Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Hvala svima na podršci, koja mi je itakako potrebna. naime nakon onog posljednjeg šuta, slijedećeg dana sam otišao doktoru da mi otvori bolovanje. Kako sam se znojio ko pas, nije bilo problema oko laganja doktoru da imam gripu ili nekakvu virozu. Znao sam da neću moći takav raditi, pa sam ipak odlučio ostati kod kuće. Evo drugi dan bez dopa, majka je doma sa mnom i stvarno mi je od velike pomoći. Kriziram kao lud i jedva sam smogao snage da upalim računalo i napišem par riječi. Ne spavam već dva dana i dve noći i nema kosti koja me ne boli. Proljev, povračanje, znojenje, pa vruće pa hladno, u isto vrijeme usta puna pljuvačke, a u isto vrijeme žedan. Naravno želim samo jednu stvar, ali do nje ne mogu i Gotovo!!!
I dalje tvrdim da ne želim nikakve heptanone, subove i slično. Riješit ću ovo na svoj način, pa makar umro od krize. Obrisao sam sve iz brojeve iz mobitela koji imaju ikakve veze s dopom, dao sam majci svoje ključeve od stana i izričito sam joj naredio da kad izlazi iz stana zaključa vrata, da mi ne bi palo na pamet.
Moja je majka dobro informirana o heroinu i krizi, te o lijekovima vezanim uz njih, jer joj je najbolja prijateljica psihijatar.
Potrudit ću se redovno izvještavati vas kako napredujem, ali ako se ne javim neko vrijeme znajte da je to zbog toga jer trenutno baš nisam u stanju pisati, pogotovo nešto pametno. Sve znate, svi ste već to prošli, i nadam se da vam ne moram sve objašnjavati.
Trenutno ste mi uz majku jedina potpora, i stvarno cijenim vašu brigu i zahvaljujem vam svima još jednom. Pozz...

P.S.- Dobio sam jedan mail u kojem stoji da moj nick vrijeđa neke ljude na ovom forumu, pa ću ga promijeniti slijedeći put.
Last edited by VVV -ex prokleti on Wed Mar 10, 2010 1:12 am, edited 1 time in total.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by mama.king »

Ponosim se sa tobom -znam da ti je tesko ali izdrzi i budi odlucan i istrajan u svojoj borbi-imas samo jedan zivot i iskoristi ga kvalitetno i uljepsaj zivot onima koji te vole.
Od krize niko nije umro pa neces ni ti-samo budi hrabar i jak! (evo suze mi same krenule-takva sam ja-placem i plakacu za vama :cry: -kad se samo sjetim borbe oko mog sina: trcanja za njim .spijuniranja ubjedjivanja...)
Ukljuci i majku na forum a kad te prodju bolovi posjeti psihijatra i lijeci ovisnost i psihu .

Nada
Nada je za život ono što i vazduh za pluća. Ko je nema
guši se u sadašnjosti. Simbol nade su stepenice, znak stanja koje nije, a koje
se tek treba zbiti. Bez nade da će sunce i ujutro izaći očajni bi legali. Nada
je sidro koje nas spašava u olujnim noćima, snivanje realnosti u svetu iluzija.
Kazu da nada poslednja umire-srecno!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by sanela »

mama.king wrote:-znam da ti je tesko ali izdrzi i budi odlucan i istrajan u svojoj borbi-imas samo jedan zivot i iskoristi ga kvalitetno i uljepsaj zivot onima koji te vole.
Od krize niko nije umro pa neces ni ti-!
Samo ću citirati mamu.king.
Samo naprijed!
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by 7474 »

hej, pa tebi zaista dobro ide! drži se! ovo su prelomni dani; treći, četvrti..
al dosta hrabro si uleteo u celu priču i imaš majku pored sebe..
ne zaziri od lekova, oni zaista mogu dosta da pomognu, da se opustiš i odspavaš malo. potrebno ti je i jedno i drugo.

znaj da je najgore (fizički) iza tebe. prolazi..

nakon toga, smisli dobar dobar plan. pomoći će ti, savetima, ljudi s foruma.

pitaj šta te zanima i šta treba da znaš.
piši i kad ti se ne ustaje do računara jer će ti i to pomoći, videćeš!

veliki pozdrav!

