"za sada bez dobrog naslova"

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

(dark)vudde,
ja tebe stvarno, al stvarno ne kapiram ič! Kontam da si uživo sigurno drugačiji. Ponavljam, forum je risky načim da upoznaš nekog..
Žao mi je ako si moje PPe doživeo kao utovar. Meni je tada trebalo motivacije od nekog čvrstog borca. Trebao mi je savet i po mogućstvu, proricanje u svetlu budućnost. Jbg, tada si bio u dobroj formi.
I stalno me cimaš da sam urban?! To mi tek nije jasno! Stanujem u gradu, u pešačkoj zoni. Ne smatram da je to ikakva prednost u odnosu na ljude koji stanuju X kilometara od mene. Al smatram sasvim zgodnim kad izvedem dete u šetnju i kada se oko nas nešto dešava. Nisam zaljubljen ni u drvo ni u životinje, svež vazduh i slično! Jbga, ti si bar video "sveta", valjda.
Meni stvarno smetaju bilo čije uvrede. Kontam da ih baš i nisam zaslužio a ne kontam kako možeš da "izvredjaš" nekog koga i ne poznaješ? Čemu agresiva? Uvek pomislim, jbt, ovaj je nekom otac!
Ne znam, baš si čudak. I gde ti je ta obala konjovače? Otkud ti u njoj? Da li si tamo odrastao, sa groselternima ili si je sam birao?

Eto, vudd. Hajd' pa navrati u moj karavan, kad opet prodje tvojom obalom!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by klara60 »

Nik,
koliko ja vidim, vecina komentara je dobronamjena, jer ti ljudi, koji ti to pisu, dobroti misle. Svi oni bi voljeli da procitaju od tebe da si, eto odlucio, da kreces u borbu protiv tog zla, pa ako ti zaskripe da uskoce sa savjetima, a ako ti dobro ide da te hrabre i sl. Medjutim, ti ne pokazujes volju i svima njima, tj.nama je zao sto je to tako. Nevjerujem da tvoji komentari nesto nekome smetaju.
7474 wrote:Ponoviću, pišem sebi, pre svih. Iščitavam, nedovoljno često, ono što pišem..kontam da će tek da dodje vreme kada će mi moje pisanije biti od koristi.
Ovo ti je dobro i podrzavam, jer i ovo nesto znaci.
U svakom slucaju, od srca ti zelim da krenes u borbu protiv ovisnosti i to prvenstveno zbog tebe, tvog sina, supruge i ljudi kojima ti nesto znacis, a vjeruj mi znacis i nama koji kuckamo na ovom forumu,jer da ne znacis ne bi se ni trzali na tvoje komentare i tvoju situaciju. Ovdje smo da bi pomogli sebi, svojima, da se izjadamo, cujemo dobar savjet, nesto saznamo (ponekad ima i zabave, ali-priznajmo vecinu nas je muka natjerala ovdje).
Puno iskrenih pozdrava.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

Dragi vuddu,

imam još jednu repliku na tvoj post na MOJOJ TEMI. Trebalo bi posvetiti mu prilično razmišljanja, prikupiti argumente i jasno ih prikazati. Al, neću to uraditi iz razloga što ni sam ne obraćaš previše pažnje na bilo koji komentar koji neko napiše, nego ga preletiš pogledom, uhvatiš se za prvi pridev ili glagol koji ti se ne dopada i po njemu i njegovom autoru, prospeš svu 'krizu svog emotivnog nezadovoljstva'.
Svašta mi je zasmetalo u redovima koje si napisao al prostudiraću tek jednu stvar. Onu sa početka, gde sugerišeš kako sam te obasipao PPovima punim hvale za tebe i tvoje pisanje ovde. Kao da sam ti, u najmanju ruku, slao slova ljubavi!
A više od jedne poruke, nije ni bilo, jelde?
Zašto te čudi promena utiska i mišljenja o sebi? Ja sam, priznajem, bio pun hvale za tebe. Izgledao si, kroz svoje pisanje, kao jaka, iskusna faca, koja je svašta kroz život prošla, koja sedi na uspehu svog iskustva, čuva sebe i svoju porodicu i gura napred. I način na koji si drugima nudio svoje vidjenje stvari, iako dosta ogoljen i grub, delovao mi je dovoljno pravičnim i iskrenim, pa sam preko toga lagano prelazio.
A onda sam uočio obrazac.. Skontao sam da nisi samo ogorčen i besan nego i duboko prazan i bezobrazan. To što imaš smisao za humor, ne pomaže ni najmanje. Ne verujem da si dobronameran, ne verujem ni u maske u čijem menjanju si i više nego vešt. Ne verujem ti i zato kažem da mi danas tvoje lajanje ne znači ništa.
Pogrešno sam te procenio. Ne opravdavam vredjanje, pod bilo kojim uslovima.
Ne mislim da je ovom forumu potreban troglavi pas, koji ne dozvoljava prolaz onima koji ne zauzmu, automatski, sedište kod tvoje strane terena.
Nije mi namera nikakva sem da objasnim zašto danas o tebi mislim tako kako mislim. I ako sutra opet promenim mišljenje i stav, prvo ću, javno, tebi da kažem.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

