"za sada bez dobrog naslova"

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by Param-parcad »

7474 wrote: ne znam da li znate kako izgleda osoba na trodonima+heroinu..
ne znam kako sam izgledao ali znam da je osecaj neprevazidjen.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

Param-parcad wrote:
7474 wrote: ne znam da li znate kako izgleda osoba na trodonima+heroinu..
ne znam kako sam izgledao ali znam da je osecaj neprevazidjen.

ma nije sad ne znam kakva drama od izgleda al ti nervi toliko izgkeda oslabe da uopšte nemaš kontrolu nad mnogim delovima svog tela.. pre svega ti oči gledaju svako na svoju stranu (čak sam čuo slučajeve da su nekima oštećenja ostala trajna, dakle trajna razrokost).., mišići lica takodje se opuste i više nego inače na dopu, koordinacija pokreta na relaciji udovi-mozak-oči takodje ne radi.. itd itd..
ma šta sam se ja raspisao o tako lošem odradjivanju!?

kao što kažeš, taj osećaj je teško ičim prevazići..
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

prvi sastanak NA u Novom Sadu!!!!!!!

petak, 30. april 2010.


(dok se ne nadje neki drugi prostor onda:)


u Njegoshevoj ulici. (vreme ćemo saopštiti kasnije)

da potvrdite dolazak i dobijete više informacija, molim pozovite 060 0128 004 ili 060 0422 565 Nik
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by vudd »

i ponesite sterilizator :)

NA bez A :drinkers:
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

vudd wrote:i ponesite sterilizator :)

NA bez A :drinkers:

ti si, u stvari, samo jedna bljak osoba, jel da? Nekad ne znam da li da te sažaljevam, kritikujem ili ignorišem. Trebalo bi, svakako, ovo poslednje, al nisi lak za ignorisanje.
Peace s tobom! I šta beše sa tvojim NA sastancima?
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by vudd »

7474 wrote:
vudd wrote:i ponesite sterilizator :)

NA bez A :drinkers:

ti si, u stvari, samo jedna bljak osoba, jel da? Nekad ne znam da li da te sažaljevam, kritikujem ili ignorišem. Trebalo bi, svakako, ovo poslednje, al nisi lak za ignorisanje.
Peace s tobom! I šta beše sa tvojim NA sastancima?
Tako je Nikajlo...Bljak bljakova.Mozes da me sazalijevas.kritikujes,ignorises...ali ne mozes da kazes da nisi shvatio sta ti htjedoh reci... :finga:

Bog s tobom,kakav peace?Ovo za sastanke...Ma jebes sastanke.Siguran sam da te ne zanima :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HYYdtTid3BA[/youtube]
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by preispitivac »

Ugasio sam Facebook davno, ali ne mogu izgleda bez online "prijatelja". Ja jebeno obozavam ovaj forum. Kakvih likova ima, kakvih samo psihopata, a i mene medju njima, kad volim da citam to. Narkomanija je bolest, ta se fraza ovde isponavljala ispran broj puta, ali u svakom kliseu lezi stravicna istina,kao neki skraceni oblik celovitih filozofija. Vud je, na primer, jedan od dokaza.
7474 wrote: ti si, u stvari, samo jedna bljak osoba, jel da? Nekad ne znam da li da te sažaljevam, kritikujem ili ignorišem. Trebalo bi, svakako, ovo poslednje, al nisi lak za ignorisanje.
Peace s tobom! I šta beše sa tvojim NA sastancima?
Nikajlo, mudro zboris. Prvo sam bio impresioniran Vudovim smislom za nadrealizam, ali nadrealizam je ono zbog cega je taj covek bolestan u stvari, pa mu ne koristi to. Ima smisla to sto on kaze, ali na taj nacin je neumesno, i to je najblazi izraz za to. Cak i ne sumnjam u njegove krajnje namere, ali nije konstruktivno.To ne resava dileme i ne iznosi nista pozitivno, samo gomilu straha, nekog njegovog privatnog, a u sagovorniku ljutnju, sujetu, ignoranciju ili sta god, zavisi od osobe,ali, uz izuzetke, negativnu stvar. Pogotovo sto on ima rollercoaster psihu, i sam sjebe 100 stvari, a niko ga ne kudi, vec podrzava. Ako zelis Vude da vidis konstruktivne savete, pretrazi postove od coveka koji ima nick Jazavac, rekao je sve sto su drugi rekli u 9827348728734 postova, a on u par njih. Mudar tip, nebitno sto je pametan. Mudar. Eto, to preispitujem Vude, izmedju ostalog, deder sad me iznapusavaj, brze bolje, nemo' da cekas.

