Kraj

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
natalyy
Posts: 4
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:21 pm

Kraj

Post by natalyy »

Kraj

Nedavno sam raskinula vezu od 10 mjeseci. Bi to jedno vece, na prvi pogled mirno i bezbrizno, kao dijete uljuljkano u tudje narucje. Slavio se i drugaricin 18. rodjendan, dosta se popilo. Sa par prijatelja zavrsih u jednom od klubova, na vratima vidjeh svog momka; kao i uvijek, i sad nas susret obiljezi energican zagrljaj. Bilo mi je drago sto sam ga vidjela, tako reci bili smo u vezi koja i nije bila toliko obavezna, rijetko smo se vidjali; ali sasvim dovoljno da se zavoli. Vece protece u mladalackom glupiranju, prije polaska kuci rekoh njemu da idem i da me ne mora pratiti, madjutim, on je insistirao. Za 10 minuta smo bili pred mojom zgradom, i najednom poce neki neugodan razgovor, poceo je da mi zamjeri za nesto, vise se i ne sjecam... Uzdahnula sam, i rekla da ga zelim nesto pitati, isprva sam oklijevala, ali sam onda izustila ono sto sam u sebi ucutkavala punih 10 mjeseci. "Konzumiras li ti ista osim alkohola i cigara?" upitah, "Ja duvam" rece mi. Rekla sam mu da sam to i znala, samo mi je on to trebao potvrditi, na trenutak sam mu pocela pricati i da bih mogla to dalje ignorisati, on je rekao da je bolje da zavrsimo. "Zasto mi nisi rekao?" rekoh, "Zasto me nisi pitala?" rece, "Ma zasto si lagao kad sam te indirektno par puta pitala, zasto si mi ono jedno vece rekao da si uzimao travu, a poslije par trenutaka poricao, zasto si me pravio budalom, zasto?!", samo je slegnuo ramenima, i gledao negdje u stranu, a kad bih i susrela pogled njegov, bio bi prazan, kao da ga nisam znala. I kad su mi govorili ljudi da je tako kako jeste, nisam im vjerovala, znala sve ali se pravila da nista ne znam. Neposredno prije toga prosao je i moj otac, koji je isao po sestru na autobusku stanicu, napokon je dosla iz Ceske. Samo je mahnuo, dobro me zna, i shvatio je da je bolje samo proci. Tada shvatih da alkohol izbija iz mene, i da i ne govorim pametno, rekoh da je tako i bolje i da ga ne bih molila da nastavimo, jer me vrijedja to sto radi, pao je u mojim ocima, i da mi ovo upravo zavrsismo. Poljubio me u obraz dok sam se okretala u pravcu svoga ulaza, rekao "Cao". Otisla sam do ulaza, usla u kucu i zapalila cigaru na balkonu, suze su pocele da se kotrljaju jedna za drugom. I tako tri dana proplakah, sva sreca moji me razveseljavase sa svojim humorom. Tesko mi je palo, ali sad pokusavam naci sebe i krenuti dalje. Razocarala sam samu sebe kad sam jedan od proslih dana pomisljala da je bolje da zavrsim i sama sa sobom... Uzasno osjecanje. Samo sad ne znam kojim putem dalje...?

Znam da je ovo potpuno bezazleno u poredjenju sa ostalim ispovjestima, ali sam imala potrebu da ovo izbacim napolje.. Uplasim se kada povremeno zelja u meni pocne da tinja, kao da bih i ja htjela kao i on, a zamalo da izgubim i sestru zbog te droge, sestrinu prijateljicu, nje zapravo vise i nema, i izgubih jednu konstruktivnu ljubav.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Jbg, konstruktivna ljubav je stvarno nešto za čime vredi žaliti.
Neka si se ti makla od tog što puši drogu. Jbš suze, za kotrljanje i služe.
Samo pazi sledeći put da te ne zaskoči neki kvaran mamlaz.
all that I want is to play
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Kraj

Post by vudd »

IIiiijaoo...potresno veoma, cak.
Zamisli ti smrada,pusi drogu,a 'vamo sere kao...Ma jebem ti,uf.Kojim putem da krenes?Pa zajebano malo...Moj savjet :) .
Idi pravo,pa kraj trafike desno i pravac na odbojku,rukomet,ples latino-americkim stilom i sl.Pusti drogerase bolan,cuj i ti bi ko i on.Pade mi na pamet(i opasno me povrijedi)ona kad Rambo kaze da hoce biti ko Halid invalid Hari,a stara ga mlatnu kisobranom, i ljutito rece...zaboravio sam sta je rekla.Uglavnom je bilo pametno nesto. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=psjPuGRmaLo[/youtube]
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Kraj

Post by paramparcad »

dobar ti naslov...podsetila si me na drugi broj specijalne dilan dogove edicije...a to me podsetilo na detinjstvo,stripove,igre,kertidze pa razmenjivanje svega toga...cini mi se da su me bolje radili stripovi nego sto ce dop ikada...na zalost,svemu tome sto je bilo lepo,u cemu smo uzivali brzo dodje KRAJ
Post Reply