evo mene opet, evo mene opet
bolji nego ikad
ne zaboravlja nikad
gde je sad ekipa koja nikad nije znala
gde je sad ekipa
zabava i šala...

ovo bi trebalo da je neka staaaaaara stvar od discipline..

anyway,
neki dan sam, nakon opet nekoliko dana, tumbanja po glavi, sećanju i ostalom, krenuo da izvlačim neke zaključke i da ih prenosim ovde (a da ih prethodno nisam ubeležio u zelenu sveščicu) i onda mi se desilo neko klasično sjebavanje kompa pa je to preraslo u još klasičniji psihički ispizd i od posta nije ostalo ništa.. a i zaključak onolikog promišljanja je ostao nejasan..
eto, čisto da kuknem za nečim.. nisam odavno!

zakazao pregled kod doktorice sa početka mog bitisanja na forumu.. iz vremena nicka Nikajlo..
sad, da li se ja to ponavljam ili idem napred?
videću nakon "praznika".

proleće. tj. prolećni umor.
vitamini i voće.
preludijum.
pozzzzzzzz.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
skybeatz
Posts: 59
Joined: Wed Mar 10, 2010 11:59 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by skybeatz »

daj malo pojasni..trenutno stanje..
bio si cist i o5se navuko...ko sad zana za to?zena njeni tvoji okolina?
ili ovo sad radis inkognito i delis s forumasima jer kontas skino si se skinuces se o5 nije frka sta?
ali mozak ti nefunkcionise kao kad si bio strejt..zato ti svi skrecu pznju..
jer ti svoj plan mozes u nedogled sprovoditi ako ga sam kontrolises..
imam i ja zenu i cerkicu..cisto da nemislis da neki klinac kenja..
al ne zivim s njima...izabrao sam da nepisem kako sam uradjen isao na posao, po malu u vrtic,vodio u igraonicu i sl.
ima takvih na stotine sto razbijaju junki stereotip a o5 finkcionisu po istom jbnm paternu..
i meni je bilo tesko da skontam da sve sto mi mozak radi na junku nevalja..ovo ti je normalan fidbek..i tek kasnije kad udahnes svezeg vazduha to skontas..
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

ne mogu da pojasnim, ne znAM NI sam.. (slučajan caps..).

krenuo sam u isti jebeni dom zdravlja al sam kao promenio psihijatra a psihologa još nisam video, pa kontam (nadam se) da je i ona u paru sa psihojatorom-tj. da je stara otpala i da će se pojaviti nova.

mislim da sam makar za drc pokrenuo tas na vagi da krećem, ipak, napred.

zasrao sam i svi znaju.. nije to stvar koju je u mojim godinam i situaciji lako sakriti.. samo neki ćute, neki ne ćute a neki mi, osećam to, spremaju wake up call, od koga će mi baš zvoniti u ušima.. tako da bi , skontao sam to, bilo lepo kad bih se iskulirao pre svega toga i nastavio lečenje, tamo gde sam prošli put stao/pao!
a lečenje su jebeni blokatori, apstinencija i kad se jebenim psiholozima digne kurac pa dojave psihijatrima, dobiću i neki ANTIDEPRESIV (koji je svemoguć i programiran da učini od mog života sve ono o čemu ljudi maštaju, čemu se nadaju i bla bla bla, koag ne mrzi, nek nastavi ovaj ušećereni niz....)...


ne znam, ne znam, ne znam... bolje je nego juče... tako nekako..
thanks 4 asking.

u kom si ti fazonu, sky? ne nalazim na tvoju ispovest? ima li je? šaraš li štogod o sebi na 4umu ili ne?
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by Pawa »

