Meni je bilo dosta!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Vuk »

ivon wrote:Pardon,mala digresija...jer hoće neko da mi objasni kako da citiram postove,tj. neke pojedine delove.Znam za citiraj ceo post,ali nikako ne mogu da se snađem da nekad citiram samo delove...hvala unapred
Hehe, ja to radim na sledeći način pa ako ima neki jednostavniji recite i meni:
citiram ceo post a onda izbrišem sve osim dela koji stvarno hoću da citiram :D
Moon child
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Pawa »

Ako idete samo na opciju "citiraj" koja se, na svakom postu, nalazi u gornjem desnom cosku, citiracete ceo post, a ukoliko idete prvo na opciju "odgovori" onda mozete da selektujete deo posta koji zelite, a zatim kliknete opciju "citiraj".
Last edited by Pawa on Thu Feb 25, 2010 2:13 pm, edited 3 times in total.
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by ivon »

Pawa wrote:Ivon evo ispravila sam prethodni post koji sam u prvobitnoj verziji ostavila nedorecen Nadam se da ces sada uspeti.
USPELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...HAHAHA...HVALA :D :D :D :D :D :D
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Pawa »

Nema na cemu :)
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Boban »

N. hvala ti na ovo sto delis sa nama,zaista je lepo citati jos jedno svedocanstvo koje sigurno uliva nadu da postoji resenje za ovisnost.Samo napred.Pozdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Meni je bilo dosta!

Post by sanela »

BOBAN wrote:N. hvala ti na ovo sto delis sa nama,zaista je lepo citati jos jedno svedocanstvo koje sigurno uliva nadu da postoji resenje za ovisnost.Samo napred.Pozdrav.
Hej, Bobi, a kad ćeš ti ponovo da se sjetiš da napišeš svoju priču? Mislim da je vrijedna čitanja.. pozdrav i mahanje :)
Vidimo se uskoro

Joespappa, i ja ti se zahvaljujem na pisanju. To je korisno štivo za one koji počinju svoju borbu s ovisnošću.
Pozdrav i za tebe :)
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Pawa »

Danas sam na brzaka s` posla tipkala post na ovoj temi i... Kada sam malopre procitala sta sam napisala, osecam se kao da sam ti uletela u kucu bez kucanja, bez dobar dan i bez dovidjenja pri odlasku! Joesspappa izvinjavam se zbog toga, pre svega tebi a zatim i ostalima, jer su postovi, kojima si opisao svoj zivot do sada, apsolutno vredni paznje, komentara, pohvale i iznad svega postovanja.
joesspappa wrote:Danas, moj zivot je u mnogim sferama sredjen. Imam prijatelje, i svaki dan sticem ih jos. Imam svoj stan. Svaki dan ustedim minimum 20 evra koje sam ranije davao na dop. Od tih para mogu da kupim svasta. Imam solidan posao, koji mi placa racune. Placam i dugove svojeg drogiranja. Imam porodicu na okupu. Vidim ponos u njihovim ocima, kada pricamo, kada se smejemo. Uzivam u trenucima odrastanja svog sina. Uzivam u malim stvarima. Uzivam u velikim stvarima. Danas mogu da kazem da sam u zadnje 3 godine obisao fenomenalna mesta, proputovao dosta, pokupio razna iskustva, upoznao zaista sjajne ljude, koji su ugradili sebe u moj zivot i moj oporavak.
Uspeti na svim zivotnim poljima koje si naveo je misaona imenica za mnoge ljude koji nikada nisu imali veze sa narkomanijom sto, iz mog ugla, tvoj uspeh cini jos vecim.

Pozdrav i svako dobro.
Last edited by Pawa on Fri Feb 26, 2010 8:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Boban »

sanela wrote:
Hej, Bobi, a kad ćeš ti ponovo da se sjetiš da napišeš svoju priču? Mislim da je vrijedna čitanja.. pozdrav i mahanje :)
Vidimo se uskoro

Pa razmisljao sam o tome i shvatio da sad kad prodje ova kontrola za hep c ako bude sve u redu da cu onda moci onako u dahu da je napisem jer bi to bio poslednji "krug u monci".Vidimo se uskoro jedva cekam.Vodis na cevape na bascarsiju :D .(al sam cigan) :-D jos uvek ima onog narkomansko-grebatorskog u meni.Sala mala.Pozz
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Meni je bilo dosta!

Post by sanela »

BOBAN wrote:.Vodis na cevape na bascarsiju :D .(al sam cigan) :-D jos uvek ima onog narkomansko-grebatorskog u meni.Sala mala.Pozz
Pa može, naučila sam te prošli put kad si bio kako se jedu ćevapi :wink:
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Hvala svima vama sto ste mi dali podrsku da pisem i da se otvorim i napisem jedno veliko podsecanje samom sebi.
Hvala Vuce sto me podsecas kako je bilo na pocetku. Kako je to cudno i isceljivo kad mozes da ispricas nesto bez osvrtanja iza ledja i koliko te tajne koje sam cuvao godinama, kad izadju na svetlost umiru. Postanu podnosljive. I nebitne na kraju krajeva. Divno je kad podeljen strah nestane.
Sanela, tebi se necu ponovo zahvaljivati, cevape nisi platila ni ovog puta. :P
Hvala Pawa sto si usla u moj prostor bez kucanja i bez dobar dan, ne znam kako bi te drugacije primetio :).
Hvala Bobane sto si i ti primer da postoji nada da je izlazak iz pakla moguc. Zelim ti puno srece i uspeha na kontroli.

