Problem sa kokainom

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

antares
Posts: 4
Joined: Fri Nov 20, 2009 8:22 pm

Problem sa kokainom

Post by antares »

Zdravo svima,

citam ovaj forum sa vremena na vreme ali mi sve to deluje kao zamena za drogiranje u tim trenucima. Obicno sam aktivan ovde kad prestanem da se cepam. Pa rekoh da probam da napisem koju rec i mozda nesto pozitivnije ispadne iz ovoga.

Poceo sam kao i svi verovatno. Alkohol, trava, pa onda na kraju koka. Bilo je i mnogih drugih droga ali im ne posvecujem neku paznju. Introvertna sam osoba, studirao sam u inostranstvu i ostao bez oca kao klinac. To su verovatno naj bitnije stvari koje su oblikovale moj zivot. Sad radim, strucno se usavrsavam i generalno sam ok sa svojim zivotom.

Kokain koristim, cini mi se barem, znatno drugacije od drugih - tojest drugim tempom. Kad sam pocinjao pre 4 godine, upadao bi u depresije i posle pola grama kokaina. Depresije su kod mene bile mnogo mnogo jace nego kod drugih. Kad pocnem da smrcem, krenem umereno pa kao i uvek nastavim nekih 5-7 dana uz male pauze i onda apstiniram obicno oko mesec dana uz jaku depresiju. Upadao sam u dugove, familija je propatila, i cini mi se da sam dosta nazadovao kao covek. Kazu mi da sam postao emotivno tup...

Sada idem na razgovore sa odlicnim psihijatrom (3. u nizu) i ostvarujem napredak. Prvo sam apstinirao max mesec dana i onda bi iz nekog razloga (neznam tacno razlog cesto) ponovo uzeo, i cepao bi se 4-5 dana i onda opet kao apstinirao. Razlog zbog kog sam se javio doktorima su bile te depresije. Sada vec nekih godinu dana primecujem kakav takav napredak. Prvo sam bio cist 3 meseca, onda napravio par recidiva dosta manjih od mojih uobicajenih do tada, i onda do pre par dana sam bio cist 4 meseca pa sam opet zakoracao par koraka unazad. Sto se tice razgovora sa psihijatrom, doticemo se sadasnjosti (nacini na koje mogu da poboljsam svoj zivot, emotivne veze itd...) i buducnosti, ali jos uvek ne ulazimo u dublje razgovore o proslosti gde doca misli da lezi dosta odgovora, pogotovo oko smrti mog caleta.

Elem...

Imam problem sa prepoznavanjem prikrivenih kriza. Nije mi frka da se iskuliram kad osetim onu anksioznost u grudima - kad znam da hocu koku. Ali se spetljam sa suptilnijim znacima krize koje ne prepoznajem. Znam da me recimo emotivne veze dosta izbace iz koloseka i da postoji sansa da cu imati zelju da investiram u nos. Znam da posle nekog poslovnog uspeha mogu da dobijem zelju...ali ima tu dosta drugih zivotnih situacija koje ne vezujem jos uvek sa "okidacima". Zbog toga i pisem ovaj post ustvari...

Sve dosadasnje ozbiljnije apstinencije nisam shvatio kao neki uspeh jer nisam uspeo da provalim nacin na koji moj mozak dospe u stanje krize. Jednostavno nisam koristio drogu, mentalno napredovao i to je to. Sada hocu da se posvetim malo drugim prikrivenim oblicima krize u zelji da malo bolje shvatim svoj problem.

Imam promene raspolozenja, ponekad sam emotivno ranjiv, nekad imam los dan, nekad sam smoren jer nisam isao na pecanje...naizgled normalna emotivna stanja - ali kako da skapiram koja stanja me vode ka recidivu? Dobro bi mi dosle vase reci jer generalno jako malo se moze naci na ovu temu. Super, znam kako gudra izgleda, sta mi radi, znam iz price kako deluje heroinski apstinencijalni sindrom...ali nigde nema opisa one borbe sa svojim umom.