Nikajlo, kako je prosao sastanak? Ja vam drzim palceve, padali ste mi na pamet danas vise puta. Pozdrav
Jurim rep
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by Pawa »

Nik vidim da su utisci nakon prvog sastanka pozitivni. Posebno mi je drago sto si se ti maksimalno angazovao oko svega i prakticno pokrenuo pricu. Stvarno bih volela da vam ti sastanci pomognu da pocenete noramlno da zivite. Pozdrav i nadam se da cete napisati malo opsirnije kako je bilo.
Last edited by Pawa on Sun May 02, 2010 8:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

Pawa wrote:Nik vidim da su utisci nakon prvog sastanka pozitivni. Posebno mi je drago sto si se ti maksimalno angazovao oko svega i prakticno pokrenuo pricu. Stvarno bih volela da vam ti sastanci pomognu da pocenete noramlno da zivite. Podrav i nadam se da cete napisati malo opsirnije kako je bilo.

ciao, Pawa,
hvala na lepim željama..
da, počeli smo ! mnoooogo nam je značila podrška koju smo dobili od ljudi, iz gradova koje sam već pominjao.. nekako skontaš, kao, svaka im čast.. ne samo što su odvojili vreme za nas već i zato što je ceo taj proces malo više od pukog odvajanja vremena za nešto.. treba se posvetuiti tome.. treba skontati di je svemu glava di je dupe i kad to utvrdiš, onda kreneš da guraš iz sve snage, kako sve ne bi ostalo na mestu prepunom dobrih namera i lepih želja.
sastanci i 12 koraka su mnogo više od toga. to je nešto (što pre svega, tek treba da nam pojasne i uvedu nas u to) što može da "pokrije" sce svere tvog života.. ne samo kad je droga u pitanju..
dobili smo i gomilu skripti, fascikli, flajera...ja pokušavam da se udubim, onda skontam da je sve to preobimno da bi se pročitalo odjedared,onda pomislim da je dovoljno da samo letimično predjem test i na kraju skapiram da fazon i jeste u tome, da ne radiš sve sam nego da ti pomogne neko , ko je na koraku ispred tebe..

odlična stvar!

da li sam već rekao, da smo utvrdili stav da pitanje održavanja novosadskih NA sastanaka nije AKO nego KADA se vidimo sledeći put...


jedno lično pitanje za Pawu: odakle si i da li bi htela da dodješ na neki naš budući meeting? odakle je drugar, koji je u problemu?

poooooOOOOOOOOOOOzdraaaaaaaaaav!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by Pawa »

Ja sam iz Beograda, on iz okoline.
Skoro smo pricali nesto i pitala sam ga sta misli kako ce funkcionisati kada prestane da pije blokatore (jer jednog dana ce morati da prestane da ih pije) i da li misli da je u proteklom periodu sebe dovoljno promenio da bi ostao cist? Kaze da se uz naloreks oseca sigurno i da se zapravo boji sebe bez naloreksa i ako veruje da se dosta promenio. Desavalo mu se da zaboravi da popije blokator, ali mu tada nije padalo na pamet da napravi glupost (bar tako kaze).
Tokom razgovora sam mu napomenula da postoje NA u Beogradu, ukratko objasnila kako funkcionsu i onako naivno kroz pricu rekla kada i gde su im sastanci, cisto da ima te informacije u glavi. Usput sam dodala da mislim da je sjajna stvar, bar po onome sto sam procitala o njima, i da vredi imati nekoga ko ce ti sazvakati i objasniti situacije kroz koje prolazis, gde gresis, kako da reagujes i sl. Cuo je za njih, mada nije preterano razmisljao o tome da ih poseti. Negde je bio i iznenadjen mojim pozitivnim misljenjem o tome (barem sam ja imala takav utisak).
Tako da, ako bude pokazao interesovanje i izrazio zelju da podjem sa njim, zasto ne. Ne bih da ga forsiram, ali bilo bi mi drago da se se prikljuci jer, uz nalorex, trava je jos uvek prisutna u njegovom zivotu. Zapravo to je i onaj deo koji me plasi. Bojim se da ce ga pre ili kasnije ponovo odvuci na dno. On tvrdi da ne moze, a po iskustvima drugih koji su to prosli i koji su sada cisti od svega, rekla bih da je u velikoj zabludi.
U svakom slucaju, hvala ti na pozivu.
7474 wrote:sastanci i 12 koraka su mnogo više od toga. to je nešto (što pre svega, tek treba da nam pojasne i uvedu nas u to) što može da "pokrije" sce svere tvog života.. ne samo kad je droga u pitanju.
Uredno citam Vuka ovde na forumu i u pravu si kada kazes da tih 12 koraka pokrivaju sve sfere zivota nevezano za drogu. Meni, gledajuci sa strane, to sve deluje jako dobro. Nadam se da zaista deluje i pomaze na nacin kako "anonimci" opisuju. Prilicno su uverljivi.
Locked