"za sada bez dobrog naslova"

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

kapiram da je bilo dobronamerno.... valjda..

nego, znam šta sam napisao na vuddovoj temi i moram (izgleda) da podvučem da pritom nisam, naravno, mislio isključivo na njega nego na sebe i sve ostale, čiji padovi su mi bili u glavi.

mora mi biti i jeste mi, drago zbog svakog slučaja izlečenja!! najiskrenije!

ali trenutno me brine, muči, poništava svaki moj eventualni trud i napor, ta prokleta STATISTIKA!!!

ja sam bolestan čovek. tačka.
okružen sam ljudima koji i pored najbolje moguće volje, nisu dovoljno stručni da mi pomognu.
ne vidim izlaz i mirim se sa situacijom.
nisam borac. niasm takav rodjen i nisu me tome naučili.
sam ne mogu. nivo nagona za samoodržanjem mi je ravan nuli.
ništa se ne menja. godinama. decenijama, doslovno.
za drugo ne znam.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by ivon »

.
ne vidim izlaz i mirim se sa situacijom.
nisam borac. niasm takav rodjen i nisu me tome naučili.
sam ne mogu. nivo nagona za samoodržanjem mi je ravan nuli.
ništa se ne menja. godinama. decenijama, doslovno.
za drugo ne znam.[/quote]

AJDE BRE LJUDI ŠTA VAM JE DANAS...JUTROS NA FORUMU TUGA NEKA,NEMOĆ...dajte nemojte tako...pa ti si bre 7474 borac samim tim što priznaješ svoju slabost...ne znam šta da ti napišem osim da ne verujem u ono što si rekao...pozdrav
ps: ne želim da verujem!!!!
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by Pawa »

7474 wrote:ali trenutno me brine, muči, poništava svaki moj eventualni trud i napor, ta prokleta STATISTIKA!!!
Samo trazis izgovore cime bi opravdao svoje drogiranje.
Sto se nepronadje u onom delu statistike koji govori da ima i izlecenih ili zalecenih (kako god ih statisticki definisu).
Niko od nas nije rodjen kao borac, vec u zavisnosti od toga koliko nam je do necega stalo naucimo da se borimo ili ne.
7474 wrote:ja sam bolestan čovek. tačka.
okružen sam ljudima koji i pored najbolje moguće volje, nisu dovoljno stručni da mi pomognu.
Ne znam na koga konkretno mislis, ali ne mozes od ljudi iz neposredne okoline ili clanova svoje porodice ocekivati strucnost kada je u pitanju lecenje narkomanije. Postoje ustanove koje se time bave, a sada cak i ja znam kome, bar na ovom forumu, mozes (samo ako hoces) da se obratis za preporuke.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

Klara, morate priznati da je pomisliti da sam hteo nekoga da blatim, na tako ciničan i nizak način, daleko daleko od dobronamernog.
Latinska izreka kaze: "Pozivati se na rdjava djela drugih, znaci prati se blatom".

mozak mi, naravno, malo sporije radi, pa sam pročitao vaš post i informacija o onome što ste napisali je stigla "na adresu" tek posle duuuugog, duuuugog putovanja. niste me razumeli.

Samo trazis izgovore cime bi opravdao svoje drogiranje.
Pawa, pred kim misliš da treba da se pravdam, pa tražim izgovore?
poštujem kod tebe što se trudiš (koji god tvoj lični razlog bio) da razumeš celu ovu narkomanija/situaciju, ali nije uvek jednostavno odgovarati na tvoja pitanja, tumačiti već rečeno/napisano i pojašnjavati ono što citiraš/vadiš iz konteksta..
Ne znam na koga konkretno mislis, ali ne mozes od ljudi iz neposredne okoline ili clanova svoje porodice ocekivati strucnost kada je u pitanju lecenje narkomanije. da li ovo zaista treba da objasnim??? da li se kačiš baš za svaki pridev, imenicu i glagol za koju smatraš da nije na svom mestu u rečenici ili...

Ivon, ovako vredi komunicirati.


pozzzzz i poštovanje svima!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by klara60 »

Post je DOBRONAMJERAN i trebalo je da te podstakne na razmisljanje, da ne trazis opravdanje za svoje stanje (nema to veze sa Vuddom, Anom i dr. kojima se desio pad-i mojoj kcerki se u pocetku apstinencije desio) i da ne potvrdjujes svoju tezu da narkomanija nije izlijeciva bolest. Ni slucajno nisam mislila da se radujes necijem padu, nego jednostavno da u tome nalazis opravdanje da ti ne pokusas bilo sta uraditi na sebi.
Pozdrav
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by ivon »

Ivon, ovako vredi komunicirati.
ok,kako?
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by Pawa »