Nadam se uspesnoj saradnji i zelim vam da na ovom rollercoasteru svi dobro prodjete.

Pozdrav.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Problem sa kokainom

Post by Boban »

Pozdrav i dobrodosao.Ima nas na zalost dosta i svako ima svog crva koji ga vodi ka recidivu.Buduci da smo narkomani dovoljne su sitne stvari pogotovo na pocetku apstinencije koje bi nam poremetile istu i zbog kojih bi napravili recidiv.Mislim da je dovoljna i jedna mala emotivna varnica na pocetku apstinencije koja zapali vatru.Svakom na svoj nacin.Ja sam bio na opijatima u kombinaciji sa halucogenima marihuanu sam pusio 17 god. i recimo cim bi mi krenula kriza pocela bi "savest" tako jako da mi radi da bi se pojavljivali glasovi koji bi me "grdili" i davali kompleks nize vrednosti do granice samoubistva.Kada bih apstinirao bar mesec dana (uz lekove,metadon) dovoljno bi bilo da cujem pesmu koja me podseti na neku bivsu ljubav,vremenski uslovi kada pada kisha ili zimi kad je magla da bih u tom trenutku odmah otrcao i napravio recidiv.Bojao sam se kontakta sa ljudima bez gudre kada bih bio prisiljen da moram ici negde opet bih uzeo drogu.Otisao sam u komunu tamo sam video ljude koji su bili kao i ja i jos gori u njima sam video da postoji sansa da opet budem normalan jer sam to zeleo vise ni droga nije mogla da mi "pokrije" glasove koji su me proganjali.Hocu reci da covek sam nikako ali nikako ne moze da pobedi tu bolest nazvanu narkomanija koja nije samo bolest tela nego i duha.Potrebno je menjati sebe nacin na koji razmisljamo jer tok naseg razmisljanja nas dovodi do recidiva ka kojem podsvesno tezimo.Menjati stil,nacin razmisljanja sve ali bas sve jer ako ostane nesto iz starog zivota neka klica ta klica preraste u zarasli korov kasnije vremenom i to se zove zalecenje u narkomaniji.Na zalost retki su oni koji su se izlecili.Borba je svaki dan i izlecenima i zalecenima i dugo ce trajati samo nam je potreban neko ko savrseno dobro zna nase momente i ko je strucan da nam pomogne pa bilo to i u pola noci kad nam crv krene.Prvesntveno nam je potrebna volja za menjanjem sebe (sto je tesko) ali se isplati jer za uzvrat nestaje bolest,jaka depresija koja nije normalna za zdravog coveka.
antares
Posts: 4
Joined: Fri Nov 20, 2009 8:22 pm

Re: Problem sa kokainom

Post by antares »

Hvala na odgovoru.

Kazes da treba menjati nacin i tok razmisljanja. To se i trudim. Uspeo sam da identifikujem neke nacine razmisljanja koji su po mene kobni. Ali kako generalno ljudi to rade? Jel postoji neka knjiga koju bi preporucili? Kazem da me posebno zanima ta introvertna kriza, taj aspekt igre jos nisam provalio. Kako razaznati normalno emotivno stanje od onog koje te priprema za recidiv?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Problem sa kokainom

Post by saša-ex »

Knjiga koja je promenila moj zivot je Biblija.
Ali ok, to je moj slucaj. Tvoje pitanje je zanimljivo i pomaze mi da se podsetim situacija koje su mene vracale u recidiv. Boban je to lepo opisao, kapiram da je kod vecine tako. Emotivni problemi, teskoca u suocavanju sa necim novim, trazenje opravdanja u bilo cemu kako bi se opravdao recidiv, fora "samo jos jedanput"....Ima puno situacija, prednost droge je u tome sto je puno lukaviji protivnik od nas. Po meni je znacajnije da jacas i MENJAS sebe, bukvalno treba da iseces svoj zivot u korenu i pocnes ispocetka. A da bi to uradio, moras da se vratis u proslost, buducnost je najmanje bitna za tebe u ovom trenutku. Samo vreme ne pomaze, meseci cistoce i sport, nisu ono cime se pobedjuje.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Problem sa kokainom