PS ima i gorih nickova. znaš da smo mi, narkomani, posebno kritična skupina ljudi.. kritikujemo što god nam padne pod neko od čula a jedino smo tihi i nevidljivi kada smo sami u pitanju!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by supergenije »

Samo guraj druze, jeste zajebano na suvo ali se moze!
tusiranje toplom vodom, sto vise tecnosti cepaj da otrov sto pre izadje uz poneki sedativ kad padne mrak a psiha podivlja.
Mozes i diklofen da uzimas, pomaze za bolove u ledjima...ma verujem da ovo znas i sam...al eto..
Prvi korak si napravio pa lagano..
Aj pa srecno!
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by outlow »

imash moju podrshku,nedaj se i cupaj se.

drkanje pomaze,osvjezava memoriju,obogacuje fantaziju i opushta mishice.


ostani iskren prema majci!

pozdrav
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

uhhhh...najradije bi izišao kroz prozor na 7. katu i otišao u nabavku...kakve ideje mi samo padaju na pamet.Sva sreća majka je pored mene, i ne popušta. Rekao sam joj da koliko god kumio i molio da iziđem, ni pod koju cijenu da mi dozvoli.
Nabavila mi je apaurine od 10 mg da bar malo pokušam odspavati. Uzeo sam 8 komada i zalio litrom vina, valjda će pomoći. Ako ne ispovraćam sve prije nego što počnu djelovati. A što se tiče diklofena(kod nas diklo-duo) pomogli su do neke mjere, malo me manje boli. Ali prokleti grčevi u nogama su najgori. Skaču noge gore dole ko lude. Popio sam i par mioflexa za relaksaciju mišića, al to ne pomaže nimalo. Već 4 puta sam bio u kipućoj kadi, a čim iziđem,osušim se, obučem i legnem u krevet ispod tri deke, kao da je -30 stupnjeva.
Uostalom ne znam zašto vam sve ovo pišem, svi vi vrlo dobro znate kako je to. Al nečim moram preokupirati mozak inače ću izluditi. Možda vas i gnjavim, izvinjavam se ako je tako, ali lakše mi je kad pričam s nekim ko je prošao ovaj pakao.
Osjećam da lagano apaurini i vino počinju djelovati, pa možda i uspijem nešto odspavati...
Javit ću se vjerojatno uskoro, a dotad ćao i puno hvala svima. Ne mogu vjerovati koliko ljudi je uz mene pružate mi podršku. Hvala vam od sveg srca...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by mama.king »

Ma sta reci-pravi si Heroj-samo nastavi da se boris nista nije jace od jake volje i volje za zivotom!
Ali pokusaj bez vina-nemoj sad da nam se navuces na alkohol.
Vazno je da je majka uz tebe a vjeruj mi mi majke da mozemo preuzeti vas bol na sebe mi bi to uradile.
Svako dobro i malo nadji i nekih igrica na netu i malo na muziku da ti sve to odvuce misli-srecno i navijamo za tebe!
Kazu da poslije kise sunce sija Image ovo sunce amo za tebe i tvoju mamu !
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by ivon »

[quote="prokleti narkoman"]Vazno je da je majka uz tebe a vjeruj mi mi majke da mozemo preuzeti vas bol na sebe mi bi to uradile.
Svako dobro i malo nadji i nekih igrica na netu i malo na muziku da ti sve to odvuce misli-srecno i navijamo za tebe[/quote
]
pridružujem se navijanju...napreeeeeeeeeedddddddddd...izguraćeš!!!!
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by ivon »

e stvarno brljam po netu...samo meni uspeva da ovako citiram... naučiću...valjda za nekih sto godina
Post Reply