sam sam sebe uvjerio da je posao taj koji me drži u normali, odjednom su mi i to oduzeli. Sve se rasplinulo.Ugasilo se i ono malo svijetla koje mi je osvijetljavalo dane.
Kako sad da nastavim dalje, kako da ne posustanem u borbi koju vodim sam sa sobom, ne znam. Sva moja snaga koju sam prikupljao iz dana u dan,u jednoj je sekundi nestala. Osjećam se kao da me netko nokautirao. Sva moja nastojanja da guram iz dana u dan, da se borim, sva moja motivacija i volja...sada su to samo najobičniji snovi. Imam osjećaj da sam dotaknuo dno...Još mi samo treba da se vratim u onaj stari svijet od prije 16 dana, i onda će sve biti gotovo.
Ljudi, ne znam...kako,zašto,kamo?
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
sunce polako izlazi
Posts: 89
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:24 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by sunce polako izlazi »

Situacija je teška,ali možeš je učiniti 1 000 000 puta težom ako se vratiš u drogu,pa ti vidi!
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by outlow »

e,e,e,

NEMA IZGOVORA,NEMA PRAVDANJA...ZA SVE ISTI TRETMAN.

raspitaj se shta rade ostalih 21 radnika koji su dobili otkaz,sigurno se nece roknuti u venu!

samo dodatna otezavajuca okolnost koja te nece otjerati direktno u grob.

drz' se covjece!
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Vuk »

Ma brate...ne budali...nego budi srećan što ti se sama prilika pružila da napokon uradiš ono što je trebalo. Da ostaneš da radiš i da se skidaš, da se zavaravaš polako da je sve u redu, samo bi ti otežalo ono što bi i tako neminovno došlo. Kao što si i sam rekao mnogo vas je dobilo otkaze, znači i nije toliko do tebe, jbg, život ide skidali se mi ili ne, možemo jedino da odlučimo da umeremo ali zašto bi smo. Nego idi pred ogledalo lepo kad ustaneš i zapitaj se i odgovori iskreno:
Da li ću zaista umreti od gladi ako se budem posvetio tome da naredno neko vreme ostanem čist?
Da li ću zaista izgubiti krov nad glavom ako budem ostao čist?
Da li bih pre ili kasnije ostao bez posla, kuće, para, porodice, života, da sam nastavio da se drogiram?
I kad sve sabereš i oduzmeš vrlo brzo dolazi novi posao i sve ide kako treba ako ti ostaneš dobro...ako ipak ne - koliko god se trudio da sve kontrolišeš samo će nastaviti da ide dođavola. Samo nastavi sa time što radiš jer radiš dobro. Ne misli ni na šta drugo nego da ostaneš čist i OK, a maska koju si pred samim sobom držao kao izgovor da si produktivan i OK iako se drogiraš neka je nestala, samo će ti pomoći da lakše i sa manje distrakcije pogledaš oko sebe i u sebe.
Polako, malo po malo i bude sve. Istina je da bi jako teško našao drugi posao...dok se drogiraš. Ali nemoj da zaboraviš koliko se možeš oporaviti jako brzo ako ostaneš čist. Ako ti znači neka vrsta interne statistike - ljudi za prvih pet godina u oporavku u NA zarade sasvim dovoljno za lep i pristojan život, zašto, zato što smo i dalje oni zavisnici koji umeju da zapnu ko konji kada treba i umemo da se skoro opsesivno fokusiramo na cilj samo kada to želimo. Poenta je samo ostati čist i oporavljati se polako i sa time dolazi i nova snaga da se radi na životu, na onim konkretnim stvarima, a vrlo brzo sledi i nagrada, nekie stvari za koje nismo ni sanjali da ćemo sebi moći priuštiti.
Znači, ništa se ne menja, samo imaš manje stvari da te odvuku od toga da ostaneš čist i nastaviš da živiš, sve drugo bude!
Aj sad lepo umesto da se mračiš organiuj sebi gotivan dan bez razmišljanja o sutra, kao da si na odmoru (nadam se da je vreme u ZGu bolje nego u BGu kako bi zamislio lakše taj odmor :D )
Brate, stvari tek počinju da se otvaraju, samo prvo moraju neke stare da otpadnu. Koliko god zvučalo kao fraza to je, jbg, matematika života, sačekaj kratko i videćeš. Do tada samo polako...i nije ti zabranjeno da se izvališ i uživaš, bez obzira na sve, makar samo danas!
Moon child
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by ivon »

ej prokleti(što ti je nezgodan nick),i kod mene na poslu je 16 ljudi dobilo otkaze...moj zet ,muž rođene sestre dobio otkaz,žive od jedne plate sa detetom...i šta sada da radi i on i mnogi u ovoj zemlji...ajde molim te ne traži opravdanja za eventualne gluposti...
User avatar
PrincBezHorsa
Posts: 9
Joined: Tue Mar 16, 2010 3:09 am
Location: sol III

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by PrincBezHorsa »

Bate nikako recidiv, Vuk ti je odlicno objasnio
Krenes li ponovo sada ce biti drugacije, krenuces da krades, tu i tamo po neki dinara iz kevinog novcanika, pa ce povremeno ,kao sto i svi mi vec to znamo, da postane stalno, pa ces poceti da prodajes dragocenosti i prodaces sve dragocenosti iz kuce, sav nakit(bilo da je to lance dobijeno od neke devojke, ili dukat koji se vec duuugo prenosi s kolena na koleno i koji tvoja majka cuva da ga tvo buducem detetu -- sve ce otici). A kad to nestane, a nestace brzo ( pa sve i zlataru da drzite), krenuces na ulicu koja ce te odvesti pravo u zatvor..
Zato iskuliraj sad dok je lako
"There must have been a door there in the wall when I came in"
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

E pa drustvo evo me, 19. dan, bez recidiva...Otišao sam malo kod svojih na selo da ohladim glavu. Hvala vam svima što brinete za mene, a tebi Vuče nemam šta da kažem...I opet si me ostavio bez teksta sa svojim pozitivnim stavom i savjetima.
Jbg, posla nemam trenutno al valjda će uskoro nešto da bude...Bitno da ja i dalje guram. Kad smo već kod toga, ne mogu vjerovati da jeveć prošlo 19 dana da sam čist...Fucking miracle...
Još sam tu i još se nedam....
Pozdrav...........V.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
Post Reply