7474 wrote:krenuo sam u isti jebeni dom zdravlja al sam kao promenio psihijatra a psihologa još nisam video, pa kontam (nadam se) da je i ona u paru sa psihojatorom-tj. da je stara otpala i da će se pojaviti nova.
Nik i to je nesto za pocetak... Drago mi je ako si se barem za milimetar pomerio sa mrtve tacke. Mozda to nije mnogo niti dovoljno, ali je u svakom slucaju bolje od odustajanja i predaje pre bilo kakvog starta. Stvarno bi mi bilo drago da u skorije vreme procitam da si poceo da pijes blokatore. Nadam se da ces se tada vratiti par stranica u nazad i shvatiti da od svih nasih postova, koji su te mozda iritirali, bukvalno ni jedan nije bio zlonameran. Sigurna sam da je cak i ta eventualna „zvonjava u usima“, koja je negde u najavi, manje bolna od svega kroz sta si do sada prolazio ili prolazis jos uvek. Pre ili kasnije ces shvatiti da postoji i opcija „mute“. Vremenom bi, svojim uspehom, mogao svima da zapusis usta. Da li ces i koliko brzo doci do toga, znas i sam da zavisi od tebe.
Pozdrav uz iskrene zelje da ovog puta uspes.
User avatar
skybeatz
Posts: 59
Joined: Wed Mar 10, 2010 11:59 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by skybeatz »

ja sam sad u fazonu da se vratim u mladost da zivim ono sto sam ja...
a sto se tice ispovesti to me i buni...jer nemogu da pohvatam.. ispovest je kad neko pise o svojoj proslosti,iz stanja u kome vise nije u problemu...ili je to ispovedaonica gde svako moze da pise ,sta radi, kako se radi, i kako mu je danas sutra juce,bilo..
to me buni..pa gledam da nebudem offtopic..
ako moze neko nek mi pojasni..
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

ja sam počeo da pravim sranja na svim poljima..

prvo sam se nekako zatekao sa trodonima u rukama.. pa sam zaključio da bih baš mogao i da pokušam da se skinem s dopa uz pomoć nji'.. al to nisam nikome rekao.. onda mi je žena našla troggse i razglasila onom delu obitelji, kojima je još pomalo stalo do moje jebene guzice, da sam krenuo da se skidam..
i onda su pošeli da stižu " telegrami ohrabrenja",, možeš ti to, matora, ajmo sad za ozbiljno, dosta je bilo sranja, jel da.... blah blah blah..
i onda sam ja, usravši se tolike pažnje, počeo da se radim preko trodonosa.. a to je jedna psiho-fizičko i pre svega ESTETSKA situacija. ne znam da li znate kako izgleda osoba na trodonima+heroinu.. ta slika se ne briše lako iz foldera. a kad te takvog vide najmiliji, onda ti se nešto desi u onome što ti je još ostalo od srca.. pa to oće i da se slomi istom jačinom kojom ti lomiš srca oko sebe..
pa tu ide i prst na čelo i mnogi drugi ekstremiteti, unutrašnji i spoljašnji organi... sve u svemu, ja sam svoje ludilo skidanja započeo i videćemo gde će me to odvesti/dovesti/na kom mestu prikucati.

gde sam-tu sam i haj'mo dalje!
biće nešto od toga.
rešio sam da ovoga puta gutam sve tablete koje mi doktor prepiše. da ne pametujem too F-ing much i da se prepustim čarima farmacije. (i pivske industrije.)

"ovo je zid, ovo je zid".. ovo je kraj mog droksanja heroinom. sad zapravo!

živeo trodon, pod uslovom da me iščupa iz vnugoa, kao što mu je to pošlo za hemijskom formulom, nekoliko meseci ranije.

svako dobro, dobri narodi!

adios, amigos!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

osećam da mi je potrebna novina u životu.. ova učmalost, sa svih strana je postala nepodnošljiva, još odavno..

sada sam počeo da se angažujem oko ideje da Novi Sad dobije svoje NA sastanke..
potpuno sam razočaran onim vidovima pomoći, koje sam ovde isprobao..
odavno se "ložim" na ideju NA i čekati ih da dodju, zvuči i doima se kao ona o bregu i Muhamedu.. tako da sam počeo da se raspitujemm malo o tome da Muhamed krene ka bregu..

poželite mi sreću i ako ikako možete, pomozite!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Locked