To sto kazes narkomansko-grebatorskog je jako poznat obrazac. Ako moze sve za nista bilo bi ok. Nekako taj deo moje licnosti, prikazan kroz mane karaktera je stvar koja me je mnogo vise gurala u ludilo drogiranja od bilo koje druge stvari. To su u stvari bili destruktivni obrasci. Ne droga koju sam uzimao, nego taj deo licnosti koji je bio jasno vidljiv svima osim meni. Ma koliko ja osecao da sam dobar i da su svi drugi krivi, i duzni da mi nesto ucine, nisam nikad gledao na to da sam ja uzrok svojim problemima. Ja sam jednostavno koristio svaku priliku da uzmem i otmem nesto za sebe. Nema tu neke nauke. Nauka je to promeniti.

Kako sam poceo da radim na sebi i otklanjanju uzroka drogiranja, trenuci bez droge su mi bili sami po sebi jako teski jer nisam imao pokrice za svoje ponasanje. Dolazilo je do toga da pogledam unazad i vidim jasno kako i zbog cega sam se ponasao drsko, bezobrazno, arogantno, samosazaljivo, mazohisticki, sadisticki i jednom recju lose u svojoj proslosti. Zbog cega i kada sam se ponasao po onim obrascima opisanim u smrtnim grehovima i jos dvadesetak preko!? Verujem da mi nije padalo na pamet da pogledam taj deo sebe ranije. Iako sam ja samo hteo da se ne drogiram, ovog puta vuklo me je da pronadjem kod sebe stvari koje su me uvek toj drogi vracali. I da pokusam da ih otklonim.

Jedna od prvih mana na koju sam nailazio je bila lenjost. Svakako najpokvarenija od svih. Koliko je mene mrzelo da se pomerim i koliko sam samo mislio da je dovoljno da pozelim nesto i da to bude stvoreno za mene. I koliko sam imao samopravednosti da budem besan kada se ne ostvari to sto zelim. Znao sam danima da lezim u krevetu i da ne pomerim prst i da se posle gusim u samosazaljenju kako je ovaj svet nepravedan prema meni i da se ljutim na sebe samog sto sam propustio sve prilike u zivotu, sto me brada od tri dana svrbi i sto ima gomila neopranih sudova i eto ja sad nemogu nijednu cistu casu da nadjem. Nekad je trebao bager da me pogura da se pomerim. I naravno da ja moram da se drogiram, ko ce da izdrzi takav nered u kuci i haos. Opravdanja, poricanje, manipulacija, verovanje u sopstvene lazi... kako lep nacin da se sve zabasuri i gurne pod tepih. Strah od uspeha i strah od neuspeha u isto vreme me je paralisao i pokrivao da mogu da se ponasam kako se ponasam. A onda neka budala dodje i kaze mi budi iskren prema sebi i voljan da to promenis. Sta da menjam? Pa meni je ovako super. hehe

Ta iskrenost je toliko bitna u oporavku, da me je prosto zaprepastila cinjenica da ja u stvari nisam nikad bio iskren prema sebi. Radio sam stvari po instinktu, pokrivao ih lazima i poricanjima, toliko dobro srocenim, da je bilo za neverovati da sam ne poverujem u njih. A kad sam ih stavio sebi pred oci, jednu po jednu... bilo je iluzorno ocekivati da ce one da me rade i dalje. Pocinjao sam da verujem da postoje neke druge stvari, recimo iskrenost, koju bih mozda mogao da primenim i da bi mi zivot bio laksi. Nekako prirodno dobio sam i volju da to pokusam da primenim.

Nekad je uspevalo, nekad nije, ali nastavljanje i pokusavanje mi je postalo novi obrazac. Ponavljanje stvari koje su dobre za mene. Iskreno dobre i iskreno su radile. Polako mi je postajalo jasno kako ta otvorenost uma radi. Ako je ludilo zavisnosti ponavljanje istih gresaka uz ocekivanje razlicitih rezultata, onda je oporavak, volja da se pokusa nesto novo bez previse ocekivanja.

Secam se u Podgorici natpisa na ulasku u prostorije NA : Ako radite ono sto ste oduvek radili, dobijacete ono sto ste oduvek dobijali. Ne mozes sejati krompir i ocekivati da ces jesti kupus.

Meni su te jednostavne stvari bile potpuno nove, ocekivao sam rezultate bez truda i nagrade onakve kakve sam zamisljao. Mnogo vremena mi je trebalo da skapiram da svet nece da se vrti oko mene. Mnogo glup neki svet. Trebalo mi je oko godinu dana da shvatim i prihvatim da nisam najbitniji i da postoje i drugi ljudi na ovoj planeti koji isto kao i ja imaju svoje zelje i svoje potrebe. Trebalo mi je isto toliko da prihvatim da moje potrebe ne moraju uvek biti zadovoljene na nacin koji sam ja zamislio i sa strane na kojoj ja ocekujem. Trebalo mi je da se oslobodim proslosti, da se oslobodim osecaja krivice i samosazaljenja, ljutnje i prezira prema sebi i drugima. Trebalo mi je da pocnem da volim sebe. I da poverujem da postoji nesto sto me voli bez obzira na sve sta sam radio u proslosti. Trebalo mi je da oprostim sebi i drugima. Trebalo mi je da prestanem da se plasim. Trebalo mi je da se pokrenem na akciju. Nesto da uradim za sebe. Bilo je pitanje sta i kako!?
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Post Reply