UPOMOC!!...Speed

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: UPOMOC!!...Speed

Post by VVV -ex prokleti »

možda sam se krivo izrazio, ali pošto sam već 3 godine ovisan o heroinu htio sam reći da moja svakodnevna konzumacija speeda nije bila prava ovisnost.bila je to samo navika, bez nekakvih kriza ili tome slično. bio sam u društvu u kojem se speed praktički dijelio besplatno. ako ga osoba od koje sam ga nabavljao ili dobijao nije imala, nikom ništa.nisam tražio speed nigdje drugdje.jednostavno ga nije bilo i nisam imao potrebu okrenuti cijeli imenik ljudi koji bi možda imali ili znali nekoga ko ima. jednostavno sam odspavao dan dva, odmorio i funkcionirao normalno bez speeda. nisam imao nikakvih problema biti čist, osim što sam bio pomalo bezvoljan par dana i to je to. ako uzmeš u obzir da sam ga uzimao skoro svakodnevno otprilike desetak godina, i to u nenormalnim količinama mogu slobodno reći da nisam bio ovisan o njemu (iskreno ne znam nikoga ko je ovisan o speedu). Isto tako jednog dana kad je osoba od koje sam sređivao speed pala na murji, ja sam jednostavno prestao. osim što sam spavao par dana, i bio lagano bezvoljan još dva do tri dana, jednostavno me speed više nije privlačio. čak mi se i gadio. ne znam dal ti je moj odgovor dovoljno konkretan, ali toliko od mene.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: UPOMOC!!...Speed

Post by Vuk »

Ja sam proveo nekoliko "brzih" meseci na speedu. Sve vreme drogiranja speed mi je bio samo kao nešto usputno, kao dodatak jelima i nisam zaista razumeo ljude koji su na tome 24-7. U jednom momentu kad sam se skinuo sa dopa i bio par meseci čist počeo sam sa speedom učestalije. U to vreme je nekako ceo moj stari kraj bio na tome, svi su nekako bili u fazi bežanja od dopa i đirali se dojsom kako su stigli, a ja sam to video kao šansu da nastavim da se nečim radim i da ostanem "čist" od dopa. Istina da je fizička komponenta navlake malo drugačija ali psihički je skoro isti Q. Samo sam povremeno, možda svaki treći dan, pravio pauze da se naspavam i jedem pa opet u krug. Nije mi telo toliko tražilo speed koliko je mom mozgu trebalo nešto da ga ućutkam i funkcionišem, a da to nije dop. Ali ako je speed šampion u nečemu onda je u brzini fizičkog uništavanja. Speer je razarao mene i te ljude 10 puta brže nego bilo koja droga do tada. Posle samo nekoliko dana mogao si da vidiš na meni toliko extremne promene da to nije bilo normalno. Čak se i količine povećavaju isto koliko i na heroinu, svaki dan je potrebno malo više nego juče i eto žurke do groba.
Posle par meseci samozavaravanja stao sam pred ogledalo i kako sam i dalje smatrao sebe "skoro čistim" pogledao se i pomislio:"Pička ti materina, jel ovako izgleda čist čovek?" Sledeći dan sam se vratio na hors...jbg, opet iz početka.
Od deset ljudi sa kojima sam se radio speedom u to vreme (negde 2006 manje-više) jedan je čist i u stalnom smo kontaktu jer mu se dopao program Anonimnih narkomana, 5 je na dopu, a ostali se i dalje ganjaju dojsom...s te strane kad pogledaš potpuno ista priča kao s dopom, sve isto, ko je uš`o slabe šanse da će izaći, a sam neće izaći sigurno.
Moon child
ameer
Posts: 82
Joined: Sun Sep 20, 2009 3:24 pm

Re: UPOMOC!!...Speed

Post by ameer »

:D
Last edited by ameer on Wed Mar 10, 2010 11:16 pm, edited 1 time in total.
"Slatko i gorko; može se upoznati samo okusom, a nikako preko riječi,,
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: UPOMOC!!...Speed

Post by vladan »

OSTAVI SE SVIH TIH PRICA DA NEMOZES DA BUDES NAVUCEN NA DIZACE,KAO STO SU MRAVI POD KOZU I JAKE PARANOJE,POD HITNO PRESTANI SA TRENSOM DAGA SLUSAS JER RADI NA VISOKOTONSKIMFREFREKCJIJANMA KOJ TE TERRAJU NA UZBUCENJE,TRNCI PO GLAVI I NA KRAJ TI PUKNE VOLJA KOJA SE MESA SA RAZUMOM I DALAZI DO DROGIRANJA,pa brate imas tewzak problem koj jedino mozes da kontrolises uz pomoc doktore,odi sam ili sa tvojima kod dr za bolesti zavisnosti i dobices terapiju koja ce da tio spoji racepane delove mozga,OVA DROGA TE TERA BATO U LUDILO I POZURI DOK JOS MOZES DA KUCAS NA KOMP TOJE DOBAR ZNAK,I DOBROJE DA NAKORISTIS PRAVE DROGE VEC SA MANJE SASTOJAKA PA MOZES DA SMRKAS 10G SPIDA .AH MALO SUTRA MOZDA PORASAK BILJANU ILI TAKO NEKU HEMIKALIJU,A EKSTAZI JE NESTAO KRAJEM 1999OD JEDNOM I NIJEGA BILO NEKO VREME PITEJ STARIJE ZA TO I TOTI UVALJUJU I PRAVE BUDALU OD TEBE OPROSTI NA ISKRENOSTI.
Ludi Momak
Posts: 26
Joined: Tue Aug 06, 2013 4:52 am

Re: UPOMOC!!...Speed

Post by Ludi Momak »

ma kakav drug spid to je laka droga ne mozes se ni navuc msm zavolis ti al lako je se rijesit ja sam ga izvuko brdo sad mi se gadi a tek mi 19 nebi povuko da je cista a smrcem od 13 godine.samo se naspavaj dobro kupi sebi apaurina vutre i samo izbacis to iz svakodnevnice pa nemas ti tu crv ko na heroin.budi sretan sto dotle nisi doso ja se kajem sto sam probom imam osjecaj da sam sam sebe zakovo ekserima
Post Reply