7474 wrote:Pawa, pred kim misliš da treba da se pravdam, pa tražim izgovore?
Nik ne mislim da treba bilo kome da se pravdas, vec mislim da se sam sebi pravdas nalazeci raznorazne izgovore. Po meni konstatacije tipa „muci me statistika“ (da ne citiram :) ) nisu nista drugo do linija manjeg otpora. Mnogo je lakse uhvatiti se za, po statistici, mali broj izlecenih ili zalecenih narkomana i dici ruke od lecenja, nego leciti se. Kada bi se pokrenuo svakako bi imao bar sansu da sutra budes izlecen, ovako nemas ni to... Mogu, ne godine i decenije nego, i vekovi da prolaze, ali sve dok se ti ne pokrenes nista se ne moze i nece promeniti.
To, da strucnost mozes ocekivati u ustanovama, kazem jer polazim od sebe. Koliko god sam o narkomaniji cula i procitala, sto na forumu sto van njega, i koliko god sam mislila da sam neke stvari naucila ili shvatila, kroz pricu sa ljudima sa foruma shvatam da i dalje postoji masa stvari koje su meni, kao nekome ko se nije drogirao, i dalje jako teske za prihvatanje i pored moje zaista dobre volje. U tom smislu mislim da ne bih bas umela da budem dobar suovisnik koji bi u datoj situaciji mogao zaista biti od pomoci. Zbog toga verujem da je i suovisnicima, isto kao i vama ovisnicima, neophodna strucna pomoc, kako bi lecenje narkomanije dalo zeljene rezultate. Pretpostavljam da je i sa ostalim ljudima manje vise slicna prica.
Meni nije problem da ti napisem i post tipa „Nik super si, jak si bre ti... Na kraju i sam znas da mozes da prestanes da se drogiras kad hoces. Verujem u tebe...“, ali u takvom postu ovog trenutka ne bi bilo ni i od iskrenosti s moje strane. Negde zelim da verujem da ces jednoga dana skupiti snagu i da ces ipak poceti da se lecis, ali ovog trenutka bi zapravo to bilo nesto najpozitivnije sto mogu da ti kazem.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

ovako,

poštovana Klaro, ja razumem da je za vas tečko da prihvatite da jedan majmun više veruje da je ova bolest neizlečiva. potpuno to shvatam!
ipak, mi "ovo" posmatramo iz različitih uglova.

vama, bez sve šale, svaka čast! verujem da ste roditelj/suovisnik zaista izuzetni. sad da ne kakim u fazonu "kakav se samo poželeti može" i sl. al zaista je tako! sasvim ste se udubili, posvetili problemu i pozitivni rezultat nije izostao.

nisam vašu ispovest pročitao uopšte. zapravo, počeo sam i ostao na prvoj strani. veoma me zanima kako ste prošli, vi i vaša kćerka kroz njen problem. ipak, stvarno nemam vremena, koliko bih želeo.. al, biće!
tada ću moći sa vama da razgovaram "ravnopravnije".. to znači da ću možda moći i da "izanalizirram" odnosno, donesem neke zaključke, na vaše postove.

dosta stvari sam stavio pod navodnike, jer ne znam kako bih se preciznije izrazio a da što manje odstupim od onoga što zapravo mislim. teško je uvek povezati misli rečima..

dakle,ostajem dužan za mnoga objašnjenja (odgovore) ali i slobodan da postavim neka pitanja. u redu?


veliki pozdrav i puno sreće do tada.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

ovako,

poštovana Pawa,

možda ću sada mega da slažem, ali čini mi se da ja nisam tražio neku pomoć ni od koga ovde na ovom forumu. mislim da je tako.
ja sam trenutno u fazi aktivnog uzimanja heroina. to znači da ga koristim svakodnevno. ponekad me okolnosti spreče i ja preskočim dan ili dva. najviše.
nadam se da ću sa tom "praksom" prestati, ali nekako, mislim da sada nije vreme za to. sad to ne mogu.
poželim, ponavljam, ponekad da nisam više u tome, ali samo poželim i brzo me prodje.

kad se steknu uslovi za ostavljanje heroina, biće to sigurno, sasvim drugačija priča.

već sam negde pomenuo da mi je neugodno kad se ljudi raspišu na mojoj temi, jer imam osećaj da troše vreme, koje je za neke druge ljude, na forumu, dragoceno.. pa kontam da vas varam sve, jer su vam kritike uglavnom usmerene ka tome da shvatim svoju situaciju i krenem da bežim iz nje. a ja za to nisam spreman.

a opet, pisanje po forumu mi prija.. pomaže mi da ostavim trag koji ću (nekad, kad "postanem spreman") slediti.. trag koji će mi jasno ocrtati gde sam grešio, šta sam to pogrešno mislio u čemu uživao itd itd.. taj deo mi je stvarno veoma bitan. i nameravam još jasnije i sa više podataka da pišem o onome što me (osim puke ovisnosti) drži prikovanim za ubedjenje da u svemu ovome itekako uživam i da nisam spreman da se od svega ovoga odvojim..

ne znam koliko sam jasan a koliko konfuzan.
ne znam koliko je ovaj klinac spreman da odraste, pre svega.

veeeliki pozdrav!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: "za sada bez dobrog naslova"

Post by 7474 »

ivon wrote:Ivon, ovako vredi komunicirati.
ok,kako?

opušteno, nezategnuto.. bez neke "misije", bez obaveza..
prijateljski i ponavljam, opušteno.

dosta mi je drame; stalno neka spika s pijedestala, puna retorike, tečkih reči..
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Locked