Post by YugoS »

saša-ex wrote: Po meni je znacajnije da jacas i MENJAS sebe, bukvalno treba da iseces svoj zivot u korenu i pocnes ispocetka. A da bi to uradio, moras da se vratis u proslost, buducnost je najmanje bitna za tebe u ovom trenutku. Samo vreme ne pomaze, meseci cistoce i sport, nisu ono cime se pobedjuje.
Taj rad.

:smt001
narkoman sam al' najlepsi.
Nikajlo

Re: Problem sa kokainom

Post by Nikajlo »

il se navuci na dop.. batali koku..
tu smo svi na svom terenu i očas posla ćemo te usmeriti na neku od terapija skidanja!


izvinjavam se, morao sam!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Problem sa kokainom

Post by vudd »

Ala seres Nikajlo...Bas si ono...do jaja...guba...lud'lo.Du'ovita urbana chmarchina...Izvini,morao sam :)

Antares...Normalna i ''nenormalna''emotivna stanja su, kod vecine ovisnika,povezana.Tesko se razaznaju.Kad si frish,skoro nikako... Sranja iz proslosti i mene izjedaju.

Kako kazes, jedan od faktora je i taj sto si kao klinac izgubio starog.Vecina na forumu misli da smo slobodnom voljom izabrali put. Ja u to ne vjerujem ...
Sasa rece da isjeces korijen?...Gdje je korijen? U prilicno dalekoj proslosti...
Koliko je neko sposoban da udje u zaboravljene,ali bitne, detalje,emotivne slomove,devijalno formiranje buduceg covjeka?
Koliko je covijek svjestan i realan,kad se dodje do toga?Koliko je spreman dozvoliti da se srusi ''kompletna'' licnost koju je kako-tako izgradio?...Kako odvojiti kost od mesa,normalne od nenormalnih emocija?... naravno,zavisi i koliko je covjek sjeban..

Jeb'o majku,evo me kenjam k'o neki filozof :) ..ali stvarno,kod mene je takav ''remix''...

Pozdrav
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
antares
Posts: 4
Joined: Fri Nov 20, 2009 8:22 pm

Re: Problem sa kokainom

Post by antares »

E hvala svima na odgovorima.

Evo vec 4 dan sam ok...pomalo dunem ali i to cu da zaobidjem. Krecem ponovo da apstiniram i da preguram 4 meseca valjda. Sad mi je najbitnije da prekinem kontakt sa osobama koji se bave slicnim sportom, i da malo saniram situaciju u familiji. A onda krece to menjanje licnosti iz korena...na tome cu izgleda morati najvise da proradim. Pocecu ponovo da uzimam i onaj lek protiv alkoholizma...pomaze u mojoj situaciji iako ne pijem.

Hvala svima jos jednom i cujemo se. Pisacu kako stvari napreduju.

Pozdrav!
Nikajlo

Re: Problem sa kokainom

Post by Nikajlo »

vudd wrote:Ala seres Nikajlo...Bas si ono...do jaja...guba...lud'lo.Du'ovita urbana chmarchina...Izvini,morao sam :)
no frks, kapiram te, morao si!
Nikajlo

Re: Problem sa kokainom

Post by Nikajlo »

antaresu se izvinjavam na upadicama, za koje sam kontao da su duhovite..
nisam imao nameru da umanjim tvoj prblm niti da te ismevam u bilo kom smislu.

samo, meni je uvek bilo lakshe da se preko neke shale, suochim sa problemom.. sa stvarnoshchu..
stvarno se nadam da moje sitno zajebavanje nije imalo bash nikakvog uticaja na tebe i okolnosti oko tebe.

sorry, once again.
Post Reply