Meni je bilo dosta!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

U svakom slucaju mi vise prija da budem "zavistan" od ljubavi i umerenog zivota, nego od pakla drame i ocajavanja... :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by tamarra »

Joesspappa, drago mi je da je operacija uspjela i da si dobro! :D Bila sam mislila o tome, najviše se nadala da ne bude opet scenario: "šef mora prvi da operiše." Dobro je! Oporavljaj se polako. :)
Čitam šta pišeš, lijekovi, bolnica i sve ostalo. Shvatam. Proguraćeš. Možeš!
Puuuuno te pozdravljam!
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: Meni je bilo dosta!

Post by rajouno »

Drago mi je da je sve proslo ok!kad izlazis iz bolnice?
Ti I bojanol ,i posle 100god ista prica...pff kakvi ste! :-D
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Dugo ne pisem na svojoj temi... dosta je 2 x mesecno, kad je sve u redu... skoro da nemam potrebu... ali imam obavezu, da nastavim gde sam stao, samo mi dajte koji dan da se skontam gde je to... godine, godine, sto bi reko jedan prijatelj, doduse mladji puno... pa njemu to ne uzimam za zlo ;)

Pozdrav za sve koji su negde otputovali i za one koji nisu... Koleno mi je zaraslo, hodam, vezbam, treniram i sedim na fejsu i lose mi je od istog. Moracu da se skinem malo. Samo malo. Popusio sam za bolovanje i pare, al sta da se radi, sve ostalo je dobro... a danas sam seo u auto i vozio, moj oporavak je sjajan... od sutra gazim pesake na pesackom... Lauda is back !!! :rolleyes:
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by vjeraufanjeiljubav »

dragance72 wrote:
bojanol wrote:E onda je to baš bez veze, kao droga. :D
Možda može i tako da se gleda, samo je ta droga zdravija bar telesno od one ulične :D :D . Šalim se mora čovek nečim da ispuni rupu koja ostane od drogiranja da li je na nekoj terapiji kao ja ili nije, opet ne može da škodi.A ljudi su uvek od nečega zavisni ne postoji niko, ko je apsolutno slobodan. Tako da....hm..tema je ovo za duboko razmišljanje
Ovo si dobro rekao da svi ljudi od necega zavisni. I kad si to priznamo mozemo i poraditi na toj nasoj zavisnosti. Napisat cu i jedan citat od Sv. Augustina koji je u svoje vrijeme bio neznam kako da se izrazim "cool" i isto nije propustao da se zabavlja na nacine koji su u to vrijeme bili pristupacni. Evo njegovog citata "Nemirno je srce nase dok se ne smiri u tebi, Boze!"

I on je mjenjao jednu zavisnost za drugu dok Bog nije pronaso njega i nadahnuo ga na tu njegovu izjavu.

PS: drago mi je da koljeno dobro...
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by tamarra »

Super! Drago mi je da tako dobro napreduješ. :)
Uživaj!
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Meni je bilo dosta!

Post by 7474 »

pozdrav Joess!!!

dugo te nisam ni čuo ni video!
a kada Beogradjani dodju na meeting u NSD, redovno zaboravim da pitam za tebe! uvek smo sebi samo najbitniji.. ili bolje reći JOŠ UVEK su neki od nas sebi najbitniji..
jbga!

baš mi je drago da si bolje.. kontam da su poslednji postovi pisani pre više od mesec dana.. dakle, danas može da ti bude samo mnoooogo bolje!

javni se ovde, da se uverimo da si OK. ako ništa, vidimo se na proslavi trogodišnjice NA BGD, ok?


pozzzzzz od mene!
svako dobro!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Respect junkies :)

Priznajem. ne pisem, citam, ali ne pisem, zapoceo sam i nikako da sednem da nastavim, ne znam ni gde sam ono bese stao, ali moguce da nije bitno, jer ovo gde sam je ono gde sam. Ovde i sad. ;)
Jednostavan zivot, jednostavna resenja problema, je kljucna stvar u mom oporavku. Najbolje stvari u zivotu su spontane, jednostavne i bez ocekivanja. U proteklih nekoliko nedelja imao sam veliki broj situacija u kojima sam mogao da sebi i drugima iskomplikujem zivot, ali ma koliko se ja trudio da uradim nesto lose, na kraju sve ispadne dobro. Veliko je olaksanje kada shvatim da cak ni ne moram da ucinim to lose, odnosno da ne moram da ucinim ama bas nista i da ce opet biti dobro. Valjda je to to. Spokoj, ne!?
U sjajnom sam savezu sa Visom Silom, prosto i jednostavno kapiramo se nikad bolje. Ja uradim moj deo posla, najbolje sto mogu, ona se pobrine za rezultat. Hvala.
Moze biti da sam konacno spoznao ko sam i sta sam i sta zelim da budem. Moze biti da su sitnice u mom okruzenju pocele da sklapaju jedan lep mozaik. Od momenta kada sam priznao da ne mogu da se drogiram bez posledica :) do danas proslo je par godina, ali danas uvidjam koliko se stvari promenilo za ovo vreme u mom zivotu. Kada bi pravio retrospektivu, od dolaska na ovaj forum sam pre svega naucio da pisem o sebi, da razmisljam o drugima i ono sto mi daje pravo da zivim zivot kakav zelim ponajvise je momenat gde razumem druge bez da pravim njihove inventare. Ponekad se podsetim kako je to ziveti u svetu gde te niko ne kapira i gde se osecam suludo, istroseno, umorno i ocajno zbog misli koje bolesna glava non stop reprodukuje u kontekstu samo ja. U stvari podsetim se svaki put kada procitam post nekog "sveze" skinutog ili "sveze" nakacenog. Kada god sretnem u real svetu nekog ko ima problem sa samim sobom, ali to ne zeli da prizna. Ego je veliki kao kuca, ne priznaje da mu treba pomoc i misli da zna najbolje. U sustini, ostatak svega toga je u mom zivotu prisutan i danas, kada pozelim da imam nesto bolje od ovog sta vec imam. Sad hocu 3d TV, kola, super zenku, model po mogustvu... kao ono fali mi... u stvari opet samo imam viska ega. Osvescen problem je pola resenja, mogucnost promene percepcije i akcija u smeru resenja.
Sa svim ovim egoisticnim stvarima, fizickim i materijalnim, ja ne umem i dalje da zivim. Niti sam spreman da navikavam oci da gledaju 3d sliku, niti sam sposoban da vozim o svom trosku, niti sam, DEFINITIVNO spreman za ozbiljnu vezu sa modelom ;)... ili to vec sve imam... samo ne vidim. A opet ne vidim jer ego mi zamagljuje percepciju.
Samo onda kada uspem da se vratim u momenat i zahvalim se Bogu sto mi je darovao cistocu, mir, spokoj, hrabrost, mudrost, iskustvo, prijatelje, porodicu, posao, stan, pozajmljen auto, putovanja, krevet, krov nad glavom, odnosno kada se zahvalim sto mi daruje taman onoliko koliko mogu da podnesem u ovom trenutku... mogu da se opustim i uzivam u unutrasnjem miru i zivotu kakav zaista jeste. Dobar sam sa sobom, dobar sa drugima... neverovatno ali istinito. Bog mi daje sve sto mi treba i onda kada treba. Emotivna stabilnost i zrelost mi nikad nije bila jaca strana, ali sada na osnovu svega sto me je rad na koracima naucio mogu da uzivam u tome.
Koliko je bilo tesko priznanje da sam zavisnik samom sebi toliko je bilo tesko priznati da je moj zivot nemoguc bez pomoci Boga i drugih zavisnika u oporavku. Zavisnika koji me prihvataju kakav sam i koji su voljni da mi pomognu. Na meni je da dopustim da mi se pomogne. Nisi sam, cujem svaki dan, sve ce biti dobro, dobijam ohrabrenje, samo danas, daje mi nadu. Sve ove fraze zaista postaju nesto sto mi zivot cini neuporedivo laksim i spokojnijim.
Verujem.
Kazu vera je kada u magli prelazis reku, ne vidis da li je most srusen i ne brines da li ces propasti, vec uprkos osecanju straha, hrabro nacinis sledeci korak. Niti upadnes u vodu, niti te pregazi kamion, vec predjes na drugu stranu i uzivas u putovanju. Tu nema mesta egu koji nikad ne miruje, koji se uvek plasi i koji uvek trazi razlog zbog kojeg mogu da brinem ili da se stidim. Ego ne stanuje u ovom momentu, on je uvek ili u proslosti ili u buducnosti. Ovde i sada nema mesta nespokoju. Nema mesta depresiji, anksioznosti, strahu, zabrinutosti. Sve je onako kako treba da bude.
Prihvatam.
NAucen da ne prihvatam sebe, druge i okolnosti, nisam mogao da zivim. A drogiranje mi je bilo samo jedan od modela po kojima bih tragao za buntom i kontrom od onog sto se naziva sredinom, balansom, spokojem. Kontrola osecaja. Potpuna promena otvorenosti duha, mi je dala snagu da prihvatim sve ono sto vidim na drugima, kao i ono sto vidim na sebi. Osecam se dobro u svojoj kozi, koja ne gori na suncu vise, jer su rane zarasle. Vise me ne pece dodir drugog ljudskog bica, ne svrbi me tamo gde sam se ranije cesao opsesivno i kompulzivno. Prihvatam da sam pobedjen pre i no sto udjem u ring sa Tajsonom, stoga i ne ulazim. :) Zavoleo sam sebe.
Volim.
Dar Boziji je usao u mene. Voli bliznjeg svog, kao sto volis sebe samog. Sebe samog sam unistavao, mrzeo, destruktivnoscu ponizavao i unizavao. Nikad nisam bio spokojan kada bi sebe video u ogledalu. Uz pomocu ljubavi u udruzenju, prijatelja u oporavku, naucio sam se na osecaj prijatnosti, lakoce, jednostavnosti, mirisa, dodira, toplote, bezrezervnog davanja i neuslovljene ljubavi. Osetio sam sigurnost, video kako drugi vode racuna o sebi i drugima i neprekidnom praksom dosao do toga da hiljadu puta ponovljena radnja daje rezultate. Mozak je prestao da vrti filmove sa tuznim krajem i put ljubavi je dosao do srca. Ono sto nikada nisam znao, sada imam u sebi, znam da mogu da dam i osetim. Empatiju prema drugima, ljubav prema sebi i bliskim osobama. Ono sto mi je besplatno dato... mogu da dam drugima. Prava ljubav ne trazi, ona daje. I pri tom kaze hvala za to sto moze da da.
Zahvalnost.
Cujem cesto, ma sta mi se zahvaljujes, volim da ti ucinim... dobar si covek. Hvala za to. Bio sam los i nisam znao sta znaci reci hvala srcem. Nisam imao predstavu ni gde je srce. Posto je put od mozga do srca veoma dugacak, hvala svima koji su mi pokazali kako to funkcionise i hvala dragom Bogu sto me je cuvao ovo vreme dok ja nisam znao da cuvam sebe. Dok nisam otkrio sebe. I mir unutar sebe koji sam tragao u spoljasnosti.
SPOKOJ.
The Express Elevator to serenity is broke, take the steps.
Strpljivo, hrabro, otvorenog duha, voljno, korak po korak, bez ocekivanja i sa puno gore dole perioda, uz pomoc prijatelja i Vise sile, sluzenja visoj svrsi i postavljanjem prioriteta u zivotu, oporavak je postao jako prijatno mesto za moje bivstvovanje. Od nekog potpuno bezlicnog zombija dobio sam priliku da uzivam u potpunoj punoci zivota. A zivot me vodi na mesta o kojima nisam ni sanjao. A zeleo sam, zeleo sam da se ne plasim svojih zelja. Danas to mogu sebi da priustim.
IDEMO DALJE...
Svest o tome gde sam bio i tome gde sam sada, mi samo daje nadu da Visa Sila za mene ima jos mnogo stvari, koje treba da otkrijem, uradim i budem ono sto je sudjeno da budem, s puno poverenja i volje da to i ucinim. Ne drogiram se, idem na sastanke, druzim se sa pozitivnim ljudima koji se ne drogiraju, radim korake, pomazem kad i koliko mogu, obavljam svoje obaveze najbolje sto mogu, zivim slobodno, odgovorno, trazim i prihvatam pomoc, prihvatam da ne mogu sam, spavam, jedem, radim, placam porez, vozim se u prevozu, uzivam i kad sam sam i kad sam u drustvu (modela :)) ... PRIHVATAM zivot kakav zaista jeste i uzivam u svakom momentu .... jer zivot je lep i nepredvidiv :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by Dedal »

:D Drago mi je radi tebe!!!
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by outlow »

dragi papa jo,
kakav post,prosto je to sushtina zivota,compromis sa samim sobom,prirodom i drushtvom i ponekim modelom :D
hvala ti za nacin na koji si docarao tvoj zivot u abstinenciji.
respect
idemo dalje
Post Reply