najveci gubitnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
berliner
Posts: 106
Joined: Thu Dec 10, 2009 11:52 am

najveci gubitnik

Post by berliner »

Kao prvo da vas sve srdacno pozdravim,i da kazem da vas citam vec dugo vremena.
Posto sam malo stariji od vas dosta,reko da i ja napisem nesto u nadi da ce mozda moje iskustvo,dugogodisnje,mozda nekom pomoci da vidi da je droga propast i nista drugo.I ja sam kao i vi svi puno bola nanio osobama koje volim i koje su mi vjerovale.
Sve sam radio da dodjem do droge,prvo dole kod nas, a poslije i ovdje u velikom evropskom gradu.
Pocelo je sve 1989,kao sala tj,posto sam po prirodi znatizeljan tako da nisam puno olijevao da probam.Odmah prvi put IV.jer tadanije bilo poznato pusenje folije a na nos se nije isplatilo.Posto sam imao auto(od tate) vozio sam par stariji narkomana u jedan veci grad da srede,a ja sam zauzvrat dobio moj sut.Vjerovali ili ne ali tada 1989-1990 sam mislio da se nikad necu moci navuci tako da sam cijele dvije godine bio tkz.vikendas ili jos rjedje.
Prvi put se pravo nakacujem na pocetku rata u ljeto 92.Radio sam brokerske poslove tj,svercovao sa devizama tako da sam u jednom momentu imao bas dosta love.Posto dop nije bio bog zna nesto ja imoj ndrug idemo sa 10000dm u Split sa namjerom da kupimo vise nesto za nas a nesto za prodati.Prvo sto nas je jedna riba u Splitu majstorski zajebala(tj,jedan smo dop probali i ona gaje uspjela ,opet kazem majstorski ,zamijeniti,tako da nismo dobil bas nejbolji kvalitet.
Od prodaje ne biva nista,prvo jedan drug je u to vrijeme umro pa je bila frka,a drugo mi smo se zatvorili par mjeseci u kuci i sve prodrogirali
Okt.92-sad pocinje frka i tad prvi put vidim da ovo sto radim nije sala nego da je povezano sa patnjom,bolovima,nespavanje i svim ostalim poteskocama jednog tada 20godisnjeg narkomana
Nadam se da da sam vas malo zainteresovao,tako da ce se ubrzo nastaviti.Topli pozdrav
eh da ne bih samo tog dopa
berliner
Posts: 106
Joined: Thu Dec 10, 2009 11:52 am

Re: najveci gubitnik

Post by berliner »

Dopa je nestalo a i para,tako da pocinjem da se ;SNALAZIM,vi vjerovatno tj mnogi znate na sta mislim.Prvo sam poceo da prodajem svoje vrijedne stvari.prvo pusku ,pa video ina kraju auto.Poslije svih tako reci laksi nacina pravljenja para(jer narkoman ide uvijek linijom manjih otpora)pocinjem svoj kriminalni put.Stvarno radio sam extra opasne stvari jer u to vrijeme je svako bio naoruzan.Na mene su i pucali u jednoj takvoj noci.Naravno ija nisam bio postedjen opste mobilizacije tako da sam sreca u nesreci upao u sanitetski vod posto imam zavrsenu srednju medicinsku.
Pocetkom 93 grad biva zatvoren sa svih strana tako da ptica nije mogla u grad a i iznjega takodje.E tad posto nestaje dopa,a ja navucen, ko` sto kazu dalmatinci,;ka prasac,prebacujem se na tramal ili trodon.Imao sam srece da ga nisam gotivio tako da nakon par mjeseci bivam cist,tj sa izuzetkom trave.Tad je bilo vrijeme gladi.rata,izolovanosti gdje su cigare bile 10 dm a vreca brasna 1000dm.Ovo govorim iz razloga da znate da mi tad droga nije padala na pamet nego kako da prezivim ja i moji.
Takodje sve sam dao od sebe u svom poslu tj u pomaganju ranjeni ili na frontu sa prvom pomoci i sve sto ide uz to.
Tako da prodje ta zatvorenost grada tamo negdje sredinom94 i stanje se malo normalizovalo s tim da je rat i dalje bjesnio.
Dop je naravno brzo stigao u grad,ali ja ga nisam htio ni pipnuti.Jedan od razloga je isto bio da sam se u to vrijme druzio sa doktorima,tj opet sam izgradio obraz poa sam imao strah nako se navucem da cu to sve opet izgubiti.Jer ko ce dati narkomanu bijeli mantil i lijekove u ruke.
Ja sam mu odgovorio da je to nemoguce,i istu noc ga donose vojska tesko ranjenog tj,samoranjavanje.Do bolnice umire, i to me je tako sjebalo a i prije toga sam imao pun k.... rata da odlucujem da palim vani.
A
Last edited by berliner on Thu Jan 13, 2011 9:09 pm, edited 1 time in total.
eh da ne bih samo tog dopa
berliner
Posts: 106
Joined: Thu Dec 10, 2009 11:52 am

Re: najveci gubitnik

Post by berliner »

Cekam da vidim da li neko cita pa idemo dalje.Mislim tek sad mocicete citati kako je dalje bilo tj sta mi je dop ili droga kako hocete napravio. Pa do pisanja.Topli pozdrav :axe:
eh da ne bih samo tog dopa
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: najveci gubitnik

Post by saša-ex »

Dobro dosao berliner. Ja te citam. Samo probaj da sve ovo prebacis na Vase ispovijesti.
SAMO CEO ŽIVOT...
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: najveci gubitnik

Post by Pawa »

Citamo i cekamo nastavak:)
Pozdrav.
berliner
Posts: 106
Joined: Thu Dec 10, 2009 11:52 am

Re: najveci gubitnik

Post by berliner »

Cao Sasa,kao prvo da ti kazem da sam dosta o tebi citao,i to da te puno cjenim radi toga sto se puno zalazes da drugima pomazes,respekt.Znam da sam napravio gresku i da sam trebao na ,ispovjestima, da pisem mada sad ne znam kako da to ovo sve prebacim tamo.
Ko sto sam rekao na ljeto 95,odllucujem da idem vani.Ja ali kao da je tad to bilo skoro nemoguce.Prvo nisam imao pasosa i nikakvih drugi papira.
Last edited by berliner on Tue Feb 15, 2011 9:44 pm, edited 2 times in total.
eh da ne bih samo tog dopa
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: najveci gubitnik

Post by sanela »

Evo ga, prebačeno.
Dobro nam došao :D
berliner
Posts: 106
Joined: Thu Dec 10, 2009 11:52 am

Re: najveci gubitnik

Post by berliner »

Sanela veliko hvala da si to tako brzo prebacila,a i veliki respekt za tvoj rad,tj vise od rada sitinka zelja da se pomogne ljudima.
Pogotovo te gotivim sto cesto malo i ostrije ali kazez istinu jer kako dobro svi znamo narkomani su majstori u nalazenju razloga sto to ili ono ne mogu.
Jos jednom hvala na dobrodoslici i veliki respekt za tebe i tvoj tim.
Kao sto reko moja odiseja ce se nastaviti.Topli pozdrav svim koji citaju. :x :axe:
eh da ne bih samo tog dopa
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: najveci gubitnik

Post by PROČITAJ ME »

Pozdrav i dobrodošao. čitam te samo nastavi.
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: najveci gubitnik

Post by elviratz »

i tebi pozdrav....čitamo te ,nastavi......
Post Reply