"Doktor" Nermin Selman

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

"Doktor" Nermin Selman

Post by styx »

Prije svega zdravo. Ovdje sam stari clan, vjerovatno su me svi zaboravili... neise... Ukratko da napisem o sebi, moj C.V.:
-Drogiram se od svoje trinaeste godine, poceo sam Xylocainom, Apaurinom, Amysolom... Sa 16 - 17 godina sam uzeo prvi opijat - Fortral amp. a 30 mg. To kako sam uzeo ima jednostavno rjesenje, medicinski sam tehnicar, radio sam u bolnici (praksa) i imao sam pristup lijekovima. Poslije toga idu Tramali pa heroin. Sa 18 god. sam uzimao heroin I.V. putem. Borba traje i dan - danas, pravi pakao! Bio sam na detoxu u klinickom centru Kosevo u Februaru 28, trajalo je 28 dana. Moj doktor je bio Emir Balijagic, ovim putem bih se zahvalio tom covjeku, stvarno je dobar kao osoba i kao psihijatar. Ali ga nije bilo kada mi se pisalo otpusno pismo, pa sam dobio veoma losu th. Sada sam u nadleznosti Nerminu Selmanu...uhhhh...
Sada o tom "covjeku":
-Jeste, poslao me je na "Kosevo", big deal! Lako je skinuti odgovornost, nebitno. Lijecim se kod njega evo vec godinu dana, malo manje. I, kao, nasao mi je uzrok drogiranja - depresija (a zaboravio je da sam ja ratno dijete, nije ga ni zanimalo). Predlozio mi je lijecenje u bolnici - medju ludjacima. Tamo sam se osjecao nelagodno k'o krme u Teheranu, fakat! Rekao je da cu imati monitoring s njegove strane i, znate sta, u dvije sedmice moga lezanja me je dva puta pitao kako sam. I to je sve!!! A lako je primio novac od moje majke, djepovi su bez dna. Propisao mi je slijedecu terapiju: Seroxat 1 - 1/2 - 0, Ladiomil a 50 mg 0 - 1 - 0 i Prazine a 25 mg 1 - 1- 2, kao to bi trebalo da lijeci narkomaniju, hmmmm...
Neki dan sam napravio recidiv (ponekad pravim recidive) Heptanonom (kupio na crno) i rekao sam mu (bez tajni smo, s moje strane) i on je kao iz topa rekao da smo zavrsili. Ja sam pokupio nalaz i rekao dovidjenja, necu ga moliti, dosta je meni bijelih mantila za dva zivota (8 godina). A u subotu sam imao epilepticki napad (nisam nista uzeo) i neki doktor mi je napisao da pijem Leponex 3x1 a 25 mg i Tegretol 2x1. Selman se zestoko usprotivio tim lijekovima i rekao mi je da ne smijem ta dva lijeka da pijem (valjda suparnistvo doktora). Do sada me je taj "doktor" nazivao medvjedom, konjem, blentom... Imao je srecu sto ga nisam pukao stocom u one naocale, ali suzdrzavao sam se jer, ipak, drzim do svoje kulture - donekle...
Pitanja su:
-Sta bi vi uradili da imate ovakvog "doktora"???
-Da li je BiH toliko zaostala zemlja da Heptanon mogu dobiti samo Sarajlije a ostali neka dobijaju trecerazredne lijekove?
-Koliko treba da unistim svoj organizam (imam HCV vec) da bih dobio na odredjeno vrijeme Heptanon?
Izgleda da cu morati napraviti ranicu na ruci i svaku soljicu, tanjir ili neku javnu posudu zamazati svojom krvlju, pa da oboli veliki broj ljudi... Ostaje mi taj ocajnicki potez... nazalost :(.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Čoveče, ti si terorista.
A ako je ovo neka šala, nije mi smešno.
all that I want is to play
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by YugoS »

E o ovim stvarima sam ja pisao,stidljivo i umotano.
I sta mislis koliko ovakvih momaka i cura ima ?
Izludjenih,ponizenih i izbediranih.....uh jeza me hvata.

Ja ne smijem ni napisati u kojem sam ja povlastenom polozaju,a sve iz straha za svoju guzicu.

