Meni je bilo dosta!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

E sad pricamo,

Dedal, koliko je meni poznato, ti imas mnogo toga u zivotu sto ljudi nose s ponosom. Svakako da ponos nije jedino sto imas :)

Ponos je osecanje, emocija, nista drugo, suprotno od stida, sramote, a obe smo dobili po rodjenju, dakle nismo birali. Jbg. A po emocijama ne moram da se ponasam...

U mom slucaju, od malih nogu sam "vaspitavan" da je bolje sramiti se nego ponositi se, pa mi je tako ostao urezan obrazac, bolje los - nego dobar. Dokle god sam mislio da je trazenje pomoci i neznanje sramota, ponasao sam se po svom osecanju "ponosa".
Ha... citiracu izreku iz Biblije: "Nakon ponosa dolazi pad". Imate li iskustvo sa tim?

Ovo sto Selma kaze, slazem se potpuno, a dokaz je puno groblje "ponosnih" narkomana. Ali to nije ponos. To je stid, da me drugi ne vide, da ne priznam poraz. Po mom skromnom misljenju to je lazni ponos. Arogancija. Vidi me, ja sam cvrst, jak, stabilan, imam posao, lep sam, a unutra se raspadam i ne ne, ne treba mi pomoc. Mogu ja to sam. Nemate pojma koliko sam sreo takvih ljudi... Kako je njima zivot pakao. Ali i to je ok, njihov izbor. Jaki ljudi priznaju nemoc, priznaju strah, traze pomoc... potpuno suprotno od onog sto sam ceo zivot mislio. I suprotno od onog sta mnogi ljudi zive danas, u vreme kada je neuspeh olicenje sramote, a ne samo jedan stepenik, jedna lekcija zivotna ka uspehu.

Ne mislim samo na zavisnike ili ljude u okruzenju, mnogo "zdravih" ljudi sam upoznao sa tolikom gomilom straha od neuspeha, sa tim "ponosom" da su oboleli od briga i kojekakvih rakova i bolesti stitnih zlezda. Ili godinama tapkaju u istom mestu. Samo da me ne vide kako sam slab. AAAH, ubicu se ako ne uspem u ovom... eee ljudi moji, zao mi je, ali istina je da vam treba pomoc. Necete, ok, vidimo se.

Moj izbor je da, ako uzmem iskustvo iz perioda drogiranja, gde sam se ponizavao i stideo samog sebe, danas priznam da mi treba pomoc. Ja ne mogu sam, ali uz pomoc ljudi koji su voljni da mi pomognu mogu mnogo toga. Valjda. :) Mogu da probam... da napravim novu gresku. Dosta je bilo starih.

Dok idem tim putem nemam cega da se plasim!

Ps. evo smanjio sam broj unesenih smajlija, jel dobijem bambija za to? :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

joesspappa wrote: Ha... citiracu izreku iz Biblije: "Nakon ponosa dolazi pad". Imate li iskustvo sa tim?
e ovo ti amenujem :)
joesspappa wrote: Ps. evo smanjio sam broj unesenih smajlija, jel dobijem bambija za to? :)
evo 3 bambija :-D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_LtwZno1kE4[/youtube] :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Shvatam poentu pesama, ali muzicki blog je na drugoj adresi... ;)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

pa hm...no problem ak ti je to bas tolko bitno
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

da ali nije bitno, jednostavno ne mogu da ih pustam... pa sam malo ljubomoran sto ih vi kacite, a ja vidim samo naslov... sta ces takva su pravila kompanije :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

aha, a odkud znam da ne mozes...nema problema, bez songova... :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Nije iskljucivo, moz po neki :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

jos ces se predomislit :)
aj poneki, moze..
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Dedal »

Mislim na ponos u ovom smislu:
- ponosan sam što sam konačno priznao,sebi a i drugima, da sam u kurcu, da sam tužan, da sam ne sretan, da ne mogu sam, da trebam pomoć, da sam.......OVISNIK.

jbg. pappa sljedi clip...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9-OLLr7d17c[/youtube]
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Meni je bilo dosta!

Post by selma »

skillet? :)
right here, right now stand my ground and never back down. I know what I believe inside...
I'm awake, and I'm alive... :)
pozdravljam!
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply