Meni je bilo dosta!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by tamarra »

Joesspappa, sretno i brz oporavak želim! :D
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Meni je bilo dosta!

Post by sanela »

joesspappa wrote: Ono sto jos zelim da kazem je da od ponedeljka idem u bolnicu. Nakon 2 godine od povrede, konacno idem na operaciju kolena, tako da cu, ako bude interneta cesce boraviti ovde i verovatno imati vise inspiracije da pisem. Do tad vas pozdravljam i zahvaljujem svima... idem sad jos malo da uzivam u slobodi :)
Sretno!
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Meni je bilo dosta!

Post by 7474 »

vidim, ovo zahvaljivanje izmedju vas, koji ste nam došli u goste u petak i nas, koji smo vas svim srcem primili, traje li traje.. to je valjda ono kada kažeš BESKRAJNO SAM TI ZAHVALAN i zaista tako i misliš!

to nam se sada dešava.

hvala na zaletu koji ste nam dali.. vetrinu u ledja!

good luck na operaciji uz želju da imaš i net.. tako će i skajp sastanci biti dostupni! a kada izadješ, pravac Novi Sad, u kontrolu naših sastanaka. ima da organizujemo trku kroz celu Dunavsku i Zmaj Jovinu, sve do Izbe! može?


puno, puno pozdrava!
drago mi je da sam te upoznao mimo foruma! (znaš zašto, hi hi hi, nadam se da je i tebi drago!)

još jedanput, sve najbolje ti želim. kao i brz, brz oporavak!
zagrljaj, druže!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Hvala, oporavak ce biti spor i dugacak, ne ocekujem drugaciji... imam i ja pravo da lencarim o trosku drzave... i jos tudje ako moze, recimo Hrvatske, Splita i Trogira!?
tamarra wrote:Joesspappa, sretno i brz oporavak želim! :D
Mozda na "sluške" da razmenimo po koju?!?

Nik, kad se zaletim preko stranda do pola Dunava ima da dodjem... a onda cu se utopim, al nema veze... vredelo je ziveti punim plucima (vode) :)
Hvala tebi i ekipi sto istrajavate u svemu. Cujemo se.. uskoro
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by tamarra »

joesspappa wrote:Hvala, oporavak ce biti spor i dugacak, ne ocekujem drugaciji... imam i ja pravo da lencarim o trosku drzave... i jos tudje ako moze, recimo Hrvatske, Splita i Trogira!?
tamarra wrote:Joesspappa, sretno i brz oporavak želim! :D
Mozda na "sluške" da razmenimo po koju?!?

Nik, kad se zaletim preko stranda do pola Dunava ima da dodjem... a onda cu se utopim, al nema veze... vredelo je ziveti punim plucima (vode) :)
Hvala tebi i ekipi sto istrajavate u svemu. Cujemo se.. uskoro
Nije važno koliko će oporavak trajati, važno je kako ćeš ti to vrijeme ispuniti.;) Kažem iz iskustva. Dugo sam se oporavljala od nedaća koje su me bile snašle, učila se strpljenju, malim koracima, sitnim radostima i tek ovo proljeće osjećam kako baš imam snage. Da sam ponovo u staroj formi (ne samo fizički), čak puno jača. Oporavci su zanimljiva razdoblja za promatranje sebe u svakom smislu, za kvalitetan rad na sebi. Gledaj na to kao na dobar proces iz kojeg ćeš izvući maksimalno. :) Nešto mi se čini da već hodiš tom stazom. ;)

Mogu sluške, može chat, kameru nemam niti ću instalirati. :-D

Pozdravljam te!
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by tamarra »

Joesspappa, da buđenje bude lagano, da zahvat bude uspješan, a oporavak po planu. :wink:
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Hvala, ali mislim da cu jos koji dan sacekati do operacije. Mozda ostanem u bolnici, a mozda i sutra odem kuci pa se vratim.
Naime, posto je budjenje posle anestezije, kao i sama anestezija jedan od momenata koje "volim" jos uvek, uredno sam prijavio po dolasku i obavljanju redovnih pregleda juce, da imam istoriju koriscenja opijata i "uspavljivanja", odnosno budjenja, predlozeno mi je da mi urade testiranje na HIV i HCV. Nije da sumnjam u rezultat, ali nije mi bilo prijatno u jednom momentu prihvatanja takvog resenja. S obzirom da na ovu operaciju cekam nesto vise od godinu dana i da sam trebao da budem operisan prvi jutros, ovo odlaganje je samo malo poremetilo "moje" planove... toliko o zavisniku i njegovom planu.
Zasto mi nije bilo prijatno? Prvo, doktor je bio jako prijatan i objasnio je sve i trudio se da me ne "povredi" i zahvalio sam mu se na takvom tonu i stavu. S druge strane osetio sam se kao "stanovnik" drugog reda. Ponovo i opet. Kao da ne pripadam ovde i ne zasluzujem ono sto drugi "normalni" precute. Treci deo je samo moje ocekivanje da cu imati 21 dan oporavka pre nego uzmem odmor i odem u Trogir na more. Ah... steta...
Smireno sam docekao docinu odluku, nesto tako sam slicno meditirao i psihicki pripremao poslednjih godinu dana. Jbg... anestezija, dostupnost i mogucnost uzimanja lekova za bolove u neogranicenim kolicinama je nesto sto bi zavisnik poput mene docekao kao visnju na cheese cakeu. Ali ja sam zavisnik u oporavku, neko ko ne zeli da prolazi kroz istu pricu kao pre 3+ godina. Mislim da bi prosle godine kada sam dobio zeleno svetlo za operaciju prosto receno popizdeo i napravio sranje i sebi i drugima. Nekako secam se sebe pre godinu dana i drago mi je da sam sada samo ponekad kreten :) cinik i nerazumni klinac zarobljen u egoisticnom i samozivom oklopu bez saosecanja i osecanja uopste. Cak je danas bilo prijatno biti ljubazan sa doktorom koji je odgovoran, kako za mene, tako i za svoju ekipu u operacionoj sali. Jbg, sa sebicne strane ne treba mi neko ko ce da procita moj izvestaj i da me drhtavom rukom usiva misleci kako slucajno da ne zakaci neku bolestinu koju nemam. ;) Hocu da kad se skinem na moru u Trogiru moje koleno bude funkcionalno a ne ruzno ;)
Hvala jos jednom na podrsci svima. Kucamo se :D
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Meni je bilo dosta!

Post by tamarra »

Eto ga, dobar test za strpljenje.;) Još koji dan, pa će to sve biti iza tebe. Blizu si cilja.
Nije lako čekati operaciju, jer se čovjeku svašta mota po glavi, vrijeme za razmišljanje duže traje, kombinacije postaju brojne, ali prođe i to, kao i sve ostalo.
Sjajno je to što si bio otvoren prema doktorima! Tako je lakše njima raditi svoj posao, a i za tebe je bolje. Biće to dobro. Drž' se!
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: Meni je bilo dosta!

Post by rajouno »

Vidim da je neko bas inspirisan! :D
Samo naprijed,i brz oporavak kisni covjece :D
Cuvaj se !
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Meni je bilo dosta!

Post by joesspappa »

Lep pozdrav Tamari i Raji, Gaji i Vlaji :)
Uno se ne pojavljuje cesto ali kad se pojavi zaseni sve koji su bili i koji ce nam doci :)

Dobra vest je da sam operisan. Konacno.
Losa vest je da sam operisan. Posle 16 dana provedenih u bolnici na listi za cekanje i listi za skidanje sa liste za cekanje. Jbg, takav je sistem. Prvo sam bio negativan na HIV I HCV testu, pa sam bio pozitivan na upalu grla, pa sam bio negativan na upalu grla, pa sam bio poslat na vikend. A svo to vreme radio sam na dugme. Iskljuci se, ukljuci se. Spoljni svet, unutrasnji svet. Imas emocije, nemas emocije. Ima razumevanja, nema razumevanja. Ima strpljenja, ponestaje strpljenja. Moguce da je do mene ali ovde jednostavno stvari ne funkcionisu. I jbg, moram da naucim da prihvatim. I prihvatio sam.
Operisali su me u utorak. Uz dogovor sa anesteziologom dobio sam spinalnu anesteziju, medjutim nije mi bila dovoljna. Vrlo brzo nakon pocetka operacije osetio sam veoma jak bol u kolenu, koji ucinio doca dodirivanjem mesnatih delova iz istog. Vidim, neko ce da se mrsti sad na ovo, pa necu ici u detalje, tj sitna crevca.
Od ulaska u salu, razgovarao sam sa anesteziologom i njenom sestrom i svaka im cast na opustanju i prici o nekim njihovim problemima, ako im je to bila taktika da skrenem misli sa operacije, skoro da nisam ni primetio. Skoro jer je bilo malo previse napadno, al boze moj. U sred neke moje recenice tutnuli su mi nesto mnogo jako, i ne da nisam usao u san, jednostavno je bio prekid filma. Kraj...
Probudio sam se da me prebace na krevet, odvelu na intenzivnu, sa skrpljenim kolenom, sve je proslo za skoro 4 sata, i sve je ispalo dobro. Malo su me mucili bolovi, 2 dana nisam spavao i nadam se da cu nocas spavati duze od 15 minuta po satu. Osecam se danas mnogo mnogo bolje i zdravije u odnosu na juce. Juce sam ... ma prekljuce u sok sobi sam bio u klasicnoj euforiji, osetio sam i rad i sve ono sto mi je pomagalo da budem ok sa spoljnim svetom u periodu drogiranja, cak sam bio izricito veseo, jako gladan i jako zedan te su mi ispunjavali zelje da jedem i pijem, na sopstvenu odgovornost jer svi drugi povracaju, ali ja ne...
Posto je na intenzivnoj jako jako dosadno i zagusljivo od prdeza baba i deda skinutih i pokrivenih carsavom koji spada non stop... kako me stavise pored neke mlade c c c.
juce sam se vratio u svoju sobu sa svojom super ekipom sa kojom se jel, druzim zadnje 2 nedelje i super nam je. nas 4 smo ovde, ostali dodju, ostave delove tela i odu, a mi ostajemo i dalje. super... ali, ja sam juce imao gadnu krizu, od anestezije i lekova protiv bolova, dogovor je bio da mi ne daju trodon, ali jebeni doktori su mi ipak dali trododn i dijazepam u infuziji... jbt kao da nema drugih lekova, a ja sam jos veci kreten pa sam se istripovao da ne trazim nista protiv bolova jace od brufena... i ja sam u tome uspeo, ali toliko o profesionalnosti lekara kojima je svejjedno oce li mi se javiti zelja da se samoubijem ili ne... &%&$/#%&&#/& (namerno necitljivo ;) )
znaci kriza, znaci bol u svakom misicu u telu, znaci svaka sitnica smeta i samo daj vode i da spavam, temperatura, roditelji, sin, poseta, super mi je bilo, ali iskreno tek kad su otisli.
Jutros su mi izvadili pola metra plasticne cevi iz kolena, kazu dren... jbg, ljudi moji kako sam progledao posle toga... neopisivo, hodao sam smejao se kao da nista nije. naravno da boli ali nije strasno, naravno da sam izmucen, ali je sve super proslo.
Bili su mi prijatelji iz reto centra juce, fala Sale, fala XXX, a danas su mi bili prijatelji iz NA, ekipa iz Novog Sada, Zrenjanina, Zagreba, Beograda i Londona, veliko im hvala. Ucinili su nesto neverovatno za mene. Opet sam video kako funkcionise Visa Sila i program NA. Otvaranje jednog clana, meni, koga prvi put vidi, skoro me je rasplakalo, morao sam da ga prekinem u deljenju, da ne bi lagao da me boli rana ;). Od svih ljudi koje sam u zadnjih 20 dana video u KCS, ova grupa je bila najveselija najraspolozenija i opustena, potpuno prirodna i potpuno bez ikakvih predrasuda i maski. Ulili su mi podrsku i nadam se da cu uspeti da se oporavim malo vise u sledece dve nedelje kako bi mogao da podnesem put do splita. Naravno zahvaljujem se svima sa kojima sam pricao na skajpu ili telefonom i koji su mi davali podrsku da zavrsim ovo jednom za svagda. Problem sa ukrstenim ligamentima je proslost za mene. Hvala i onima koji su dosli u neocekivanu posetu a koji gostuju ovom forumu. Posebno HVALA za graficki dizajn Bucko Pizzerije... :D
Volim vas ljudi.... bez vas ne bi izdrzao ovo poglavlje u svom zivotu.... milion puta hvala.... idemo dalje :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Post Reply