Grozno.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by styx »

Ja terorista??? Pazi malo na rjecnik mlada damo. Ja govorim o mogucim potezima, da bi me shvatili ozbiljno i bla i bla i bla, ne da mi se raspravljat - svako ima pravo da radi sta ga volja, a ti mi sudi za terorizam... :P
YugoS - Ima nas mnogo i jos vise, mnogi ne zele ovim nasim nadripsihijatrima da idu (cast izuzecima koji se posvete svakom problemu) iz iskustva ovih koji idu...
Evo jedan primjer: Dok sam lezao u ludnici (da, u ludnici) jedan mi doktor prilazi, ne znajuci moj problem (onaj doktor koji mi je dijagnosticirao epi), i pita koji je razlog mog obitavanja u ludari. Rekoh narkomanija, on ce odmah - uhhhh, kad cemo ih se rijesiti!? Da li je to odnos doktor - pacijent???
Ovaj forum je, inace, prepun cenzure ali ja cu reci sta mi je na umu i sta mi se desava. Vrijeme je da se kaze, vrijeme je promjena, barem tako kazu ovi sta su na vlasti (jer vlasta je bogata i ima puno para)! I mi, mali ljudi, imamo prava glasa. Ljudi smo, nismo narkomani :)).

pozz svima
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by YugoS »

Drug moj,ja se fakat bojim otvoreno pisati o svom polozaju u lijecenju.Moj slucaj je pozitivan (po mom misljenju) i kako-tako imam tretman i bas zbog raznih indijanaca "strucnjaka" ja ne mogu otvoreno govoriti o nekim stvarima.
Meni je najbolje da se sad kao mish usutim,a to mi bezveze i osjecam se jadno.

To o odnosima doktor-pacijent,sikaniranje ili gledanje na nas kao zadnji otpad nije nista novo,a strasnija stvar je neukost i neznanje "strucnjaka" koji guraju neku staru i prevazidjenu pricu.

Kada sam pisao o problemu raje koji su u problemu i koji zbog love ili pada dilera ne mogu doci do heroina,pa hodaju kao tempirane bombe,prekontase da branim dilere i sl. budalastine.

Ti prijatelju probaj se smiriti i jos malo budi strpljiv.Bolja vremena dolaze, nadam se uskoro.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by styx »

Sve to prezivljavah godinama i opet im idem - nadam se boljem pristupu, ali mi smo crna mrlja drustva i prikrivaju nas jer nas ne mogu oprati. Ono za Kosevo sam malo pogrijesio, ahhh sta ces; naime doktor mi je bio AMIR BALIĆ i njemu skidam kapu do poda, malo je danas takvih ljudi. A evo malo da se poigram imenima lijekova koje sam pio, ima ih tu jos - SIGURNO!!
Ovako:
A - Akineton, Apaurin, Amysol, Anafranil, Atropin
C - Cerson (Trazem)
D - Deprenyl
E - Efedrin
F - Fortral, Fenobarbiton, Fluzepam
H - Haldol, Heptanon
K - Klozapin (Leponex),
L - Largactil, Ladiomil, Lexaurin
M - Melleril (Thioril), Moditen
N - Nozinan
O - Oikamid, Oxazepam
P - Prazine
R - Risset
S - Sanval, Seroxat, Starcitin, Secobarbital
T - Tramadol, Tegretol, Taxilan
X - Xanax
Z - Zoloft, Zyprexa

Samo kad se procita djeluje malo previse za jednu osobu; ja sam to popio bas vjerujuci tim doktorima, mozda sam ocekivao i odskocnu dasku od tih lijekova, ali, nazalost, oni su me jos gore zakopali... :(
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by Vlado_M »

Pozdrav starom ratnom drugu. Ja imam slonovsko pamcenje :).
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by saša-ex »

ne mozes menjati sistem, ali mozes sebe, to ti je mnogo bolja varijanta...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by sanela »

Ne razumijem šta je svrha ove teme?
Mislim da je bolje da se okreneš sebi, jer jedino sebe možeš promijeniti, što reče saša-ex.
Ovako, bez dokaza, možeš samo sebi napraviti problem. Heroin je previše jak protivnik da bi koristio svoju energiju na doktore, koji su takvi kakvi jesu i ni ti ni ja ni niko ih ne može maknuti s mjesta na kojem sjede.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: "Doktor" Nermin Selman

Post by bojanol »

Sanela, pa kako ne razumeš, "Kvazi Doktor" Nermin Selman. :-D
Post Reply